Інтенсивні курси англійської мови – усе про
прискорене навчання

Чимало людей сьогодні обирає інтенсивні курси англійської мови, тому що це порівняно швидко, дешево та дієво. І правда, якщо з усієї відповідальністю підійти до процесу навчання, то очікуваний результат ви побачите досить швидко. Проте багато хто виявляється не готовим до насиченої програми, тож експрес-заняття не приносять потрібного ефекту.

У цій статті ми розглянемо, в яких випадках варто записуватись на інтенсивні курси англійської мови та чому потрібно звернути увагу на школу Project 12, а також дамо поради, як досягти успіху в навчанні.

Зміст

1. Кому підходять інтенсивні курси англійської мови

2. Переваги прискореного навчання

3. Інтенсивні курси англійської мови Project 12

4. Виклики експрес-навчання

5. Поради для результативного навчання
 

Кому підходять інтенсивні курси англійської мови


Швидкі темпи занять можуть бути виправдані далеко не завжди. Тож розмірковуючи про інтенсив, визначтесь, чи належите ви до категорії людей, яким такі заняття підійдуть. Прискорене навчання корисне в таких випадках:

 1. Вимога знання іноземної для роботи

У разі підвищення, початку співпраці з закордонними партнерами чи клієнтами, переходу до міжнародної компанії або просто появи нових вимог щодо вашої посади, які передбачають знання іноземної, вам стануть у пригоді інтенсивні курси англійської мови. Адже в таких ситуаціях зазвичай вчитися потрібно швидко. Зверніть увагу, що для такої потреби варто обирати програму business English.

 1. Терміновий переїзд

Якщо ви незабаром переїдете до країни, де основною чи другою мовою спілкування є англійська, то інтенсив знадобиться вам, щоб опанувати базу й отримати необхідний рівень знань для комфортного перебування за кордоном.

 1. Туристична подорож

Звісно, завжди в доступі є гугл-перекладач або онлайн-словники, але щоб точно порозумітися з людьми, правильно забронювати готель і не заблукати дорогою до місця відпочинку, краще пройти короткий курс іноземної за пару місяців до від’їзду. Він може включати лише ті теми, які стосуються подорожей і всього, що з ними пов'язано.

 1. Складання іспитів або вступ до ВНЗ / магістратури

Студенти часто відкладають усе до останнього, тож коли до іспитів залишається не більше трьох місяців, підтягнути іноземну до потрібного рівня допоможуть лише прискорені курси. Для цієї мети також варто обирати не загальну програму, а спеціальну – підготовка до IELTS, TOEFL, ЗНО, ЄВІ тощо.

 1. Вільний час (відпустка, канікули)

Серед відвідувачів інтенсивних курсів англійської мови чимало й тих людей, що хочуть покращити свою іноземну та мають довготривалу відпустку чи канікули, які можна присвятити цій справі. Експрес-навчання вимагає досить багато часу, хоч і протягом короткого проміжку. Тож проходити їх на дозвіллі, коли ви не обтяжені роботою, – гарна ідея.

 

Інтенсивні курси англійської мови – усе про прискорене навчання - 1

Вивчення англійської мови на інтенсивних курсах може підійти не всім, тож ознайомтеся з їх особливостями  
 

Отже, перш ніж піти на інтенсивний курс англійської мови, обміркуйте, чи підійде вам саме такий формат. Окрім цього, дуже важливо встановити чіткі цілі навчання. Визначте, які саме мовні навички ви хочете розвинути, наприклад, говоріння, аудіювання, читання чи письмо. Маючи перед собою досяжну та конкретну мету, ви зможете адаптувати свій навчальний процес відповідно до ваших потреб та ефективно вимірювати свій прогрес.
 

Переваги прискореного навчання


Очевидний плюс інтенсивних курсів англійської мови в тому, що ви можете розкрити свій потенціал у вивченні іноземної та досягти бажаного рівня за короткий проміжок часу. Про інші переваги поговоримо далі.

 • Занурення в мовне середовище

Однією з ключових переваг інтенсивних курсів англійської мови є створення стабільного мовного середовища. Коли ви відвідуєте заняття двічі на тиждень, ви встигаєте відвикнути від іноземної та випасти з цього середовища. Коли ж уроки проходять мало не щодня, а між ними є ще й домашні завдання, ви практикуєтеся та взаємодієте з мовою регулярно. 

Шукайте школу, де англійська є основним засобом спілкування як у класі, так і поза ним – у груповому чаті, після закінчення заняття, під час додаткових активностей. До речі, розмовні клуби чи граматичні тренінги вихідного дня – це прекрасний бонус від школи та повноцінне забезпечення того мовного середовища, про яке ми говоримо.

 • Повноцінна навчальна програма

Інтенсивні курси англійської мови не означають, що ви будете проходити теми вибірково. Програму тут не «ріжуть», а грамотно структурують. Ви встигнете пройти всі необхідні для певного рівня й напряму теми. Збалансований підхід гарантує, що ви розвинете всі мовні навички та опрацюєте той обсяг навчального матеріалу, який передбачений загальною програмою.

 • Активні методи навчання

Розслаблятися немає коли, тому на інтенсивних курсах англійської мови використовують найбільш дієві та активні методи для максимального засвоєння знань. Йдеться, насамперед, про комунікативну методику. Близько 80% часу на уроці приділяється саме активній розмовній практиці. Прискорені заняття проходять у формі живого діалогу або полілогу – так усі учні опиняються в умовах, максимально наближених до реальних.

Також навчальні методи можуть включати рольові та мовні ігри, дебати, групові дискусії, презентації. Активна участь і взаємодія з іншими студентами та викладачами не лише розвиває мовні навички, а й зміцнює впевненість у розмові, допомагає подолати сумнозвісний мовний бар'єр.

 

Інтенсивні курси англійської мови – усе про прискорене навчання - 2

Не забувайте, що хороший результат ви отримаєте тільки за рахунок частих і активних занять
 

 • Культурна інтеграція

Мова та культура йдуть пліч-о-пліч. За умови експрес-навчання особливо корисно додавати до програми культурні аспекти, щоб забезпечити цілісний досвід навчання. Взаємодія з іноземною культурою на уроках та під час виконання домашніх завдань, додаткової практики поглибить ваше розуміння самої мови та покращить комунікативні навички. А приємний бонус – це збагачення світогляду й поповнення запасу тем для бесід.

 • Безперервне оцінювання та відстеження прогресу

Регулярне оцінювання та трекінг прогресу є невід'ємною частиною будь-якої ефективної програми вивчення іноземної. На інтенсивних курсах англійської мови такі заміри відбуваються частіше. Так викладачі можуть вчасно визначити сфери, які потребують додаткової уваги, щоб відповідно зреагувати на це.
 

Інтенсивні курси англійської мови Project 12


Швидкий, проте не обтяжливий спосіб опанування іноземної пропонує Project 12. Давайте розглянемо особливості нашої школи, які виділяють її з-поміж інших.

 1. Гібридний підхід

Навчання в Project 12 базується на гібридному підході, що включає як групові заняття з викладачем в ZOOM, так і самостійну практику на освітній платформі 12 Tracks. Цей комбінований підхід дозволяє ефективно використовувати час і з легкістю вписувати навчання у ваш щоденний розклад.

 1. Адаптивний графік

Ще одно особливість інтенсивних курсів англійської мови Project 12 – адаптивний графік занять. Ви можете самостійно формувати й вільно змінювати свій графік як на семестр, так і на окремі заняття, що забезпечує гнучкість у навчальному процесі.

 1. Інтерактивний підручник 12 Tracks

Наша команда авторів, методистів і викладачів розробила сучасний інтерактивний підручник 12 Tracks відповідно до стандартів CEFR (Загальноєвропейська шкала мовної компетенції).

Цей підручник базується на комунікативній методиці навчання. Написаний він із використанням технології «Перевернутий клас» (flipped classroom). Отже, теорію студенти вивчають самостійно перед відповідним заняттям через відеопояснення від викладачів та інтерактивні вправи. На самому уроці інтерактивних курсів англійської мови весь час присвячений відпрацюванню теоретичного матеріалу на практиці. У студентів достатньо часу, щоб звернути увагу на складні чи незрозумілі моменти та вдосталь потренуватися.

«Живий підручник» адаптований до потреб українського ринку, постійно актуалізується та дозволяє ефективно вивчати іноземну навіть самостійно. Доступ до підручника у вас є цілодобово через мобільний застосунок або особистий кабінет на сайті.

 

Інтенсивні курси англійської мови – усе про прискорене навчання - 3

Інтерактивний підручник-платформа дозволяє навчатися з цікавістю
 

 1. Навчання в експрес-режимі

Загалом на наших курсах ви будете проходити чотири заняття на тиждень. При цьому два уроки ви будете відвідувати у групі з викладачем, а ще два – проходити самостійно на навчальній платформі 12 Tracks. Такий щільний графік дозволяє швидко просуватися у навчанні, проте не перевантажує студентів груповими уроками, які можуть втомлювати в такій великій кількості.

 1. Швидкі результати

Навчання в нашій школі ми розбили на чотири степи. Проходження одного займає близько трьох місяців. А отже, пройти всі чотири кроки й опанувати іноземну від рівня Elementary до Upper-Intermediate можна за рік посилених занять. Крім того, студентам надаються додаткові тренінги та індивідуальні консультації, що сприяють ще більшому розвитку та закріпленню ваших навичок.

 1. Доступна ціна

Практикуватися на інтенсивних курсах англійської мови Project 12 можна за найдоступнішою ціною на ринку. Такий крок можливий завдяки гібридному підходу та інтерактивній платформі, що в сумі заощаджує час викладачів на підготовку до занять, їх проведення та перевірку домашніх завдань, а також дозволяє оптимізувати витрати.
 

Виклики експрес-навчання


Незважаючи на величезну кількість переваг, інтенсивні курси англійської мови мають свої нюанси. Розберемо можливі незручності та шляхи їх подолання.

Виклик

Вирішення

Обираючи насичену програму, будьте готові до великих навантажень. Найчастіше інтенсивні курси англійської мови тривають від 1 до 4 місяців і займають близько 6 годин на тиждень. До цього часу потрібно також додати ще й час на виконання домашнього завдання. 

Щоб не вигоріти, бажано записуватись на прискорене навчання, коли у вас немає авралів на роботі та вдома й вам є коли відновлювати сили та відпочивати.

Хоч на інтенсивах увага приділяється розвитку всіх мовних навичок, частіше на заняттях ви практикуєте говоріння та слухання, а от читання та письмо більше залишається на домашнє опрацювання.

Завдяки активній практиці спілкування ви вивчаєте та розумієте всі необхідні правила. Проте дуже радимо не нехтувати домашніми завданнями та приділяти час письмовим вправам, щоб розвивати всі навички рівномірно.

Через максимально швидкий темп вивчення та високу концентрацію навчального матеріалу кожен пропущений урок може стати глобальним відставанням від програми. За один тиждень експрес-вивчення іноземної ви проходите до чотирьох лексичних і граматичних тем. Варто випасти на цей період – і подальший матеріал уже може бути занадто важким для розуміння, особливо на початкових рівнях.

Усі пропущені уроки необхідно відпрацьовувати самостійно за допомогою відеоуроків або на індивідуальних консультаціях із викладачем. Записуючись до мовної школи, дізнайтеся, чи є в неї опція відпрацювання.

На уроках англійської мови в інтенсивному форматі ви щодня будете працювати з величезною кількістю нової лексики. При тому, що вона активно використовується під час занять, у дорослому віці запам'ятати великий обсяг нового досить складно. 

Значну частину самостійної роботи доведеться присвятити запам'ятовуванню й опрацюванню нових слів. У цьому допоможуть інтерактивні вправи та спеціальні застосунки, такі як Quizlet, Duolingo, Busuu тощо.

При таких насичених уроках знання залишаються в короткочасній пам'яті, а значить – використовувати їх потрібно в найкоротші терміни. Саме тому інтенсивні курси англійської мови рекомендуються безпосередньо перед поїздками, іспитами, зустрічами з іноземними колегами (залежно від вашої мети).

Для того щоб отримані знання закріпилися в довготривалій пам'яті, необхідне регулярне повторення всього вивченого матеріалу. Тобто варто або продовжувати помірку самостійну практику, або відвідувати лінгвістичну школу, але вже в звичайному темпі.

 

Поради для результативного навчання


Зважаючи на досвід студентів інтенсивних курсів англійської мови, ми виділили кілька простих рекомендацій, які допоможуть максимізувати ваш потенціал і результат при вивченні іноземної.

 • Відвідуйте всі заняття та беріть активну участь у групових вправах, дискусіях. Це не лише цінна практика, але й більше можливостей для зворотного зв'язку з викладачем та одногрупниками. Пропуски та пасивність перешкоджатимуть вашому прогресу.

 • Займайтеся самоаналізом. Якщо ви займаєтесь за інтерактивним підручником, це зробити дуже просто. Ви бачите свій прогрес у відсотках, а також усі правильні та неправильні відповіді у виконаних вправах. Так можна зрозуміти, які теми чи завдання викликають труднощі. Також поміркуйте, які види активностей, методи та стратегії найбільш результативні для вас.

 • Доповнюйте своє навчання на інтенсивних курсах англійської мови візуальними матеріалами, такими як флеш-картки, mind maps, таблиці. Візуалізація допомагає вивчати лексику, граматичні правила та складні поняття, полегшуючи їх запам'ятовування та розуміння.

 • Практикуйте мультисенсорне навчання, коли ви залучаєте різні органи чуття під час вивчення іноземної. Наприклад, коли ви слухаєте аудіозаписи, то разом із цим читайте транскрипцію до них; а коли ви читаєте тексти, то заразом практикуйте вимову, промовляючи написане вголос. 

 • Не бійтеся робити помилки, особливо коли говорите. Розвивайте мислення, спрямоване на зростання, та приймайте помилки як можливість для навчання та вдосконалення.