Уроки англійської мови онлайн: розвиток розмовних навичок

Уроки англійської мови онлайн: розвиток
розмовних навичок

Автор: Дарина Козлова

Якщо ви вирішили записатися на мовні курси для поліпшення розмовних навичок англійської, вам варто не обмежувати себе в форматах і звернути увагу на уроки розмовної англійської онлайн. Уроки англійської онлайн не поступаються за ефективністю заняттям у класі. Обидва формати мають свої переваги, орієнтовані на різні категорії студентів, а також мають схожу структуру й типи завдань. Розглянемо докладніше, про які саме завдання йдеться.

Типові завдання уроків розмовної англійської онлайн - і офлайн-формату
 

 • Вступні запитання

Уроки англійської мови онлайн та офлайн найчастіше починаються з якогось загального запитання викладача. Завдання викладача в цей момент – допомогти студентам налаштуватися на процес навчання. Це важливо для уроків англійської мови й онлайн, і в класі. Викладач може запитати у студентів, що вони думають про погоду, або поставити загальне запитання за темою уроку. У цей момент важливо, щоб студенти почали думати і формулювати речення англійською. Здавалося б, що це дуже просте завдання, але його регулярне виконання допомагає студентам вивчати живу іноземну мову замість шкільної традиції бездумного зубріння діалогів із книжок. Крім того, вступні запитання викладача часто задають настрій і сприятливу психологічну атмосферу уроків англійської мови онлайн- і офлайн-формату.

Уроки англійської мови онлайн: розвиток розмовних навичок
Уроки розмовної англійської онлайн доступні для студентів із різних міст

 • Завдання з картками для двох і більше студентів

Це ще одна проста, але дуже ефективна вправа для невеликої групи студентів. Для неї знадобиться парочка тематичних карток, які відповідають темі уроку. Наприклад, студенти можуть тягнути картки з запитаннями про моду й у форматі інтерв'ю запитувати щось у свого співрозмовника. Після цього пари можуть обмінюватися між собою партнерами. Також за допомогою нових технологій це завдання можливо адаптувати до онлайн - уроків розмовної англійської.

 • Діалоги на задану тему

Часто на уроках англійської мови онлайн та офлайн викладачі об'єднують студентів у групи, щоб вони обговорили разом якусь тему. Після розмови викладач може попросити кожного співрозмовника переказати почуте. Це не тільки тест на те, як студент слухав співрозмовника, але і тренування пам'яті, вміння розуміти англомовну мова на слух і формулювати речення.

 • Граматичні завдання

Як не дивно, але займаючись граматикою, теж можна покращувати розмовні навички. Граматична тема є обов'язковою частиною будь-якого уроку, і часто після пояснення якихось правил студенти отримують індивідуальне граматичне завдання. Після цього вони разом із викладачем всією групою перевіряють зроблене і пояснюють англійською, чому застосували те чи інше правило.

Як доповнити навчання на уроках розмовної англійської онлайн?
 

 1. Не бійтеся говорити. Нехай із помилками, нехай навіть самі з собою, готуючи обід, але не бійтеся почати думати й говорити іноземною мовою.
   
 2. Знайдіть собі англомовного співрозмовника та регулярно тренуйте з ним живе та віртуальне спілкування англійською.
   
 3. Працюйте над своєю вимовою. Для цього можна регулярно дивитися відео з носіями мови та використовувати тематичні веб-словники. Також ви можете записувати свої монологи на диктофон, слухати записи й аналізувати їх, виділяючи основні свої помилки.