старт груп з 11 листопада

Серед тих, хто вивчає англійську мову, поширена думка, що практикуватися самостійно вдома – задум такий собі, якщо тільки ти не перебуваєш у мовному середовищі. Ця думка настільки ж популярна, наскільки неправильна.

Факт перебування в мовному середовищі не означає, що ти 100% одразу почнеш практикуватися. Не всі можуть одразу знайти друзів або людей, з якими можна поспілкуватися, а якщо і знаходять, то в більшості випадків це такі ж нетутешні. Сподіватися на мовне середовище не варто. Треба сподіватися тільки на себе.

Отже, перерахуємо способи практики усного мовлення в домашніх умовах.

 

1. Пиши

Звучить трохи дивно, але усне мовлення складається з двох етапів: формулювання ДУМКИ + саме речення, яке ми вимовляємо. Перш ніж щось говорити, потрібно налагодити розумовий процес і навчитися думати англійською.

Письмо відрізняється від усного мовлення одним параметром – саме цей параметр допомагає нам використовувати письмо як прекрасний спосіб практики. І під час письма, і під час говоріння ми вибудовуємо висловлювання подумки. Але під час письма нам дається більше часу для роздумів.

Можна вести щоденник і описувати події, які з тобою відбулися, робити огляди або критичні статті на фільми або книги.

 

2. Підспівуй улюбленим пісням

Ти не тільки проводиш час із задоволенням, але і вчиш цілі фрази та речення, які можеш потім використовувати.

Підспівуй улюбленим пісням

 

3. Напиши диктант

Так, той самий диктант, як у школі. Можна увімкнути будь-яке відео на YouTube або TED Talk, аудіокнигу або подкаст – слухати по реченню, ставити на паузу та намагатися записати те, що почуєш. Плюс ти будеш розвивати вміння сприймати на слух і повторювати слова співрозмовника.

 

4. Перекажи історію

Це може бути письмовий або усний переказ. Можна чергувати та пробувати обидва варіанти. Можна коротко переказувати епізоди улюбленого серіалу або глави книг своїми словами.

 

5. Читай вголос

Так ти будеш практикувати інтонацію відповідно до розділових знаків і найпростішу швидкість читання, щоб очі «забігали вперед».

Читай вголос

 

6. Використовуй соціальні мережі

Можеш писати короткі пости або брати участь в «ефірах» іноземних блогерів. Можеш завести Twitter і коротко формулювати свої думки англійською. Також якщо ти вивчиш нове слово, то в Twitter можна ввести це слово в пошук і побачити, як воно використовується в реальному житті.

 

7. Склади To-Do List

Роби план на день, пиши нагадування англійською.

 

8. Напиши Shopping List

Перед тим як вирушити за покупками, склади список усього необхідного англійською. І гроші збережеш, і не забудеш нічого, і англійську попрактикуєш.

 

9. Прикинься іноземцем

Наприклад, під час розмови з кур'єром можна на мить уявити, що ти говориш лише англійською.

 

10. Знайомся з іноземцями

Іноземці, як правило, дуже доброзичливі та люблять «наших» людей, які говорять англійською. Можеш так і сказати, що хочеш попрактикуватися, і тобі ніхто не відмовить у декількох хвилинах спілкування.

Знайомся з іноземцями

 

11. «Перекласти сторінку?»

Майже будь-який сайт можна перекласти англійською. Дій! Спочатку можеш прочитати потрібну інформацію українською або російською, а потім перекласти, і навпаки.

 

12. Settings – Language – English

Зміни мову мобільного телефону на англійську. Так ти дізнаєшся багато потрібних слів і змусиш мозок працювати.

 

На перший погляд, нічого незвичайного. Але ці дії дійсно працюють. Буде потрібно трохи часу й терпіння, але прогрес не змусить себе довго чекати. Почни прямо зараз!

Твій подарунок для швидкого старту
Інтерактивний урок з неправильних дієслів, який ти нарешті запам'ятаєш вже у Telegram, переходь та отримуй доступ.