найближчий старт: 20 січня

Які плани на Новий рік? Уже знайшли, де та з ким святкувати? А ялинку вже поставили? На ці запитання точно всі відповідали неодноразово. Новий рік – це свято, що потребує особливої підготовки. Зазвичай у кожного є свій список справ, які потрібно зробити. Але іноді він такий довгий, що здається – не встигнеш нічого. На такий випадок ми маємо 12 порад, як підготуватись до 2021. 

 

12 порад, як підготуватись до Нового року

 

1. Write down a list of your accomplishments

Рік уже закінчується, і час підбити підсумки (to take stock). Це допоможе зрозуміти, які цілі (goals) вже виконані, а які – ні. Не потрібно виділяти лише масштабні досягнення (great achievements). Навіть маленькі дрібнички є ознакою того, що ви не стояли на місці й розвивалися (develop). Створення такого списку надихає на початок нових справ і досягнень. 

До речі, пригадайте ваші досягнення у вивченні англійської :) Запам’ятали різницю між Past Simple та Present Perfect? Навчились вимовляти слово «exhausted»? Чи нарешті подивились серіал на Netflix в оригіналі? 

 

2. Create a list of the biggest lessons you’ve learned 

My greatest achievements are often directly related to my greatest challenges (Kirsty Allen) – Мої найбільші досягнення часто напряму пов'язані з моїми найбільшими проблемами.

Після роздумів над досягненнями доцільно буде визначити, що все ж було не так. Ви повинні не тільки вказати на зроблені помилки, а й подумати над тим, який урок із них винесли (learn a lesson). Це допоможе не приймати таких самих рішень (decisions) наступного року. 

 

3. Take time to recharge your batteries

Найперше, що треба зробити перш ніж зануритись у новорічну метушню, – це відпочити. «Перед Новим роком горять дедлайни (be on deadline), на роботі вимагають довести до кінця важливі справи, розмови про відпустку й бути не може», – скажете ви. Але насправді, щоб підзарядитись, не потрібні повноцінні канікули. Виділіть один-два дні й повністю присвятіть їх собі. Подивіться різдвяні фільми (бажано англійською), приготуйте той сніданок за збереженим в Instagram ще кілька тижнів тому рецептом, погуляйте без поспіху з собакою.

Take time to recharge your batteries

Ways to Recharge Your Internal Batteries:

  • Go for a walk – сходити на прогулянку
  • Do a manicure or pedicure – зробити манікюр або педикюр
  • Give yourself some spa time – виділити час для спа-процедур
  • Sleep or take a little nap – поспати або трохи подрімати
  • Do some sport – позайматися спортом
  • Use essential oils in your room – використовувати ефірні олії в кімнаті
  • Dive into a great book – поринути у книгу
  • Ditch the routine – позбутись рутини 

Список досить індивідуальний. Але є одне правило – робіть те, що приносить задоволення саме вам. 

 

4. Upgrade your surrounding

Наша поведінка, наші звички та навіть наші обставини значною мірою є наслідком нашого середовища. Місце, в якому ми живемо та працюємо, одяг, який ми носимо, інформація, яку ми споживаємо, і люди, з якими ми спілкуємось, – все це невід’ємна частина життя. 

Свідоме проєктування навколишнього середовища може підвищити вашу продуктивність (increase productivity) праці, змінити ваші звички (change the habits) і покращити якість вашого життя (improve the quality of life). Це не означає, що вам доведеться купувати шикарний автомобіль, дизайнерські речі або переїжджати до нової квартири. Часто справа в зміні дрібних, здавалося б, незначних речей.

 

5. Clean out your house and wardrobe

Нове життя починається там, де немає місця старому. Тому генеральне прибирання – must-have перед Новим роком. У кожного з нас є речі, з якими час уже б попрощатися, але все ніяк не доходять руки. Психологи стверджують, що небажання позбавлятися від речей, які тільки здаються потрібними, а насправді давно просто займають корисне місце, показує страх людини перед змінами та негнучкість мислення. 

Є невеликий перелік справ, які потрібно зробити в домі до початку нового року: 

  • Replace sad, tired pillows – замінити старі подушки. Їх слід змінювати кожні 1-2 роки. Якщо ви не хочете їх викидати, зверніться до місцевого притулку для тварин і подивіться, чи приймають вони вживані подушки. 
     
  • Throw away half-burned candles – викинути напівзгорілі свічки. Час звільнити місце для всіх нових святкових свічок, які ви придбали за останні два місяці.
     
  • Clean your fridge – почистити холодильник. Холодильник – це та річ, якою всі користуються чи не найчастіше під час свят :) Тому краще потурбуватись про його чистоту. 
     
  • Sort out mugs and other crockery – перебрати горнята й інший посуд. Перебрати посуд та викинути пошкоджений – це завжди гарна ідея. Особливо перед початком нового року. 

 

6. Sort out clothes in a wardrobe

Очистити шафу від непотрібного одягу так само важливо, як і прибрати в квартирі. Є велика ймовірність, що ви натрапите на одяг та аксесуари, які роками не покидали шафи. Get rid of clothes with holes, clothes that don’t fit, or clothes that no one has worn – позбудьтеся порваного одягу або одягу, який вам не підходить чи не ніколи не носився. 

Sort out clothes in a wardrobe

 

7. Pay your bills

Неоплачений рахунок у новорічну ніч – це погана прикмета. Є певна символіка в тому, що всі рахунки оплачуються до початку нового року, і ви починаєте його з чистого аркуша.

  • to take out a loan / to get credit – взяти кредит
  • to repay the loan – погасити кредит
  • to pay a debt – сплатити борг
  • to pay the utilities – оплатити комунальні послуги

 

8. Clean up your inbox

Для сучасної людини безлад в електронній пошті чи месенджері так само шкідливий, як і безлад вдома. Переповнена папка вхідних повідомлень (overflowing inbox) – одне з найбільших джерел стресу на роботі. Залиште цей стрес у 2020. Перегляньте (review) свої повідомлення, дайте відповіді (answer) на будь-які термінові повідомлення та виділіть (highlight) для себе основні. Звичайно, порожня папка «Вхідні» неможлива, але контроль над нею цілком досяжний.

 

9. Make up a plan for the next year

Надважливе завдання – продумати план на наступний рік. Найкраще це зробити за допомогою дошки бажань (vision or mood board). Це коллаж (collage) фото або картинок, що відображають (depict) бажання та цілі людини. Зробити таку дошку досить просто самому. Важливо тримати її на видному місці. Якщо бачити перед собою щодня те, чого ви хочете досягти, це станеться швидше. 

 

10. Set new goals for the New Year

Виділіть саме цілі, адже багато людей плутають цілі з побажаннями та мріями. Недостатньо загадати бажання, щоб досягти мети. Це ваш критерій контролю, оцінки та керівництва своїх дій протягом року. 

So, set up different types of goals:

  • spiritual – духовні
  • professional – професійні
  • financial – фінансові
  • family and relationship – сімейні
  • investment – інвестиційні
  • academic – академічні

Set new goals for the New Year

 

11. Identify the reasons why you must achieve your goals

Щоб дійти до своїх цілей попри все, вам потрібно мати мати чітке твердження, чому ви маєте це зробити (strong why). Тож запишіть щонайменше 10 причин, чому ви повинні досягти своїх новорічних цілей. Чому вам слід заробляти саме таку суму (earn X amount of revenue), отримати цей контракт (get that contract), розпочати цей бізнес (launch that business), відкрити нову галузь бізнесу (open that new branch of business), розширити команду (expand your team) чи створити сім’ю (create a family)

 

12. Analyze your relationships and develop ways to improve and increase them

The quality of your life is always determined by the quality of your relationships – якість вашого життя завжди визначається якістю ваших стосунків.

Попросіть пробачення в тих, кого образили. Пробачте того, хто образив вас. Позбавтеся злості та розчарування. Очистіть своє серце.

  • to ask for forgiveness – просити пробачення
  • to forgive – пробачати
  • to take away anger and disappointment – позбутись злості та розчарування

 

Використовуйте ці поради – і ваша підготовка пройде ефективно. І не забувайте, що success does not come to those who wish for it, it comes to those who work for it – успіх приходить не до тих, хто про нього мріє, а до тих, хто на нього працює. 

Твій подарунок для швидкого старту
Інтерактивний урок з неправильних дієслів, який ти нарешті запам'ятаєш вже у Telegram, переходь та отримуй доступ.