Обираємо школу англійської в Харкові
інструкція

У Харкові налічується понад 100 шкіл англійської, кожна з яких обіцяє легко навчити вас мови. Як вибрати ту, що відповідає вашим очікуванням? Читайте в нашій інструкції.

Школа англійської мови в Харкові: за якими факторами вибирати

Кожна школа англійської мови в Харкові прагне завоювати довіру своїх клієнтів. Однак, наскільки успішним буде навчання – залежить від низки факторів, які ми розберемо нижче.

Місцезнаходження

Вибирати курси і школи англійської мови в Харкові, грунтуючись тільки на місці розташування, не зовсім правильно. На жаль, курси, які знаходяться поруч з будинком або роботою, не завжди можуть надати якісні послуги та викладання за сучасними стандартами. Проте довгі поїздки на заняття провокують втому і знижують ефективність навчання. Тому щоб вивчати англійську в Харкові було продуктивніше, пропонуємо визначити найбільш вдалу для вас локацію, а далі скласти список шкіл, розташованих в обраному місці. Відвідайте офіси шкіл і зверніть увагу на класи.

Добре вчити англійську в Харкові в просторих і світлих приміщеннях, обладнаних усім необхідним для навчання. У сучасних реаліях недостатньо займатися тільки з викладачем за підручником. На заняттях мають розвиватися всі види мовленнєвої діяльності: слухання (аудіювання), говоріння, читання і письмо. Під час занять передбачається перегляд відео, інтерактивні форми навчання, презентації. Відповідно, має бути аудіо- та відеотехніка. Для цього зверніть увагу на матеріально-технічну базу курсів.

Система навчання

Під час відвідування офісу харківської школи англійської мови потрібно також з'ясувати низку питань, пов'язаних із системою навчання.

Методика викладання

Обираючи курси, дізнайтеся, за якою методикою працює ця школа англійської в Харкові. Більшість курсів вибирає комунікативну методику, яка передбачає проведення занять англійською мовою. Це дозволяє швидко звикнути до звучання мови і позбутися мовного бар'єру. При цьому на занятті має бути мінімум механічного зазубрювання і більше розмови. Стандартне співвідношення: 70% часу говорить студент, 30% – викладач. Варто відзначити, що існують і інші методи, які ми коротко розглянемо нижче.

Обираємо школу англійської в Харкові – інструкція
Вивчаємо англійську в Харкові: короткий аналіз методик викладання

1. Комунікативна методика

 • Розвиток навичок говоріння, аудіювання, читання та письма одночасно в процесі живого спілкування із застосуванням ігор, діалогів, дискусій, максимально наближені до реальних.
 • Заняття проходять англійською.
 • Навчання відбувається за принципом поділу на рівні від Beginner до Advanced.

2. Ейдетика

 • Запам'ятовування слів за допомогою створення асоціацій.
 • Використовується рідна мова.
 • Поділу на рівні як такого немає.

3. Метод Олександра Драгункіна

 • Активно вивчається граматика на базі проведення паралелі з рідною мовою. Використовується власна транскрипція.
 • Використовується рідна мова.
 • Поділу на рівні немає.

4. Метод Ігоря Шехтера

 • Уроки проходять у формі рольових ігор. Відноситься до інтерактивних ігрових методів активного навчання з акцентом на розмовну мову, мінімум складної граматики.
 • Заняття проходять англійською.
 • Навчання відбувається за принципом поділу на три цикли по 100 годин занять. Між циклами має бути перерва 1-3 місяці.

5. Метод Іллі Франка

 • Збільшення лексичного запасу відбувається за рахунок читання оригінальних текстів з дослівним перекладом рідною мовою, в результаті чого поповнюється пасивний словниковий запас.
 • Використовується рідна мова.
 • Поділу на рівні немає.

Обираємо школу англійської в Харкові – інструкція - 2

Форма навчання

Більшість студентів вважає за краще вчити англійську в Харкові на традиційних offline-курсах. Однак останнім часом набирають популярності онлайн-способи вивчення, такі як скайп-заняття. Для покоління digital natives, людей епохи технологій та інтернету, найбільше підходять інтерактивні курси англійської з паралельним застосуванням онлайн-платформ і додатків.

Кількість осіб у групі

Викладачі та самі студенти вважають, що вчити англійську в Харкові в групі з 6-8 чоловік є найбільш вдалим варіантом. Саме при такій кількості людей викладач може приділити достатню кількість уваги всім, особливо на початковому етапі навчання.

Література та навчальні матеріали

Потрібно враховувати, що дуже часто навчальні посібники не включені у вартість навчання. Тому дізнайтеся, чи потрібно купувати підручники або вони входять в загальну вартість навчання, чи включені додаткові матеріали. Великою перевагою під час вивчення англійської мови у Харкові є наявність авторського підручника, лексичних та граматичних розробок під ваш курс.

Система контролю відвідуваності, успішності та проведення занять

З'ясуйте, як проходить контроль успішності, як школа англійської мови в Харкові перевіряє прогрес у навчанні, чи проводиться фінальне тестування по завершенню семестру. Дуже добре, якщо школа видає сертифікат, в якому вказується пройдений матеріал і ваш рівень володіння англійською мовою. Значною перевагою буде, якщо школа розробила спеціалізоване ПО з можливістю доступу з будь-якого зручного пристрою, що дозволить значно полегшити організацію навчального процесу.

Рейтинг курсів англійської в Харкові та відгуки

З вибором школи англійської мови в Харкові допоможуть визначитися відгуки і рейтинги. Наприклад, можна ознайомитися з рейтингами за запитами в Google. Не зайвим буде відвідати сайт школи і перевірити її активність у соцмережах. Ознайомтеся з відгуками і коментарями на офіційних сторінках школи.

Однак не варто забувати, що відгуки учнів на сайті курсів або в Google, Facebook і Instagram можуть виявитися купленими або залишеними ботами. Варто пам'ятати, що люди рідко пишуть позитивні відгуки. Перше місце зазвичай посідають саме скарги. Серед найбільш поширених скарг на школи англійської в Харкові – текучка людей в групах, випадки, коли студенти не змогли повернути свої кошти, розірвавши договір зі школою, і часті зміни викладачів.

Намагайтеся запитати думку про школу у знайомих, які відвідували уроки англійської в Харкові, а краще у викладача школи.

Пробне заняття

Найбільш повне уявлення про школу, методики викладання, підходи до навчання і навчальні матеріали може дати пробне заняття. Якщо ви хочете підійти до вибору школи англійської в Харкові ґрунтовно, відвідайте кілька пробних уроків на різних курсах. Після відвідин занять проведіть аналіз щодо таких критеріїв:

 • наскільки зрозуміла англійська мова викладача, яке співвідношення роботи вчителя і студентів на уроці (краще, якщо вчитель служить так званим ментором, коли все заняття працюють саме студенти);
 • загальне враження від учителя;
 • наскільки цікаво побудований навчальний процес;
 • які підручники використовуються на уроці, чи є додаткові матеріали, чи є відео й аудіо;
 • які додаткові можливості надає школа (спікінг клаби, тренінги, вебінари, бібліотеки тощо);
 • чи є програма лояльності;
 • ваше загальне враження від школи.

Є ще один нюанс: у деяких школах англійської мови в Харкові пробне заняття проводить найбільш досвідчений і компетентний викладач на курсах. А за фактом викладати у вас буде зовсім інша людина. Тому слід з'ясувати заздалегідь, хто проводить урок – ваш майбутній учитель або менеджер з продажів.

Варто відзначити, що пробне заняття – це безкоштовний і повноцінний урок, перед яким вам повинні запропонувати пройти тестування (теж безкоштовне) на визначення рівня володіння мовою. Якщо від вас вимагають оплату або пробне заняття не передбачене, варто задуматися.

Викладачі

За нашими спостереженнями, для більш ніж 50% студентів, які вивчали англійську в Харкові, саме професіоналізм викладача є найголовнішим критерієм вибору. Як же визначити рівень кваліфікації викладача? На допомогу приходить все те ж пробне заняття, де ви маєте можливість познайомитися з учителем. Настав час дізнатися, яка в нього освіта, досвід, чи є міжнародні сертифікати на кшталт TESOL (Teaching English to the Speakers of Other Languages), CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other languages), DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other languages), ICELT (In-service Certificate in English Language Teaching). Зверніть увагу, наскільки вам приємний учитель. Ніякі сертифікати не будуть сприяти ефективному навчанню, якщо викладач не зможе організувати позитивну атмосферу на уроці.

Важливо з'ясувати, чи займається школа англійської в Харкові розвитком своїх викладачів (тренінги та воркшопи для вчителів), чи є у них поділ штату на адміністративний, методичний, маркетинговий відділи. Наприклад, методичний відділ займається не тільки розробкою навчальних матеріалів, а й підбором, підготовкою і контролем роботи викладачів. Якщо школа не витрачає гроші на вказане вище, очікувати на якісний процес навчання не варто.

Розклад і графік навчання англійської в Харкові

Звісно, графік і розклад мають бути вам зручні. Навчання також має бути гнучким. Ви вибираєте час і дні, коли можете відвідувати школу. Графік і розклад також залежить від методу навчання, який ви вибрали. Скажімо, ви хочете відвідувати інтенсивні курси англійської. Відповідно, потрібно бути готовим регулярно відвідувати заняття мінімум три дні на тиждень, а саме проходження курсу займе приблизно три місяці. Однак є школи англійської в Харкові, де розуміють, що часто студентам потрібен повний курс, а графік у них нестабільний. В такому випадку надають можливість перенести заняття або відпрацювати пропуски пізніше. У Project 12 ми розробили додаток, завдяки якому студент може легко і швидко перенести заняття без доплати.

Як висновок, при виборі курсів пам'ятаємо про можливі форс-мажори. Тому дізнайтеся, чи передбачене відпрацювання пропущених занять, чи є так звані «заморозки».

Обираємо школу англійської в Харкові – інструкція - 3
Сьогодні графік занять у харківських школах англійської мови має передбачати «заморозки» або перенесення занять

Вартість навчання

Вивчати англійську в Харкові можна і дорого, і дешево. Для нас важливіше співвідношення ціни і якості, правда? На вартість впливають професіоналізм викладачів (досвідчений викладач не буде працювати за низьку зарплату), популярність установи, тривалість курсу, час занять, чисельність групи, розташування офісу, спрямованість курсу (англійська для дітей у Харкові, для дорослих, курс підготовки до іспитів, ЗНО). Наприклад, заняття у вечірній час коштують дорожче, а кількість осіб в групі буде більшою. Розцінки можуть бути вище і на вузькоспеціалізовані курси (Business English в Харкові, курси для юристів, програмістів). Низькі ціни часто можуть означати заняття в дуже великих групах із некваліфікованими викладачами, а надто висока ціна може бути обумовлена лише найдорожчою орендою приміщення.

Щоб визначити, чи підходить вам ціна, потрібно врахувати ще кілька чинників:

 • курси можуть виставляти ціни за цілий рік, рівень або урок. Доцільно буде розрахувати вартість одного заняття;
 • одне заняття може мати різну тривалість: академічна година (45 хв.), астрономічна година (60 хв.) або півтори години (1 година, 30 хв.);
 • ціна залежить від рівня: Elementary курс зазвичай дешевший, ніж Advanced;
 • ви хочете займатися в групі або індивідуально. Групові заняття мають низку переваг на зразок живого спілкування, розвитку розмовної мови і, що важливо, більш доступної ціни. Головне – визначити для себе, в групі з якою кількістю людей ви хочете займатися, і підібрати саме таку. Якщо ж вам потрібно більше уваги викладача, займатися в своєму темпі, ви вибираєте індивідуальні уроки, які, природно, значно дорожче.

Спрямованість курсів

Визначтеся, з якою метою ви вивчаєте англійську. Це може бути:

 • англійська в Харкові для подорожей або переїзду в іншу країну;
 • для роботи й ведення бізнесу;
 • для складання іспиту (ЗНО, міжнародних іспитів на кшталт FCE, GMAT, IELTS, TOEFL);
 • для ведення ділової переписки;
 • для оволодіння вузькопрофесійного лексикою.

Наприклад, ви плануєте скласти міжнародний іспит. У такому випадку вибирати курс загальної англійської буде недоцільно. Ваш вибір – курс підготовки до іспиту.

Бонуси

Всім нам хочеться отримати все і навіть більше, вивчаючи англійську в Харкові. Школи це розуміють і намагаються запропонувати студентам знижки, додаткові бонуси, розробляють програми лояльності, проводять безкоштовні тренінги і розмовні клуби. Крім цього, школи розробляють сервіси та софт. Наприклад, школа англійської мови в Харкові Project 12 пропонує безкоштовний онлайн-сервіс, який надає кожному студенту доступ до особистого кабінету з будь-якого зручного пристрою.

Школа англійської мови в Харкові: як працює онлайн-кабінет студента в Project 12?

А що ще допоможе вивчити англійську мову в Харкові?

IMHO, відвідувати курси англійської кілька разів на тиждень недостатньо. Для того, щоб оволодіти мовою, потрібно займатися щодня. Якщо ж школа обіцяє навчити вас іноземної мови без зусиль із вашого боку, задумайтеся. Хороший результат буває тільки від систематичної роботи і з боку викладача, і з боку самого учня. Що допоможе прискорити прогрес у навчанні?

 1. Щоденні заняття. Регулярно повторюйте пройдене, навіть якщо на курсах не передбачені домашні завдання. Переказуйте, що прочитали, дізналися або вивчили. Складайте історію зі слів або з новою граматичною конструкцією. Пам'ятайте, що порожнє зазубрювання не дає тривалий результат.
   
 2. Застосовуйте різні методи вивчення нових слів. Наприклад, ви можете встановити додатки-картки для вивчення слів на кшталт «Anki» або «Quizlet». Ще один дієвий прийом – запам'ятовувати слова за допомогою асоціацій. Обов'язково складайте з новими словами речення та записуйте їх.
   
 3. Mindmaps (інтелектуальні карти). Швидше за все, ваші вчителі вже використовували цей метод для презентації нового матеріалу. Чому б не застосувати його і в самостійному навчанні, оскільки карти допомагають систематизувати і візуалізувати інформацію.
   
 4. Читайте книги мовою оригіналу, дивіться фільми і ТБ-програми, відео на YouTube англійською мовою. Серед викладачів і студентів дуже популярні TheEllenShow, TEDx Talks тощо. Досить цікаву статистику надала міжнародна компанія Kaplan. Ця компанія провела опитування на тему «Що допомагає вивчати англійську мову?». За результатами, 82% опитаних вважає, що саме ТБ-програми допомогли їм у вивченні мови. Для 79% – це фільми, серед найбільш популярних вказують Friends (26%), Harry Potter (24%), Titanic (11%) і The Simpsons (7%). Що цікаво, комп'ютерні ігри також допомагають у вивченні англійської. Найпопулярніші – World of Warcraft, Grand Theft Auto, The Sims, Call of Duty, Pokemon та інші.
   
 5. Ні – крайнощам. Зробіть паузу, пройдіться пішки після занять, зазирніть до спортзалу або просто розслабтеся. Перевтома – не найкращий супутник навчання. Налаштуйтеся позитивно на вивчення англійської, адже позитивна інформація запам'ятовується краще, та й пам'ятаємо ми її довше, ніж негативну.
   
 6. Намагайтеся якомога частіше практикувати спілкування англійською. Розширюйте коло знайомств. Наприклад, знайти нових друзів і попрактикувати англійську в Харкові можна на безкоштовних спікінг клабах. Серед подібних організацій можна відзначити PolyglotClub, де можна розвивати не тільки мову, але й підтягнути граматику. Для того, щоб відвідувати цей клуб, потрібно зареєструватися на міжнародному сайті організації polyglotclub.com. Освітній блок команди проекту «Харків – куди б сходити?» організовує безкоштовний розмовний клуб. Умови відвідування стандартні – заздалегідь записатися на офіційній сторінці.
   
 7. Скористайтеся можливістю вивчати англійську за кордоном за однією з освітніх програм. Студенти найчастіше вибирають AIESEC, громадську організацію, головна місія якої полягає в розвитку лідерського та професійного потенціалу молодих людей. Організація відома своїми волонтерськими програмами, які дають можливість молодим людям подорожувати, практикувати англійську й обмінюватися досвідом. Можна також скористатися програмами культурного обміну на кшталт Au-Pair або Work & Travel. Для старшокласників підходить програма FLEX.
   
 8. Можна провести літо з користю. Багато мовних шкіл Харкова розробляє цікаві та нестандартні програми, організовує мовні табори саме на період відпусток і канікул.

Чому варто вивчати англійську в Харкові в Project 12?

Серед великої кількості шкіл англійської в Харкові непросто вибрати найкращу. Рекомендуємо звернути увагу на Project 12.

Обираємо школу англійської в Харкові – інструкція - 4
Вчимо англійську в Харкові

Навчання в нашій школі англійської в Харкові побудовано на нових технологіях і підходах:

 • адаптивний графік під студента: якщо вам не вдається прийти на свій урок, заходите в додаток на телефоні й у два кліки переносите урок на інший час у цей день або на будь-який інший день тижня;
 • гібридний підхід і інтерактивний підручник 12 Tracks: у наших студентів чотири уроки на тиждень (2 з викладачем у групі + 2 самостійно, на онлайн-платформі 12 Tracks). Навчання в групі розвиває навички живого спілкування. Онлайн-навчання прискорює процес отримання знань;
 • інтенсивне навчання: один рівень англійської в Харкові ми проходимо лише за 3 місяці, а всю англійську ми освоюємо за 12;
 • ви отримуєте доступ до відеоверсій уроків;
 • безкоштовні індивідуальні консультації з викладачем, розмовні клуби з носіями мови і тренінги.

Project 12 пропонує якісний продукт за кращу ціну на ринку. Запишіться на пробне заняття і переконайтеся в цьому самі!