Back to school, навіть якщо ти давно
не школяр

Настав той самий сезон, коли ми починаємо вчитися. Навіть якщо в школу не потрібно – рука мимоволі тягнеться за новим щоденником або блокнотом.

Зазвичай ми думаємо про весну як про сезон змін в житті, але є багато причин, через які осінь – найкращий час для великих змін. Чому ж?

  1. Більше часу для себе

Ми знаємо, що неможливо втиснути в день більше годин, але восени здається, що у нас більше часу вечорами. Це відбувається тому, що менше занять конкурує за наш час.

  1. Час поміркувати про минуле і побудувати плани на майбутнє

Як природа слідує сезонному циклу, так і ми зустрічаємося з постійними змінами та циклами в нашому житті. Важкі часи року проходять і звільняють місце для нових можливостей.

  1. Почни зараз і підготуйся до весни

Прохолодні темні вечори прекрасно підходять для навчання. Все, що потрібно, – це ноутбук і чашка гарячого чаю, якщо ти вчишся онлайн. Починати навчання восени добре ще й тому, що можна закінчити курс до весни або літа, а в нашому випадку – до зимових відпусток!

Саме час освіжити свої знання англійської в цій темі і дізнатися більше про початок навчального року в США та інших країнах, а також скористатися кількома порадами від наших викладачів.

 

Лексика back to school

 

arithmetic

арифметика

scissors

ножиці

map

мапа

chalk

крейда

pencil sharpener

точилка

backpack

рюкзак

paper clip

скріпка для паперів

glue stick

клей-олівець

ink

чорнило

classroom

шкільний клас

desk

письмовий стіл

ballpoint pen

кулькова ручка

hole punch

діркопробивач

grades

оцінки

notebook

записник

dictionary

словник

lunch box

ланчбокс, судок для перекусу

tape

скотч

easel

мольберт

file folder

папка

binder

швидкозшивач

stapler

степлер

flash cards

флеш-картки

blackboard

дошка

watercolors

акварелі

globe

глобус

bookmark

закладка

gym

спортзал

assignment ­

завдання

enroll

зареєструватися

eraser­

гумка

examination

огляд

glossary

глосарій, тлумачний словник

highlighter

маркер

homework

домашнє завдання

library ­

бібліотека

principal

директор

student

учень, студент

ruler

лінійка

schedule

розклад

thesaurus

тезаурус, словник синонімів


 

Важливо не плутати homework та housework. Homework – домашнє завдання зі школи, а housework – справи по дому.

Student має кілька значень:

  • людина, яка вчиться в університеті або коледжі;
  • людина, яка вчиться в школі (особливо часто використовується для середньої школи);
  • людина, яка дуже цікавиться конкретним предметом.

Слово pupil трохи застаріле і рідко використовується.

 

 

Ідіоми про школу

Також важливо запам'ятати кілька ідіом, пов'язаних із навчанням.

 

As easy as ABC

Значення: дуже просто.

Наприклад: My geography exam was as easy as ABC. I think I got an A! – Мій іспит з географії був таким же простим, як і абетка. Я думаю, що отримав п'ятірку!

 

Bookworm

Значення: той, хто багато читає.

Наприклад: My sister reads a book a week. She’s such a bookworm! – Моя сестра читає одну книгу на тиждень. Вона такий книжковий хробак!

 

Brainstorm 

Значення: думати про нові ідеї.

Наприклад: We’re going to brainstorm ideas for our project this afternoon. – Сьогодні вдень ми збираємося обговорити ідеї для нашого проєкту.

 

Call the roll

Значення: називати імена студентів, щоб дізнатися, чи присутні вони.

Наприклад: My teacher always calls the roll at the beginning of the class. – Мій учитель завжди робить перекличку на початку уроку.

 

Cut class 

Значення: не ходити на заняття.

Наприклад: I cut class this morning to go to the cinema. – Сьогодні вранці я прогуляв урок, щоб піти в кіно.

 

Flunk out

Значення: провалити урок або курс і кинути школу.

Наприклад: Johnny flunked out of high school. – Джонні вилетів зі школи.

 

Hit the books 

Значення: почати старанно вчитися.

Наприклад: I need to hit the books tonight if I want to pass my Spanish exam. – Мені потрібно засісти за підручники сьогодні ввечері, якщо я хочу скласти іспит з іспанської мови.

 

 

Поради від викладачів

Ніколи не буває занадто рано (або занадто пізно), щоб розвивати навчальні звички. Чим раніше ти потрапиш до/ створиш хорошу навчальну середу, тим легше буде досягти своїх навчальних цілей.

Ось наші головні поради, як отримати від навчання максимальну користь.

  1. Обери місце і час (Pick a place and time)

У кожного своє уявлення про найкращі місце і час для навчання. Спальня вночі або затишне кафе в центрі міста – знайди місце для навчання і фіксований час навчання, який тобі підходить.

Облаштуй своє робоче місце (Set up your study space) – твоє робоче місце має бути тихим, зручним і не відволікати. Воно має викликати у тебе почуття щастя і натхнення. Прикрась його улюбленими предметами.

Знайди свій найкращий час (Find your best time) – деякі люди краще працюють вранці. Інші краще працюють вночі. Визнач, який час тобі підходить, і тоді плануй вчитися. Не займайся пізніше звичайного часу відходу до сну – якщо ти будеш змушувати себе вчитися пізно ввечері, ти занадто втомишся, щоб вчитися добре.

  1. Вчися щодня (Study every day)

Якщо ти будеш вчитися потроху щодня, ти будеш постійно думати про щось, аналізувати і згадувати інформацію. Це допоможе тобі зрозуміти і запам'ятати необхідне. Це також допоможе уникнути стресу від зубріння в останню хвилину.

  1. Плануй свій час (Plan your time)

Це допомагає, щоб максимально використовувати свій навчальний час.

Постав будильник (Set alarms) – він буде нагадувати про твої навчальні плани. Регулярне нагадування допоможе зберегти чесність перед собою і виконати свої плани, не відволікаючись на соціальні мережі та інші фактори.

Використовуй настінний планнер (Use a wall planner) – прикріпи над столом календар або настінний планер, щоб бачити його під час навчання. Відзнач його важливими датами, такими як терміни іспитів і завдань.

Складай списки справ (Make to-do lists) – списки розбивають цілі на міні-завдання. На початку тижня склади список того, що тобі потрібно зробити до кінця тижня.

Встанови часові обмеження (Set time limits) – перш ніж почати навчальну сесію, поглянь на свій список справ і дай собі певний час, який можна витратити на кожну задачу. Якщо ти не встигаєш щось зробити у встановлений час, подумай, краще використовувати свій час, щоб продовжувати займатися цим, або варто почати працювати над чимось іншим.

 

Back to school, навіть якщо ти давно не школяр

 

  1. Відкрий для себе свій стиль навчання (Discover your learning style)

У більшості з нас є оптимальний спосіб навчання. Дізнайся, який стиль навчання для тебе найзручніший, і вчися так, щоб досягти максимальної продуктивності.

Зверни увагу, що ці стилі – всього лише спосіб подумати про різні методи навчання – це не жорсткі та швидкі правила, які говорять, що ти повинен вчитися тільки в один спосіб. Спробуй кожен з них і подивися, який тобі більше подобається і підходить.

Аудіали (Auditory learners) – вважають за краще вчитися, слухаючи. Спробуй прочитати свої замітки вголос і обговорити їх з іншими людьми. Ти можеш записати ключові моменти і відтворити їх.

Візуали (Visual learners) – вчаться наочно. Спробуй використовувати кольори в своїх нотатках і малюй діаграми і таблиці, щоб краще окреслити ключові моменти. Ти можеш спробувати запам'ятати деякі слова у вигляді зображень.

Кінестетики (Tactile/ kinesthetic learners) – найкраще вчаться на практиці. Спробуй використовувати такі прийоми як рольові ігри або спілкування з носіями, щоб перевірити ключові моменти.

  1. Роби перерви (Take breaks)

Під час навчання важливо робити перерви, особливо якщо ти відчуваєш втому. Занадто довга робота над завданням може знизити твою продуктивність. Трохи фізичних вправ – навіть просто прогулянка навколо будинку – іноді може допомогти перезавантажити мозок і відволіктися від навчання, щоб набратися нових сил.

  1. Звернись за допомогою (Ask for help)

Якщо ти в чомусь застряг(ла) або щось просто не має сенсу, ти завжди можеш попросити про допомогу. Поговори зі своїми вчителями про те, чого ти не розумієш (наприклад, під час консультацій). Обговори це зі своїми друзями і однокурсниками, можливо, у них були схожі труднощі, чи постав запитання в інтернеті, де відповідь не змусить себе чекати.

 

Фільми про школу

Щоб зануритися в атмосферу школи чи університету, а також потренувати свої listening skills, можна і потрібно дивитися фільми і серіали про навчання англійською. Ось список, щоб було легше вибрати.

AlRawabi School for Girls (2021)  

Йорданський драматичний міні-серіал про вплив знущань на молодих дівчат, який можна подивитися на Netflix, де він б'є всі рейтинги.

Після того як група дівчаток піддалася знущанням в їхній елітній приватній школі, вони планують помститися. Однак їхні плани призводять до наслідків, які ускладнюють тонку грань між хуліганом і жертвою.

 

 

  • revenge – помста
  • fine line – тонка грань
  • bully – кривдник, задирака
  • victim – жертва
  • misfit – біла ворона, вигнанець
  • scandal – скандал

 

Pitch Perfect (2012)

Американська музична комедія 2012 року.

Беку, першокурсницю в Університеті Бардена, умовляють приєднатися до The Bellas – університетської співочої групи для дівчаток. Вклавши необхідну енергію в свій репертуар, The Bellas конкуруватимуть зі своїми суперниками-чоловіками в змаганнях по університетському містечку.

 

 

  • comfort zone – зона комфорту
  • harmonic combinations – гармонійні поєднання
  • competitions – змагання
  • a cappella – а капела

 

Elite, season 4 (2021) 

Після третього сезону фанати благали Netflix випустити продовження підліткового трилера, і тепер воно нарешті вийшло. З самого початку іспанського серіалу люди в усьому світі були миттєво захоплені вбивством Марини драмою, і що послідувала за ним. Відтоді шоу принесло нам ще багато скандалів.

 

 

  • twin brother – брат-близнюк
  • romance – романтика
  • a love triangle – любовний трикутник
  • case – кейс
  • envision – передбачити

 

Easy A (2010) 

На запрошення своєї популярної найкращої подруги розповісти подробиці про її нудних вихідних, Олів (Емма Стоун), старанний підліток, вирішує оживити ситуацію, вигадавши історію про втрату цноти. Коли відмінниця (Аманда Байнс) підслуховує розмову і поширює її по всьому університетському містечку, Олів раптово стає сумно відомою.

 

 

  • stand out – виділятися
  • spill the beans – проговоритися
  • a high school girl – старшокласниця
  • rumor – плітки
  • take advantage of – отримувати вигоду