-1000 грн на курс Standard / Plus

Необхідність вивчення англійської мови незаперечна, і все більше людей приходить до цього висновку. Це міжнародна мова бізнесу та вільне спілкування практично в усіх країнах світу. Оскільки початок – завжди складний і відповідальний етап будь-якого шляху, він вимагає уваги і системного підходу. Тож далі ми розповімо вам про те, як зробити перші кроки у вивченні англійської для початківців.

Зміст

1. Причини вивчення англійської для початківців
2. Як виглядає урок англійської мови для початківців
3. Бачу мету – не бачу перешкод
4. Критерії вибору викладача
5. Самоорганізація як запорука продуктивного навчання
6. Фанова англійська для початківців: фільми, книги, ігри


Причини вивчення англійської для початківців
 

Найбільш поширені причини, які спонукають студента вивчати іноземну – робота, навчання, дозвілля. Але насправді їх більше. Серед найбільш вагомих і популярних виділяються такі:

1. Кар'єрне зростання. Англійська для початківців – це лише перша сходинка у вивченні мови, проте дуже відповідальна. Багатьом студентам здається, що перші уроки не будуть корисні для роботи, але це не так. Навіть проходження рівня Beginner принесе користь для кар'єрного зростання студента. А для міжнародних компаній вивчення і знання іноземної – це більш ніж бонус, це вимога.

2. Тренажер для пам'яті. Щойно в житті з'являються заняття з англійської, можете бути впевнені, пам'ять буде поліпшуватися з кожним днем. Так, це справедливо в тому випадку, якщо студент ставиться до навчання серйозно та регулярно практикує нову лексику. Визначте конкретну кількість слів для щоденного вивчення. Не варто брати на себе забагато, оскільки це може дати зворотний результат – і замість оволодіння лексичним мінімумом можна отримати суцільну плутанину.

3. Подорожі. Навіть англійська для початківців принесе велику користь під час майбутніх подорожей. Звісно, можна користуватися застосунками для перекладу, але без знання іноземної повною мірою отримати задоволення від спілкування неможливо. Можна виділити три позитивні моменти володіння англійською мовою для подорожей:

  • Зручно й економно. Особистий перекладач – задоволення, яке далеко не кожен може собі дозволити. Із перекладачем-застосунком теж можуть виникнути проблеми. Тому єдиний варіант для комфортних подорожей – це вивчення іноземної. Перші уроки, безумовно, не зроблять студента знавцем усіх зворотів і граматичних конструкцій, проте це перша сходинка в побудові фундаменту володіння мовою. Ну і, звісно, набагато зручніше, коли ви не залежите від роботи іншої людини або ґаджетів.

  • Незалежність. Початкова англійська ще не зробить вас абсолютно незалежними від зовнішніх факторів, але зменшить відсоток проблемних моментів, які можуть трапитися. Часто ми відмовляємо собі у відвідуванні якогось місця, тому що місцеві мешканці не володіють нашою рідною мовою. Вивчаючи англійську, ми можемо подорожувати без таких обмежень.

  • Шопінг плюс. Персонал магазинів, закладів харчування та готелів зазвичай володіє англійською в будь-якій країні світу. Тож заняття допоможуть вам із цим персоналом порозумітися й отримати необхідні послуги якісно.

4. Саморозвиток. Не обмежуйте себе вивченням мови тільки для просування в кар'єрі або подорожей. Це може стати одним із можливих варіантів саморозвитку. «Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина», – знайома фраза? А це дійсно так. Окрім самого факту володіння іноземною, ви можете поглиблювати свої знання в будь-якій галузі, що вам цікава. Адже чимало літератури, вебінарів і різноманітних курсів доступні англійською для широкого загалу.

5. Додатковий заробіток. І, нарешті, безпосередньо користь від вивчення мови для вашого бюджету. Нерідко у вимогах до кандидатів на будь-яку посаду роботодавець зазначає знання іноземної. Підтримка клієнтів або проста робота з документами чи англомовними джерелами допоможе заробити вам бонуси на роботі та позитивно сприйметься керівництвом. Після проходження курсу англійської для початківців студент, наприклад, не зможе професійно перекладати, але початок буде покладено.

 

Онлайн-урок англійської мови (фото)


Як виглядає урок англійської мови для початківців
 

Заняття для новачків мають свої особливості, тож вам обов’язково слід враховувати їх у процесі навчання. Розглянемо основні характеристики правильно побудованих уроків, які принесуть вам користь.

1. Заняття мають бути системними, логічно та грамотно побудованими. Починатися урокам слід з легкої розминки, що дозволить студенту плавно вникнути в суть теми. Це особливо важливо при навчанні студентів за програмою  англійської для початківців, адже без мовної бази досить-таки важко одразу вловити головне. Лексика і граматика мають бути представлені студентам за системою PPP (Presentation Practice Production). Це найбільш системний підхід до подачі інформації на уроках англійської мови для початківців. Спочатку викладач представляє відповідний лексичний або граматичний матеріал. Пояснення правил або лексики має супроводжуватися не тільки підручником, який є основою, але і роздатковими матеріалами (картки, mind maps). Далі йде активна практика лексики або граматичних правил. І останній етап в структурі системи PPP – вживання вивченого матеріалу в реальних ситуаціях. Одним із найбільш доречних варіантів є побудова діалогів із використанням пройденого матеріалу.

2. Для початківців англійська не має обмежуватися використанням тільки одного підручника. Це основа, під яку будується програма з навчання. Уроки можуть бути розбавлені використанням мовних застосунків та ігор. При виборі додаткових матеріалів викладач керується такими вимогами: вони мають бути чітко структурованими, мати високу наочність і широке охоплення аудиторії.

3. Не менш важливо – на уроках англійської для початківців потрібно намагатися не використовувати рідну мову. Серед студентів популярна думка, що для новачків буде вкрай важко сприймати інформацію мовою оригіналу, та цей міф легко зруйнувати. Викладач із креативним підходом завжди зможе пояснити слова або граматику за допомогою наочного матеріалу. Мовне середовище прискорить вивчення, саме тому деякі студенти вважають за краще вивчати мову в країнах, де англійська є державною чи загальноприйнятою.


Бачу мету – не бачу перешкод
 

Для досягнення високого результату охочим вивчати англійську для початківців потрібно чітко сформулювати свою мету. Хоч більшість студентів зазначає, що йде на курси «для себе», така мета не підходить. По-перше, вона не має чітких часових меж, а значить, організація навчального процесу в студента буде страждати. По-друге, в ній не зазначено, які теми чи напрям студент бажає розвивати. Більш чітко сформульована мета буде звучати приблизно так: «Хочу за чотири місяці навчитися вести діалоги та бесіду на повсякденні теми, використовуючи лексику англійської для початківців».

Для чого потрібна мета:

  • допоможе структурувати як робочий розклад, так і вільний час;
  • дисциплінує студента, адже коли є чіткі межі – ви більш зібрані та мотивовані;
  • викладач зможе здійснювати контроль щодо досягнення поставлених цілей і відстежувати темп навчання.

Коли ми тільки розпочинаємо вивчення іноземної, необхідно діяти послідовно. Щоб узагальнити все сказане, можна скласти покрокову інструкцію новачка, озброївшись якою, студент без проблем досягне успіху.

1. Зрозуміти й усвідомити необхідність вивчення іноземної. Прагнення до мовної практики дасть студентові мотивацію, що важливо саме для початківців в англійській. Багато студентів самі не усвідомлюють необхідність в іноземній та одразу переходять до постановки мети, що абсолютно неправильно.

2. Наступний етап – розібратися з особливостями та структурою уроку. Англійська для початківців має бути особливо комфортною та грамотно структурованою для студента.

3. Визначити для себе, яким є ідеальний викладач. Критеріями вибору можуть бути як особисті якості, так і професійні. Тому на самому початку можна відсікти тих викладачів, з якими могли б виникнути труднощі в майбутньому. Для тих, хто викладає англійську для початківців, важливі дві якості: гнучкість і системність у роботі. Гнучкість не дозволить втратити студента і допоможе підлаштуватися під його особливості, а системність не дасть відійти від програми на більш абстрактні теми.

4. Нарешті останній етап – визначення стратегії у вивченні англійської мови для початківців безпосередньо самим студентом. Не тільки від викладача залежить швидкий прогрес. Тому визначившись з тим, яким ви бачите викладача, слід визначити стратегію і для себе.

 

Записник для навчання (фото)


Критерії вибору викладача
 

Визначившись із основними вимогами, якою має бути англійська для початківців, переходимо до наступного, не менш важливого пункту – викладач. У процесі вивчення мови студент і викладач «рівноцінні». Це означає, що прогрес залежить у рівній мірі від студента і викладача. На цю тему виникає багато суперечок, і думки розділилися на два табори: «головний – викладач, від нього все залежить» і «головний – студент, якщо не захоче, то жоден викладач не змусить його вчитися». Одразу виникає запитання: чому в різних викладачів студент може навчатися по-різному? Однозначну відповідь дати важко. Студент-початківець в англійській може бути по-різному мотивований. Це спочатку зумовлено поставленими цілями при старті навчання. Хороший викладач обов'язково допоможе правильно їх сформулювати. Розглянемо докладніше необхідні якості для вчителя, який викладає англійську мову з нуля.

Викладач для початківців у вивченні англійської – це:

  • Досвід. Без досвіду роботи зі студентами різних рівнів буде важко взаємодіяти з новачками. Початковий етап дуже важливий, це побудова фундаменту, на який викладатимуться нові знання. Найменші помилки на цьому етапі можуть дати про себе знати на більш високих рівнях.

  • Креативність. При цьому викладач повинен не розважати студентів, а викликати інтерес до вивчення мови. Це особливо важливо, коли йдеться про англійську для початківців. Для студентів цієї категорії зацікавленість у вивченні – запорука майбутнього прогресу. Що включає в себе «креативність»? Це використання декількох джерел інформації та матеріалів, включаючи й інтерактивні ресурси, що буде особливо цікаво сучасній аудиторії.

  • Системність у викладанні й організації робочого процесу. Викладач повинен мати програму, перш ніж починати роботу зі студентами стартового рівня. Крім програми, на кожне заняття викладач повинен мати чіткий план, завдяки якому він буде доносити інформацію студентам. Необхідність програми і планів полягає в тому, що в процесі занять це допоможе контролювати висвітлення всіх тем, потрібних саме на початковому рівні англійської. Системність викладання також важлива, щоб студент просто не загубився в тій інформації, яку буде отримувати від викладача. 

  • Гнучкість. І вона аж ніяк не суперечить системності, це гнучкість в спілкуванні та вимогах. Викладання англійської для початківців – дійсно ювелірна праця, тут потрібно бути не тільки викладачем, але і психологом. Адже новачок може боятися труднощів (повільного прогресу, помилок, засудження викладачем або іншими студентами).

Коли вже зрозуміло, якими мають бути заняття і викладач, для продуктивного вивчення мови слід перейти до програми, тем навчальних матеріалів, які складуть основу і будуть викладатися на заняттях. Однак викладач – не універсальна робоча одиниця, здатна виконувати будь-які завдання без винятку. Якщо у викладача є якісь недоліки в спілкуванні і викладанні, не соромтеся обговорити їх. Якщо ж викладач геть не підходить студенту, то більш резонно змінити його.


Самоорганізація як запорука продуктивного навчання
 

Ваш успіх на заняттях – це не тільки робота викладача. Спільна праця викладача та студента особливо важлива саме на початковому етапі вивчення мови, коли будується фундамент знань англійської. І перш ніж розпочинати навчання, важливо визначитися, наскільки ми готові до роботи з новою мовою, причому з нуля.

Для продуктивної роботи з боку студента слід врахувати такі моменти:

  • Системність. Регулярність занять – це найбільш важлива умова для студентів, які вивчають англійську для початківців. Необхідно озброїтися таким правилом – практикуйтеся щодня, нехай навіть недовго.

  • Винагорода. Для початківців англійська – справжній челлендж, а значить, кожне досягнення має заохочуватися або викладачем, або самим студентом. За кожен бал «А» робіть собі маленькі бонуси.

  • Поступовість. Коли ми починаємо вивчати англійську, часом хочеться одразу розібратися з найважчим. Та англійська мова для початківців – це курс, коли рекомендується уникати поспіху. Навіть якщо у студента є дедлайн, який обумовлений робочими моментами, краще підходити до вивчення виважено. Вивчати мову слід від простого до складного. Такий підхід можна прирівняти до занять спортом у спортзалі, одразу буде вкрай небезпечно виконувати складні вправи, тому слід по кроках рухатися до поставленої мети.

Адаптивна англійська (банер)


Фанова англійська для початківців: фільми, книги, ігри
 

Ефективний і простий спосіб розвинути розуміння мови на слух і поліпшити вимову, дізнатися нові слова, повсякденні розмовні та сленгові фрази, ознайомитися з традицією та культурою іншої країни – перегляд кіно й серіалів мовою оригіналу. Сьогодні в мережі можна знайти платформи, які пропонують початківцям в англійській великий вибір відеоконтенту з субтитрами й транскрипцією, розбором складної лексики, міні-словником. Кіно з оригінальними субтитрами доступне для перегляду в різних онлайн-кінотеатрах. Новачкам може бути важко одразу сприймати розмовну мову на слух, тому починайте перегляд із субтитрами зрозумілою мовою, а з часом перейдіть на оригінальні. 

Читання книг англійською допомагає початківцям поповнити словниковий запас, поліпшити знання з граматики й орфографії, дізнатися більше про зарубіжну культуру та традиції. А ще це чудовий спосіб провести час із користю для себе. Великий вибір літератури дозволяє навіть людям, які з нуля вчать іноземну мову, підібрати оптимальний варіант для читання. 

Детективи, фентезі, драми, жахи або класичні романи – під час вибору книги необхідно спочатку визначитися з цікавим для вас жанром. Перевірений варіант – перечитування класики з нескладною лексикою:

  • The Old Man and the Sea (Ernest Hemingway);
  • The Picture of Dorian Gray (Oscar Wilde);
  • Round the World in 80 Days (Jules Verne);
  • Dracula (Bram Stoker);
  • The Adventures of Sherlock Holmes (Arthur Conan Doyle);
  • Animal Farm (George Orwell);
  • Murder on the Orient Express (Agatha Christie).

Серед сучасної літератури також можна знайти безліч нескладних книг, які подужає навіть новачок у вивченні мови:

  • Bridget Jones’ Diary (Helen Fielding) – книга побудована в форматі особистого щоденника, в якому головна героїня описує повсякденні ситуації, ділиться роздумами та бажаннями, використовуючи просту сучасну лексику;

  • The Curious Incident of the Dog in the Night-Time (Mark Haddon) – історія про хлопчика з аутизмом, який проводить своє власне детективне розслідування смерті сусідського собаки. У тексті багато коротких простих речень і базової лексики – оптимальний варіант для тих, хто шукає цікаву книгу для початківців;

  • Thirteen Reasons Why (Jay Asher) – у книзі порушуються актуальні проблеми сучасних підлітків, а сама вона містить короткі та прості для розуміння речення, сленг;

  • The Giver (Lois Lowry) – сучасна антиутопія, написана живою та простою мовою, без складної лексики й конструкцій. 

Якщо ви ще не можете осилити читання книг в оригіналі, почніть із адаптованих або текстів із синхронним перекладом, коротких оповідань з простою лексикою. Адаптовані версії зарубіжних книг для початківців у вивченні іноземної мови, як правило, доповнені перекладом або поясненням складних фраз і міні-словником.

А для тих, хто любить збиратися родиною або друзями, щоб пограти в настільні ігри, є гарна новина: це можна використати для поліпшення вашої англійської. Немає нічого простіше – просто купіть англомовну версію ваших улюблених настільних ігор або оберіть одну з нашої добірки:

  • Scrabble – гра для перевірки вашого словникового запасу. Переможе той, хто складе та розмістить слова на більш виграшних клітинах ігрового поля;

  • Monopoly – економічна гра допоможе розширити словник і попрактикувати лексику, а заодно весело провести час;

  • Alias – гра змусить вас активувати всі свої знання англійської мови для початківців, адже слова потрібно пояснювати своїй команді швидко та зрозуміло;

  • 5 Second Rule – динамічна гра для тренування словникового запасу;

  • Pass The Bomb – ще одна весела гра на поліпшення знання лексики, в яку можна грати на будь-якому етапі навчання та в будь-якому віці.

Варто відзначити, що ігри, книги, фільми та інші активності є доповненням до навчання. Вони не зможуть замінити повноцінні заняття, але допоможуть поліпшити і закріпити знання, розширити світогляд і повністю зануритися в мовне середовище. 

Не бійтеся почати вивчати нову мову. Англійська для початківців – це новий яскравий етап вашого життя!

Твій подарунок для швидкого старту
Інтерактивний урок з неправильних дієслів, який ти нарешті запам'ятаєш вже у Telegram, переходь та отримуй доступ.