Fall to-do list: чим порадувати
себе восени

Вересень пролетів так швидко, що ми й не помітили. Проте у нас є ще два місяці, щоб встигнути зробити всі обов'язкові справи на осінь. Ми підготували для тебе список найрізноманітніших ідей та занять, що ідеально вписуються в осінню пору. Читай, став «плюсики» на тому, що ти вже зробив(ла), та обирай пункти, що допоможуть насолодитись осінню сповна.

 

1. Invite a friend over a cinnamon roll breakfast 

Запросити друга в гості на сніданок синнабонами

Здається, саме так має починатись ідеальний день ‒ зі сніданку з другом чи подругою, та ще й зі смачнючими синнабонами. Можна просто купити булочки, а можна спробувати спекти їх самостійно. У будь-якому разі друзі та смачна їжа – це чудове комбо.

 • invite sb over (v)to invite someone to come to your house – запрошувати в гості
 • cinnamon roll (n)a round, sweet bread flavoured with cinnamon – солодка булочка з корицею, синнабон

 

2. Buy a new fall sweater 

Купити новий осінній светр

Новий светр не тільки не буде зайвим восени та взимку, а й точно покращить настрій. Речі також створюють приємні асоціації, то чому б не скористатись нагодою та піти на шопінг-терапію?

 • buy (v)to get something by paying money for it – купувати
 • fall (n)UK autumn the season after summer and before winter – осінь
 • sweater (n)a piece of clothing, typically with long sleeves and made from wool – светр

Buy a new fall sweater

 

3. Road trip to a beautiful autumn wonderland 

Подорож машиною до осінньої казки

Осінь – класний час для того, щоб погуляти в парку чи лісі, з'їздити на природу з друзями, можна влаштувати пікнік, просто прогулятись чи назбирати грибів. Навіть така невеличка подорож машиною зможе урізноманітнити карантинні будні.

 • road trip (n)a long trip or holiday taken by car – подорож машиною
 • wonderland (n)a place that is especially attractive or beautiful – прекрасне, казкове місце

 

4. Go bike riding and marvel at the beautiful fall colours 

Поїхати на велопрогулянку та споглядати красу осінніх кольорів

Якщо ти не їздиш за кермом, то класною альтернативою подорожі машиною буде велопрогулянка. Бонус у вигляді користі для здоров'я та фізичної активності гарантовано. Можна взяти велосипед напрокат і поїхати кататись у найближчий парк чи просто вулицями міста. 

 • marvel (v)to show or experience great surprise or admiration – бути зачарованим, здивованим 
 • bike riding (n)the sport or activity of riding a bike – катання на велосипеді

Go bike riding and marvel at the beautiful fall colours

 

5. Work on a giant autumn puzzle 

Cкласти величезний пазл

Цей варіант підійде для тих, хто не дуже хоче виходити з дому та любить проводити вечори вдома. Адже щоб закінчити величезний пазл, потрібен не один вечір. Хтось може вважати, що це нудне заняття, але це класний варіант розвантажити голову.

 • work on smth (v)to spend time repairing or improving something – праювати над чимось
 • giant (adj)extremely big, or much bigger than other similar things – величезний, гігантський
 • puzzle (n)a game or activity in which you have to put pieces together or answer questions using skill – пазл, мозаїка

 

6. Enjoy a bowl of squash soup 

Насолодитися тарілкою гарбузового супу

Гарбуз у багатьох асоціюється саме з осінню – і не дивно, адже у цей час ми збираємо жнива. Із нього можна зварити суп або кашу, спекти хліб і навіть зробити напій. Радимо насолодитись мискою гарбузового супу, щоб запам'ятати смак осені та спробувати щось нове з їжі. Готуйте самі чи завітайте до ресторану, кухарі в цей час особливо креативні та пропонують багато варіантів приготування цього овоча.

 • enjoy (v)іf you enjoy something, it gives you pleasure – насолоджуватись, отримувати задоволення
 • bowl (n)a round, deep dish used for holding soup and other food – миска, чаша, тарілка
 • squash (n)a fruit with hard skin, a soft inside, and large seeds, that you cook and eat as a vegetable – гарбуз
 • soup (n)a hot, liquid food, made from vegetables, meat, or fish – суп

 

7. Throw a costume party 

Влаштувати костюмовану вечірку

Якщо ти святкуєш Геловін, то можна влаштувати костюмовану вечірку та позмагатись із друзями у креативності вашого вбрання. Проте можна зробити і просто тематичну костюмовану вечірку без прив'язки до вечора всіх святих. Наприклад, свято в стилі 90-х чи за мотивами улюбленого фільму, серіалу. Непогана можливість приміряти образ, який завжди хотілось спробувати.

 • throw a party (idiom)to have a party – мати, влаштовувати вечірку
 • costume partya party where people wear special clothes that make them look like a particular character, animal or object – костюмована вечірка

Throw a costume party

 

8. Make a backyard campfire and eat s'mores 

Розвести багаття на задньому дворі та посмакувати маршмелоу з печивом та шоколадом

Ця розвага особливо популярна серед дітей США та Канади, але вона підійде не лише дітям, бо солодке люблять усі. Тобі потрібен вогонь, маршмелоу, печиво та шоколад. Підігріваєш маршмелоу на паличці та кладеш його між двома шматочками печива, можна додати ще й шоколад. Виходить дуже солодкий сандвіч. Можеш спробувати сам(а) або розважити дітей, які точно будуть раді спробувати щось подібне.

 • campfire (n)an outside fire, made and used by people who are staying outside or in tents – багаття
 • backyard (n)a space at the back of a house, usually surrounded by a fence, and covered with grass – подвір'я, задній двір
 • s'more (n)a campfire treat popular in the United States and Canada, consisting of one or more toasted marshmallows and a layer of chocolate placed between two pieces of graham cracker or cookie – «сандвіч» із печива, маршмелоу та шоколаду

 

9. Go to a farmer's market 

Сходити на фермерський ринок

Саме в цей час можна знайти найсвіжіші фрукти та овочі, купити гарбуз для супу, запастись чимось до зими та підготуватися до холодів. Ринок чи базар – це значно колоритніше місце, ніж звичайний супермаркет, тому не згай можливості урізноманітнити звичайний похід за продуктами.

 • farmer's market (n)a market where local farmers sell the fruit, vegetables, meat, etc. that they produce on their farms – фермерський ринок, базар

Go to a farmer's market

 

10. Attend a charity event 

Відвідати благодійний захід

Насправді для цього пункту не потрібен особливий сезон, місяць чи день, благодійністю можна займатись незалежно від часу. Проте чому б не нагадати собі зробити добру справу? Наприклад, можна поїхати до притулку та допомогти тваринам, можна сходити на благодійний вечір, ярмарок та добре провести час. Для того, щоб робити добро, особливий привід не потрібен.

 • attend (v)to go to an event, place, etc. – відвідати місце, подію
 • charity (n)help, especially in the form of money, given freely to people who are in need, for example because they are ill, poor, or have no home, and organizations that provide this help – благодійна допомога, благодійність
 • event (n)anything that happens, especially something important or unusual – подія, захід

 

11. Cook a turkey 

Приготувати індичку

У Штатах відомим осіннім святом є День Подяки. Традиційно на нього готують індичку, збираються за одним столом родиною та обговорюють, за що вдячні цього року. Чому б не спробувати цю традицію з сім'єю? Ще один привід провести теплу вечерю, почастувати рідних та спробувати нову страву.

 • cook (v)when you cook food, you prepare it to be eaten by heating it in a particular way, such as baking or boiling, and when food cooks, it is heated until it is ready to eat – готувати, приготувати
 • turkey (n)a large bird grown for its meat on farms – індичка

Cook a turkey

 

12. Сreate a playlist with your favourite songs for a rainy day 

Створити плейліст із улюбленими піснями для дощового дня

Пам'ятаєш відчуття, коли прокидаєшся зранку, за вікном дощ, хочеться лишитись у теплому ліжку? Але ж роботу ніхто не скасовував, і ти встаєш, одягаєшся, виходиш надвір, де люди довкола думають про те ж, що й ти. Так от, саме для такого дня і потрібен цей плейліст, музика здатна змінювати настрій – і цим варто скористатись. І неважливо, це Britney Spears чи Coldplay, головне, щоб тобі стало хоч трохи краще.

 • create (v)to make something new, or invent something – створювати
 • playlist (n)a list of pieces of music that someone has downloaded onto their computer, phone, etc. – плейліст, список пісень, треків
 • song (n)a usually short piece of music with words that are sung – пісня

 

13. Drop in on your grandparents

Заїхати до дідуся та бабусі

Восени наші бабусі та дідусі особливо потребують допомоги зі жнивами чи з підготовкою до зими, якщо вони живуть за містом. Якщо ж вони містяни, то візит із тортом на чашку чаю точно зробить їх щасливішими.

 • drop in (phrasal verb)if you drop in on someone, you visit them informally, usually without having arranged it – заїхати чи зайти в гості (зазвичай про незапланований візит)
 • grandparents (n)your grandparents are the parents of your father or mother – дідусь і бабуся