Курси англійської в Києві – як обрати й на що
звернути увагу

Птахам високого польоту без англійської далеко не полетіти. Точніше полетіти, але зі словником, зошитом за дев'ятий клас і плакатом неправильних дієслів. Буде важко, може бути надмірна вага багажу. А потім ще потрібно буде порозумітися: хто такі, навіщо прилетіли і що хочете.

Про те, на яких курсах англійської в Києві зробити зупинку перед вильотом, щоб вирушити без зайвих валіз, зараз і поговоримо.

Навіщо вам англійська?

Від відповіді на запитання, навіщо вам англійська (де ви плануєте використовувати англійську? яку програму саме вам потрібно знати?) залежать подальші пункти: ціна, тривалість курсів, наповненість програми тощо.

Курси англійської в Києві – як обрати й на що звернути увагу - 1

 • Базовий курс англійської мови потрібен, якщо ви плануєте вивчити, що забули, і повторити, що не знали. Одним словом, привести в систему граматику, яку вчили в школі, і перевести слова, що запам'ятали з пісень. Початковий курс англійської мови закладає базу для подальшого вивчення мови, спираючись на правила вимови й основи граматики.
   
 • Якщо ви маєте в своєму розпорядженні час для систематичних занять двічі або тричі на тиждень, тоді повний курс англійської мови – це ваш варіант. Такі курси вивчення англійської розраховані на рівномірне опрацювання всіх аспектів мови: говоріння, письмо, сприйняття на слух і читання, а також крок за кроком перехід від рівня до рівня. Розраховуйте, що проходження одного рівня у вас займе від трьох місяців.

  Якщо ви маєте намір вибрати повний курс англійської мови, але маєте нестабільний графік, деякі курси дають можливість перенести заняття або прийти в призначений день, але пізніше. Для цього ми в Project 12 зробили app, де ви можете перенести своє заняття швидко і без доплати. Але не захоплюйтеся! У такому вільному польоті можете й не почати.
   
 • Якщо ж вас запросили на співбесіду, ви зібрали валізу та подумки вже витратили першу зарплату, а потім раптово з'ясувалося, що між вами і роботою вашої мрії перешкодою став зловісний Passive – інтенсивні курси вивчення англійської мови – ваш варіант. Це порятунок для тих, кому потрібно було ще вчора, але сьогодні теж актуально. В цьому випадку готуйтеся до щоденних занять і великих домашніх завдань.

  Нагадайте видати вам сертифікат, що підтверджує пройдений вами матеріал і ваш актуальний рівень англійської. Так ви його зможете вказати в резюме й підтвердити.
   
 • Якщо ви хочете вільно почувати себе в подорожах, тоді вам підійде практичний курс англійської мови, де основний час приділяється розмовним темам, їх обговоренням у міні-групах та розбору розмовної лексики. Додатковою можливістю тут є групові заняття з носієм мови. На таких курсах англійської мови викладач і носій ведуть заняття по черзі, або ж native speaker проводить розмовний клуб (speaking club) – це заняття, на якому студенти з викладачем обговорюють обрану тему в умовах, максимально наближених до повсякденного спілкування англійською.
   
 • Якщо ви в пошуках роботи, хочете підвищити кваліфікацію або отримати підвищення, тоді вам потрібна англійська для конкретної спеціальності (IT, HR, Logistics, медицина, юриспруденція, для моряків) або Business English. Крім необхідної лексики (термінів), ви вивчите правила ділового етикету й листування, набудете професійні навички. Це дорогий варіант курсів англійської в Києві через свою вузьку спрямованість. Однак більшість фірм надає співробітникам безкоштовну можливість відвідувати корпоративне навчання англійської в офісі.
   
 • Якщо ви студент або школяр старших класів – курси з підготовки до міжнародних іспитів: IELTS, TOEFL, GRE, GMAT, CAE і т.д. Такі заняття заточені під певний іспит – його структуру, лексику і необхідний для вас бал/рівень.

  Викладач англійської, який займається вашою підготовкою до міжнародного іспиту, повинен мати досвід складання цього іспиту на високий бал. Так він зможе поділитися власним досвідом і практичними порадами. Будьте готові, що ви будете займатися індивідуально або в міні-групах, отже, ціна на такі курси англійської в Києві буде вищою, ніж, наприклад, на базові або практичні курси.

Методика курсів вивчення англійської: вчити покроково чи одразу до цікавого?

Запитання «Як вчити англійську?» логічно випливає з попереднього – «Навіщо?». Так, у вас є вибір між двома основними методиками (є й інші, навіть авторські, розроблені окремими школами англійської): рівневе вивчення і комунікативний метод.

Віддавши перевагу вивченню мови послідовно, вам необхідно пройти тест на рівень володіння англійською перед початком занять, щоб визначити, до якої групи вас зарахувати. Для новачків початковий курс англійської мови – це питання без варіантів, а що ж робити тим, хто починав у роки бравої молодості, та не дійшов до переможного Advanced, звернувши в бік більш важливих справ?

Віддаючи перевагу групі з більш складним рівнем, на заняттях ви будете тримати вухо гостро та не задрімаєте на лаврах з думками: «Ну, це я вже знаю». Поки ви будете там відпочивати, ваші товариші дружно переживуть торнадо герундія і бадьоро підуть на Present Perfect Continuous.

З урахуванням чотирьох занять на тиждень вам буде потрібно 3 місяці для переходу на наступний рівень. У групі ви будете йти за структурою підручника, опрацьовуючи всі аспекти мови: говоріння, слухання, письмо і читання. Послідовно будете поповнювати свій лексичний запас відповідно до тем і рівнів. У кінці кожної теми, а потім і рівня, ви пройдете тест, щоб відстежити свій прогрес. Отже, рівневий метод – ваш варіант, якщо ви готуєтеся до іспитів, вчитеся або для роботи вам необхідно підтвердити певний рівень володіння англійською мовою. Ще одна перевага таких груп – це кількість студентів. Їх, як правило, менше, ніж у групах, де застосовується комунікативний метод.

Однак в такому випадку у вас має бути достатньо часу в запасі. Також будьте готові, що вартість, відповідно до підвищення рівня, теж буде рости.

Курси англійської в Києві – як обрати й на що звернути увагу - 2

Альтернативний варіант – це відмовитися від послідовної методики і перейти до найцікавішого – до спілкування. Для цього ви повинні прийти з рівнем не нижче Pre-Intermediate. Комунікативна методика заощадить вам час і дасть можливість практикувати мову. На заняттях ви будете приділяти увагу побудові запитань і опрацюванню діалогів, практиці обговорення заданих тем в групах та аудіюванню (сприйняття мови на слух), тренуватися відповідати в ситуації, наближеної до реального спілкування.

Комунікативний метод навчання вам підійде при підготовці до співбесіди або розмовної частини іспиту, якщо ви збираєтесь подорожувати, хочете почувати себе впевненіше в розмові з іноземними колегами або для підтримання існуючого рівня. Заняття на таких курсах однозначно проходять жвавіше, бо часто їх проводять носії мови, і основний час уроку проходить в обговореннях та дискусіях в міні-групах.

Краще, щоб кількість людей у групі на загальних курсах англійської мови не перевищувала 9 осіб. Так ви будете мати час висловитися і поставити додаткові запитання. Також школи англійської пропонують заняття в міні-групах по 4 людини. Заздалегідь ви повинні пройти тест на рівень знання англійської або на сайті курсів, або на місці з викладачем.

Пам'ятайте! Ви завжди можете підійти до викладача з окремими питаннями. Project 12 надає своїм студентам безкоштовні індивідуальні консультації з вчителями.

Акцент на розмовному аспекті мови – однозначно найнеобхідніший для щоденного спілкування, але якщо вам треба буде здавати письмовий іспит, є імовірність пропустити деякі граматичні теми.

Не забувайте про переваги інтерактивного викладання англійської – методика blended learning, яку ми практикуємо в Project 12, – це мікс групових занять з технологією «перевернутий клас» (flipped classroom) і самостійного навчання онлайн за нашим «живим» підручником.

Які хороші курси англійської в Києві?

Якихось ідеальних курсів абсолютно для всіх, звичайно ж, немає. Їх потрібно вибирати, відштовхуючись від ваших цілей. Адже, наприклад, якщо певні курси бізнес-англійської дуже допомогли людині, яка збирається проводити презентацію англійською, це не означає, що вони підійдуть людині, якій англійська потрібна для відпустки за кордоном.

Отже, які хороші курси англійської в Києві залежно від цілей студентів?

 • Швидко підтягнути англійську

Підійдуть інтенсивні курси, де вийти на новий рівень володіння мовою можна за два-три місяці. Будьте готові працювати практично щодня.

 • Подолати мовний бар'єр

Записуйтеся на розмовний курс або загальну англійську з комунікативною методикою викладання, де студенти отримують максимум розмовної практики та можуть відвідувати спікінг клаби. У будь-якому випадку потрібно вивчати граматику, без якої жоден повноцінний діалог не вийде.

 • Вчитися без домашки та важких завдань

Ніхто не хоче повертатися до школи в гіршому розумінні цього слова. Обирайте технологічні курси, де замість домашніх завдань – цікаві self-study уроки або тести в додатку/інтерактивному підручнику.

Скільки коштують курси англійської в Києві?

Вартість занять залежить від авторитетності школи, освіти й досвіду викладачів, формату навчання (онлайн дешевший за офлайн), обсягу та кваліфікації команди тощо. Розглянемо детальніше фактори, які впливають на те, скільки коштують курси англійської в Києві.

Курси англійської в Києві – як обрати й на що звернути увагу - 3

 1. Викладачі

Є школи, в яких викладають досвідчені педагоги, які закінчили лінгвістичний виш, отримали сертифікати CELTA, DELTA або TESOL, проходять курси підвищення кваліфікації і тренінги. А є курси, які беруть на роботу студентів – які знають свою справу, але не мають особливої ​​практики. Звичайно, зарплата таких викладачів відрізняється, через це і ціна на курси в межах одного міста може сильно коливатися.

 1. Робота команди

Крім викладачів, зарплату потрібно платити також адміністраторам, ейчарам, методистам, акаунт-менеджерам, авторам і редакторам підручників, програмістам, маркетологам, контент-менеджерам, бухгалтерам тощо. Адже курси англійської – це не тільки офіс, у якому проходять заняття, це інтерактивний або друкований підручник для всіх рівнів, сайт, особистий кабінет для кожного студента, додаток у вашому смартфоні, соціальні мережі й багато іншого.

 1. Обсяг послуг

Якщо ви хочете не просто кілька разів на тиждень проходити заняття в групі, будьте готові заплатити трохи більше за інші активності. Це можуть бути щотижневі розмовні клуби, тренінги, спецкурси, квізи, додаткові консультації або індивідуальні заняття з викладачем.

Чи виправдана вартість курсів англійської мови в Києві?

Після того, як ви визначилися з метою і методикою вивчення англійської, настав час розглянути ціни за навчальний курс англійської мови в Києві.

Залежно від обраних вами курсів ціна може бути вказана за цілий рік, рівень або урок. Щоб порівняти вартість курсів англійської в Києві, розрахуйте ціну за одне заняття. Також візьміть до уваги його тривалість, оскільки заняття може тривати академічну годину (45 хв), астрономічну годину (60 хв) або півтори години (1 год 30 хв).

Вартість курсів англійської мови в Києві залежить від їх загальної тривалості, тривалості заняття, рівня, специфіки, кваліфікації викладача. Так, загальний курс англійської мови в Києві буде дешевшим, ніж спеціалізований, а початковий курс – дешевшим, ніж Advanced. Інтенсивні курси або підготовка до міжнародних іспитів – це найдорожчі варіанти.

Курси англійської в Києві – як обрати й на що звернути увагу - 4

Що стосується курсів англійської мови, Київ має широкий діапазон цін:

 • недорогі курси англійської мови (30-40 грн за годину), які зосереджені на розмовній англійській та практиці мови в групі;
 • середні – близько 50 грн;
 • спеціалізовані курси – заточені під бізнес і певну лексику – від 350 грн.

Однак деякі, навіть недорогі, курси англійської мови в Києві пропонують додаткові активності, такі як розмовний клуб з носієм мови, cinema club, індивідуальні консультації з викладачем або навчальну платформу для самостійної перевірки прогресу. Наприклад, в Project 12 ми склали інтерактивний підручник і платформу, де можна перевірити, як ви засвоїли урок, або підготуватися до наступного.

Наприклад, low cost «політ» з Project 12 з Intermediate до Upper-Intermediate (1 рівень) коштує 2850/3150 грн за 3 місяці.

Ціна курсів англійської в Києві Project 12 розрахована на 4 заняття на тиждень (2 групових і 2 самостійних на онлайн-платформі 12 Tracks). Є кілька варіантів.

 • Якщо «коли хочу, тоді вчу» – це про вас, то пакет «Весь день» за 1050 грн на місяць – ваш варіант.
 • Якщо ж ви дотримуєтесь поради Брайана Трейсі та, не відкладаючи, з'їдаєте «жабу» (найбільш важлива, але складна справа за день), то для рішучих у нас є пакет «Ранок» за 950 грн за місяць.
 • Для невтомних – «попрацювали, а тепер вчитися» – доступна цілодобова онлайн-платформа 12 Tracks, створена за стандартами CEFR (Загальноєвропейської шкали мовної компетенції). Використовуйте її для самостійної перевірки засвоєного матеріалу і того, що прослизнуло повз вас на уроці.

Зверніть увагу! Які курси англійської в Києві або іншому місті ви не оберете, вам повинні надати право першого пробного безкоштовного заняття.

Курси англійської в Києві: графік і кількість занять

Як вже було сказано раніше, графік занять залежить від мети. Якщо ваше завдання – це міжнародний іспит або зміна роботи, то на інтенсивних курсах у вас може бути до 5 занять на тиждень на відміну від базових курсів англійської мови, де, як правило, групові заняття проходять двічі або тричі на тиждень. Ви також можете відвідувати заняття на вихідних.

У Project 12 заняття проходять:

 • по вихідних о 10:00, 11:40, 13:20;
 • у будні:
  - вранці (8:00, 9:40, 11:20); 
  - вдень (13.00, 15:00);
  - ввечері (16.40 18:20, 20:00).

Вибираючи графік, поцікавтеся, як відбувається скасування або перенесення заняття, чи можна заморозити оплату, якщо ви відсутні тривалий час. Будьте уважні до питання пропущених занять. Є школи англійської, де оплата за пропуск не переноситься.

У Project 12 ви не платите за пропущене заняття, ви його, по суті, не пропускаєте, а переносите на інший час або день в своєму мобільному додаток без пояснення причини. Такий «вільний графік» – це однозначна перевага для вашого активного темпу життя, але є великий ризик у такому вільному польоті так і не долетіти до курсів. Коли зручно, тоді й прилітайте!

Зверніть увагу, чи є у курсів зворотний зв'язок зі студентами, такий як анкетування або збір відгуків студентів.

Розташування курсів англійської мови в Києві

Очевидно, якщо на курси потрібно добиратися спочатку пішки, потім уплав, там наліво і три квартали під гору, то завзяття надовго у вас не вистачить. Економія на спортзалі – так, але після цього можна забути, навіщо йшли та чого хотіли.

Якщо ви не прихильник спортивного орієнтування, то незручна локація курсів англійської в Києві збільшує ваші шанси на «і з Elementary нормально». Хоча лінь, негоду та Нептун у Близнюках ми теж передбачили, тому 2 заняття на тиждень ви зможете проводити самостійно онлайн на платформі 12 Tracks на додачу до 2 занять у школі.

Курси англійської в Києві – як обрати й на що звернути увагу - 5

Отже, якщо ви не зацікавлені в корпоративній англійській, коли викладач приїжджає до вас в офіс, то звертайте увагу на адресу курсів: Київ, Хрещатик, 8 – так ви будете розуміти, що офіс розташований в центрі міста, на якому транспорті туди добиратися і скільки це забере часу при різних погодних умовах.

Якщо ж і цей варіант так собі – то вчіться прямо у себе вдома або де завгодно онлайн! Це все ті ж групові заняття з усім інтерактивом, веселими діалогами та повноцінною практикою.

Ми детально розібрали структуру, тривалість і специфіку курсів вивчення англійської, проте вирішальним критерієм для вас має стати викладач – ваш GPS-навігатор у вивченні англійської. Він направить і заощадить ваш час, який ви б втратили в самотньому поневірянні нетрями граматики. Шукайте більше, ніж профільну освіту і століття практики. Звертайте увагу на підхід до студентів, контроль успішності, методику і темперамент, що імпонують саме вам. Для цього приходьте на пробне заняття.