Інтенсивна англійська в Києві: як
не «перегоріти»

Бажання вивчити все й одразу – дуже похвальне, але не завжди розумне. Захопившись думкою про вивчення англійської мови, багато хто вирішує взятися за інтенсивні уроки. А потім нерідко виходить так, що власні сили були оцінені неправильно й навантаження виявилася занадто великим. 

Зміст

1. На що звернути увагу під час вибору інтенсивних київських курсів англійської
    1.1. Рівень підготовки
    1.2. Ваша зайнятість
    1.3. Бажаний термін навчання
2. Труднощі під час відвідування курсів інтенсивної англійської в Києві
3. Психологічні проблеми
4. Як впоратися з труднощами й уникнути «перегорання»
5. Трохи про переваги київських курсів інтенсивної англійської

Як уникнути описаної ситуації на курсах інтенсивної англійської в Києві та розумно підійти до вибору рівня навантаження – про це наша стаття.

 

Інтенсивна англійська в Києві: як не «перегоріти»

На що звернути увагу під час вибору інтенсивних київських курсів англійської

Перед вибором форми навчання варто розібратися, яке навантаження буде для вас оптимальним. На це впливають кілька факторів:

  • рівень підготовки;
  • ваша зайнятість;
  • бажаний термін навчання.

Усі перераховані вище пункти рівноцінно важливі. Розберемося з ними по черзі.
 

Інтенсивна англійська в Києві: як не «перегоріти» - 1
Інтенсивна англійська в Києві – вивчіть якомога більше та якомога швидше

Рівень підготовки

Це те, від чого варто відштовхуватися за будь-якої форми навчання, особливо за інтенсивної. Якщо у вас вже є якісь знання, шкільні або університетські, буде набагато легше згадати матеріал і увійти в навчальний ритм. Якщо ж ви починаєте вивчення англійської з абсолютного нуля, то тут важче, адже потрібно спочатку розібратися в основних правилах, вивчити алфавіт і звуки, і тільки потім напрацьовувати знання до бажаного рівня. Оцініть об'єктивно свій багаж знань, щоб зрозуміти, як розподілити навантаження в подальшому.

Ваша зайнятість

Під час вибору курсів інтенсивної англійської в Києві дуже важливо знати, скільки часу ви можете приділяти навчанню. У такому великому місті як Київ важко знайти вільний час, адже крім роботи, є ще дорога й затори, а також безліч справ у різних куточках міста. Розпишіть свій типовий робочий день, щоб краще зрозуміти, в який час ви зможете втиснути навчання. Може, вам зручніше займатися на вихідних – це теж вплине на вибір курсів.

Бажаний термін навчання

Потрібно терміново підтягнути англійську за пару місяців чи ви можете займатися протягом року? Якщо терміни стислі, то однозначно необхідний київський курс інтенсивної англійської. Подумайте також, для чого вам англійська. Це може бути нова робота, поїздка, іспит. Мета підкаже вам, на яку інтенсивність курсів потрібно орієнтуватися. До того ж чітке розуміння, заради чого вам потрібно швидко вивчити мову, допоможе з самодисципліною.

Складіть план за цими пунктами – і ви зможете зрозуміти, який графік вам потрібен. Якщо необхідно отримати знання швидко, а великі обсяги інформації вас не лякають – тоді інтенсивні заняття для вас. В інших випадках записуйтеся на загальний курс.
 

Інтенсивна англійська в Києві: як не «перегоріти» - 2
Складіть чіткий план, щоб зрозуміти, чи підійдуть вам київські інтенсивні заняття з англійської

Труднощі під час відвідування курсів інтенсивної англійської в Києві

  1. Інтенсивна форма навчання передбачає лаконічну видачу знань в певних часових межах. Оскільки обсяг інформації досить великий, заняття проводяться не менше чотирьох разів на тиждень. Тому вам доведеться щодня приділяти час англійській, якщо не заняттям із викладачем, то виконанню домашніх завдань. Якщо у вас досить щільний робочий день, то буде нелегко все встигати.
     
  2. Будьте готові до того, що можете не встигнути охопити весь запланований матеріал. Наприклад, якщо часу на навчання у вас лише місяць, але вам потрібно опанувати цілий рівень – чесно скажемо, це нереальна задача. Якби його можна було вивчити за місяць, навряд чи шкільна програма включала б уроки англійської в кожному навчальному році. З цього випливає запитання: за який проміжок часу можна вивчити англійську мову? В середньому, за умови чотирьох занять на тиждень рівень англійської можна пройти за три місяці. Із нуля до Upper-Intermediate можливо вивчити мову за рік, якщо не робити перерв.
     
  3. Ще одна неприємна ситуація, яка може трапитися під час вивчення інтенсивної англійської в Києві, – не найкращий викладач. До вибору школи варто підходити відповідально й уважно, оскільки є ризик втратити не тільки гроші, але й цінний час, якого не настільки багато, щоб витрачати його на гіркий досвід. Дослухайтеся до відгуків випускників київських мовних шкіл, відвідайте пробне заняття, якщо школа пропонує таку можливість. 

Психологічні проблеми

Інтенсивні київські курси англійської досить витратні в плані часу та моральних ресурсів. Не дивно, що за постійного розумового навантаження людина може просто «перегоріти». Це може статися через низку причин.

  • Недостатньо самодисципліни й мотивації. Це найбільш поширена проблема. Під великим навантаженням людина починає внутрішньо протестувати, зникає бажання займатися, вона починає пропускати заняття, а потім взагалі з'являється думка «не надто мені ця англійська й потрібна».
     
  • Некоректна оцінка своїх можливостей. Не завжди інтенсивний київський курс англійської дається легко. Іноді краще зайнятися вивченням мови більш грунтовно на тривалій основі, якщо у вас не дуже строгі часові обмеження. 
     
  • Перекладання відповідальності за свій результат на викладача. Деякі студенти вважають, що знання надійдуть до них у голову автоматично після оплати курсу, а якщо вони нічого не навчилися, то це провина викладачів. Не варто забувати, що викладач тільки дає знання, а те, як вони засвояться – виключно ваша справа. Щоб отримати результат, необхідно ретельно працювати, в тому числі самостійно. Використовуйте допоміжні матеріали, наприклад, словники.
     

Інтенсивна англійська в Києві: як не «перегоріти» - 3

Як впоратися з труднощами й уникнути «перегорання»

Головне правило в навчанні та в житті загалом – ніколи не падати духом і не опускати руки. Перш за все, знайдіть джерело проблеми. Якщо не вистачає часу на заняття та немає можливості його виділити – значить, ви погарячкували з вибором київських інтенсивних курсів англійської. Спробуйте іншу форму навчання – дистанційні заняття або звичайний, а не інтенсивний режим.

Якщо питання у відсутності мотивації – згадайте, для чого вам взагалі потрібна англійська мова в стислі терміни. Причини можуть бути різними: робота, переїзд або щось інше, – але якщо вам дійсно це потрібно, то варто відшукати натхнення. Якщо дозволяє час, візьміть невеликий тайм-аут і відпочиньте пару днів. Так ви відновите свій внутрішній ресурс і зможете рухатися далі з новими силами.

Якщо цього недостатньо, спробуйте заохочувати себе за досягнення. Наприклад, у кінці кожного тижня хваліть себе за хорошу роботу покупкою приємної дрібнички або чимось іншим, що вам до душі. Також, як варіант, можете відвідувати київські інтенсивні заняття англійської разом із другом або колегою. Так у вас з'явиться підтримка, ви зможете практикуватися після занять, це урізноманітнить процес і зробить його більш ефективним.

Якщо ви щойно почали інтенсивні київські заняття з іноземної мови й вам важко дається матеріал – не поспішайте кидати. Перший тиждень завжди найважчий, зате потім ви втягнетеся в процес і будете виконувати завдання набагато швидше.

Трохи про переваги київських курсів інтенсивної англійської

Якщо ви все ще не вирішили, чи потрібен вам інтенсив, зверніть увагу на переваги цієї форми навчання.

  1. Під час київського інтенсиву студент повністю занурюється в мовне середовище. Завдяки цьому він не тільки засвоює матеріал, а й починає мислити англійською. На це впливає щоденна практика.
     
  2. Підвищується рівень розмовної англійської. Навіть якщо це не входить у список цілей, заради яких ви записалися на інтенсивні київські курси, вміння спілкуватися англійською обов'язково знадобиться вам під час поїздки за кордон, наприклад.
     
  3. Ці знання залишаться з вами назавжди. Звичайно, якщо ви повністю закинете навчання по закінченню інтенсиву, то частина матеріалу забудеться, хоча те, що вже колись було вивчено, можна швидко пригадати. Однак якщо вам необхідно в інтенсивному темпі вчити англійську, то швидше за все ви будете користуватися нею надалі. Практика під час розмов, прослуховування англомовної музики, перегляду фільмів в оригіналі та читання цікавих статей дозволить вам залишатися на рівні.
     
  4. Вивчення мови позитивно позначається на мозковій діяльності. У будь-якому випадку ви проводите час із користю, присвячуючи його навчанню, а не лежанню на дивані. Навчання мов допомагає запобігти появі синдрому Альцгеймера, покращує музичні здібності та пам'ять. Також доведено, що люди, які займаються вивченням мов, легше переключаються між завданнями і багато завдань можуть вирішити в голові.

Розумно оцініть свої можливості, уважно виберіть мовну школу в Києві та старанно займайтеся не тільки з викладачем, але й самостійно. Тільки так ви зможете досягти поставленої мети.