Як правильно вибрати мовні курси
в Києві?

- Привіт. У мене суперновина. Я нарешті знайшов ті самі мовні курси в Києві, вони...
- Стій, стій, ти мені вже про п'яті курсі за цей місяць розповідаєш. І всі вони були тими самими. Може, цього разу ти теж помиляєшся. Як щодо підійти більш усвідомлено до вибору?
- Хмм... а, по-моєму, ти маєш рацію. У тебе випадково немає якоїсь методики або підказки, як правильно вибрати курси, щоб потім у них не розчаруватися?
- Особисто у мене – ні. Давай в гуглі пошукаємо.
- Давай…
- О, дивися, прекрасна стаття. Project 12 «Як вибрати мовні курси в Києві та не помилитися?». Давай прочитаємо...

Топ-5 помилок при виборі мовних курсів у Києві

Щодня нам доводиться робити вибір: що надіти, що поїсти, куди піти увечері. І цей вибір не завжди усвідомлений. Іноді ми покладаємося на долю випадку, на удачу або на інших людей, але все ж останнє рішення за нами. Від цього залежить подальша наша доля і наш розвиток. Поки вибір не зроблено – можливо все. Тому до вибору мовних курсів варто підходити усвідомлено. Адже від них залежить, досягнете ви своєї мети чи ні, станете експертом в області англійської або назавжди поховайте в собі бажання цим займатися.

Топ-5 помилок при виборі мовних курсів у Києві
Знайдіть свої мовні курси англійської мови

Зараз можна знайти безліч мовних курсів у Києві. Всі почали їх пропонувати. Можна загубитися в цьому розмаїтті. Поблизу вашого дому пропонують інтенсивні курси англійської щодня, йдете далі, за рогом бачите вивіску «Київські мовні курси з носієм», а за рогом говорять про комунікативний метод вивчення мови, недалеко від перехрестя взагалі анти-школу влаштували, а ви сидите й думаєте , що краще вибрати – і не знаходите відповіді. Взагалі, для більшої ясності, всі курси можна розділити на дві категорії: ті, які зацікавлені більше в заробітку, і ті, які зацікавлені в розвитку своїх студентів. Відрізнити першу категорію від другої, з першого погляду, складно. Але якщо добре придивитися, поставити пару запитань, сходити на пробний урок, тоді стає ясно, на які київські мовні курси ви б записалися, а на які – ні.

Тому від правильного, усвідомленого вибору мовних курсів у Києві залежить ваш подальший прогрес, досягнення вашої мети, любов до вивчення англійської. Пропонуємо вам розглянути, які типові помилки робить більшість людей при виборі мовних курсів у Києві.

 1. Не ставлять конкретних цілей. «Я хочу вивчити англійську мову», – зазвичай звучить мета середньостатистичної людини, яка вирішила записатися в Києві на мовні курси. Хочу вам сказати, що англійську неможливо вивчити. Її можна тільки вдосконалювати. Адже мова – це живий організм, який постійно розвивається. Люди вигадують усе нові й нові слова, використовують інші граматичні конструкції. Тому нам доводиться постійно вдосконалювати свою англійську. Також мета: «Я хочу вивчити англійську мову», – дуже розпливчаста. Що ви маєте на увазі під «вивчити англійську мову»? Ви знаєте всю граматику, але не вмієте розмовляти? Ви можете говорити годинами, але вас дуже важко зрозуміти через те, що ви неправильно використовуєте граматичні структури? Визначте конкретно, яка ваша мета – і одразу стане зрозуміло, що потрібно підтягнути, на що зробити акцент і які київські мовні курси підійдуть: на яких практикують розмовну англійську або на яких готують до здачі TOEFL.

  Отже, перш ніж починати пошук мовних курсів у Києві, визначте дуже чітко та конкретно, яка ваша мета. Вам потрібна тільки розмовна англійська, або ви хочете скласти іспит, або ж вона вам потрібна для роботи? На якому рівні ви хочете знати англійську мову? Скільки часу ви готові витрачати на вивчення англійської на тиждень? Як швидко вам потрібно досягти своєї мети, адже від цього залежить і інтенсивність занять на київських мовних курсах. Тобто мета має бути:

  • конкретною;
  • дуже чіткою;
  • з певними часовими межами.

  Потім, коли ви вже визначте, що вам потрібно, починайте свій пошук мовних курсів. У Києві різні школи спеціалізуються на різних аспектах англійської. Тому звертайте увагу, які курси спрямовані на розвиток розмовних навичок, а які на підготовку до іспитів і т.д.
   
 2. Не звертають увагу на метод навчання. Одна з типових помилок. Всі ми різні люди, різного віку, з різними уподобаннями і рівнем англійської мови. Комусь підійде дуже строгий класичний метод, а комусь буде досить розмовних клубів. Є навіть випадки, коли люди вчили англійську мову, просто граючи в комп'ютерні ігри, і досягали хороших результатів. Методів існує дуже багато. Тому визначте, який метод підходить саме вам. Але для початку вам потрібно визначити, який у вас темперамент. Ви рухлива людина, любите, щоб на уроці було багато активностей, або ви більше спокійний, хочете просто сидіти і читати книги? Залежно від цього вибирайте школу. Ви любите сучасні методики, або ж віддаєте перевагу класиці? На цих курсах готують до іспитів, або пропонують безліч розмовних клубів? Тобто виходячи з вашої мети і темпераменту, ви вибираєте собі метод вивчення англійської. І ми переходимо до наступного пункту.

  Топ-5 помилок при виборі мовних курсів у Києві
  Як правильно вибирати мовні курси в Києві

   
 3. Не зважають на свій внутрішній стан. Ви визначилися з вашими цілями, а також з методом викладання, і начебто знайшли відповідну школу, але ви заходите в приміщення школи і відчуваєте себе некомфортно. Вам неприємно там перебувати. Люди, хоча все в них нормально, здаються вам занадто грубими. Вам не подобається вчителі, хоча вони одні з найкращих фахівців у цій галузі. Студенти – краще промовчати, з цими людьми ви не хочете перебувати жодної хвилини в одній кімнаті. Загалом, ви відчуваєте якийсь дискомфорт всередині.

  На такі заняття ви прийдете максимум один-два рази, а потім або забудете про них, або попросите гроші назад. Тому одразу, коли ви тільки заходите в приміщення, дивіться, як ви себе почуваєте: комфортно вам чи ні. Також деякі школи пропонують безкоштовний пробний урок, щоб ви змогли визначитися. Відвідуйте такі уроки. Ви проведете час з користю, весело і дізнаєтеся, підходять вам ці мовні курси чи ні.
   
 4. Вибирають незручне місце розташування. Ви живете в Броварах, а вам доводиться їхати на урок англійської мови в Київ? Ви щовечора проклинаєте цю дорогу. Щоб цього уникнути, підбирайте зручне для вас місце розташування. Якщо ви живете на околиці, а працюєте в центрі, для вас можливий варіант, щоб уроки англійської мови перебували в центрі або недалеко від вашого будинку. Але буває і так, що ви знайшли школу, від якої ви в захваті, і ви готові витрачати час на те, щоб добиратися туди і не проклинати все на світі. Можете там навчатися. Виходьте з вашого комфорту. Подумайте, як буде для вас найкраще.
   
 5. Не планують витрати на уроки англійської. Фінансове планування допомагає нам уникнути додаткових проблем. Курси англійської мови – це чергові витрати. Щоб уникнути додаткового дискомфорту, найкраще запланувати витрати на своє навчання. А також дивитися, чи відповідає інформація, яку пропонують на чергових курсах, рівню ціни. Оскільки вартість деяких курсів може бути завищена.

  Що варто зробити – визначити, яку суму ви готові витратити на вивчення англійської мови в місяць. Адже буває так, що за дві тисячі гривень на місяць можна отримати більш корисні знання і більш корисну інформацію, ніж за шість. Також дізнайтеся, чи повертає школа гроші після перших двох-трьох занять на випадок, якщо вам не сподобається. А для того, щоб уникнути непотрібних витрат, ходіть на пробні уроки. Адже вони для цього і створені. Щоб спочатку все спробувати, помацати, подивитися, а потім уже приймати зважене, усвідомлене рішення.

Важливо! Не потрапляйте на вудку реклами або ваших друзів і знайомих, які радять вам ті чи інші курси. Адже для них вони можуть бути найкращими в світі, але не для вас. Пам'ятайте про ті помилки, які зазвичай роблять люди в самому початку вибору курсів англійської мови, і не повторюйте їх.

А тепер давайте всі разом допоможемо нашому герою вибрати курси англійської мови.

Вибираємо мовні курси в Києві разом

«Всім привіт, мене звуть Міша, мені 30 років, я вирішив записатися на київські мовні курси з англійської мови. Зараз мій рівень англійської мови Pre-Intermediate, я б хотів підвищити його до Advanced і вільно розмовляти з носіями мови. Плюс я хотів би в кінці цього року змінити роботу на більш високооплачувану, але для неї потрібно підтвердження англійської мови. Рекомендують здати TOEFL. Плюс недавно ходив на курси, але вони мені не сподобалися через те, що там було нудно, всі сиділи за партами і вчитель постійно розмовляв, не давав висловитися іншим. Я живу на Осокорках у Києві і не хочу далеко їздити, тому мені потрібна школа біля мого будинку. Середньої вартості. Мені потрібна ваша допомога у виборі курсів англійської мови.»

Відповіді експерта

Отже, спочатку потрібно з'ясувати, яка мета у Міші. Мета – вільне володіння англійською мовою на рівні Advanced. Плюс підготовка до іспиту та удосконалення розмовної мови.

Наступне, що нам потрібно з'ясувати – це метод навчання. Швидше за все, це будуть сучасні методи з вкрапленнями класичного. Найкраще підійдуть курси, які пропонують підготовку до іспиту TOEFL з можливістю після відвідувати розмовні клуби. Так ви одразу будете готуватися до іспиту й практикувати свою розмовну мову.

Наш герой не хоче витрачати свій час на дорогу, тому найкраще йому буде звернути увагу на ті школи, які знаходяться в його районі. Можна пошукати в інтернеті. Або звернути увагу на вивіски дорогою додому, можливо, серед них знайдеться школа англійської мови.

Тепер звернемо увагу на ціну. Середня ціна – близько 4 тисяч грн. в місяць.

Наступне, що потрібно зробити після того, як ми підібрали кілька шкіл – це відвідати перший урок і подивитися, подобаються курси вам чи не подобаються. Чи хочете ви займатися далі з цими людьми чи ні? Якщо школа не дає перших уроків, можете просто прийти на консультацію і тільки потім приймати рішення.

Не поспішайте. Можете почекати кілька днів і обміркувати ваше рішення. Але не затягуйте з цим. Дайте собі максимум три дні. Адже потім велика ймовірність, що ви будете займатися іншими більш терміновими, але не настільки важливими справами.

Навіщо підходити усвідомлено до вибору курсів англійської мови

Коли приходить час вибирати мовні курси в Києві, зазвичай люди діляться на дві категорії. Перша категорія людей – це ті, які все вивчають дуже-дуже скрупульозно. Друга категорія думає: «А добре, і так піде». Перші, вивчивши все до останніх дрібниць, зазвичай не звертають увагу на свій внутрішній стан, на відгук. Вони більше покладаються на інформацію, яку отримали. Друга частина людей взагалі ні на що не звертає увагу, а просто йде навмання. І перша, і друга групи роблять певні помилки, за які потім розплачуються часом, енергією, грошима. Варто пам'ятати, що вибір – це як гра 50 на 50, як лотерея, іноді можна виграти, іноді програти. Важливо знайти золоту середину, слід звертати увагу не тільки на інформацію, а також на свої емоції.

Навіщо підходити усвідомлено до вибору курсів англійської мови
Дізнайтеся вартість мовних курсів

Що ви отримаєте при дотриманні правил, вибираючи курси англійської мови:

 1. Час. Найцінніший ресурс у нашому житті. Можна втратити дуже багато часу, щоб ходити по місяцю на різні курси, заздалегідь не ознайомившись з тим, що вони пропонують, і не відвідавши їх безкоштовний пробний урок. Також відбиток дає школа. Вчиш цю англійську, вчиш, проходить 5-10 років, а ти толком ні говорити не вмієш, ні писати. Знаєш пару фраз або слів. Доводиться переучуватися. Краще зараз вибрати одні курси, які будуть підходити саме вам, і не витрачати час даремно. А решту часу розподілити на інші не менш важливі речі.
   
 2. Енергію. Вона є всюди і скрізь. По суті весь наш світ – це енергія. В кожній людині присутня певна кількість енергії. Вона не нескінченна. Коли ми її витрачаємо, ми втомлюємося. І тоді нам потрібно трохи відпочити і набратися сил. Зайві рухи підсилюють відтік енергії, особливо коли вони нам не дали результату, якого ми очікували. Плюс до всього, ми засмучуємося і тоді настрій теж на нулі, ще більше йде енергії, і нам потрібно більше часу, щоб її відновити. Щоб цього не відбувалося і щоб ви були завжди сповнені енергії і позитивних емоцій, вибирайте курси англійської мови обдумано. Перестаньте кидатися з одного кута в інший. Використовуйте максимально цю інформацію, яку ви отримали, прочитавши статтю. Вона допоможе вам скоротити витрату вашої енергії та сил на пошуки відповідних курсів англійської мови.
   
 3. Гроші. Ресурс, який вигадали люди. За свої знання, навички, досвід або за організацію інших людей ми отримуємо винагороду в грошовому еквіваленті. Потім обмінюємо ці гроші на ті продукти, товари і послуги, яких у нас немає і яких ми потребуємо. Зароблені гроші ми намагаємося витратити з розумом. Щоб вони принесли нам вигоду, користь. Обдумане, зважене рішення, яке ви робите на початку вибору курсів англійської мови, допоможе вам витратити свій ресурс максимально ефективно. Ви навіть заощадите. Уявіть, якби вам довелося відвідати десятки курсів англійської мови, витратити пристойну суму грошей, але ви так і не отримали бажаного результату. Якщо ж ви так робили, то можете порахувати, яку суму грошей ви вже витратили на своє навчання. Впевнена, що ви будете здивовані, може, навіть засмутити. Ви знаєте, що потрібно зробити, щоб цього уникнути. Обирайте курси англійської з розумом.

Хто знає, може, цими курсами опинимося ми. Ми – це Project 12. Школа нового типу. Ми використовуємо гібридний графік: це означає, що ви можете змінювати час і день кожного заняття. Також у нас гібридний метод вивчення: два заняття ви будете проводити в групі з учителем і зі студентами, а два заняття самостійно на нашій онлайн-платформі. Спеціально для вас ми розробили унікальну програму, яка дозволяє ефективно і цікаво вивчати англійську мову. Оригінальні програма, підручник і платформа 12 tracks дозволять вам досягти вашої мети. Тут зібрано самий «сік» сучасних методів: комунікативна методика, технологія «перевернутий клас» і «живий підручник». А також ми пропонуємо навчання за доступною ціною. Цим самим доводячи, що існують недорогі й ефективні школи англійської мови в серці вашого міста. Також ми ті мовні курси англійської, де ви зможете безкоштовно отримати індивідуальну консультацію від викладача. Крім цього, ви також можете відвідувати розмовні курси з носієм мови і, якщо ви раптом пропустили заняття або щось не почули, ви отримуєте доступ до відеоверсії уроків. Пройдіть свій шлях від Beginner до Advanced із нами за 12 місяців.

Приходьте до нас. Хто знає, може, ми станемо саме тією школою, яку ви давно шукали?