За останні роки попит на професію в сфері IT злетів до небес. Це прекрасна можливість змінити роботу, достатньо пройти курси, зробити портфоліо та вивчити англійську. Ми хочемо поговорити про останнє та зробити міні-екскурс до світу IT-англійської.
Почнемо зі слів:
- analysis – аналіз
- appliance – пристрій
- application – заявка
- arise – виникнути
- background – основа/контекст/передісторія
- compatible – сумісний
- customer – клієнт/замовник
- database – база даних
- demand – вимагати
- develop – розробити
- drawback – недолік
- environment – оточення
- eyestrain – швидка стомлюваність очей
- install – встановити
- integrate – інтегрувати
- intranet – локальна мережа
- maintain – підтримувати
- negotiate – вести переговори
- promote – сприяти
- prospect – перспективи
- reduce – зменшити
- remote – дистанційно
- resource – ресурс
- respond – відповідь
- specifications – технічні характеристики
- tool – інструмент
- webinar – вебінар
Спеціалізовану лексику ти також зможеш знайти на сайтах:
Необхідна база граматики:
- CONDITIONALS
Говорити про гіпотези (якщо..., тоді...).
If the zipcode textbox is required for registration, users outside the US won't be able to join.
If we used C++ to code this project, we would have to hire some developers.
- QUESTION TYPES
Щоб уміти ставити запитання.
Which error message do you see?
How often do you need to reboot?
- COMPARATIVES AND SUPERLATIVES
Щоб порівнювати продукти й версії.
The new version is better than the old one.
It’s the cheapest product on the market.
- PASSIVE VOICE
Щоб говорити про всі характеристики продукту й давати технічний опис процесів.
It can be used for internal communication.
This computer was made in China.
- MODAL VERBS
Говорити про потреби в розробці з використанням модальних дієслів.
Our portal needs an SQL backend.
Users can access use the tag cloud to find content.
- IMPERATIVE
Щоб давати команди.
Insert your user ID and password.
Create your user profile.
Література, яка допоможе систематизувати знання:
- Check Your English Vocabulary for Computers and IT – робочий зошит, що поліпшить розуміння технічної лексики. Включає в себе кросворди, головоломки тощо.
- English for Information Technology by Pearson Longman – цей набір книг поєднує в собі уроки граматики та списки лексики з IT, щоб дати міцну основу, необхідну для ефективного спілкування під час обговорення технологій та інших актуальних робітничих тем. Усі теми були обрані й написані на основі останніх подій на IT-ринку.
- Oxford English for Information Technology – ця електронна книга для студентів присвячена англійській мові для IT-фахівців у всіх чотирьох мовних областях – читанні, аудіюванні, усному мовленні та письмі. Матеріал курсу заснований на останніх розробках індустрії.
YouTube-канали:
- CS50 – введення в основи програмування від Гарвардського університету. Цей курс вважається найкращим у світі. Чітко, без води, якісно.
- Eli the Computer Guy – тут можна знайти безкоштовні прикладні уроки, а головне – інструкції, як правильно використовувати технології та продавати їх клієнту.
- Sentdex – більше, ніж просто базові уроки Python: багато інформації з комп'ютерного навчання, фінансів, аналізу даних, робототехніки, розробки тощо.
Подкасти для розробників:
- Programming Throwdown – пропонує загальне введення в широкий спектр тем, пов'язаних із програмуванням, у цікавій та захопливій формі.
- Software Engineering Radio – ще одне відоме шоу, яке орієнтоване на професійних розробників програмного забезпечення. Кожен випуск спрямований на глибоке занурення в конкретну тему та часто пропонує інтерв'ю з профільним експертом зі світу програмної інженерії.
- Herding Code – шоу, що охоплює широкий спектр тем, пов'язаних з .NET, з дуже докладними нотатками, що розбивають обговорення по пунктах. Оновлюється приблизно кожні два-три тижні.
І для натхнення на нові починання, а також прокачування навички аудіювання 5 фільмів про айтівців.
- THE SOCIAL NETWORK
Програмний біт у фільмі короткий, але оскільки він заснований на реальній історії, усі програмні послідовності у фільмі точні. Фільм розповідає про Facebook і Марка Цукерберга, який опинився в центрі судових розглядів через крадіжку інтелектуальної власності. Весь фільм розповідає про зростання Facebook як бізнесу та про різні злети й падіння, з якими довелося мати справу засновнику.
- PIRATES OF SILICON VALLEY
Фільм оповідає про те, як Microsoft і Apple розробляли персональний комп'ютер. Дія фільму відбувається в 1970-90-х роках. У ньому показані методології, які Білл Гейтс з Microsoft і Стів Джобс з Apple використовували під час розробки своїх найкращих комп'ютерів.
- THE IMITATION GAME
Цей фільм розповідає про винахід першого в світі комп'ютера Аланом Тюрінгом і те, як йому вдалося зламати код німецької шифрувальної машини «Енігма» під час Другої світової війни. Вважається, що це зіграло вирішальну роль у ході війни та врятувало дуже багато життів. Він буде надзвичайно цікавий програмістам.
- THE FIFTH ESTATE
Хто не знає про Wikileaks? Wikileaks був заснований Джуліаном Ассанжем у 2006 році як журналістська платформа, на якій інформатори можуть ділитися доказами незаконної або корупційної діяльності. Вони змогли передати секретну інформацію в пресу без розсекречення анонімних інформаторів. Фільм показує інциденти, які призвели до створення Wikileaks, і як платформа стала таким важливим об'єктом.
- HACKERS
Цей фільм був випущений у той час, коли інтернет не був популярним, як сьогодні, – в 1995 році. Він показує групу старшокласників, які використовують свої навички програмування для корпоративного вимагання. Сьогодні цей кримінальний фільм рекомендується до перегляду тестерам і програмістам, оскільки вони його повністю зрозуміють.
Англійська мова важлива для інформаційних технологій з різних причин. Але найголовніша – в тому, що сьогодні англійська мова є міжнародною, найбільш універсальною та розповсюдженою. Це відкриває абсолютно нові ринки праці та партнерства за кордоном.