Як швидко вивчити англійську –
12 лайфхаків

Чи реально вивчити англійську за 2 тижні, 3 місяці або 1 рік? У цій статті ми відповімо на це запитання і спробуємо з’ясувати, як швидко вивчити англійську. Якщо вам цікаво, читайте 12 лайфхаків від нас нижче.

Фактори, які впливають на швидкість вивчення англійської мови

Перш за все, потрібно розуміти, що не існує чарівного методу, як швидко вивчити англійську. Час, який вам потрібен для вивчення англійської, залежить від двох факторів:

 • вашого рівня володіння англійською;
 • зусиль, які ви будете приділяти на вивчення англійської.

Давайте розглянемо кожен із факторів прискореного вивчення англійської більш детально.
 

Як швидко вивчити англійську – 12 лайфхаків
Що вливає на те, як швидко вивчити англійську?

Без сумніву, рівень вашої англійської впливає на те, як швидко ви вивчите англійську і зможете вільно спілкуватись.

Якщо ви раніше вчили англійську – у школі, університеті, на курсах або з репетитором – вам, звичайно, потрібно менше часу, тому що база у вас є. Ймовірно, що алфавіт, звуки та правила читання ви вже знайте. А можливо, у вас навіть є непоганий словниковий запас і ви знаєте граматичні структури та вмієте їх вживати.

Але якщо ви ніколи не мали справу з англійською у вашому житті, то не варто сподіватися, що ви швидко вивчите англійську.

Тому спочатку вам потрібно визначити ваш рівень англійської, щоб оцінити реальний час, який вам знадобиться на пришвидшене вивчення англійської мови. Онлайн-тест можна пройти на нашому сайті за посиланням.

Швидко вивчити англійську неможливо, якщо лише займатись декілька разів на тиждень з репетитором або на курсах. Ви повинні прикладати максимум зусиль та приділяти багато часу кожного дня, щоб досягти результату. Не менш важливою є мотивація, терплячість та регулярність. І лише з часом ви побачите результат.

12 лайфхаків, як швидко вивчити англійську

 1. Поставте собі конкретну ціль

Конкретна ціль та мотивація дуже важливі при вивченні англійської. Одразу скажемо, що мета вивчити досконало англійську – неправильна. Якщо ви хочете підтягнути англійську перед поїздкою за кордон, тоді вам достатньо буде рівня Intermediate. Якщо плануєте здавати міжнародні екзамени – Upper-Intermediate і вище. Поставте чітку ціль і тоді поступово ідіть до неї.

 1. Знайдіть хороші курси, онлайн-школу або репетитора

Без сумніву, англійську можна вивчити і самостійно, але якщо перед вами стоїть питання, щоб вивчити англійську якомога швидше, тоді ми радимо підібрати курси, які максимально швидко допоможуть вам у цьому. Вибираючи школу, ми повертаємось до нашого пункту №1 – до мети навчання. Коли ви визначились з ціллю, знайти курси набагато легше. Курси зі швидкого вивчення англійської в Києві та інших великих містах пропонують великий вибір – курси загальної та бізнес-англійської, інтенсивне вивчення англійської, підготовка до екзаменів, заняття в групах або індивідуальні заняття та багато інших. Вам лише потрібно вибрати курс, який допоможе вам досягти цілі.

 1. Робіть домашнє завдання

Ми знаємо, що ви не любите робити домашні завдання, але якщо ви обрали для себе курси пришвидшеного вивчення англійської мови, виконання завдань вдома надважливе. Тим більше, домашні завдання можуть бути цікавими. На наших курсах ми працюємо за методикою «перевернутих класів», коли типова подача лекцій і виконання домашніх завдань переставлені місцями. Вдома перед заняттям наші студенти переглядають короткі відео, слухають подкасти, виконують завдання онлайн за допомогою інтерактивного підручника, а на заняттях застосовують знання на практиці, у розмовах.

 1. Практикуйте англійську в своєму дозвіллі

Займатись із викладачем декілька разів на тиждень недостатньо, якщо ви вирішили швидко вивчити англійську. Не забувайте покращувати свою англійську, слухаючи пісні, подкасти, аудіокниги, дивіться серіали та фільми, читайте книги та блоги. Практикуйте англійську в повсякденному житті – і ви будете її вчити, навіть не помічаючи цього. Одним з дієвих лайфхаків є зміна інтерфейсу мобільного телефона або комп’ютера на англійську мову. Спробуйте. Ми гарантуємо результат.

 1. Практикуйте англійську на роботі або в університеті

Спробуйте на роботі або в університеті речі, якими ви займаєтесь переклади на англійську. Це суттєво розширить ваш активний словниковий запас. Можна знайти людину, яка також у цей момент вчить англійську, і практикувати разом.

Також не секрет, що багато нових матеріалів у різних сферах публікуються в першу чергу англійською мовою. Тому знання мови суттєво розширить ваші знання і вам не доведеться чекати поки цей матеріал перекладуть на рідну мову.
 

Як швидко вивчити англійську – 12 лайфхаків - 2
Секрети для експрес вивчення англійської мови

 1. Розширюйте свій словниковий запас

Будьте допитливими. Коли ви не знаєте перекладу слова, зразу ж перевіряйте у словнику та обов’язково перевіряйте правильну вимову. Для запам’ятовування та тренування нових слів можна використовувати додатки для мобільних телефонів, або старий добрий спосіб розклеювання стікерів з англійськими словами, які ви хочете вивчити, на предмети вдома або в офісі.

 1. Думайте англійською

Коли у вас уже буде невеликий словниковий запас та знання граматичний структур, спробуйте думати англійською або проговорювати свої дії, роблячи рутинні справи по дому. А якщо ви обрали експрес курси, щоб швидко вивчити англійську в Києві або іншому місті, зверніть увагу, щоб уроки велися англійською мовою.

 1. Відвідуйте розмовні клуби з носієм мови

На щастя, зараз у всіх великих містах України є розмовні клуби з носіями мови, як платні, так і безкоштовні. Радимо кожного тижня відвідувати такі клуби, але обов’язковою умовою є спілкування та висловлення своєї думки, просто прийти та слухати носія мови та інших студентів мало. Навіть якщо ви робите помилки, говоріть. На початку вивчення англійської важливішим є подолання мовного бар’єру, ніж говоріння абсолютно без помилок.

 1. Пориньте в англомовне середовище

Насправді, на запитання: «Як швидко вивчити англійську?» – очевидною є відповідь поїхати в англомовну країну та пройти пришвидшені курси англійської. Окрім занять на курсах, ви будете спілкуватись англійською в транспорті, супермаркеті та кафе і, звичайно, ви будете чути тільки англійську мову. Це дозволить дуже швидко звикнути до мови та почати розмовляти.

Мінусом є те, що такі експрес курси англійської за кордоном є дорогими, хоч і дієвими. Вони дійсно дозволяють досить швидко вивчити англійську. Якщо ви не можете дозволити собі такі курси, просто спробуйте поїхати на відпочинок у англомовну країну та поєднати відпочинок з вивченням мови. Але обов’язковою умовою є максимальне спілкування англійською, а не використання мови жестів.

 1. Не вчіть зайвого

В першу чергу цей лайфхак стосується вивчення нових слів. Вашим завданням є набути активний словниковий запас слів. Тобто потрібно вивчити у першу чергу слова, які вам знадобляться у повсякденному житті, щоб висловити свою думку. Хоч в англійській мові мільйони слів, для рівня Intermediate, наприклад, потрібно всього 2500-3500 слів.

 1. Вчіть англійську комплексно

Вивчаючи англійську, потрібно враховувати всі чотири види мовленнєвої діяльності: говоріння, слухання, читання та письмо. Коли ви будете вчити нові слова або граматику, прокачуйте свої знання одразу в чотирьох напрямках: використовуйте нові знання одразу ж в говорінні, переконайтесь, що ви правильно їх може писати, читати та розуміти на слух.

 1. Займайтесь систематично

Вивчення англійської мови – непростий процес, який потребує часу, терплячості, мотивації та систематичної праці. Особливо якщо ви думаєте, як швидко вивчити англійську, будьте готові займатись систематично кожного дня, поринаючи в англійську з головою. Якщо вам не вистачає мотивації, знайдіть експрес курси англійської в Києві.

Як швидко вивчити англійський алфавіт?

Найпростіший спосіб – завчити спеціальну пісеньку (ABC Song). Ті, хто вчив її у школі або на дитячих курсах англійської, пам'ятають і використовують її протягом усього життя, адже вона міцно засідає в голові та не забувається з часом.

 

 

Розглянемо кілька інших варіантів, як швидко вивчити англійський алфавіт.

 1. Асоціації

Підставте під кожну букву англійське слово. Це можуть бути такі прості слова як apple, bee, cat тощо, а можуть бути й імена або назви міст.

 1. Історії

Щоб запам'ятати алфавіт у правильному порядку, варто не тільки знайти слово на кожну букву, а й скласти історію з цих слів. Вона зовсім не має бути логічною – з дивацтвами буде навіть краще. Головне – щоб ви могли її запам'ятати та відтворити.

 1. Пісні

Якщо вам не подобається дитяча ABC Song – вигадайте свою. Або можете покласти алфавіт на мелодію улюбленої пісні.

 1. Письмові вправи

Перепишіть алфавіт у блокнот кілька разів. Прописуйте великі та маленькі букви.

 1. Вимова

Знайдіть відео, в яких нейтів спікери вимовляють кожну букву англійського алфавіту, – і повторюйте за ними. Зверніть увагу на відмінності у вимові між британським і американським варіантами.
 

Як швидко вивчити англійську – 12 лайфхаків - 3

Як швидко вивчити кольори англійською?

Скористайтеся методом асоціацій, вчіть акроніми та віршики, практикуйтеся за допомогою карток, зроблених своїми руками, або в мобільних додатках для вивчення мови.

 1. Запам'ятайте акронім

Швидко вивчити кольори англійською (основні сім) допоможе акронім Roy G. Biv (Рой Джі Бів):

 • red – червоний;
 • orange – помаранчевий;
 • yellow – жовтий;
 • green – зелений;
 • blue – блакитний;
 • indigo – індиго (синій);
 • violet – фіолетовий.
 1. Відтінки в допомогу

Щоб не заучувати більш складні кольори, використовуйте відтінки:

 • light/pale – світліше (pale red – блідо-червоний, він же coral);
 • dark/deep – темніше (dark blue – темно-синій, він же navy blue).
 1. Вивчіть кілька ідіом

Запам'ятовуйте ідіоми, пов'язані з кольорами. Так ви не тільки вивчите основні кольори англійською, але й вдосконалите свою розмовну мову.

 • to see red – розлютитися;
 • black and white – чітко та ясно;
 • the green light – дозвіл, зелене світло;
 • once in a blue moon – раз на сто років, дуже рідко;
 • to be in the pink – цвісти й пахнути.

Як швидко вивчити числа англійською?

Запам'ятати числа англійською можна за одне заняття: потрібно тільки вивчити числівники від 1 до 12. До решти чисел залишається тільки додавати суфікси -teen або -ty. Підказка: teen – це «тінейджер», «підліток» англійською, тож суфікс -teen ми додаємо до «підліткових» чисел від 13 до 19.

Як швидко вивчити числа англійською в чотири кроки:

 1. Числа від 1 до 12

Найголовніше – вивчити числа від 1 до 12: one, two, three, four, five, six, seven, eight, nine, ten, eleven, twelve. Обов'язково слухайте вимову носія мови, щоб завчити правильно.

 1. Числа від 13 до 19

Це практично ті ж числа з першого пункту з суфіксом -teen: thirteen, fourteen, fifteen, sixteen, seventeen, eighteen, nineteen. Правопис деяких чисел відрізняється, тому зверніть увагу на пари three-thirteen, five-fifteen.

 1. Десятки 20-90

Тут у кінець потрібно додавати суфікс -ty: twenty, thirty, forty, fifty, sixty, seventy, eighty, ninety.

 1. Складені числа

Утворюються дуже просто – десяток плюс просте число від 1 до 9. Пишуться такі числа через дефіс: twenty-five, seventy-nine.

Скільки часу потрібно, щоб швидко вивчити англійську?

«Як швидко вивчити англійську та скільки часу це займе?» – найпопулярніше запитання серед людей, які вчать англійську. Однозначної відповіді на нього немає, тому що кожен вчиться у своєму темпі, але ми спробуємо відповісти на це запитання нижче, даючи чіткі цифри.

Як ви знаєте, відповідно до Загальноєвропейських стандартів викладання мов (Common European Framework of Reference for Languages), або коротко CEFR, є шість рівнів вільного володіння мовою (A1, A2, B1, B2, C1, C2). A1 – це базовий рівень, а C2 – вільне володіння мовою. Кожен рівень займає приблизно 200 годин навчання. Отже, якщо ви тільки починаєте вчити англійську і хочете вільно нею володіти, вам знадобиться в середньому 1200 годин вивчення англійської мови.

Скільки часу потрібно для вільного володіння англійською мовою (з рівнем C2), залежить від:

 • вашого поточного рівня англійської;
 • скільки часу ви плануєте витрачати на вивчення англійської мови;
 • на що ви будете витрачати цей час.

Перший пункт очевидний – якщо у вас зараз рівень B1, то ви доберетеся до рівня C2 швидше, ніж ті, у кого зараз рівень A1.

Скільки ж часу потрібно витрачати щоб вивчити англійську? Звичайно, у кожного з нас є робота, університет або школа, сім’я та хобі. Але якщо ви хочете високий рівень англійської, вам потрібно виділити час на її вивчення. Зробіть вивчення англійської вашим пріоритетом на певний період часу.

Пропонуємо спробувати популярний двогодинний навчальний план на день, який включає:

 • 30 хвилин тренування вимови;
 • 30 хвилин прослуховування аудіо та читання текстів англійською;
 • 30 хвилин розмови;
 • 30 хвилин письма.

Ви можете також адаптувати цей план до ваших потреб та графіку. Якщо вашою метою є розмовна англійська, зменшуйте час читання або письма та збільшуйте час, який ви будете витрачати на практику вимови та говоріння. Якщо ж вам потрібно підготуватись до міжнародних іспитів, тренуйте всі чотири види мовлення, але й беріть до уваги ваші сильні та слабкі сторони. А обираючи експрес курси англійської в Києві чи іншому місті, ознайомтесь з планом тем, які ви будете вивчати.

Не важливо, який навчальний план ви оберете для себе. Але навіть якщо будете витрачати п’ять годин на добу, вам все одно потрібен час, щоб говорити англійською з іншими людьми, зробити це звичкою, і відчувати себе комфортно, використовуючи англійську мов, як частину свого життя.

Під час самостійного вивчення англійської може бути складно знаходити співрозмовника. У такому випадку рекомендуємо обрати для себе експрес курси англійської в Києві або будь-якому іншому місті. І у наступному розділі ми розкажемо, на що звернути увагу при виборі пришвидшених курсів розмовної англійської мови.
 

Як швидко вивчити англійську – 12 лайфхаків - 4
Експрес курси англійської в Києві – які обрати?

Які курси англійської мови обрати?

У випадку, коли ви обираєте експрес курси англійської в Києві, радимо звернути увагу на декілька нюансів.

 1. Тривалість курсу. Навіть коли ви обираєте пришвидшені курси розмовної англійської мови, будьте реалістами. Вивчити всю англійську за 2-3 місяці нереально, але підтягнути один рівень цілком ймовірно.
   
 2. Заняття або розмовні клуби з носіями мови. Мета вивчення мови у всіх одна – розмовляти. Якщо у вас середній рівень англійської, заняття з носіями мови надважливі, тому що ви чуєте вимову та акцент людини, для якої англійська є рідною мовою.
   
 3. Чисельність групи. Якщо у вашій групі більше, ніж 12 людей, не радимо обирати такі курси, адже викладач не зможе приділити увагу всім. Оптимально, коли в групі до 12 студентів, адже ви зможете працювати в парах та групах з різними людьми, звикаючи до різної вимови.
   
 4. Пробний урок. Більшість експрес курсів англійської в Києві пропонують відвідати перший пробний безкоштовний урок. Скористайтесь цією можливістю, адже це ідеальний спосіб зрозуміти, чи підходить вам школа, методика та викладачі.