Friends: The Reunion через
17 років

Що об'єднує майже всіх студентів англійської? Факт того, що, напевно, кожен із нас хоч раз дивився Friends, щоб вивчити англійську. А може, це просто приємний спогад із дитинства, коли ми приходили зі школи, вмикали телевізор, а там чергова кумедна ситуація з Джоуї, або Фібі співає свій новий хіт, або Рос і Рейчел вирішують свою любовну дилему. Це більше, ніж просто серіал, це ціла епоха, яка почалася в далекому 1994 році й закінчилася в 2004 році зі сльозами на очах і у глядачів, і в акторів.

Фіналу шоу передувала двогодинна ретроспектива найцікавіших моментів, а після заключного епізоду відбулося інтерв'ю з акторами в прямому ефірі. За оцінками маркетингового агентства Nielsen Company, аудиторія фінальної серії, яка поставила всі крапки над «i» в романтичних стосунках Роса та Рейчел, склала близько 51,1 млн глядачів в США і 10 млн у Великобританії. Близько 3000 глядачів дивилося епізод на великому вуличному екрані, який був встановлений на Таймс-сквер у Нью-Йорку. Для багатьох фанатів заключна серія, де, залишивши ключі на столі, герої покидають квартиру, сприймалася не як комедія, а як драма.

20 травня в мережі з'явився трейлер спецвипуску з возз'єднанням акторів шоу. Епізод вийшов на екрани 27 травня, його вже можна подивитися в оригіналі! Ми можемо спостерігати, як зірки Дженніфер Еністон, Кортні Кокс, Ліза Кудроу, Метт Леблан, Меттью Перрі та Девід Швіммер повертаються на оригінальний знімальний майданчик культової комедії «Сцена 24» на студії Warner Bros і обговорюють улюблені моменти 10-річної роботи.

 

 

Про прем'єру 

 

Відповідно до одного англомовного видання, «Friends lovers can catch an early glimpse at the highly-anticipated upcoming reunion a week before it hits HBO Max», тобто деякі фанати «Друзів» змогли заздалегідь побачити мигцем довгоочікуване возз'єднання за тиждень до того, як воно з'явилося на HBO Max. 

Також за день до прем'єри стрімінговий сервіс запросив обраних гостей і шанувальників на ексклюзивний перегляд Friends Reunite for Friends під відкритим небом у Нью-Йорку та Лос-Анджелесі. Фанати, які живуть в інших містах, змогли побачити возз'єднання акторів у власних кінозалах за допомогою відео та чату. Плюс на платформі з'явилася оглядова сторінка For Fans Of Friends з добірками, присвяченими ситкому.

 

Запрошені гості

 

Крім самих «друзів», у спецвипуску з'явилося багато запрошених знаменитостей: David Beckham, Justin Bieber, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Kit Harington, Reese Witherspoon – і це далеко не все. Як виявилося, навіть один з учасників BTS – RM – вчив англійську за улюбленим серіалом, про що він і розповів в цій серії: «Моїм учителем англійської був комедійний серіал Friends. В ті часи, коли мені було 14-15 років, всі корейські батьки змушували своїх дітей дивитися цей серіал. Моя мама купила мені 10 DVD-дисків – всі сезони. Спочатку я дивився їх із корейськими субтитрами, потім з англійськими, а потім я просто видалив їх».

 

Friends: The Reunion через 17 років

 

Що кажуть актори з приводу шоу

 

Courteney Cox

It's going to be great. We actually sat there and talked about and reminisced about this incredible experience that we had. It's going to be fantastic.

Це буде круто. Насправді ми просто сиділи та говорили, згадували про цей неймовірний досвід, який у нас був. Це буде фантастика.

 

Matt LeBlanc

It's more like the six of us together talking about the good old days.

Це більше схоже на те, що ми шестеро разом говоримо про старі-добрі часи.

 

Lisa Kudrow

We all loved – and love – each other. And genuinely had so much fun. And laughed for 10 years every day. We’re just really grateful. When we have been able to get together – I think that’s maybe twice and not even all of us – some people remember stuff the rest of us don’t remember at all. And then it’s fantastic. It’s like you’re being introduced to something that everybody else knows that you forgot.

Ми всі любили й любимо одне одного. І щиро повеселилися. І сміялися 10 років щодня. Ми просто дуже вдячні. Коли нам вдавалося зібратися разом – я думаю, це було напевно двічі, і навіть не всі з нас – деякі люди згадували те, що решта з нас зовсім не пам'ятає. І тоді це фантастика. Неначе тебе знайомлять з чимось, про що всі знають, що ти забув.

 

Jennifer Aniston

I will not be Rachel, although I kind of am. Well, we’re all sort of little fragments of them.

Я не буду Рейчел, хоча я ніби як і є вона. Ну, ми всі їхні маленькі фрагменти.

 

Matthew Perry

We’re back! I’m not crying, you’re crying.

Ми повернулися! Я не плачу, це ви плачете.

 

David Schwimmer

I guess what I'm honestly most looking forward to is just being in the room with those other five actors, but being on the actual soundstage on the actual set for the first time in 10 years, the set that we shot on for 10 years, that to me is going to be a really meaningful experience.

Я думаю, що, чесно кажучи, я найбільше чекаю не того, щоб просто опинитися в кімнаті з цими п'ятьма іншими акторами, а опинитися на реальній звуковий сцені на реальному знімальному майданчику вперше за 10 років, тому майданчику, на якому ми знімали протягом 10 років, це для мене буде дійсно значущим досвідом.

 

Friends: The Reunion через 17 років - 2

 

Words

 • can catch a glimpse – побачити мигцем 
 • highly-anticipated – дуже очікуваний
 • upcoming reunion – майбутнє возз'єднання
 • unveil – розкрити
 • spectacle – видовище
 • beloved show – улюблене шоу
 • iconic comedy – культова комедія
 • an exclusive screening – ексклюзивний показ
 • pre-show entertainment – розваги перед шоу
 • red carpet – червона доріжка 
 • guest-star appearances – поява запрошеної зірки
 • spill the beans – проговоритися
 • immerse – занурювати
 • most-watched episodes – серії з найбільшою кількістю переглядів
 • iconic moments – знакові моменти
 • long-running sitcom – тривалий ситком

 

Friends: The Reunion через 17 років - 3

 

Після перегляду 

ОБЕРЕЖНО, СПОЙЛЕРИ!

 

Спеціальний епізод починається з того, що Девід Швіммер прибуває до студії Warner Bros, щоб відвідати декорації серіалу, в тому числі дві основні квартири і кав'ярню Central Perk. За ним приходять інші актори, більшості з яких важко контролювати емоції і стримувати сльози при возз'єднанні.

«It all seems small to me, the whole stage» (Мені все здається маленьким, вся сцена), – зазначає Леблан. «That's impossible though, because we haven't grown» (Це неможливо, тому що ми не виросли), – відповідає Еністон. Ми бачимо незграбний момент, перш ніж Леблан жартує: «Speak for yourself» (Говори за себе).

Незабаром вони діляться спогадами. Одне з найбільш цікавих відкриттів відбувається на початку випуску, коли Леблан згадує, як Кокс писала свої репліки на обідньому столі в квартирі Моніки та Рейчел. Одного разу, прямо перед зйомками, Леблан запитав у неї, що було на столі, і вона сказала йому не пхати носа не в свою справу, а він взяв і стер рядки перед зйомками. «You had this big speech, you were struggling with it all week long, and you wrote it on the table. And when you weren't looking I erased it and you got so mad at me!» (У тебе була така велика репліка, ти мучилася з нею весь тиждень і написала її на столі. А коли ти не дивилася, я стер її, і ти так розсердилися на мене!).

Потім всі актори збираються на інтерв'ю з James Corden біля того самого фонтану, де нам представляють авторів серіалу, і ми поринаємо у світ створення шоу. Цікаво, що воно писалося з життя сценаристів, а у деяких героїв навіть є реальні прототипи. 

 

Не всі актори дивилися серіал повністю

Меттью Перрі сказав, що не пам'ятає цілих три роки, проведених у «Друзях», але виявилося, що він не єдиний. Коли Еністон згадує «Епізод з м'ячем» п'ятого сезону, в якому вся група годинами кидає одне одному м’яч, Швіммер спантеличено зізнається: «I don't remember that» (Я цього не пам'ятаю). 

Кудроу пізніше говорить: «There are seasons I've never seen. Michel and I started watching some of season four, which I thought I had watched. He enjoys them more than I do, because I'm mortified with myself» (Є сезони, які я ніколи не бачила. Мішель [чоловік акторки] і я почали дивитися деякі з четвертого сезону, який, як мені здавалося, я дивилася. Він насолоджується ними більше, ніж я, тому що я не задоволена собою).

Швіммер продовжив цю тему: «I hadn't seen it really in 17 years, until my daughter just started watching it this past year, and that kind of sucked me into it» (Я дійсно не бачив його 17 років, поки моя донька не почала дивитися його минулого року, і мене затягнуло).

Але ось Леблан і Кокс вважають, що бачили кожну серію. Один з улюблених епізодів Леблана – де Рос мучився зі шкіряними штанами: «I was so proud to be on the show, some of the stuff was so great. That thing with the leather pants, that still cracks me up» (Я так пишався, що брав участь у шоу, деякі речі були просто чудові. Та штука зі шкіряними штанами досі мене смішить).

 

Friends: The Reunion через 17 років - 4

 

Зіпсовані дублі

Якщо пам'ятаєте, в шоу якийсь час була мавпа Марсель. Він був представлений у першому сезоні шоу. Хоча Еністон згадує, як вона любила Марселя, Швіммер зізнався, що він не був його найбільшим шанувальником: «First of all, I want to say I love animals. Here is my problem: the monkey obviously was trained, and it had to hit its mark and do its thing at the perfect time. But the monkey didn’t do its job right. So we’d have to go again because the monkey didn’t get it right» (Перш за все, я хочу сказати, що люблю тварин. Ось моя проблема: він, очевидно, був тренований, і він мав потрапити в ціль і зробити свою справу в ідеальний час. Але Марсель не виконував свою роботу належним чином. Тож нам доводилося переробляти все знову, тому що мавпа не зрозуміла завдання правильно).

 

Стосунки Дженніфер Еністон і Девіда Швіммера

Ось ми і підійшли до найбільшого одкровення в спеціальному випуску. У розділі запитань і відповідей Джеймс Корден запитує, чи були у когось закадрові романи. Еністон і Швіммер дивляться одне на одного, перш ніж Швіммер промовляє: «The first season I had a major crush on Jen and at some point, we were both crushing hard on each other. But it was like two ships passing because one of us was always in a relationship, and we never crossed that boundary. We respected that» (У першому сезоні я був сильно закоханий в Джен, і в якийсь момент ми обидва дуже тиснули одне на одного. Але це було схоже на проходження двох кораблів, тому що один із нас завжди був у стосунках, і ми ніколи не перетинали цю межу. Ми поважали це).

Леблан підключився з криком «Bullshit» (Маячня), але одразу ж зізнався, що жартує.

Еністон продовжила, додавши, що їхній перший довгоочікуваний поцілунок трапився все-таки на екрані: «Honestly I remember saying one time to David, ‘It’s gonna be such a bummer if the first time you and I kiss is gonna be on national television.’ Sure enough, the first time we kissed was in that coffee shop. So we just channeled all of our adoration and love for each other into Ross and Rachel» (Чесно кажучи, я пам'ятаю, як одного разу сказала Девіду: «Буде такий облом, якщо ми з тобою в перший раз поцілуємося по національному телебаченню». Звісно, вперше ми поцілувалися в тій кав'ярні. Тож ми просто направили все наше обожнювання і любов одне до одного на Роса та Рейчел).

 

Friends: The Reunion через 17 років - 5

 

Що могло би бути з персонажами зараз?

У кінці епізоду в акторів запитали, чим, на їхню думку, могли б зараз займатися їхні персонажі. 

Еністон впевнена, що Рос і Рейчел одружилися і виховують дітей. Кокс каже, що, хоча діти Моніки та Чендлера вже закінчили навчання, Моніка все ще дуже конкурентоспроможна й активна в батьківському комітеті, а Чендлер змушує її сміятися щодня. За словами Кудроу, Фібі все ще щаслива в шлюбі з Майком (якого грав Пол Радд) і живе в Коннектикуті, а їхні діти такі ж «трохи інші», як і сама Фібс. А Джоуї? Леблан вважає, що він відкрив магазин сендвічів десь на Веніс-Біч.

 

Далеко не кожен серіал може підтримувати шалену популярність протягом 10 років, але «Друзі» це зробили і продовжують залишатися в наших серцях. Тож епізод із возз'єднанням – total must watch для тих, хто не боїться зануритися в теплу ностальгію.

 

Friends: The Reunion через 17 років - 6