Курси англійської в Харкові – поради
та лайфхаки

Вибір курсів англійської в Харкові зараз дійсно широкий. Здавалося б, вивчити мову можна швидко і легко. Однак див не буває, і за будь-яким позитивним результатом стоїть бажання вчитися і наполеглива робота.

Тим не менш, є невеликі хитрощі, які допоможуть організувати процес вибору ефективніше і навіть цікавіше. Ось сім лайфхаків, які стануть у пригоді тим, хто вибирає курси англійської мови в Харкові.

Ми зібрали сім порад, які допоможуть підвищити ефективність навчання, вибрати правильні курси англійської в Харкові, мотивувати себе і досягти значного результату.

Став SMART цілі, щоб вибрати курси англійської в Харкові

Для чого ти вчиш англійську? Відповідь ніби очевидна. Але якщо ти спробуєш сформулювати чітко, то мета вийде досить абстрактною: «Хочу добре говорити англійською», «Хочу розуміти мову», «Хочу хороші оцінки з предмету в школі/університеті». На жаль, такі цілі не дають результат.

Зараз існує сучасний підхід до постановки цілей. Це технологія постановки цілей, які працюють. Швидше за все, ти вже чув про подібні системи. Тепер давай застосуємо її до пошуку підходящої школи англійської.

Отже, на етапі формулювання цілей слід зібрати всю інформацію про наших особистих очікуваннях від курсів, поставити прийнятні терміни, визначити суму, яку ми можемо виділити на навчання, а також зрозумілі й точні завдання.

Давайте згадаємо, що означає абревіатура SMART: Specific (конкретний), Measurable (вимірний), Achievable (досяжний), Relevant (значимий) і Time bound (обмежений у часі). Розберемо кожен критерій щодо вибору курсів англійської в Харкові.

Став SMART цілі, щоб вибрати курси англійської мови в Харкові
Як правильно ставити цілі при пошуку мовної школи, щоб курси англійської в Харкові принесли користь?

Specific

Конкретна SMART мета точно визначає кінцевий результат. Так само діє правило, при якому: одна мета = один результат. Спробуємо сформулювати конкретну мету для вибору курсів англійської мови.

 • Який мені потрібен результат? Чому? Наприклад, я хочу вивчити англійську для переїзду в іншу країну, для складання міжнародного іспиту (GMAT, FCE, IELTS, TOEFL) для здачі ЗНО, для роботи, бізнесу і ведення ділової переписки.
   
 • Кого мені потрібно залучати в процесі здійснення мети? Відповідь – перелік існуючих курсів англійської в Харкові.
   
 • Які існують додаткові умови, перепони або обмеження, які заважають досягненню моїх цілей? Сюди входять розташування курсів, твій розклад у школі, графік роботи, наявність вільного часу для реалізації цілей.

Measurable

Мета має бути вимірною. Для цього ми встановлюємо конкретні терміни на її виконання, можемо застосувати такі запитання.

 • За яких умов ми можемо вважати, що мета досягнута? Наприклад, ти досяг рівня Intermediate при проходженні курсів англійської в Харкові, ти склав безкоштовний тестовий онлайн-іспит FCE або ЗНО перед безпосередньою здачею цих іспитів.
   
 • Який показник буде говорити про те, що мета досягнута? Ти отримаєш сертифікат курсів, що підтверджує рівень Intermediate, ти складеш іспит FCE або ЗНО.
   
 • Яке значення потрібно для того, щоб досягти мету? Якщо ми плануємо скласти іспит FCE, то ми повинні знати, що він складається з 4 частин: Reading and Use of English, Writing, Listening і Speaking. Ти отримуєш бали за кожну частину іспиту, які потім сумуються. В результаті ти отримуєш оцінку А, В, С. Якщо ти набрав менше 122 балів, вважається, що ти іспит не склав, документ не видається.

Achievable

SMART мета має бути досяжною. Наприклад, якщо твій рівень володіння англійською мовою Beginner, ти розумієш, що за три місяці досягти рівня Advanced у тебе не вийде. Потрібно також знати, що реалістичність виконання мети впливає на твою мотивацію, тобто якщо завдання не досяжне – ймовірність його виконання зводиться до нуля.

Отже, вибираючи курси англійської в Харкові, дізнайся, за який період тебе обіцяють навчити англійської. Твої кроки такі.

 • Ти визначив, що хочеш пройти всю англійську за рік.
   
 • Проведи аналіз і склади список шкіл, які мають подібний курс. Наприклад, в Project 12 розробили такий підхід у навчанні, при якому ти освоюєш один рівень англійської за три місяці, а рівні від Elementary до Upper-Intermediate за рік.
   
 • Відвідай ці курси англійської в Харкові та дізнайся, які методи вони застосовують і чи підходять вони тобі. Наприклад, ми використовуємо комунікативну методику із застосуванням технологій «Перевернутий клас» (flipped classroom) і «Живий підручник», які адаптовані під ринок України і вже показують хороший результат.
   
 • Запишись на обраний курс і починай навчання.

На цьому етапі варто також врахувати обмеження, серед яких:

 1. графік;
 2. ціна;
 3. розташування курсів;
 4. твої реальні знання, можливість доступу до інформації.

Relevant

Необхідно визначити значимість мети з точки зору досягнення далекосяжних стратегічних завдань навчання. Щоб позначити значиму мету, потрібно уявити, яку користь і вигоду тобі принесе відвідування занять. Наприклад, пройшовши курс підготовки до здачі міжнародного іспиту, ти не тільки складеш іспит, а й зможеш вчитися за кордоном, жити і працювати в англомовній країні.

Відповідно до SMART технології, якщо немає вигоди, мета даремна.

Time bound

SMART мета має мати свій термін. Тому слід визначити кінцевий термін і встановити тимчасові рамки на вивчення англійської. Це дозволить зробити процес навчання і відвідування курсів контрольованим. Це означає, що якщо ти вибрав курси, де один рівень проходять за три місяці, значить через три місяці у тебе має бути підтвердження досягнення мети, наприклад, сертифікат.

Шукай «свого» вчителя

Загальноприйнятими критеріями, за якими ми обираємо викладача, вважаються наявність профільної освіти, сертифіката CELTA (Certificate in teaching English to speakers of other languages), різні дипломи про відвідування тренінгів і воркшопів для вчителів, стажування за кордоном. Але значення має також і те, наскільки тобі особисто підходить викладач: його характер, манера вести урок, чи цікаво тобі. А це можна дізнатися тільки в разі безпосередньої присутності на занятті. Тут приходить на допомогу пробний урок. Перед початком занять і підписанням договору з курсами англійської в Харкові відвідай безкоштовний демо-урок, особливу увагу приділи тому, як викладач проводить заняття.

 • Сучасний педагог далекий від лектора в університеті і шкільного вчителя англійської. Зараз він виступає в ролі координатора, який направляє навчальний процес, застосовує передові методи викладання, інтерактивні технології.
   
 • Балакучий учитель – це мінус. Викладач повинен навчити тебе спілкуватися без проблем, а не тільки вміти самому ціле заняття добре говорити англійською. Якщо він розмовляє 90% заняття (читає лекцію, пояснює граматику українською, йде від теми уроку або розповідає, як провів вихідні) краще знайти іншого вчителя. Професіонал повинен говорити на уроці 10-15%, а решту часу відводити студентам.
   
 • Учитель повинен приділяти увагу виправленню помилок в граматиці, вимові. Однак якщо він робить це постійно, перериває студента, не дає можливості закінчити речення або думку – це мінус.
   
 • Викладач проводить заняття англійською повністю. Рідна мова не застосовується навіть на рівні Beginner. Комунікативна методика передбачає розвиток усіх чотирьох комунікативних навичок: говоріння, читання, письма та аудіювання (розуміння на слух), тобто на кожному занятті мають бути вправи і завдання на розвиток кожної з перерахованих навичок.

Вибирай найбільш зручний графік і місце розташування

Навіть якщо ти знайшов курси англійської мови в Харкові, які тобі підходять за всіма показниками, але розташовані на іншому кінці Харкова, то результатом навчання може стати втома і небажання їздити на заняття. Найкраще вибрати ту школу, яка знаходиться досить близько до будинку або роботи.

Однак є й інші варіанти. В епоху digital everything все більш популярними стають онлайн-способи навчання: Skype-заняття та інтерактивні курси. Крім того, можна поєднати традиційні заняття з онлайн-уроками в інтерактивному підручнику. Подібну програму саме пропонують в Project 12. Із нами ти зможеш адаптувати навчання під свій темп життя. Якщо ти не можеш прийти на свій урок, перенеси його на інший час в цей день або на будь-який інший день тижня завдяки додатку на телефоні. В нашій школі ти не прив'язаний до одного графіку, а можеш змінювати день і час кожного уроку.

Навіть якщо тебе цікавлять тільки курси англійської в Харкові на Салтівці, тобі буде зручно вчитися з нами.

Project 12 – школа з адаптивним графіком

Не плати більше – перш за все вибирай якість

На формування ціни за навчання впливає низка факторів.

 • Професіоналізм викладачів. Хорошому викладачеві потрібно платити відповідну зарплату. Якщо керівники курсів англійської мови хочуть заощадити, вони наймають студента або вчителя без досвіду роботи. Як результат, викладач ще недостатньо володіє методикою викладання і сам вчиться на студентах.
   
 • Популярність установи. Якщо курси англійської мови в Харкові вже давно на ринку, можуть похвалитися результатами своєї роботи і задоволеними студентами, вартість навчання також збільшується.
   
 • Тривалість навчання. Вартість навчання в місяць може бути незначною, але курс розтягнутий на довгі місяці, загальна вартість за рік може бути відчутною. Краще заздалегідь прорахувати ціну за весь курс.
   
 • Час занять. Традиційно, вечірні заняття коштують дорожче. Денні та ранкові дешевше.
   
 • Чисельність групи. Найкраще займатися в групі з 6-10 осіб. Заняття у великій групі можуть бути дешевшими, але чи отримаєш ти очікуваний результат – це ще питання.
   
 • Розташування офісу. Заняття ближче до центру можуть бути значно дорожчими. Але це не завжди так. Школа Project 12 знаходиться в центрі. При цьому в нас найнижча ціна на ринку курсів англійської в Харкові.
   
 • Додаткові «плюшки». Школи зазвичай пропонують тренінги та розмовні клуби безкоштовно для своїх студентів. Але є і такі, де вузькоспеціалізовані тренінги або воркшопи оплачуються додатково. Підручники найчастіше не включені у вартість навчання.

Вчися в школі нового покоління

Школи нового покоління працюють за комунікативною методикою. А ще застосовують нові технології на кшталт «flipped classroom» («перевернутий клас»). Що стосується підручників, пристойні курси будуть працювати з навчальними посібниками, виданими Macmillan, Oxford University Press, Longman, National Geographic або Pearson. Кращі курси англійської в Харкові розробляють книгу самі. Наприклад, в Project 12 ми працюємо на базі підручника 12 Tracks з урахуванням стандартів CEFR (Загальноєвропейської шкали мовної компетенції).

Якщо ж ти прийшов на курси розмовної англійської в Харкові й бачиш, що на уроці використовуються старі підручники, видані ще в 90-х або російсько- чи україномовними авторами (Бонк, Голіцинський), результат від навчання буде під великим питанням, що вже говорити про розмовну англійську.

Проведи порівняльний аналіз курсів англійської мови в Харкові, створивши checklist

Аналізуючи курси англійської в Харкові, зроби checklist. Він допоможе структурувати отриману інформацію і вибрати ті курси, що тобі потрібні. Шаблон може виглядати приблизно так.

Критерії Опис Курси іноземних мов у Харкові Кращі в категорії
Мета Скласти іспит FCE Project 12, _____, _____ Project 12
Спрямованість курсів Курси підготовки до здачі FCE Project 12, _____, _____ Project 12
Кваліфікація викладача З досвідом Project 12, _____, _____ Project 12
Методика викладання Комунікативна із застосуванням інтерактивних методів роботи Project 12, _____, _____ Project 12
Графік Зручний, гнучкий, адаптивний Project 12, _____, _____ Project 12
Вартість Прийнятна Project 12, _____, _____ Project 12

 

Вчися в Project 12 – інтенсивних курсах англійської в Харкові

Отже, ти визначився з вибором школи. Ми підготували кілька лайфхаків, які допоможуть організувати процес навчання ще ефективніше.

Чув про «study smart»? В основі цієї техніки лежить принцип «менше витрат і більше користі». Ось як ми можемо застосувати цю техніку.

 • Використовуй асоціації при вивченні нових слів, граматичних конструкцій, малюй образи, вигадуй рими, прив'язуй слова до місць.
   
 • Створюй інтелектуальні карти (mindmaps), які допоможуть систематизувати і візуально представити інформацію.
   
 • Повторюй слова частіше, а не зазубрюй. Зроби процес запам'ятовування усвідомленим.
   
 • Складай історії зі слів і з новими граматичними конструкціями, повертайся до того, що було пройдено.
   
 • Роби паузи, втома – не найкращий друг у вивченні мови.
   
 • Проведи вільний час цікаво, але з користю: подивися фільм англійською, прочитай книгу мовою оригіналу, відвідай розмовний клуб в нестандартному місці (у кафе, на екскурсії містом).

Навіть якщо ти вважаєш, що вибір хороших курсів – це довгий і складний процес, завжди можна його організувати правильно. Ми впевнені, що лайфхаки, які ми розглянули вище, допоможуть тобі вибрати найкращі курси англійської мови в Харкові швидше!

Study smart у Project 12
Як вивчати іноземну мову з технікою study smart?

Вчи англійську з Project 12, тому що у нас:

 1. адаптивний графік – з нами ти не будеш прив'язаний до одного часу;
 2. інтенсивне навчання англійської – курс розрахований на чотири уроки на тиждень (2 уроки з викладачами в групі + 2 самостійно на онлайн-платформі 12 Tracks);
 3. сучасні та інтерактивні методи навчання (комунікативна методика, blended learning, що є міксом самостійного онлайн-навчання і вивчення в групах, технологія «перевернутий клас»);
 4. найнижча ціна в Харкові – ми пропонуємо якісне навчання за прийнятну ціну.

Хочеш дізнатися більше? Приходь на пробний урок в Project 12! І не забудь пройти онлайн-тестування у нас на сайті.