12 очікуваних
серіалів 2020-го

Якби потрібно було виокремити одну рису, притаманну новим серіалам 2020 року, ми б одразу помітили, що більшість із них – екранізації бестселерів. Хтозна, чому так сталось, проте нова епоха серіалів неабияк пов’язана з літературою.

Тож давайте ознайомимось із прем’єрами, які ви нізащо не захочете пропустити.

 

1. Світила / The Luminaries

Міні-серіал стане екранізацією роману «Світила» Елінор Кеттон, яка в 2013 році стала наймолодшою ​​лауреаткою престижної Букерівської премії.

Протягом шести серій глядачі перебуватимуть у 1860-х роках, у період золотої лихоманки у Новій Зеландії, куди постійно прибувають чоловіки та жінки, сподіваючись на легкий заробіток. Серед них і юна та рішуча шукачка пригод, яка, здається, знаходить не золото, а кохання. Проте доля постійно то зводить, то розлучає пару.

Тож у героїв виникає запитання: чи не може бути такого, що за них уже все давно вирішили небесні світила?

Одну з провідних ролей у серіалі зіграє Єва Грін.

Платформа для перегляду: BBC
Прем’єра серіалу: навесні

The Luminaries

 

2. Усюди жевріють пожежі / Little Fires Everywhere

Серіал знятий за мотивами світової однойменної книги Селесте Інг, яка стала бестселером. Події відбуваються в маленькому американському містечку в 90-х роках минулого століття. Щодо сюжету, то ми матимемо змогу спостерігати за сплетінням життів двох повністю протилежних жінок. Еллен – зразкова мати, що всі свої сили віддає дітям; Мія – творча особистість, фотограф та нова жителька містечка, проте діти та загадкові пожежі зведуть їх разом.

Головні ролі грають Різ Візерспун і Керрі Вашингтон.

Платформа для перегляду: Hulu
Прем’єра серіалу: 18 березня

Little Fires Everywhere

 

3. Чужак / The Outsider

Третій серіал у списку й теж екранізація, проте цього разу на серіал перетворили роман Стівена Кінга. Сам автор відмітив, що це одна з найкращих екранізацій його романів.

Прем’єра серіалу відбулась 12 січня 2020 року, тому його можна переглянути вже зараз.

Усе починається з того, що було знайдено тіло 11-річного хлопчика, у вбивстві якого звинуватили шкільного бейсбольного тренера, але проблема в тому, що він має беззаперечне алібі.

Протягом шести серій детективу потрібно знайти вбивцю. Буде це людина чи щось потойбічне – дізнаємось у серіалі.

Платформа для перегляду: HBO

The Outsider

 

4. Біжи / Run

Новий проєкт режисерок Фібі Воллер-Брідж і Вікі Джонс, які здобули популярність за серіал «Вбиваючи Єву».

Комедійний серіал «Біжи» за участю Меріт Вівер та Донала Глісона – це історія втомленої від нудного життя Рубі, яка отримує повідомлення від свого першого бойфренда Біллі, що став відомим лайф-коучем: він пропонує їй вирушити в головну подорож їхнього життя. Жінка з радістю погоджується.

Платформа для перегляду: HBO
Прем’єра серіалу: 12 квітня

Run

 

5. Диявол у білому місті / The Devil in the White City

Чергова екранізація роману в нашому списку. За сюжетом, напередодні відкриття Всесвітньої виставки 1893 року головний герой, Генрі Говард Холмс, будує готель. Що найцікавіше – під час будівництва готелю Холмс постійно змінював підрядників, і тепер тільки він один знає планування свого дітища. Багато місцевих жителів охрестили готель смертоносним замком. У ньому, як виявилося, ховалися хірургічний стіл, газова кімната, крематорій і звуконепроникні приміщення, куди потрапляли в першу чергу молоді світловолосі дівчата...

Серіал стане сумісною роботою Мартіна Скорсезе та Леонардо ДіКапріо, який отримав головну роль і не знімався в багатосерійних фільмах із 1992 року.

Платформа для перегляду: Hulu

The Devil in the White City

 

6. Змова проти Америки / The Plot Against America

Новий драматичний серіал від HBO, знятий за мотивами однойменного роману Філіпа Рота, оповідає про страшну альтернативну історію Сполучених Штатів Америки. Отже, тут Франклін Д. Рузвельт був переможений на президентських виборах у 1940 році Чарльзом Ліндбергом, який намагатиметься підштовхнути США на шлях фашизму.

Платформа для перегляду: HBO
Прем’єра серіалу: 16 березня

The Plot Against America

 

7. Будинок дракона / The House of the Dragon

Для фанатів «Гри престолів» є гарні новини: світ побачить пріквел, знятий за мотивами книг Джорджа Мартіна «Полум’я та кров». Події в серіалі оповідатимуть історію Будинку Таргарієнів за 300 років до подій у «Грі Престолів».

Проте прем’єра відкладена до 2022 року
Платформа для перегляду: HBO

The House of the Dragon

 

8. Розроби / Devs

Алекс Гарленд за свій сценарій до фільму «З машини» отримав премію «Оскар», а скандальна «Анігіляція» була заслана на Netflix через те, що фільм вийшов «занадто розумним». Тож новий серіал має доволі високу планку.

Науково-фантастичний серіал розповідає історію дівчини комп’ютерного інженера, яка розслідує таємниче самогубство свого хлопця. Згодом вона починає підозрювати компанію, на яку вона працює, в причетності до загибелі хлопця.

Платформа для перегляду: Hulu
Прем’єра серіалу: навесні

Devs

 

9. Нормальні люди / Normal People

Другий і поки що найкращий роман Саллі Руні, із захватом прийнятий в США. Він досліджує труднощі підліткової комунікації, класове розшарування, політичну ситуацію сучасної Ірландії та психічні захворювання.

В основі сюжету серіалу лежать взаємини старшокласників Коннела та Маріан: він популярний спортсмен, вона – тиха інтровертка. Протягом декількох років, спочатку в школі, а після і в дублінському коледжі, вони приховують знайомство, сваряться, ігнорують одне одного, але все одно цінують дивну дружбу, заради якої готові на все.

Платформа для перегляду: Hulu

Normal People

 

10. Мисливці / Hunters

Альтернативна версія історії США – події розгортаються в кінці 70-х років у Нью-Йорку. Група мисливців за нацистами з'ясовує, що сотні високопоставлених нацистів, дивом уцілілих після краху Третього рейху, живуть собі розкошуючи в США і планують створити в країні Четвертий рейх і влаштувати геноцид. Тоді свідомі американці виходять на полювання – вони хочуть привернути нацистів до відповідальності й зірвати задумане зло.

Відомо, що до акторського складу приєднався Аль Пачіно.

Платформа для перегляду: Amazon

Hunters

 

11. Евробачення / Eurovision

Музична комедія розповідає про двох музикантів з Ісландії, що отримали шанс презентувати свою країну на відомому пісенному конкурсі.

Сценарій написав Вілл Фарелл, який грає одну з головних ролей, а компанію йому складуть Рейчел МакАдамс, Пірс Броснан та Демі Ловато.

Платформа для перегляду: Netflix

Eurovision

 

12. Кеті Кін / Katy Keene

Серіал пропонує вкотре зануритись у модний світ Нью-Йорка. Це історія молодої дизайнерки Кеті Кін, яка намагається облаштуватися в Нью-Йорку. Із реалізацією її планів щодо завоювання модного Олімпу, звичайно, все буде не так просто – за місце під сонцем дівчині доведеться конкурувати з такими ж молодими й амбітними героями.

Головну роль у серіалі зіграла Люсі Хейл, відома за роллю Арії з «Милих ошуканок» і фільму жахів «Правда або дія».

Платформа для перегляду: Netflix
Прем’єра серіалу: 6 лютого

Katy Keene

 

Netflix, Hulu та HBO – це стримінгові сервіси, де ви можете дивитись усі нові серіали та фільми. Сервіси є платними, проте у всіх є пробний термін, щоб ви змогли вирішити, чи підходить вам формат платформи.