Наближаються зимові свята, а це час подарунків і, звичайно ж, шопінгу. Усі хочуть урвати бажане, ще й за супервигідною ціною. Шопоголіки усього світу чекають на Black Friday!

Перед тим як вирушити в торговий центр, вам потрібно озброїтися важливою інформацією. Ми не розповімо вам про знижки. Ми розповімо 12 цікавих фактів про цей «важливий» день і поділимося 12 фразами, пов'язаними з шопінгом.

Тож готуйте не лише гаманець ;)
 

Факт #1

Термін «Чорна п'ятниця» спочатку був пов'язаний з обвалом фондового ринку. За даними New York Times, двоє чоловіків, що працювали в сфері фінансів, намагалися змовитися проти ринку золота, щоб отримати прибуток. Але їхня схема провалилася та спровокувала крах ринку.
 

Факт #2

Перший день після вікенду, який відкриває Чорна п'ятниця, називають кіберпонеділком. Він набрав популярність у період розвитку інтернет-торгівлі, в цей день онлайн-магазини пропонують знижки на свої товари. Завдяки можливості зайнятися шопінгом просто на робочому місці, цей день також популярний серед американців.
 

Факт #3

Сьогодні середньостатистичний американець витрачає 335 доларів на День Подяки. За даними NRF, близько 75% цих грошей (250 доларів) йде на подарунки.
 

Факт #4

Чорна п'ятниця – неофіційно кращий день для покупки телевізора. У дослідженні Adobe говориться, що в Чорну п'ятницю ви заощадите найбільше грошей на побутовій техніці, ювелірних виробах, телевізорах і планшетах.
 

Факт #5

На додаток до довгого робочого дня для працівників роздрібної торгівлі, Чорна п'ятниця – найбільш завантажений день року для сантехніків.
 

Факт #6

Останнім часом деякі популярні магазини почали бойкотувати Чорну п'ятницю. Компанії радять своїм співробітникам проводити день на свіжому повітрі з друзями та сім'єю, а не робити покупки (або працювати).
 

Факт #7

Більше людей помирає, роблячи покупки, ніж від нападів акул. Семеро людей загинули і 98 отримали поранення в США під час шопінгу в Чорну п'ятницю з 2006 року.
 

Факт #8

Крім техніки та ювелірних виробів, найбільш продаваними товарами щороку є піжами.
 

Факт #9

До п'яти найбільших штатів, де покупці планують витратити гроші в Чорну п'ятницю, відносяться Джорджія, Вісконсин, Іллінойс, Вірджинія та Нью-Йорк.
 

Факт #10

Поки жінки, як і раніше, є лідерами серед покупців у Чорну п'ятницю, чоловіки поступово скорочують розрив щороку: сьогодні їх уже 45,1%.
 

Факт #11

Коли справа доходить до сімейного стану, статистика ближче до вдівців і розлучених, які очолюють групу: 66,7% і 60,8%. За ними йдуть одружені покупці – 52,7% і самотні – 45,1%.
 

Факт #12

Про китайську «підробку» Чорної п'ятниці. У 2010-х роках китайські торгові майданчики вирішили перейняти західну традицію й організували великі розпродажі в національний День холостяка, який відзначають 11 листопада. Дата, яка записується чотирма одиницями, символізує самотніх людей, але в сучасності свято є свого роду днем всієї молоді.
 

Факти фактами, але на практиці в Чорну п'ятницю можна зустріти такі фрази.
 

1. BOGO

Buy one, get one (for free) – купуєш один товар і один отримуєш безкоштовно.
 

2. Cyber Monday

Biggest online shopping day in America – кіберпонеділок.
 

3. Cyber Sale

Low prices available online – знижки онлайн.
 

4. Early Bird Sales

Low prices for people who shop before 8 am – знижки для тих, хто купує до 8 ранку.
 

5. Exclusion

Things that DO NOT have a lower price – товари, на які знижки не поширюються.    
 

6. Limited Quantities

Not enough for everybody – товар в обмеженій кількості.
 

7. Night Owl Sales/Specials

Low prices for people who shop late – знижки для тих, хто купує пізно ввечері або навіть вночі.
 

8. Price Match

Stores will sell something to you if you can show that it's a lower price somewhere else – магазин зробить додаткову знижку, якщо ви доведете, що знайшли такий товар дешевше.   
 

9. Rain Check

Buying something at a lower price after the sales has ended – купити щось зі знижкою після закінчення періоду розпродажі.
 

10. «It's a Steal»

A very good deal or a very low price – суперакція, суперзнижка, супервигідна пропозиція. 
 

11. In the Red

To owe money to your bank because you have spent more than you have in your account – червоним кольором буде виділена сума, яку ви перевищили з вашого рахунку, здійснюючи покупки.
 

12. In the Black

To have money, for example in your bank account – чорним кольором буде виділена сума, доступна для покупок.


Тепер у вас напевно знайдеться тема для розмов, поки будете стояти в черзі!