5 порад, як зробити навчання англійської онлайн
вашим хобі

Вивчення англійської мови – невід'ємна частина нашого життя. Існує велика кількість методик і підходів до вивчення мови, проте найбільш популярне зараз навчання англійської онлайн.

Зміст

1. Чому навчання в онлайн-школах англійської набирає популярності?
2. Особливості онлайн-навчання
    2.1. Переваги навчання англійської онлайн
    2.2. Як підвищити продуктивність на заняттях в онлайн-школі англійської?
3. ТОП 5 порад, як зробити онлайн-навчання англійської вашим хобі

Чому навчання в онлайн-школах англійського набирає популярності?

Якщо ви не проходили навчання онлайн, то, напевно, хоч думали про практику в онлайн-школі англійської. І це абсолютно логічно, тому що з плином часу наше життя стає більш залежним від інтернет-технологій і, як наслідок, багато його аспектів переходить у наші комп'ютери та смартфони. Онлайн-навчання англійської мови зручніше за стандартне з кількох причин:

 • ви значно заощаджуєте час на дорогу до курсів або місця зустрічі з викладачем;
 • ви можете займатися в комфортній обстановці, вдома, в поїздці, у відпустці;
 • навчання англійської онлайн не прив'язує до вибору викладача саме у вашому місті, а суттєво розширює можливості, дозволяючи знайти відповідного фахівця в будь-якій точці земної кулі.

 

Особливості онлайн-навчання

Вище ми обговорили переваги онлайн-шкіл англійської. Що ж можна назвати особливостями навчання в онлайн-режимі? Крім основних відмінностей від стандартних курсів, мабуть, найголовнішою особливістю такого навчання є досить велика кількість самостійної роботи. А також свобода вибору часу, програми і кількості годин на заняття. Для більшості людей це набагато краще за систему й підхід офлайн-навчання. Крім того, у школах англійської онлайн завжди розширений і практично миттєвий доступ до літератури та навчальних матеріалів, а також можливість швидкого контролю й об'єктивної оцінки своїх знань.

Переваги навчання англійської онлайн

А зараз давайте розглянемо більш конкретно, які саме переваги має онлайн-навчання англійської. Зрозуміло, що онлайн-уроки, як і дистанційне навчання в цілому, зручні економією часу, вибором комфортного місця та розширеним вибором викладачів. Але, крім цього, уроки в інтернеті не вимагають від учня великого обсягу письмової роботи, всі вправи можна зробити на комп'ютері або телефоні. Звичайно, існують рекомендації записувати вручну нові слова для кращого запам'ятовування, але це не йде в жодне порівняння з тим, який обсяг потрібно виконувати на офлайн-заняттях. Крім того, під час навчання англійської онлайн за допомогою додатків або навчальних платформ часто не потрібно чекати, коли викладач зможе перевірити вас – програма сама перевіряє і вказує на помилки. Однією з переваг навчання в онлайн-школах англійської також є його приємна вартість у порівнянні зі стандартними курсами. І це абсолютно логічно з урахуванням того, що немає необхідності в оренді приміщення та придбанні різних методичних матеріалів у друкованому вигляді.

Як підвищити продуктивність на заняттях в онлайн-школі англійської?

Кілька порад, як зробити навчання максимально продуктивним, якщо ви вирішили записатися до школи англійської онлайн.

 1. Визначте свій рівень знань і мету. Для початку – основну та якомога більш конкретну, наприклад, «підвищити свій рівень з В1 до В2 за 6 місяців». Так вам і вашому викладачеві буде простіше визначити межі та напрямок онлайн-навчання англійської. Ставте також і проміжні цілі, розраховані на менший період часу. Завжди легше рухатися, коли є план і точка, куди ви хочете прийти.

  Як підвищити продуктивність на заняттях в онлайн-школі англійської?
  Найчастіше одразу під час запису до онлайн-школи англійської студента запитують про його мету

   
 2. Поставивши мету, не забувайте про самодисципліну. Звичайно, бувають часи, коли немає сил або часу на заняття. У такі моменти спробуйте зробити щось нескладне. Займайтеся за принципом «повільно, але впевнено». Регулярність – це дуже важлива умова, на якій базується будь-яке навчання, в тому числі в школах англійської онлайн.
   
 3. Чергуйте граматичні вправи з прослуховуванням подкастів, вправи на розширення вашого словникового запасу з говорінням. Тут потрібно діяти, як спортсмени – рівномірно прокачувати кожне з цих умінь. Не потрібно надриватися і давати велике навантаження на якийсь один аспект. Пам'ятайте, граматика без говоріння залишиться тільки теорією, а говоріння без знання правил представить вас співрозмовнику безграмотною людиною.
   
 4. Намагайтеся застосовувати знання на практиці, не втрачаючи мотивації. Англійська – жива, популярна та цікава мова, тож існує безліч способів перетворити практику в школі англійської онлайн на приємне дозвілля, про що ми й поговоримо нижче.

ТОП 5 порад, як зробити онлайн-навчання англійської вашим хобі

Припустимо, у вас немає проблем із самодисципліною і серйозними завданнями, які вимагають зосередженості та уваги. Це прекрасно, але з часом навіть навчання англійської онлайн може перетворитися на обов'язок. Щоб цього не допустити, відпочивайте під час навчання.

 1. Якщо ваш рівень англійської дозволяє, дивіться фільми англійською, вони набагато цікавіші та яскравіші, коли актори говорять своїми голосами. Якщо рівень ваших знань поки не дотягує до того, щоб дивитися без субтитрів, вмикайте англійські, так ви зможете не тільки чути, але й читати слова, а значить, розуміти буде простіше. Часто в онлайн-школах англійської пропонуються до вивчення фільми, коли студенти активно відпрацьовують лексику. Ви можете і самі переглянути улюблені стрічки, ті, які не раз бачили дубльованими. Коли часу на перегляд не вистачає, дуже корисно і приємно дивитися короткометражки та стендап-виступи. Отримайте щире задоволення, при цьому покращуючи своє сприйняття на слух і поповнюючи словниковий запас новими словами та фразами.
   
 2. Читайте книги англійською. Дуже добре, якщо можете читати в оригіналі. Якщо ж поки ні – знайдіть адаптовані книги для вашого рівня. Краще читати щось нове, але в адаптації, тому що той факт, що ви читали книгу в перекладі, не дуже вам допоможе в процесі.
   
 3. Слухайте музику англійською. Зрозуміло, що іноді навіть рідною мовою важко розібрати слова пісні. Для цього знайдіть текст пісні, яку збираєтеся слухати, читайте, слухайте вимову, підспівуйте.
   
 4. Знайдіть друга за листуванням або відеоспілкуванням. Якщо ваш рівень ще занизький для вільного спілкування, почніть із листування. Існує безліч платформ і сайтів, де можна знайти людину з будь-якої точки планети, яка, як і ви, хотіла би поліпшити свою англійську, поєднуючи приємне з корисним.
   
 5. Знайдіть онлайн розмовний клуб, де в одній із програм з можливістю відеозв'язку ви зможете спілкуватися вже з кількома людьми. Так тренується навик говоріння і розуміння на слух, а крім того, ви приємно проводите час за бесідою, не виходячи з дому.

Прислухаючись до цих простих порад, ви зможете перетворити навчання англійської онлайн на задоволення та приємне дозвілля.