Фільми та книги англійською мовою для початківців – приємне
з корисним

Напевно, кожен, хто вивчає іноземну мову, чув про найлегший шлях її опанування за допомогою фільмів, серіалів, книг тощо. Таке явище дійсно є, до того ж воно досить популярне. Але тут потрібно одразу зазначити: розглядати такий спосіб практики варто лише як допоміжний, а не основний, особливо коли йдеться про новачків. Вчити іноземну для початківців слід із професійним викладачем на курсах, на чому ми неодноразово наголошували в нашому блозі.

А в цій статті ми з’ясуємо, як фільми англійською мовою для початківців допомагають покращувати ваші мовні навички, а також розглянемо книги англійською для початківців як додаткове джерело корисної лексики.

Зміст

1. Як краще вчити іноземну з нуля

2. Фільми англійською мовою для початківців

2.1. Користь від перегляду англомовних фільмів для новачків

2.2. Як практикуватися за допомогою фільмів англійською мовою для початківців

3. Книги англійською для початківців

3.1. Плюси читання іноземною мовою

3.2. Як правильно читати книги англійською для початківців


Як краще вчити іноземну з нуля
 

На перших рівнях ми наполегливо радимо вчити іноземну не шляхом перегляду фільмів англійською мовою для початківців, а на курсах англійської під менторством викладача. Так ви отримаєте надійну граматичну та лексичну базу, навчитеся правильно будувати речення, вимовляти слова та отримаєте інструменти для ефективної практики. Також заняття у лінгвістичній школі – це гарантовано:

  • професійно складена програма та релевантні матеріали, що відповідають вашим запитам в іноземній і поточному рівню знань;

  • перевірені методи й системи викладання, які дають результат (комунікативна методика, система інтервального повторення матеріалу, технологія «перевернутий клас» тощо);

  • регулярність занять, а також підтримка викладача, можливість відстежувати прогрес, відпрацьовувати проблемні моменти.

Мовна школа дасть вам усе необхідне, але засвоїти знання та навчитися використовувати їх на практиці – це ваша задача. Тому не пливіть за течією під час навчання, а допомагайте собі отримати високий результат. Як саме?

  1. Не нехтуйте домашніми завданнями: на курсах ніхто не буде змушувати вас писати твори чи перекладати довгі речення. Сучасна домашка не відбирає багато часу, проте його обов'язково потрібно виділяти для закріплення вивченого.

  2. Будьте активними на заняттях: беріть участь у дискусіях, відповідайте на запитання викладача та не бійтеся робити помилки – їх під час навчання не уникнути, а помилившись у присутності викладача, ви одразу зможете розібратися в проблемному питанні.

  3. Користуйтеся кожною можливістю попрактикуватися: два-три уроки іноземної на тиждень – це необхідний мінімум. Але щоб залишатися в мовному середовищі, потрібно хоча б трохи взаємодіяти з іноземною щодня. Тут у пригоді стають фільми та книги англійською мовою для початківців, застосунки з інтерактивними вправами та іграми, розмовні клуби та інші подібні івенти.

Зупинимось на останньому пункті та розберемося, як зробити так, щоб фанові активності приносили користь для вашої іноземної.


Фільми англійською мовою для початківців
 

З розумним підходом такий повсякденний ритуал як перегляд будь-якого розважального відео можна перетворити на бонусний інструмент вдосконалення вашої іноземної. Які в цього переваги та як ними скористатися – обговоримо далі.

 

Фільми та книги англійською мовою для початківців – приємне з корисним - 1

Оберіть свій дієвий спосіб практики: серіали, фільми або книги англійською для початківців


Користь від перегляду англомовних фільмів для новачків
 

Обираючи допоміжним способом практики перегляд фільмів англійською мовою для початківців, ви тренуєте навичку сприйняття іноземної на слух і розширюєте лексичний запас. Детальніше про ці та інші переваги:

  • Поповнення словникового запасу

Кіно – це невичерпне джерело різноманітної лексики: найбільш вживані повсякденні слова та фрази; сленг і скорочення; лексика, притаманна певній епосі; ідіоматичні вирази; спеціалізована термінологія тощо. Переглядаючи серіали та фільми англійською мовою для початківців, ви зможете не лише збагатити свій вокабуляр, а й зрозуміти, як ті чи інші слова вживаються в різних контекстах. Робота з субтитрами або сценаріями для новачків вітається, так ви не помилитеся в словах і до того ж розвинете навичку читання.

  • Розуміння мови й аудіювання

Завдяки розмаїтості різних акцентів, інтонацій та мовленнєвих патернів ви розвиваєте свою здатність розуміти іноземну в реальному, а не «тепличному», створену підручником або викладачем, контексті. Щодня прослуховуючи діалоги, ви поступово звикаєте до мови та почуваєтеся комфортніше в розмовній англійській.

  • Наслідування вимови та інтонацій нейтів спікерів

Намагайтеся відтворювати манеру мовлення персонажів – так ви покращите власну вимову, адже це практика говоріння, та напрацюєте більш природний акцент. Окрім цього, регулярне прослуховування розмовної іноземної допомагає краще зрозуміти ритм і мелодію мови, яку ви вчите.

  • Гнучкість і зручність

Ви можете практикуватися у власному темпі та своїми способами. Комусь зручніше проглянути весь фільм англійською мовою для початківців, паралельно виписуючи цікаві слова та фрази, а потім пройтися нотатками й опрацювати нову лексику та граматичні конструкції. Хтось же ставить перегляд на паузу, відмотує назад і працює з певним уривком, поки не закріпить новий матеріал. Гнучкість цього виду практики також полягає в тому, що ви можете обирати стрічки, що відповідають вашим інтересам і потребам в іноземній, тож процес навчання стає максимально персоналізованим і приємним.

  • Автентична мова та культурна експозиція

Ви знайомитеся з автентичним використанням іноземної, включаючи побутові розмови, найпопулярніші ідіоми та висловлювання. Ви занурюєтесь у мовне середовище та краще розумієте нюанси англійської.

Крім того, фільми англійською мовою для початківців часто демонструють культурні аспекти, допомагаючи вам отримати уявлення про звичаї, традиції та соціальну динаміку та сприяючи розвитку культурної компетенції поряд із мовними навичками. Культурні відсилки та ситуативний гумор у майбутньому дозволить вам спілкуватися більш ефективно та емоційно влучно з іноземцями.

  • Досвід навчання, який цікавить і мотивує

Насамкінець – це один із найбільш приємних варіантів практики. Як результат, ви з більшою ймовірністю будете залишатися вмотивованими, цілеспрямованими та відданими вивченню іноземної.


Як практикуватися за допомогою фільмів англійською мовою для початківців
 

Якщо ви обираєте перегляд англомовних фільмів для новачків як додатковий спосіб практики, то пам’ятайте, що це заняття має доповнювати інші види лінгвістичної діяльності: читання, письмо та спілкування з нейтів спікерами, що включає і слухання, і говоріння. Ось кілька порад, які допоможуть вам отримати максимум користі від перегляду.

 

Фільми та книги англійською мовою для початківців – приємне з корисним - 2

Покращити свої мовні навички, насолоджуючись процесом практики, можна шляхом активного перегляду відео
 

  1. Оберіть оптимальний рівень складності. Поки ваші знання нижчі середнього рівня, вам не варто дивитися кіно зі складною або специфічною лексикою, особливо документальне чи історичне. Шукайте саме фільми англійською мовою для початківців, із простою мовою та сюжетними лініями. Це можуть бути як стрічки для дітей, так і спеціальний контент для тих, хто вчить іноземну (наприклад, британське шоу Extra English).

  2. Замість пасивного перегляду встановлюйте конкретні цілі для кожного сеансу. Наприклад: «Сьогодні я ретельно вчу нові слова», «Цього разу я треную вимову, повторюючи репліки за акторами» тощо.

  3. Споживайте контент з чіткими візуальними ефектами. Візуальні підказки допоможуть вам краще зрозуміти значення незнайомих слів і фраз. Звикайте до того, щоб не перекладати слова щоразу, а вчитися розуміти їх значення з контексту або тлумачення англійською.

  4. Використовуйте субтитри, але знайте міру. Фільми англійською мовою для початківців можна спершу дивитися з українськими субтитрами, згодом варто перейти на іноземну. Ви будете запам’ятовувати написання слів і чітко виокремлювати лексичні всі конструкції. Після перегляду можна знайти сценарій і прочитати його, виділивши цікаві речення чи цілі діалоги, з якими ви будете працювати. Коли ваші знання та навичка аудіювання стануть більш впевненими, намагайтеся поступово відмовлятись від субтитрів.

  5. Не кількість, а якість. Не поспішайте переглянути весь сезон певного шоу, не обов’язково навіть дивитися цілу серію за раз. Головне – ефективно попрацювати з контентом. Зосереджуйтесь на конкретних сценах і діалогах із цікавою та корисною для вас лексикою або граматикою; повертайтеся до певного фрагменту стільки разів, скільки вам необхідно, аби зрозуміти й опанувати вжиті в ньому вислови.

  6. Вживайте вивчений матеріал у житті. Фільми англійською мовою для початківців – це гарне джерело популярної серед нейтів спікерів лексики. А щоб зрозуміти, де саме буде доречно вжити той чи інший вислів, практикуйтеся за допомогою різноманітних вправ.

Як саме потрібно вправлятися під час або після перегляду англомовного фільму для початківців? Тут допоможуть або спеціальні застосунки, завдання в яких побудовані на основі кіноматеріалів, або вправи, які ви можете вигадати самі чи запозичити з цієї таблиці:

Конструктор словника

Перед переглядом створіть список лексичних тем, які вас цікавлять (наприклад, емоції або технології). Виписуйте у відповідний список слова під час кіносеансу, а потім складіть із ними власні речення.

Аналіз діалогу

Оберіть сцену з фільму англійською мовою для початківців і проаналізуйте діалог, звертаючи увагу на структуру речень, ідіоми та корисні фрази.

Вивчення персонажа

Оберіть персонажа, за яким вам подобається спостерігати, вивчіть його особистісні риси, мотивацію та розвиток протягом історії. Описуйте його зовнішність і давайте характеристику його діям і рішенням – письмово чи усно.

Виправлення субтитрів

Якщо ви помічаєте якісь одруківки в субтитрах, спробуйте виправити їх. Можете стежити за субтитрами й аудіодоріжкою та шукати певні відмінності. Це розвине ваші навички аудіювання та увагу до деталей.

Рецензія

Спробуйте описати свої враження від переглянутого, висловлюючи свої думки щодо сюжету й рекомендації. Поділіться своїм відгуком у соцмережах, щоб отримати зворотний зв'язок.

 

Книги англійською для початківців
 

Оскільки перегляд відео із користю для вашої іноземної все одно вимагає роботи з текстом (сценарій, субтитри, письмові вправи), то чудовою альтернативою такій практиці стає читання. Про переваги цього способу, вибір книг англійською для початківців і варіанти практики поговоримо далі.

 

Фільми та книги англійською мовою для початківців – приємне з корисним - 3


Плюси читання іноземною мовою
 

Потренувати навичку аудіювання за допомогою англомовних книг для новачків у вас не вийде, але ви можете відпрацьовувати свою вимову, читаючи вголос, а також значно збагатите свій словниковий запас і покращите знання граматики та структури речень. Окрім цього:

  • читання книг англійською для початківців розвиває навички роботи з текстом – розмежування головного та другорядного, пошук ключових слів тощо;

  • ви вчитесь розуміти значення нових слів і фраз через контекст книг англійською для початківців і без перекладу, розбиратися в ідіомах і культурних відсилках, які неможливо передати через дослівний переклад або відповідники в українській;

  • така практика дає вам відчуття культурного занурення, дозволяє досліджувати історію та традиції країни, в якій чи про яку написаний твір;

  • звісно, читання розширює світогляд і розвиває уяву, стимулює критичне мислення, емпатію та творчість. 


Як правильно читати книги англійською для початківців
 

Важливо зазначити, що при читанні книг мовою оригіналу на початковому рівні потрібно обирати матеріали, що відповідають вашим знанням. Спершу беріть прості тексти для студентів лінгвістичних шкіл або дітей, поступово ви зможете перейти до більш складних матеріалів із просунутою лексикою та граматикою. Ось кілька порад, які допоможуть знайти відповідні твори:

  1. Використовуйте спеціальні книги англійською для початківців. Вони написані із вживанням спрощеної лексики та структури речень, що робить їх ідеальними для новачків. Вони можуть бути двомовними, тобто ви одразу бачитимите переклад.

  2. Шукайте знайомі твори, які ви читали раніше або ж екранізації яких ви бачили. Орієнтуючись у сюжеті, ви більше уваги будете приділяти лексиці та граматиці.

  3. Надавайте перевагу ілюстрованим і невеликим книгам англійською для початківців. Візуальні підказки допомагають зрозуміти історію та надають контекст для незнайомих слів чи фраз. А короткі оповідання, повісті або твори, поділені на маленькі розділи, досить легкі для сприйняття.

Коли книгу англійською для початківців обрано, із нею слід грамотно працювати. Спонтанне читання перед сном раз на тиждень – не варіант. Підходьте до цієї практики більш організовано.

  • Читайте вголос, щоб покращити вимову та швидкість мовлення. Не поспішайте, щоб чітко вимовляти слова та речення. Зосереджуйтесь на ритмі та інтонаціях.

  • Користуйтеся словником або онлайн-перекладачем помірно. Звісно, шукати незнайомі слова корисно, та не варто занадто покладатися на словник. Натомість намагайтеся зрозуміти значення нової лексики через контекст книги англійською для початківців. Прочитайте сусідні речення, пошукайте знайомі слова поряд або спробуйте здогадатися про значення тієї чи іншої фрази, виходячи зі змісту історії.

  • Робіть нотатки та підкреслюйте слова, якщо книга ваша. Виділення кольором або виписування матеріалу від руки допомагає багатьом людям краще запам'ятовувати текст.

  • Практикуйте читання короткими сеансами, але щодня виділяйте спеціальний час для читання. Послідовність є ключовим фактором, навіть якщо спочатку ви можете виділити лише кілька хвилин.

 

Фільми та книги англійською мовою для початківців – приємне з корисним - 4

Послідовність і регулярне читання книг англійською для початківців допоможуть вам досягти успіху та побудувати міцний фундамент іноземної
 

Насолоджуйтесь читанням, при цьому поступово збільшуючи навантаження та рівень англійської у книгах для початківців. Тільки так ви будете помічати прогрес. А за бажання можете доповнити читання виконанням простих вправ для ще більшого відточення ваших навичок.

Розпізнавання слів

Гортаючи сторінки книги англійською для початківців, зачитуйте вголос ті слова, які ви встигаєте помітити й точно знаєте. Ця вправа допоможе покращити швидкість читання та закріпить знання загальновживаної лексики.

Заповнення пропусків

Якщо ви маєте електронну копію твору, візьміть один або кілька абзаців тексту й рандомно видаліть по слову з речення, не читаючи текст (або попросіть когось це зробити). Потім заповніть пропуски, виходячи з вашого розуміння контексту.

Переказ

Сформулюйте сюжет і опишіть персонажів своїми словами. Намагайтесь не обмежуватись загальними рисами – зосереджуйтесь на ключових моментах і важливих деталях, аби використати побільше лексики та прокачати свою пам'ять.

Порівняння мов

Якщо у вас двомовна книга англійською для початківців разом із українським перекладом, то спробуйте порівняти уривки текстів: наскільки вони відрізняються за обсягом, як побудовані речення, які частини мови переважають, чи є відмінності в пунктуації тощо. Активність допоможе вам зрозуміти нюанси іноземної та навіть культурні особливості Англії чи США.

Прогнозування фіналу

Дійшовши до середини твору, спробуйте передбачити, чим закінчиться історія або що може статися далі. Запишіть свої передбачення, використовуючи відповідну граматику, а потім порівняйте їх із реальним фіналом. Так ви не лише заохотите себе дочитати свою книгу чи твір англійською для початківців до кінця, а й потренуєте критичне мислення та фантазію.

 

Ми навели можливі приклади активностей. Більший вибір вправ може бути в спеціалізованих застосунках для вивчення іноземної різними шляхами та за допомогою різних матеріалів, а також на курсах. Обирайте оптимальний варіант і розвивайте свою англійську!