5 способів покращити розмовну англійську в Києві

5 способів покращити розмовну англійську
в Києві

Автор: Юлія Мороз

Як покращити свою розмовну англійську: з чого почати та де це можна зробити? Що краще, курси розмовної англійської в Києві або розмовний клуб?

Найпопулярніші причини вивчення розмовної англійської мови

Найпопулярніші причини вивчення англійської розмовної мови
Для чого нам покращувати розмовну англійську?

Щоб зрозуміти, з чого почати та куди рухатись у розвитку англійської мови, варто виділити основні цілі вивчення, тобто для чого саме вам потрібно вміти добре розмовляти англійською.

Це допоможе вирішити, на чому робити фокус. Наприклад, чи потрібні вам правильні граматичні конструкції в мовленні, чи, можливо, вам більше знадобляться сленгові розмовні вислови? Варто вивчити кілька десятків бізнес-термінів чи кілька синонімів до слова «good»? Обрати курси розмовної англійської в Києві, чи сходити на розмовний клуб?

Отже, зазвичай люди хочуть покращити англійську з такою метою.

 1. Навчання. Проходження курсу в іноземному вузі ‒ чудовий старт для вашої майбутньої кар’єри. На сьогодні кожен вищий навчальний заклад будь-якої країни дає можливість навчання англійською. Більше того, існує багато безкоштовних програм обміну, де однією з вимог є знання іноземної мови. Відтак ви зможете пожити в новому середовищі та отримати диплом, визнаний в інших країнах світу. Якщо ж ваш рівень знань достатньо високий, ви навіть можете виграти грант, що покриє вартість навчання повністю чи частково.
   
 2. Робота. Не секрет, що вільне володіння розмовною англійською мовою буде чудовим пунктом у вашому CV, а багато міжнародних компаній вже проводять співбесіди англійською. До того ж, це класна можливість відвідувати закордонні конференції, порозумітися з іноземними бізнес-партнерами. Адже тут важливо не лише розуміти, що кажуть тобі, а й вміти дати достойну відповідь. Роботодавці, безумовно, оцінять ваші додаткові навички, а ви зможете претендувати на кращу посаду.
   
 3. Подорожі. Особливо актуальною є розмовна англійська для мандрівників, оскільки нею говорять усюди: від Європи до країн Африки та Азії. Вільна англійська дасть вам шанс поринути в життя країни, ближче поспілкуватись з місцевими жителями, побачити місця, які не доступні звичайним туристам, а інколи й не дасть вас обманути. Ви зможете вільно почувати себе в аеропортах, ресторанах та просто на вулицях, адже легко зможете запитати те, що вас цікавить. Це дасть можливість комфортно почуватись за кордоном та без зайвого стресу насолоджуватись відпочинком.
   
 4. Особисті цілі. Незамінним є знання англійської для людей, що хочуть переїхати до англомовної країни, чи людей, що мають друзів за кордоном і хочуть підтримувати з ними зв’язок. Хтось просто любить іноземні мови, а хтось завжди мріяв вільно спілкуватись з іноземцями. Чи, можливо, ваша кохана людина розмовляє англійською і вам дійсно хочеться розуміти одне одного краще. Насправді, причин безліч і всі вони варті можливостей, які відкриває розмовна англійська мова.

Проблеми, що не дають вам заговорити англійською

Проблеми, що не дають вам заговорити англійською
Чому нам зазвичай важко заговорити англійською?

Ми часто чуємо словосполучення «мовний бар’єр», яке чомусь стримує нас вільно використати англійську у тій чи іншій ситуації. Існує багато причин, які не дають нам заговорити розмовною англійською мовою. Багато з них пов’язані з низьким рівнем володіння мовою, а інші суто психологічні. В основі більшості з них лежить страх. Страх, що нас не зрозуміють, чи що чогось не зрозуміємо ми, що ми не знаємо ще так багато слів, щоб висловити свою думку. Обговоримо декілька з причин.

Одна з найпопулярніших проблем, яка перешкоджає вільному володінню англійською, – це страх говорити. Цей страх зумовлений ще кількома, а саме:

 • Погана вимова. Ми часто боїмося використати якесь слово чи фразу, бо не впевнені в наголосі чи правильності нашої вимови. Це виправданий страх, адже в англійській мові лише один звук змінює значення цілого слова. Та з іншого боку, ми завжди говоримо реченнями, тобто вживаємо слова в контексті, що з легкістю дасть іноземцеві нас зрозуміти. Пам’ятайте, що при вивченні слів їх вимову завжди можна прослухати у будь-якому онлайн-словнику.
   
 • Граматичні помилки в мовленні. Багато з нас знає граматичні часи та правила їх вживання, але чомусь у розмові нам важко швидко зорієнтуватись, який же час використати, щоб сказати те, що хочеш. Тут справа у практиці: якщо ви справді хочете щось сказати, то спробуєте знайти найкращий спосіб, щоб висловити свою думку і так дійдете до найоптимальнішого варіанту.
   
 • Малий словниковий запас. Це може бути звичайною проблемою для нижчих рівнів, коли ти дійсно знаєш не так багато слів. Проте якщо це трапляється на рівні pre-intermediate чи intermediate, варто подумати про інтенсивніше вивчення лексики, для цього існує безліч способів: від звичайних вправ із вокабуляром до онлайн-додатків та відео, де можна вивчити слова без зусиль, потрібне лише бажання.
   
 • Несприйняття англійської на слух. Завдання на аудіювання здаються нам найскладнішими, адже окрім британської та американської англійської, існує ще безліч акцентів, які справді важко одразу розібрати. Покращити навички сприйняття можна, слухаючи англомовну музику та при цьому намагаючись зрозуміти сенс пісень. З тією ж метою можна дивитись відео, серіали чи фільми без субтитрів, адже так ви дійсно фокусуєтесь на слуховому сприйнятті, а не на читанні.
   
 • Нерегулярність занять, великі перерви. Людям властиво забувати те, що вони не використовують чи не повторюють. У кращому випадку слова підуть у пасивний запас, у гіршому їх доведеться вчити з чистого аркуша. Як і у багатьох інших справах, у вивченні англійської велику роль грає не лише інтенсивність, а більше частотність. Чим частіше ви займаєтесь та розмовляєте, тим більший ваш прогрес. Регулярність занять добре забезпечують курси розмовної англійської в Києві чи іншому великому місті.

На кожну з таких проблем є вихід, що допоможе вам мінімізувати її та, відповідно, збільшити ваші шанси заговорити англійською вільно. Окрім проблем, є і багато способів пришвидшити цей процес та, власне, покращити свою англійську. Про них читайте у наступному пункті.

5 способів поліпшити знання на курсах розмовної англійської в Києві

5 способів покращити англійську розмовну мову
Як покращити англійську розмовну мову?

Існує безліч порад, щоб покращити свою англійську. Адже усім нам хочеться без зусиль підтримати розмову та поділитися власною думкою, навіть розмовляючи з іноземцями. Хтось каже, що треба записувати свій голос на диктофон, хтось радить дивитись у дзеркало, коли розмовляєш, хтось пропонує сходити на курси розмовної англійської в Києві, а хтось – знайти друзів по листуванню. Усі поради індивідуальні: те, що підходить одній людині, для іншої є зовсім неефективним. Ми зібрали 5 універсальних способів, що допоможуть вам заговорити англійською краще і почуватись у спілкуванні вільніше.

 1. Розмовляйте якомога більше

  Звучить як замкнене коло – щоб розмовляти, треба розмовляти − але це справді необхідно. Усе геніальне просто. Говоріння, як і інші навички, потребує практики: чим більше, тим більший розвиток. Скільки би граматичних вправ ми не робили, це не замінить нам використання знань на практиці. Скільки би фільмів англійською ми не подивились, без вживання нових слів у розмові це марно. Тут важливо перебороти страх перед помилками, неправильною вимовою чи постійним бажанням перекласти кожне слово у google translator. Вам потрібно використовувати кожну можливість говорити, навіть найпростіші речі. Вам щось незрозуміло і ви хочете, щоб викладач це пояснив ‒ спробуйте поставити запитання англійською. Приїхали у іншу країну ‒ спілкуйтесь англійською у музеях, кафе і на вулиці. Це найпростіший, але найефективніший спосіб.
   
 2. Дивіться, слухайте і читайте англійською

  Сьогодні ми маємо можливість подивитись, прослухати чи прочитати майже будь-що англійською. У цьому способі багато плюсів. А найголовніший полягає в тому, що це цікаво, адже ви самі обираєте матеріал: що слухати і дивитись. Це може бути улюблений серіал чи новий альбом виконавця. Усе залежить від ваших смаків. Більше того, ви не лише вчите англійську у такий спосіб, а й розвиваєтесь, розширюєте свій світогляд, насичуєте мозок новою інформацією та тренуєте навички запам’ятовування нових слів, виразів та конструкцій речень. Отже, цей спосіб передусім збагачує ваш лексичний запас та тренує слухові навички.
   
 3. Використовуйте англійську у подорожах

  Перебування в іншій країні – це завжди певний стрес для нашого мозку: треба переключити темп життя і мову, якою ви користуєтесь у повсякденні. Проте такий стрес є більше позитивним, бо активізує ваш словниковий запас і ставить у ситуацію, де ніхто, крім вас, не скаже, що вам потрібно. Цей спосіб є більш ніж реальним, оскільки англійською розмовляють майже всюди. Це класна можливість не лише практикуватись, а й заводити нові знайомства та друзів. Плюс тут ми говоримо не лише про те, коли подорожуєте ви, а й коли хтось приїжджає у вашу країну. У вас є чудова можливість спробувати себе у ролі англомовного гіда та перебороти свій страх говорити.
   
 4. Відвідуйте розмовні клуби

  Досить важко постійно практикуватись, коли тобі немає з ким це робити, до того ж, не так часто ми маємо можливість зустріти іноземців. Розмовляти англійською з друзями і колегами, коли ви зазвичай спілкуєтесь рідною мовою, погодьтесь, трохи дивно. Хорошою альтернативою є розмовні клуби чи курси розмовної англійської в Києві, чи будь-якому іншому великому місті. Це може бути клуб з носієм, де він задає тему, готує певні матеріали та питання для обговорення, а люди практикуються не лише з ним, а й одне з одним. Так створюється атмосфера, у якій ви маєте перемкнути свій мозок на англійську і просто спілкуватись. Таких клубів є багато і всі вони різні: є безкоштовні та платні, у форматі перегляду фільму і його обговоренням, чи прочитання книги й обміну враженнями після.
   
 5. Оберіть спосіб, що вам справді подобається

  Ніхто не хоче робити щось через силу. Так, вміти користуватися розмовною англійською мовою потрібно, але це завжди можна зробити так, як вам до душі. Любите читати детективні чи містичні історії ‒ можна зробити це англійською. Жити не можете без прослуховування улюблених треків дорогою на роботу ‒ існує багато англомовної музики. Щовечора переглядаєте кілька серій серіалу чи відео на youtube – спробуйте робити це в оригіналі. Дуже любите спілкуватись та відкриті до нових знайомств ‒ розширте своє коло спілкування за рахунок англомовних співрозмовників.
   

Отже, обирайте свій спосіб і підвищуйте свій рівень мови на курсах розмовної англійської в Києві. У цьому вам справді можуть допомогти курси розмовної англійської в Києві чи іншому великому місті. Про те, де ж саме можна потренувати розмовну англійську, ми розповімо у наступному пункті.

Де можна попрактикувати англійську?

Де можна попрактикувати англійську?
Розмовна англійська мова: вчити самому чи на курсах?

Звичайно, найкраще практикувати розмовну англійську в середовищі, де нею розмовляють, але ми не щодня літаємо у інші країни та не щодня спілкуємось з носіями англійської. Насправді, це можна зробити й у вашому місті. Є багато різних способів, як покращити розмовну англійську в Києві чи будь-якому іншому місті. Ось деякі з них.

 • Інтернет-ресурси. Це дуже широка категорія, що налічує безліч шляхів розвитку англійської. Існують спеціальні сайти, де ви можете знайти собі однодумця, який вчитиме вас розмовної англійської безкоштовно, чи за те, що ви навчите його своєї рідної мови. Так само можна знайти друзів по листуванню чи розмовам у Skype. Це можна робити просто з вашого смартфона, адже є багато додатків, що допоможуть вам знайти співрозмовника. Такі ж додатки існують для вивчення нових слів, слухання, виконання різноманітних завдань.
   
 • Англомовні екскурсії. Усі ми були на довгих, нудних екскурсіях і чекали, коли ж вони нарешті завершаться. Та ми радимо сходити на екскурсію англійською мовою у вашому рідному місці. Їх зазвичай проводять для туристів та іноземців, але чому б вам не спробувати щось новеньке. Так ви зможете попрактикувати і слухове сприйняття, і англійську розмовну мову, ставлячи запитання гідові чи спілкуючись з іноземцями. Можливо, розмовна англійська допоможе вам відкрити для себе нові місця та історію свого міста.
   
 • Movie club. На таких заходах люди збираються разом, щоб подивитись якийсь фільм англійською, а потім разом його обговорити. Зазвичай, у таких клубах є ведучі, що скеровують вашу дискусію та пропонують питання для обговорення. Неформальна атмосфера допоможе вам почувати себе впевненіше і говорити більше.
   
 • Курси розмовної англійської мови. На сьогодні більшість курсів спрямована на говоріння та вивчення англійської розмовної мови, тому вам не важко буде знайти ті, що підходять саме вам. Зазвичай, курси розмовної англійської в Києві пропонують пробне безкоштовне заняття, що дасть вам вирішити, чи обирати цей курс. Можна сходити на декілька таких уроків та обрати найкращий варіант для себе. Існує багато варіантів курсів розмовної англійської в Києві та інших великих містах.
   
 • Розмовні клуби з носіями мови. Хто як не носій мови зможе розговорити вас та створити англомовну атмосферу? Таких клубів чи курсів розмовної англійської в Києві безліч: безкоштовні та платні, великі та малі групи, різні рівні підготовки, різні локації та теми клубів. Усе, що від вас потрібно, це обрати варіант, який найбільше вам підійде.
   
 • Репетитор. Чудовий варіант для тих, хто хоче сфокусувати всю увагу на собі та мати кращий результат, адже на індивідуальних заняттях репетитор слухає тільки вас, виправляє ваші помилки і підлаштовується під ваші індивідуальні потреби. Ви можете запитати будь-що і будь-коли, на відміну від курсів розмовної англійської в Києві чи зустрічей з багатьма людьми, де зазвичай є чітка тема і запитання та завдання, що її стосуються.
   
 • Couchsurfing meetings. Усім відомий сервіс couchsurfing корисний не лише для подорожей, знайомств та того, щоб безкоштовно лишитись у когось на кілька ночей. Це ще й чудова можливість попрактикувати розмовну англійську. Як це працює? У тому ж додатку є багато оголошень про зустрічі, де ви можете прийти та поспілкуватись з іноземцями не на визначені теми, а про що завгодно. Це класний шанс потренувати не мову «з підручників», а живу мову з усіма сленговими висловами та дивними скороченнями, що вважаються неформальними.