найближчий старт: 20 січня

Хочете вивчити англійську мову з нуля? Почніть із граматики та словника

Вирішивши вивчити англійську мову з нуля, люди уявляють цей процес, як щось магічне. Вже після декількох кроків на шляху до мети вони уявляють собі, що зовсім скоро зможуть:

  • вільно говорити на будь-які теми;
  • без проблем читати довгі тексти й цілі книги;
  • грамотно писати не тільки короткі повідомлення, а й складні твори;
  • складати міжнародні іспити;
  • комфортно й ефективно спілкуватися з іноземними клієнтами та партнерами по роботі.

Виникає відчуття, що рішення вивчити англійську мову з нуля змінить життя до невпізнання. І дійсно, високий рівень володіння іноземною мовою відкриває безліч перспектив як у повсякденному, так у професійному та навіть особистому житті. Але англійська мова – це не чарівна паличка-виручалочка, а інструмент, який допоможе в досягненні ваших цілей. Як і будь-яким іншим інструментом, вам потрібно навчитися ним користуватися. А це дуже тривалий і складний процес, що включає в себе такі аспекти як:

  • граматика;
  • лексика;
  • фонетика;
  • читання;
  • письмо;
  • розмовна практика.

На перших етапах вивчення англійської основний акцент – на словнику та граматичних правилах. У цей період вам необхідно дуже сильно працювати над своєю пам'яттю, оскільки доведеться з нуля вивчити англійські займенники, числа, артиклі, найпростіші дієслова та багато іншого. Не кажучи вже про різні часи, від яких голова йде обертом. І не забуваємо про словник, ведення якого на перших порах буде займати мало не весь час. 

 

Хочете вивчити англійську мову з нуля? Почніть із граматики та словника

 

Зміст

1. Граматика або словник – що важливіше?
2. Поширені помилки, що заважають вивчити англійську мову з нуля
    2.1. Граматичні помилки
    2.2. Мовні помилки
    2.3. Письмові помилки
 

 

Граматика або словник – що важливіше?

Існує безліч різних методик навчання англійської мови. Однак є спільна риса – практично всі вони спрямовані на поповнення словникового запасу. Переважна більшість додатків для вивчення іноземної мови «атакує» користувачів довжелезним списком слів. Багато з них взагалі ніяк не пояснюють навіть найпростішу граматику. Розрахунок іде на те, щоб вивчивши з нуля безліч англійських слів, люди починали самостійно формулювати речення, інтуїтивно обираючи відповідні мовні конструкції та звороти. Багатий словниковий запас значно спрощує процес вивчення англійської, оскільки людина може:

  • розпізнавати вивчені слова в тексті;
  • сприймати англійську на слух;
  • швидко перекладати з рідної мови на англійську та навпаки;
  • досить вільно та швидко говорити.

Наскільки правильно вона це робить, це вже інше питання. Справедливості заради треба сказати, що людина з великим словниковим запасом демонструє кращі розмовні навички, ніж той, хто добре опанував мовні конструкції та принципи побудови речень, але не досяг успіху в лексиці. Але це не означає, що ви можете ігнорувати правила граматики. Адже без основних правил вам не вдасться складати логічні речення, і ваш багатий словниковий запас перетворитися на беззв’язний набір слів. Тому на перших етапах вивчення словнику та граматиці приділяється однакова кількість часу. Починати завжди важко, і вирішивши з нуля вивчити англійську, залиште позаду всі сумніви. Як би важко вам не було, повірте, це варто всіх ваших зусиль.

Багатьох труднощів можна уникнути, якщо записатися на мовні курси. Як мінімум, ви будете забезпечені актуальними підручниками, в яких зібрані необхідні правила. Але вивчення англійської на курсах для початківців має і низку інших переваг.

  1. Ось ви вирішили вивчити англійську мову з нуля. У вашій голові одразу з'явився мільйон запитань. Так, їх можна поставити й всемогутньому Гуглу, але чи так швидко ви знайдете відповіді в інтернеті? Величезна кількість ресурсів з англійською граматикою і онлайн-словники тільки більше вас заплутають, адже дати миттєву та зрозумілу відповідь може тільки професійний викладач. 

  2. Уявіть, ви вивчили англійські слова. Як ви зрозумієте з нульовими мовними навичками, що правильно їх вимовляєте і вживаєте в потрібному контексті? Дуже важливо, щоб поруч із вами була людина, яка зможе адекватно оцінити ваші успіхи та виправити помилки. Англійські школи систематично проводять тести, щоб зафіксувати і закріпити результати навчання. Крім того, на самих уроках викладачі перевіряють знання студентів, виявляють їх слабкі і сильні сторони.

  3. Успішне вивчення англійської не можливе без постійної практики. Якщо ви залишитеся наодинці з підручниками та мовними додатками, то тренувати розмовні навички вам буде дуже непросто. Чим швидше ви почнете говорити, тим кращими будуть результати навчання. На мовних курсах вчителі намагаються залучати студентів до розмовної практики з перших же уроків. Це необхідно не тільки для успішного вивчення англійської, а й для того, щоб допомогти студентам подолати невпевненість, яка є однією з головних причин, чому люди не можуть підвищити мовний рівень.
     

Хочете вивчити англійську мову з нуля? Почніть із граматики та словника - 1
Вивчити англійську граматику з нуля і поповнити словниковий запас набагато простіше, якщо поруч буде вчитель

Курси англійської з нуля допоможуть вивчити мову, але вони не врятують вас від самостійної роботи. Повторення правил граматики і слів, розмовна практика та аудіювання – все це ляже і на ваші плечі, тому не варто перекладати відповідальність за ваш успіх тільки на викладачів. Отримавши необхідну базу, ви зможете краще орієнтуватися в додаткових ресурсах із вивчення англійської. Чудовими варіантами є такі популярні сайти як EnglishGrammar і Кембриджський словник. Знову ж таки, вони мають іти рука об руку, щоб ви рівноцінно могли працювати над граматикою і словниковим запасом. Ці ресурси включають усі функції, необхідні для ефективного навчання:

  • уроки;
  • перевірку знань;
  • вправи на читання і письмо;
  • орфографічні правила;
  • перекладачі;
  • приклади речень;
  • списки поширених слів, їх синоніми;
  • основні правила та винятки;
  • підказки та поради.

З їх допомогою ви зможете прояснити незрозумілі моменти, якщо у вас немає можливості звернутися за порадою до викладача. 

Поширені помилки, що заважають вивчити англійську мову з нуля

Із року в рік з'являються нові методики вивчення англійської, але студенти продовжують робити одні й ті ж помилки. І це абсолютно нормально, адже це невід'ємна частина навчання. Цього не варто соромитися, і вже тим більше перетворювати на привід відмовитися від мрії вивчити іноземну мову. Але якщо заздалегідь дізнатися про найпоширеніші помилки і виправити їх на початковому етапі вивчення, ви зможете досягти кращих результатів. 

Поширені помилки в англійській мові можна розділити на три типи.

Граматичні помилки

Хорошим наочним прикладом є горезвісні «it`s» і «its». Ні, помилка не в тому, що ви забули апостроф – це два різних слова. У першому випадку ми маємо справу зі скороченням «it is», тоді як «its» є присвійною формою займенника «свій/-я/-є». Щоб краще зрозуміти різницю, необхідно скласти речення. Наприклад, «The bird spread its wings. It is a very beautiful bird» – «Птах розправив свої крила. Це дуже гарний птах».

З самого початку навчання англійської необхідно абстрагуватися від рідної мови і не шукати спільних рис. На жаль, це відбувається саме по собі, оскільки вишукування схожих характеристик дозволяє краще запам'ятовувати нові слова. Але в плані граматики це тільки заважає, тому що ставить у безвихідь навіть у відносно легких моментах. Наприклад, узгодження дієслова з іменником. В англійській мові багато що залежить від того, йдеться про множину чи однину. Розглянемо це на прикладі речення «Your breakfast is on the table. The books you asked for are also here» – «Твій сніданок на столі. Книги, про яких ти просив, також тут». У першій частини йдеться про один сніданок, а в другій – про кілька книг. Тому на початку використовується одиничне дієслово «is», а далі застосовується дієслово в множині. 

Про інші граматичні помилки ви дізнаєтеся на курсах англійської мови.

Мовні помилки

Криві мовні конструкції, неправильна вимова й акцент – з усім цим ви зіткнетеся на перших етапах навчання. Дивно, але люди з досить хорошим рівнем, які вивчають англійську кілька років, продовжують робити різноманітні мовні помилки. Найчастіше це пов'язано з тим, що з самого початку вони не звернули увагу на різницю між британським і американським варіантами мови. У результаті виходить щось середнє, а значить, не зовсім правильне. Носії того й іншого варіанту англійської, швидше за все, зрозуміють вас, але їм доведеться дуже постаратися, щоб не захихотіти вам в обличчя. І справа навіть не в тому, що ви не там поставите наголос або неправильно скажете ту чи іншу букву. Англійці й американці говорять схожою мовою, проте деякі слова і поняття, типові для жителів США, в Британії зовсім відсутні. 
 

Хочете вивчити англійську мову з нуля? Почніть із граматики та словника - 2
 

До того ж, є такі поняття як формальна і неформальна мова. Залежно від ситуації, фрази з тим же змістом можуть звучати по-різному. Неформальний, розмовний стиль залиште для друзів, а до вчителя або начальника необхідно звертатися в формальній, поважній формі. Тобто в другому випадку слід уникати скорочень і сленгу. Здавалося б, це всім зрозуміло, адже той же принцип діє і для рідної мови. Однак через мізерний словниковий запасу і недостатні знання в області граматики початківці можуть говорити тільки короткими і максимально простими фразами. Тому дуже важливо вести словник синонімів, антонімів, різних варіацій дієслів, а також вивчати більш складну і специфічну граматику.

Письмові помилки

Письмова англійська – один з найбільш складних аспектів у вивченні іноземних мов. Саме тут студенти з початковим рівнем роблять найбільше помилок, адже далеко не всі слова «пишуться, як чуються». Найчастіше у новачків виникають проблеми з:

  • апострофами;
  • пунктуацією;
  • великими літерами;
  • скороченнями.

Також студенти часто плутають букви, адже багато хто з них звучать однаково або навпаки, залежно від слова і поєднання букв змінюють своє звучання на абсолютно протилежне. Щоб краще запам'ятати те чи інше слово, студенти виробляють різні шкідливі звички. Наприклад, слово «school». Звуків п'ять, а букв загалом шість, тому на письмі можна легко забути про одну з них. Якщо у вас нульовий рівень володіння англійською мовою, щоб вивчити це слово, швидше за все, ви запам'ятаєте його як «скхул», щоб не пропустити букву «h». Такий підхід призводить до появи важкого акценту і безграмотної мови.

Складнощів для початківців чимало, але повірте, що зовсім скоро ваші навички покращаться, ви зрозумієте логіку англійської мови та побачите, що вона набагато легша, ніж здається.

Твій подарунок для швидкого старту
Інтерактивний урок з неправильних дієслів, який ти нарешті запам'ятаєш вже у Telegram, переходь та отримуй доступ.