Ігри для вивчення англійської мови: цікаво
та результативно

Якщо братися за вивчення англійської – то з легкістю та ентузіазмом. Щоденна одноманітність може відбирати багато сил і таке важливе вивчення англійської знову відкладатиметься на потім. Навколо все більше розмов про застосунки для вивчення англійської та інтерактивні підручники, як то 12 Tracks. У цій же статті ми поговоримо про ще один прекрасний інструмент для урізноманітнення уроків – ігри для вивчення англійської мови.

Зміст

1. Переваги застосування ігор на уроках англійської мови
    1.1. Полегшення процесу навчання
    1.2. Мотивація
    1.3. Покращення когнітивних навичок
2. Ігри для вивчення англійської мови: адаптація під відповідні потреби
    2.1. Поповнення словникового запасу
    2.2. Розвиток усного мовлення
    2.3. Покращення сприйняття на слух
3. Тенденції розвитку гейміфікації у вивченні англійської


Переваги застосування ігор на уроках англійської мови
 

Ігри на уроках англійської – розповсюджена практика як при роботі з дітьми, так і з дорослими. Цей інструмент настільки універсальний, що буде зрозумілим і корисним навіть для найстарших студентів. Для дітей гра – важлива діяльність для повноцінного розвитку, для дорослих же – чудова можливість додати у навчання динаміки й позитивних емоцій. Дозвольте собі навчатись не просто заради результату, а насолоджуватися усім процесом. Ми можемо виділити три найголовніші переваги використання ігор для вивчення англійської мови. Давайте по черзі. 


Полегшення процесу навчання
 

Часто студенти для занять обирають пізній вечірній час після роботи або ж вихідні дні. Погодьтеся, напрацювавшись на тижні, хочеться, щоб навчання асоціювалося більше з відпочинком, ніж із продовженням робочого дня. Якщо читання текстів та розбір правил розбавити іграми для вивчення англійської мови, то навчання буде даватися набагато легше.

Гра дозволяє легко запам’ятати навіть найскладніші моменти. Чому так відбувається? Річ у тім, що мозок у такій ситуації сприймає процес у першу чергу як розвагу, де можна фантазувати, самовиражатися та залежно від типу гри використовувати гумор або розв'язувати ситуативні задачі. А це сприяє кращому запам’ятовуванню.

 

Ігри для вивчення англійської мови: цікаво та результативно - 1

 

Мотивація
 

Мотивація – необхідна деталь, яка рухає будь-яку почату справу далі й не дозволяє зійти зі шляху. Вивчення англійської мови з іграми схоже на перегляд серіалу: ви не зможете зупинитись на одній серії, буде з’являтися азарт, що спонукатиме зіграти ще один раунд, заробити ще більше балів, пройти ще один рівень або ж відгадати ще одне слово. До речі, поговоримо трохи про бали. Кожен такий маленький виграш – порція дофаміну для вашого організму. Цей гормон відповідає за відчуття радості й виробляється при отриманні позитивних емоцій. Дофамін впливає на нашу мотивацію і бажання навчатись далі. Безумовно, коли ви будете бачити свій прогрес у знаннях – відчуватимете задоволення, проте саме такі невеликі заохочувальні елементи як бали позитивно впливатимуть на ваше ставлення до занять.


Покращення когнітивних навичок
 

Вивчення англійської мови з іграми має набагато більше переваг, ніж ви могли подумати. Вони будуть корисними не тільки для покращення мовних навичок, а й когнітивних у цілому. Розглянемо детальніше у таблиці.

Навички

Як забезпечується вплив?

Покращення пам’яті

Ігри для поповнення словникового запасу сприятимуть розвитку вашої пам’яті в цілому. Можна зіставляти й запам’ятовувати асоціативні пари слів або фраз. Робота з картками для вивчення слів, як у Quizlet, допоможе набути й розвинути це вміння.

Використання ігор під час навчання англійської може впливати на розвиток різних видів пам’яті, наприклад: Alias змусить учасників пригадати усі можливі синоніми або асоціації, може пов’язати складні нові слова з кумедними перформансами учасників.

Уважність до деталей

Вивчаючи англійську граючи, ви будете звертати увагу на деталі, щоб швидше обійти суперників. Наприклад, у грі Mafia потрібно уважно стежити за діалогами гравців, шукати підказки у роздумах кожного.

Креативність

Багато ігор для вивчення англійської мови створені за принципом побудови асоціацій, наприклад Dixit. У грі потрібно не тільки оперувати різними словами та тренувати розмовні навички, а й підключати свою фантазію. Не стримуйте свою уяву, дайте їй свободу на уроках англійської!

До речі, креативність позитивно впливає не тільки на навчальний процес, а й знадобиться вам у тому числі для професійного зростання. Це вміння дозволяє творчо підходити до вирішення ситуацій, задач, знаходити нові ідеї. 

Затримати у пам’яті все – неможливо, тож якщо чогось не знаєте – сміливо підключайте творче мислення та генеруйте ідеї!

Швидкість реакції

Більшість ігор для вивчення англійської мови у команді ускладнені обмеженістю в часі. Важливо не тільки правильно дати відповідь, а й зробити це швидше за суперників. Такі змагання не дадуть заснути на уроках і навчать швидше реагувати на виклики.

Критичне мислення

В іграх для навчання англійської часто потрібно аналізувати ситуацію і на основі цього приймати раціональні рішення. Наприклад, гра Mafia змусить активувати критичне мислення, щоб викрити ролі учасників, спробувати відрізнити правду від брехні.

Логічне мислення

Такі ігри для вивчення англійської мови як Dixit містять підказки, на основі яких потрібно вгадати слово, фразу чи ілюстрацію. Впоратися із завданням вам допоможе логіка.

 

Ігри для вивчення англійської мови: адаптація під відповідні потреби
 

Ігри для вивчення англійської можна використовувати з багатьма цілями: збагачувати словниковий запас, покращувати граматичні знання, розвивати сприйняття мови на слух або допомагати розговоритись. Ми наведемо конкретні приклади ігор для навчання англійської та посортуємо їх умовно за функціями. 


Поповнення словникового запасу
 

Для того, щоб вести змістовні діалоги англійською та чітко передавати свої думки, потрібно оперувати певною кількістю слів. Чим більше слів ви знаєте, тим цікавіший із вас вийде співрозмовник. Уміння вільно та зрозуміло доносити інформацію – одна з головних цілей студентів при вивченні англійської мови. Пропонуємо розглянути дві достатньо цікаві та прості гри для поповнення словникового запасу.

Scrabble

Scrabble – одна з популярних настільних ігор, що зв’язана зі складанням слів. Саму гру створили понад 70 років тому, проте вона й досі не втрачає своєї популярності й тільки вдосконалюється. Сьогодні ви можете обирати: грати в настільну версію чи онлайн. Якщо хочеться не виходить знайти охочих пограти тут і зараз – запросіть штучний інтелект як суперника, ця функція є в ігрових застосунках. У Scrabble нескладні правила, гра чудово підходить для поповнення словникового запасу.

Коротко про правила: у грі є спеціальне поле з клітинками та фішки з буквами. На початку раунду кожен отримує по 7 фішок і намагається сформувати слово на будь-яку кількість букв. Дозволяється пропускати хід або замінювати фішки на нові. Завдання учасників – поставити букви на клітинки, утворивши слово. Кожна буква приносить один бал. Чим більше балів, тим ближчий гравець до перемоги. 

Подібні ігри допоможуть поповнити ваш словниковий запас і запам’ятати правильність написання слів. До того ж ви можете будувати власну стратегію, наприклад: якщо ви новачок, можна вивчити якомога більше слів, що складаються з двох або трьох літер, і тоді ви будете мати ходи при будь-якому наборі фішок. 

 

Ігри для вивчення англійської мови: цікаво та результативно - 2

Поповнення словникового запасу зі Scrabble

 

Wordshake

Wordshake – чудова гра для вивчення англійської мови самостійно, схожа за принципом на попередню, але простіша.

Коротко про правила: у вас є випадковий набір із 16 букв, що розміщені у квадратному полі, і встановлений ліміт часу – 3 хвилини. Ваше завдання – зібрати якомога більше слів із заданих букв.

У Wordshake також можна пограти у команді: кожен гравець має своє поле літер і має зібрати слова за встановлений час. Виграє той, у кого слів за 3 хвилини вийде зібрати найбільше.

До речі, такого типу ігри не тільки слугуватимуть навчальним інструментом, а й можуть допомогти відволіктися серед дня, зменшать тривожність і стрес внаслідок того, що ви будете зосереджені на швидкому складанні слів і не матимете зайвих думок протягом цих декількох хвилин.

 

Ігри для вивчення англійської мови: цікаво та результативно - 3

Wordshake – гра для самостійного вивчення англійської


Розвиток усного мовлення
 

Можна досконало вивчити часи, розуміти англомовних співрозмовників, грамотно писати, але все ще не говорити англійською. Найкращий спосіб прокачувати навички говоріння – практикуватися у реальних умовах на вільні теми. Як щодо ігор для навчання англійської? У неформальних умовах разом з друзями або навіть під час уроку на курсах. Впевнені, що ви вже знайомі з грою Alias та хоч раз грали в неї рідною мовою. Якщо спробувати грати англійською – ви отримаєте подвійну користь. 

Цікавих розмовних ігор для вивчення англійської насправді безліч. Пропонуємо розглянути декілька з них детальніше.

Dixit

Та сама гра, яка відправить вас трохи у дитинство і дасть волю фантазії. На вас чекатимуть картки з різноманітними яскравими ілюстраціями, купа емоцій і розмов.

Коротко про правила: у кожному раунді одна людина стає оповідачем, який має описати одну свою карту, при цьому даючи не надто прозорі підказки. Інші гравці підбирають власний варіант відповідно до асоціацій і відкладає його. Усі підібрані картки разом з карткою оповідача перемішуються і кожен голосує за ту, що, на його думку, найкраще підходить під опис оповідача. Якщо за вашу картку проголосували як за найвлучніший варіант – ви отримуєте бал. Виграє той, хто набрав 30 і більше балів. 

Dixit – хороший спосіб зблизитись з учасниками: раунди виходять незатягнуті, цьому цікаві та легкі. Ви можете спробувати зрозуміти, як міркує ваша компанія, який у кожного хід думок.

Окрім того, гра тренує уважність до деталей і логічне мислення, адже потрібно віднайти картинку за описом оповідача і правильно зрозуміти підказки. Вивчайте англійську граючи, перевіряйте свою уважність та інтуїцію разом із Dixit! 

 

Ігри для вивчення англійської мови: цікаво та результативно - 4

Dixit – гра для розвитку мовлення та фантазії

 

Mafia

Разом з Mafia ваш урок англійської перетвориться на справжній квест, де всі учасники будуть залучені до заплутаного сюжету. Ця гра не буде швидкою, як попередні, проте розмови тут будуть гарячіші. 

Коротко про правила: зазвичай основні ролі цієї гри складаються з Доктора, Шерифа, Леді, Маніяка, Мафії та мирних жителів. Ролей може бути більше або менше, залежно від кількості людей.

 

Ігри для вивчення англійської мови: цікаво та результативно - 5

Mafia для вивчення англійської

 

Гра навчить чітко висловлювати свої думки англійською, бути уважними до деталей, аналізувати почуте та просто подарує чудові емоції.


Покращення сприйняття на слух
 

Частою проблемою для студентів є труднощі зі сприйняттям мови на слух, особливо на початку шляху вивчення англійської. Та інколи навіть досвідченим студентам важко зрозуміти носіїв мови, тож цю навичку потрібно тренувати на будь-якому етапі навчання.

FluentU

З цією грою ви зможете зануритися в англомовне середовище. FluentU – справжній скарб для тренування навичок аудіювання і вдосконалення вимови. Епізоди фільмів, елементи з музикальних кліпів, новини, виступи відомих людей – усе зібрано в одному ресурсі.

Коротко про правила: спершу учасник має переглянути відео, що пропонує FluentU. Зручно, що доповнювати його будуть субтитри. На кожне слово із субтитрів можна натиснути безпосередньо під час перегляду і дізнатися його значення. Наступний етап – вирішення завдань, що стосуються лексики і фраз із переглянутого відео. За швидке проходження вправ і правильні відповіді гравець заробляє бали.

 

Ігри для вивчення англійської мови: цікаво та результативно - 6

FluentU – гра для тренування навичок аудіювання

 

Вивчати англійську граючи у FluentU корисно тим, що програма допомагає звикнути до звучання мови в цілому, почути і розібрати нові слова, запам'ятати їх правильну вимову та написання, а також розвинути слухову та візуальну пам'ять.


Тенденції розвитку гейміфікації у вивченні англійської
 

З кожним роком з'являється все більше інтерактивних ресурсів для вивчення мов. Викладачі, що стежать за трендами, прагнуть полегшити процес навчання для своїх студентів і при цьому підвищити його ефективність. Звісно, інтерактивні елементи не замінять повноцінний урок англійської, натомість прекрасно його доповнять та якісно покращать. Ігри для вивчення англійської мови надають довершеності звичайним статичним урокам. Набагато легше отримувати знання, прив’язуючи їх до асоціацій, емоційних спогадів від ігор у дружній атмосфері.

Тож вивчати англійську граючи буде корисно не тільки для опановування мови, а й для набуття інших життєво важливих навичок. Сучасний урок англійської перетворюється вже на щось більше, ніж просто вивчення мови. Такий інструмент як ігри для вивчення англійської мови сподобається усім студентам, від найменших до найстарших. У будь-якому віці інформація, пов’язана з яскравими емоціями, здатна краще затриматися у нашій пам’яті – цим потрібно користуватися. Вивчаючи англійську граючись, студенти будуть максимально залучені до процесу, і результат не змусить на себе чекати.