Ефективне вивчення англійської мови: як організувати
навчальний процес

Прийнявши рішення вивчати іноземну мову, ви можете розгубитися серед усіх можливостей, які пропонуються в наш час. Ви знайдете безліч курсів, програм, рекомендацій, подкастів – що з цього корисно, а що тільки відніме час? Давайте розбиратися, як організувати ефективне вивчення англійської мови, щоб ваші наміри та зусилля не були даремними.

 

Ефективне вивчення англійської мови: як організувати навчальний процес

 

Зміст

1. Обираємо форму навчання
2. Покращуємо навички розмовної англійської
3. Ефективне вивчення англійської мови може бути веселим
4. Підказки щодо організації навчання

Обираємо форму навчання

Ви вже визначилися з метою вивчення іноземної мови? Наступний крок – зрозуміти, як саме буде проходити навчальний процес. Можна вирішити, що ви й самі впораєтеся, використовуючи численні навчальні матеріали в інтернеті, а можна записатися на курси іноземної. Яка форма гарантує ефективне вивчення англійської?
 

Ефективне вивчення англійської мови: як організувати навчальний процес - 1
Ефективне вивчення англійської мови починається з вибору форми навчання

  1. Вивчення англійської на курсах іноземних мов. У такої форми низка переваг. Перш за все це чітко поставлений навчальний процес. На курсах є програма, яка регламентує, що ми будемо вчити, в якому обсязі та в якому темпі. Однак кожен учень може підлаштувати курси під свій особистий графік, обговорити з викладачем, чого він чекає від цих курсів, обрати зручний темп навчання, щоб досягти максимально ефективного вивчення англійської мови. Ще однією перевагою курсів є наявність кваліфікованого викладача. Найчастіше це люди, які не тільки в теорії, а й на практиці випробували мову, адже мають за плечима подорожі до англомовних країн, досвід навчання або роботи в них. Для вас це можливість навчитися актуальної та сучасної іноземної мови. 

  2. Самостійне навчання. Крім курсів, іноземну також можна вивчати й самостійно. У цього методу є свої переваги, які дозволяють ефективно вивчати англійську мову. Наприклад, самостійне навчання легше підлаштувати під особистий розклад. Це підійде тим, у кого ненормований робочий графік. Однак ефективне самостійне навчання вимагає підвищеної концентрації. Вивчення англійської має бути регулярним, лише так можна досягти гарних результатів. Також у разі самостійного вивчення особливу увагу потрібно приділити підбору матеріалів. 

В ідеалі варто відвідувати курси й щодня доповнювати їх самостійним навчанням (домашні завдання, перевірочні тести, додатки, подкасти та фільми).

Покращуємо навички розмовної англійської

Англійська вимагає постійної роботи, не можна пройти курс і після цього нічого не робити. Так все вивчене швидко забудеться. Плюс для ефективного вивчення англійської мови важливо не зосереджуватися на чомусь одному, наприклад, на словниковому запасі, а приділяти увагу розвитку всіх мовних навичок. Граматика так само важлива для розмовної англійської, як і великий словник.

Один з найефективніших видів вивчення розмовної англійської мови – спілкування з носіями. Ви на ділі можете застосувати навички, отримані під час навчання іноземної мови. До того ж під час таких занять ви поліпшите навички розуміння іноземної на слух. Від носія мови ви дізнаєтеся актуальний сленг, фрази, які роблять мову живою. Заняття з носіями пропонують деякі школи, найчастіше нейтів спікери модерують розмовні клуби. Їх обов'язково варто відвідувати тим, хто хоче ефективно вивчати англійську мову. Перевага таких клубів у тому, що їх можна підібрати за рівнем мови, тому початківець не буде почуватися ніяково, а досвідчена людина знайде собі співрозмовників, які зможуть підтримати розмову на гідному рівні. 

Ще один спосіб вивчити англійську мову ефективно – пожити певний час в англомовній країні. Така подорож дозволить вам зануритися в іншу культуру, поспілкуватися з носіями мови та на практиці випробувати те, що ви вчили на курсах. Ви опинитеся в ситуації, де у вас не буде можливості користуватися рідною мовою. Такий фактор стресу дозволяє позбутися страху говорити. Ви побачите, що навіть якщо ви будете помилятися, ніхто не дорікне, що ви щось неправильно сказали. 

Ефективне вивчення англійської мови може бути веселим

Вивчення іноземної сьогодні не має нічого спільного зі складними й не надто цікавими уроками англійської в школі. Можна й потрібно вчити мову так, щоб це не викликало у вас бажання все кинути. У цьому вам можуть допомогти фільми, серіали або радіо/подкасти.
 

Ефективне вивчення англійської мови: як організувати навчальний процес - 2

  1. Дивимося фільми та слухаємо подкасти. Це хороший тренажер для розуміння англійської мови. Якщо вам важко одразу слухати в оригіналі, можете скористатися субтитрами, вони допоможуть вам зрозуміти сенс сказаного. Плюси такого способу вдосконалення англійської:

  • поліпшення навичок розуміння живої англійської мови на слух з усіма акцентами;
  • поповнення словникового запасу;
  • знайомство з культурними особливостями.
  1. Читаємо книги та статті. При виборі літератури важливо враховувати складність твору, оскільки художня література може бути сповнена різних авторських висловів, для розуміння яких може знадобитися значний багаж знань. Також під час читання буде корисно взяти блокнот і записувати туди всі незнайомі слова. Англомовна професійна література може допомогти вам у роботі, адже багато зарубіжних фахівців пише саме цією мовою.

Підказки щодо організації навчання

Ефективне вивчення англійської мови залежить від правильної організації навчання. Під організацією ми розуміємо правильно побудований підхід у вивченні мови, наявність певних правил і внутрішнього розпорядку. Давайте розберемося, як ефективно організувати своє навчання.
 

Ефективне вивчення англійської мови: як організувати навчальний процес - 3
Складіть план, у якому буде дотримуватися баланс між навчанням і іншими справами

  1. Складіть розклад для ефективного вивчення англійської мови. Потрібно обов'язково врахувати всі обставини: роботу, відпочинок, справи по дому тощо. Графік має бути не тільки зручним, але й насиченим. Потрібно, щоб заняття проходили не рідше двох разів на тиждень, це дозволить залишатися в тонусі й не забувати те, що ви будете вивчати.

  2. Проводьте роботу над помилками – це важливий момент для ефективного вивчення англійської мови. Не варто ігнорувати навіть дрібні помилки, краще опрацьовувати кожен проблемний момент. Кваліфікований викладач допоможе вам у цьому, на курсах завжди є можливість додатково проконсультуватися з учителем і відпрацювати незрозумілий матеріал.

  3. Знайдіть однодумців. Вчитися одному не завжди просто, іноді це може бути нудно. Тож вам важливо знайти людей, які теж вивчають англійську. Це може бути колега або друг, із яким вам буде що обговорити. Ви зможете практикувати розмовну мову з людиною, яка володіє таким же рівнем мови. 

Ефективне вивчення англійської мови залежить насамперед від вашої роботи та вашого бажання. Якщо ви вирішили зайнятися навчанням, то ще безпосередньо до початку потрібно провести певні приготування, скласти розклад, обрати зручний формат. А під час навчання регулярно проводити роботу над помилками, спілкуватися з носіями мови. Гарною практикою також буде перегляд фільмів і читання книг іноземною. А найбільшу користь може принести поїздка до англомовної країни. Що більше ви будете занурюватися в англійську, то ефективнішим буде ваше навчання.