Обираємо інтенсивні курси англійської
в Харкові

Все більшої популярності набувають інтенсивні курси, марафони та челенджі з вивчення англійської мови. Спробуємо розібратись, чим вам можуть сподобатись інтенсивні курси.

Чим відрізняються інтенсивні курси англійської від звичайних?

Чим відрізняються інтенсивні курси англійської від звичайних?

Сама назва цілком пояснює суть курсів, але розберемось детальніше, що саме це означає. Також обговоримо, чим відрізняється англійський інтенсив у Харкові від звичайних курсів англійської. Є ціла низка факторів, які варто врахувати, обираючи між інтенсивними курсами англійської у Харкові та звичайними курсами загальної англійської. Основні відмінності полягають у таких пунктах.

 • Ціна
  Звичайно ж, ціна курсу залежить від багатьох факторів: школи, форми навчання, типу курсу. Ціна також залежить від того, чи це курс розмовної англійської, чи граматичний курс, чи курс вокабуляру. Проте, якщо порівнювати звичайний курс загальної англійської та інтенсивний курс загальної англійської, останній зазвичай коштує значно дорожче. А якщо порівнювати одноденний інтенсив та курс загальної англійської тривалістю у кілька місяців, останній, звичайно ж, буде дорожчим.
   
 • Час
  Інтенсивні курси англійської в Харкові, в порівнянні зі звичайними, займають набагато більше часу на день або тиждень. Інтенсиви також бувають дуже різні за тривалістю, тобто це може бути одноденний або багатоденний курс, а може бути такий, що триватиме кілька тижнів або місяців. Тобто ці курси дозволяють пройти за кілька місяців те, що зазвичай займає рік. Або ж за кілька днів отримати обсяг інформації, що дорівнює кільком місяцям навчання на звичайних курсах.
   
 • Затрати енергії
  Оскільки аналізовані курси англійської займають досить багато часу, вони також вимагають багато енергії, адже ви будете засвоювати інформацію і бути активними протягом усього курсу. Якщо енергії недостатньо, ви автоматично будете відволікатися, а насиченість курсу буде для вас недоліком. Також курси забиратимуть багато енергії, яка може знадобитись вам для інших справ, тож будьте готові розставити пріоритети, щоб отримати максимальну ефективність та користь з інтенсивних курсів англійської у Харкові чи вашому рідному місті.
   
 • Обсяг матеріалу
  По суті не відрізняється від матеріалів на звичайних курсах, проте за рахунок часу, який відведено на вивчення цього ж матеріалу на інтенсивних курсах англійської в Харкові, здається, що об'єм величезний. Проте програма інтенсивних курсів враховує це і намагається зробити ваше навчання якомога більш комфортним та структурованим. Щоб уся ця інформація вкладалась логічно у голові, запам'ятовувалась та використовувалась вами у подальшому. Від вас потрібна лише увага, бажання досягти успіху та готовність роботи над собою. Обов'язково використайте пробне заняття, щоб оцінити такий формат курсів та не прогадати з рівнем вашої групи. Не бійтесь перейти на нижчий рівень, якщо вам заскладно, чи навпаки ‒ переходьте у сильнішу групу, якщо відчуваєте, що вам це під силу.

Отже, основна відмінність полягає у форматі роботи на курсах. Ваше завдання визначити, який формат підходить вам особисто. Опирайтесь не лише на інформацію з інтернету та відгуки знайомих, адже найкраще оцінити зможете ви самі. Оберіть кілька пробних уроків і визначте свої вподобання.

Переваги та недоліки харківських інтенсивних курсів вивчення англійської

Переваги та недоліки інтенсивних курсів вивчення англійської

Як і будь-які курси, інтенсивні курси іноземної мови мають свої плюси та мінуси. Давайте сфокусуємось на перевагах і обговоримо, що ж корисного можна отримати на таких англійських інтенсивах у Харкові. Інтенсивні курси мають такі переваги:

 1. Великий обсяг інформації за короткий час. Це по суті і розкриває поняття «інтенсиву», оскільки на таких курсах ви засвоюєте інформацію, яку зазвичай засвоюють у звичайному темпі за певний проміжок часу, набагато швидше. Тобто це означає багато інформації і мало часу. Це має бути цікаво, адже викладачі мають продумати способи, як змусити вас запам'ятати та попрактикувати за кілька годин те, на що зазвичай йде кілька тижнів. Отже, за короткий час ви маєте змогу отримати величезний об'єм інформації і ваше головне завдання ‒ засвоїти її.
   
 2. Ви «прокачаєте» свій мозок та навички. На інтенсивних курсах англійської у Харкові вам не буде коли нудьгувати, адже вони націлені на максимальну продуктивність і віддачу від викладачів та студентів. У вас просто не буде часу, щоб поскролити стрічку в інстаграмі, адже усю вашу увагу намагатимуться сфокусувати на матеріалі, використовуючи для цього різноманітні методи та прийоми.
   
 3. Різні форми роботи. Оскільки такий вид курсів досить тривалий, викладачі повинні часто змінювати форму діяльності, щоб зберегти вашу увагу і надати вам можливість відпочити. Тобто це означає, що заняття є комплексним і включає в себе не лише звичайні пояснення та письмові вправи, а й завдання в ігровій формі, інтерактивні завдання, роботу з аудіо- та відеоматеріалами.
   
 4. Різні види. У Харкові курси бувають різних видів – і ви неодмінно зможете підібрати щось, що підходить вашим потребам. Наприклад, якщо вам не підходять заняття в будні дні, ви можете обрати інтенсив вихідного дня. Такі заняття будь досить довгими, проте ефективними. Якщо ви не готові витрачати на такі курси кілька місяців, ви можете обрати одноденний чи кількаденний інтенсив. Це може бути як курс загальної англійської, так і окремий курс, що орієнтований на вивчення якогось конкретного розділу мови, тобто лексика, граматика чи говоріння. Також інтенсиви іноземних мов бувають тематичними, тобто розрізняються за темами, і ви можете вибрати те, що вас цікавить. Наприклад, тема подорожей буде актуальною тим, хто збирається у відпустку за кордон. А тема фінансів стане у пригоді тим, хто хоче підвищити кваліфікацію у цій сфері. Отже, тут є з чого обрати, рішення за вами.
   
 5. Спілкування. У вас з'явиться класна можливість розшири коло свого спілкування через курси англійської. Якщо ви не дуже відкрита людина, то це може допомогти вам не лише вивчити англійську, а й стати більш комунікабельним та не уникати спілкування не лише з незнайомцями, а й з іноземцями.
   
 6. Відносно невеликі групи. Оскільки це інтенсивні курси англійської у Харкові, то групи не можуть бути великими, бо викладач не зможе приділити студентам достатньо уваги. Такі групи дозволяють викладачам використовувати різні форми робити, щоб зробити заняття максимально ефективним та продуктивним. Групи можуть бути фіксовані, тобто ви будете в групі з одними й тими ж студентами протягом усього курсу, а можуть бути нефіксованими. Так буває, коли студенти мають можливість переносити свої заняття та працювати з іншими групами. Але у будь-якому разі є певний ліміт студентів, що можуть входити до однієї групи, який розрахований з метою вашого ефективного навчання.

Існують також певні недоліки таких курсів, а саме:

 1. Відсутність письмової практики. Фокус на інтенсивних курсах англійської у Харкові зазвичай роблять на говоріння, вокабуляр та граматику. Це також можуть бути окремі інтенсиви, тобто окремі курси на кожен розділ мови. Вони більш вузькі і ефективні для вищих рівнів, а для початкових рівнів більше підійдуть загальні. Тобто ті, де це все поєднується рівними частинами. У будь-якому разі письмова англійська залишається поза увагою. Звичайно, ви можете самостійно писати щось на різноманітні теми, але письмо потребує перевірки, обговорення та ретельної роботи над ним. Тому на таких курсах це буде зробити непросто.
   
 2. Самостійна робота. Інтенсивні курси англійської в Харкові, як і будь-які курси англійської, включають в себе багато матеріалу на самостійне опрацювання, адже навіть якщо матеріал пройдено на занятті, його потрібно закріпити самостійно. До того ж, не кожен може зрозуміти щось з першого разу, а на англійських інтенсивних курсах у Харкові ви не завжди зможете зупинятися, щоб перепитати щось або виконати додаткові завдання. Адже викладач орієнтується на переважну більшість і не може приділяти увагу кожному особисто. Звичайно, це недолік, що притаманний формату курсів загалом, але на інтенсивних курсах це помітно особливо сильно.
   
 3. Важко утримувати увагу. Усім відомо, що концентруватись на чомусь доросла людина може не більше 10-15 хвилин. Звичайно, це індивідуальні особливості, але загальна статистика така. Заняття англійською інтенсиву в Харкові тривають від 1,5 години, а іноді можуть займати цілий день, тому наш мозок це так втомлює. На таких заняттях мають часто змінюватись форми робити, щоб зберегти вашу увагу, а також зробити заняття максимально цікавим та ефективним для студентів. Проте, інколи без звичайних практичних письмових завдань ніяк не обійтись. Хоч це може видатися нудним, такі вправи розвивають вашу пам'ять та просто допомагають відпрацювати різні конструкції до вправного їх використовування.
   
 4. Забагато інформації. Не кожному підходять інтенсивні курси англійської у Харкові, оскільки такий формат вимагає від вас швидко думати та запам’ятовувати. Є різні типи студентів і, якщо для одних такий формат цілком прийнятий, то для інших це може просто не працювати, бо цим студентам потрібно більше часу для виконання завдань, додаткові пояснення та увага від викладача. Отже, такі індивідуальні особливості теж можуть зіграти з вами злий жарт. Щоб зрозуміти, чи підходить вам такий формат, вам неодмінно варто спробувати та перевірити це на собі.
   
 5. Не можна пропускати заняття. Звичайно, не варто пропускати заняття і не звичайних курсах, проте на англійських інтенсивах у Харкові це буде справді дуже відчутним. Оскільки ви проходите багато матеріалу за раз, пропустивши одне заняття, ви ризикуєте пропустити важливі теми, які потім доведеться відпрацьовувати самостійно, що, на жаль, не завжди нам вдається. Тому рекомендуємо вам одразу продумати свій розклад, щоб потрапляти на заняття без пропусків, або ж обирати курси з гнучким графіком роботи, що дозволятиме вам відпрацьовувати чи переносити пропущені заняття, якщо у вас зміняться плани чи з'являться важливі справи.

Кому підійдуть курси англійського інтенсиву?

Кому підійдуть інтенсивні курси?

Ми вже розібрались, що такі курси англійської можуть підійти далеко не всім. Давайте з’ясуємо, на що слід звернути увагу та кому саме підійдуть такі курси. Отже, інтенсив у Харкові підійде тому, хто:

 • Хоче відновити свої знання. Добре знали англійську раніше, але давно нею не користувались і, здається, все забули? Інтенсивні курси англійської в Харкові стануть для вас ідеальним варіантом, адже вам не потрібно вчити щось з нуля – ви просто повторите й освіжите ті знання, які вже є. Також ви не лише поновите забуте, а й дізнаєтесь нове: збагатите запас лексики, незнайомих раніше граматичних конструкцій, почуєте про цікаві аудіо-, відеоресурси, які зможете використовувати самостійно надалі. Це чудова можливість підтягнути англійську перед новими подорожами чи співбесідами на нову посаду, що проводяться англійською.
   
 • Хоче швидко вивчити англійську. На цих курсах програма влаштована так, щоб охопити весь необхідний матеріал та подати його у максимально ефективній для вивчення формі. Такі інтенсивні курси англійської в Харкові допоможуть вам структуровано та чітко пройти усі заплановані теми, які входять до рівня англійської, якого ви бажаєте досягти.
   
 • Готовий витратити багато часу. Англійський інтенсив у Харкові означає багато інформації за короткий час. Відповідно, там, де люди зазвичай витрачають кілька годин на тиждень, ви витратите кілька годин на день. Тож зважайте, що вам доведеться виділити чимало часу на проходження такого курсу. Чудовим рішенням для студентів буде пройти курси під час літніх канікул, щоб провести їх з користю. Якщо ви працюєте, то оберіть час, коли ви менш завантажені роботою та різними справами.
   
 • Готовий працювати швидко. Раніше ми згадували, що такий формат роботи справді підходить не кожному. Обов’язково відвідайте пробний урок, щоб зрозуміти ваш тип навчання та спробувати адаптуватись до такого типу занять. Якщо вам досить важко підлаштуватись під обговорюваний формат, то спробуйте індивідуальні заняття чи заняття онлайн. Існує багато онлайн-шкіл та онлайн-платформ для вивчення англійської. Вони також мають безліч переваг і до того ж є доступними для занять з нейтів спікером, що справді неабияк мотивує та покращує рівень вашої розмовної англійської. Якщо ж цей формат вам підходить, то продовжуйте і не забувайте про самостійну роботу, щоб закріпити пройдений матеріал.
   
 • Хоче нових знайомств та спілкування. Курси – це завжди формат спілкування, адже це заняття протилежне індивідуальному. Ви неминуче познайомитесь з новими людьми, а можливо, навіть знайдете друзів. Для екстравертів у цьому не буде нічого нового, а для інтровертів це може стати справжнім челенджем. Але не варто хвилюватись, адже людей на інтенсивних курсах у Харкові об'єднує одна мета ‒ вивчити нарешті цю англійську, тому у вас завжди будуть спільні теми для розмов, а про незручні паузи в розмові можна забути.

Отже, формат інтенсивних курсів однозначно вартий вашої уваги. Враховуючи усе зазначене, можемо зробити висновок, що вам залишається лише спробувати, щоб зрозуміти, чи варто проходити курс. До того ж більшість курсів пропонує пробне заняття, що дозволить вам прийняти рішення на основі вашого власного досвіду, а не реклами, рекомендацій інтернету чи відгуків знайомих. Адже усі ми різні: те, що підходить одній людині, не обов'язково має сподобатись іншій. Більше того – багато курсів надає перший пробний урок безкоштовно, що дозволить вам не витрати зайвих коштів у разі, якщо вам зовсім не сподобається заняття. У будь-якому разі такий досвід не буде зайвим і дасть вам поштовх рухатись далі у правильному напрямку. Не зволікайте та спробуйте ваші сили на інтенсивних курсах англійської мови у Харкові.