10 слів, які ви
вимовляєте неправильно

Є слова, на які ви навіть не звертаєте увагу, вивчили їх давно, знаєте переклад і постійно використовуєте у розмовах. Проте є одне «але» – ви вимовляєте їх неправильно і це треба змінювати! Сьогодні розкажемо про 10 слів, які найчастіше вимовляються неправильно.

Hotel

Майже ідентичне українському готелю, тому це слово ми добре знаємо. Але давайте спробуємо вимовити його ще раз. Скоріше за все, ви вимовляєте «хо́утел», а треба залишити цей наголос на перший голосний для слова hostel, і запам’ятати, що слово hotel вимовляється за транскрипцією /hoʊˈtel/, тобто з наголосом саме на другий склад. Давайте подивимося відео і будемо повторювати hotel з правильним наголосом, доки не запам’ятаємо ;)

Правильна вимова

Cocoa

Любите cocoa? 8 із 10 людей (можливе відхилення від статистичних даних), для яких англійська не є рідною мовою, не змогли б замовити улюблений напій какао. Чому? Бо їх би просто не зрозуміли :) А вас, як думаєте? Спробуйте вимовити ще раз і давайте зрівняємо з транскрипцією /ˈkoʊ.koʊ/. Запам’ятовуйте правильну вимову і можете смакувати «коу-коу» в будь-якому кафе світу!

Правильна вимова

Salmon

Слово унікальне, адже вимовляють його неправильно навіть native speakers. Я і мої 10 доларів, виграних об заклад, знаємо про що говоримо! ;) Бачите букву «l» у слові? Отож зробіть вигляд, що не бачите, бо вона не вимовляється. І це навіть не випадок різниці між британською чи американською англійською, що доволі часто трапляється з іншими словами, в обидвох варіантах звук «l» відсутній. Тому вимовляємо /ˈsæm.ən/. А до перегляду пропонуємо два відео, в першому почуєте, як англомовні роблять цю помилку, у другому навчитеся говорите правильно.

Неправильна вимова

Правильна вимова

Clothes

Це слово цікаве не тільки тим, що майже всі вимовляють його неправильно, але й тим, що навіть знаючи, як це слово вимовляється, студенти ніяк не можуть почати вживати його правильно. Тому в нас для вас завдання – після того, як прослухаєте правильну вимову, повторіть це слово не менше 21 разу і розкажіть всім, бо світ має знати, що ми не читаємо його як «клоузес», ми кажемо /kloʊðz/, ось як у цьому відео.

Правильна вимова

Suit

Продовжуючи тему одягу, не можемо не звернути увагу на слово suit, що означає костюм. І якщо ви щойно прочитали «сьют», то вітаємо у команді тих, кому потрібно перевчитися на /suːt/ з довгим звуком «у».

Правильна вимова

Chicago

Знаєте таке місто? Було б дивно почути відповідь «ні», але про всяк випадок уточнимо, що це третє за величиною місто в США, важливий промисловий, торговельний і культурний центр, а ще там є район «Українське село» (Ukrainian Village). А ще багато людей вимовляє назву міста неправильно. З теорією закінчили, переходимо до практики і кажемо не «Чікаго», а /ʃɪˈkɑ.ɡoʊ/. Дивіться відео і повторюйте!

Правильна вимова

Garage

Доволі просте слово, яке існує і у нашій мові, однак часто вимовляється неправильно. А все, що потрібно, щоб вимовити слово garage /ɡəˈrɑːʒ/ правильно – прочитати його українською і додати трішки акценту ;) Прямо, як у наступному відео.

Правильна вимова

Sword

Knife, know, hour – ти точно знаєш які букви ми не вимовляємо в цих словах. А як щодо sword? Знали, що «w» – звук, що не вимовляється в слові «sword» ? Потрібно казати /sɔːrd/ в американській варіації, і /sɔːd/ відповідно до британської вимови, але в будь-якому разі без «w». До речі, слово означає меч.

Правильна вимова

Subtle

Ще одне слово, що пишеться по-одному, а от вимовляється зовсім по-іншому. Здогадаєтесь, яку букву не вимовляємо в subtle? Дивіться відео і перевірте себе.

Правильна вимова

P.S. Subtle /ˈsʌt̬.əl/ – тонкий, витончений.

Fashionable

Fashion – слово, що добре прижилося в сучасній українській мові і вже давно не потребує перекладу чи пояснень, а от утворюване від нього fashionable дуже часто вимовляється з неправильним наголосом. Давайте запам'ятаємо що в fashionable наголос власне на fashion, а не на able /ˈfæʃ.ən.ə.bəl/.

Правильна вимова