Як вивчити англійську за рік? Правила
та поради

Вивчити англійську мову за рік – можливо! Ваша шкільна вчителька не переживе, якщо ви розповісте їй про це! За 10 років з нею ви не встигли вивчити англійську мову, а ми допоможемо зробити це за рік!

Скільки часу потрібно, щоб вивчити англійську мову

Топ 10 запитань вчителю англійської очолює те, на яке універсальної відповіді немає: «За який термін можна вивчити англійську?». Звичайно, почавши вивчати англійську, ви вже ніколи не зупинитеся. Скільки б ви не знали, завжди знайдуться слова або фрази, яких ви ще не зустрічали. Це нормально. Якщо ваш сусід хвалиться, що з нуля повністю вивчив англійську за рік, не слід вірити йому, це казка з розряду історій про його перемоги в спальні. Усі професіонали в викладанні впевнені, що вивчати мову потрібно завжди. Навіть учителі часто підучують нові слова, щоб тримаються на гребені хвилі, а не загрузнути в мулі старомодних висловів. Але якщо досконалість не має меж, де ж та межа, перейшовши яку ми можемо з гордістю заявити, що ми вивчили англійську мову? Спеціальні комісії розробили список мовних компетенцій, володіння якими позначає володіння мовою. Загугливши про ці критерії, ви дізнаєтеся, чи можна за рік вивчити англійську мову, щоб було достатньо для спілкування та кар'єри. Відповідь – так!

Причини, чому вам так потрібно вивчити англійську за рік

Причини, чому вам так потрібно вивчити англійську за рік
Під час пошуку відповіді на запитання, чи можна вивчити англійську за рік, спершу визначте свої цілі

Перш ніж братися за такий серйозний проект, визначте, чому ваше завдання саме таке. Це допоможе не тільки з'ясувати, в якому напрямку ви повинні рухатися (мова для бізнесу, розмовна, письмова та інше), але і не дозволить закинути ідею на дальню полицю до кращих часів. Ми пропонуємо подивитися список найбільш поширених причин, за якими люди вдаються до швидкісного вивчення мови міжнародного спілкування.

 1. Бажання бути на рівні з часом. Нікому не подобається бігти позаду всіх, дивлячись у спину. Англійську потрібно знати вже зараз. Ви відчуваєте, що більше відкладати не можна. Подруга кличе на англомовний стендап, а ви так і не зізналися, що досі не здолали мову. Через рік цей стендап-комік приїде ще раз – і тут вже ви не будете боятися.
   
 2. Пошук нової роботи. Усі вакансії, які ви знайшли в інтернеті, вимагають знати англійську: базовий рівень або вільне володіння, хорошу розмовну мову або грамотну письмову. У будь-якому випадку без цього нікуди. Не можна не помітити, що на позиціях зі знанням англійської оплата праці завжди значно вища. Ви вирішили, що досить гортати оголошення про престижні вакансії, важко зітхаючи, час діяти.
   
 3. Нові вимоги поточного роботодавця. Можливо, вчора ваш шеф заявив, що протягом року всі співробітники зобов'язані опанувати англійську мову, і саме тому ви зараз читаєте цю статтю. Це не означає, що в іншому випадку вас обов'язково звільнять, але подальше просування в компанії без англійської вже просто неможливе. Така ситуація – хороший чарівний стусан, потрібно ним скористатися.
   
 4. Необхідність прискорити процес. На запитання: «Як довго ви вивчаєте англійську мову», – ви опускаєте очі та перелічуєте: «10 років у школі, 5 в університеті»... Здається, це тягнеться все життя. Не можна ставити собі завдання без дедлайну, адже в душі ми всі прокрастинатори, відкладаємо все, що можна відкласти, на потім. Ми не можемо дозволити собі витратити на це ще 15 років. Поставте ліміт часу на прийняття душу, щоб не шкодити екології. Точно таким же корисним буде внутрішнє обмеження часу, відпущеного на вивчення мови.
   
 5. Переїзд за кордон або перспектива відряджень. Всі ми знаємо, що найкращий спосіб навчитися плавати – стрибнути у воду. Чи працює це з іноземною мовою? Чи можна просто переїхати в іншу країну, покладаючись на внутрішнє чуття і сприйняття? Впевненість у своїх силах – це добре, але дуже часто самовпевненість призводить не до успіху в іншомовному середовищі, а до стресу і повного відторгнення нової мови, зміцненню мовного бар'єру. Перш ніж стрибати у воду з головою, треба навчитися гарненько махати руками.

Якщо ви дочитали до цього речення, то напевно розібралися з тим, навіщо ви питаєте у всезнаючого інтернету, як вивчити англійську мову за один рік, і чи дійсно це так важливо. Тепер, отримавши дійсного мотивованого і цікавого читача, ми можемо заглибити вас в усі деталі та хитрощі.

Рекомендації, як вивчити англійську за рік

Рекомендації, як вивчити англійську за рік
Чи реально вивчити англійську за рік? Звичайно, якщо дотримуватись декількох правил

Якщо ви хочете досягти чогось, перш за все потрібно подивитися собі в очі й поставити собі чітку мету... Стоп, десь ви вже читали це. Досить! Ми – лінгвісти, а не Ніки Вуйчичі, і ця стаття не про мотивацію, вона про англійську мову, перш за все, і про те, як вивчити її за рік. Ми пропонуємо вам погляд викладача англійської, який практикує більше п'яти років, на правила, що допоможуть вам здійснити цю мету.

 1. Не намагайтеся зробити це самі

  Ні, ми не сумніваємося у ваших можливостях. Вчені (звичайно ж, британські) з'ясували, що підтягти англійську за рік може кожен, незалежно від того, математичний у людини склад розуму або творче мислення. Справа в тому, що ви поки не знаєте про обсяг і структуру всіх складових англійської, які треба вивчити за 12 місяців. Уявіть, що вам треба подолати пішим ходом деяку відстань. Ви можете йти самі, але не знаючи точно, скільки кілометрів треба пройти і яка попереду дорога, ви не можете розрахувати точний маршрут на кожен день і час для відпочинку. Швидше за все, ви розслабитеся і пройдете занадто мало або зупинитеся біля річки, про яку ви не знали, і витратите силу-силенну часу, щоб навчитися плавати. Щоб вивчити англійську за рік, перш за все, необхідно знайди гіда – вчителі англійської, який уже вивчив абсолютно все та пройшов цей шлях зі студентами не один раз.

  Саме таких викладачів, які спеціалізуються на добре структурованому й інтенсивному вивченні англійської мови за обмежений термін, наприклад, один рік, ви знайдете в школі Project 12. Розподіливши граматичні та лексичні теми правильно, підібравши найбільш оптимальні та ефективні варіанти домашніх завдань, залучаючи вас у систематичне групове спілкування, викладач вичавить із вас максимум за цей рік!
   
 2. Не пропускайте жодного дня

  Якщо ви хочете вивчити англійську за рік, уявіть, що цей рік – останній у вашому житті. Так, рік – це 365 днів, а не 365 днів мінус 25 днів відпустки, всі вихідні, мінус дні народження дітей і день Святого Патріка. Ви повинні займатися англійською щодня, інакше 12 місяців, дані, щоб вивчити англійську мову, розтягнуться, як спортивні штани, в яких ви цілими днями дивитесь серіали. Увечері, коли час вивчити 20 нових слів, не відкладайте їх на завтра, адже завтра буде ще 20. Ніяких відмовок. Якщо вам потрібен чарівний стусан, без школи англійської мови з регулярними тестами не обійтися. Ніякого щоденника з підписом мами не потрібно, звичайно ж, але без системи і контролю не обійтися. Якщо не займатися щодня, вивчити англійську – реально, але не за рік і навіть не за два.
   
 3. Вивчайте мову комплексно

  Якщо за рік ви вивчите всі граматичні часи, це зовсім не означає, що ви зможете вільно говорити через рік. З іншого боку, знання трьох тисяч слів не зробить із вас корінного лондонця, якщо ви будете ігнорувати правила граматики. Дуже часто починаючи вивчати англійську, людина концентрується на граматичних часах. Нам зустрічалися студенти, які витратили на вивчення формул часів багато часу, але не здатні скласти речення про їхню останню відпустку. Відомі й протилежні випадки. Знаючи значна кількість слів, людина може сказати абсолютно не те, що планувала, адже, на її думку, граматика для заучок. Якщо ви впізнали себе в одній із цих ситуацій, тепер ви знаєте, в чому була ваша помилка, і вивчити англійську за 12 місяців – дійсно можливо.

Що краще за все використовувати, щоб вивчити англійську якомога швидше

Очевидно одне: найкраще звертатися до команди професіоналів, які знають, як забезпечити вас абсолютно всім, що вам потрібно для вивчення (як це робить школа Project 12). Інтерактивний підручник, список необхідних слів, подкасти, мобільний додаток, відеоуроки – все це в комплексі – той єдиний правильний шлях до вашої мети.

Швидше за все, ви вже чули: «Щоб вивчити англійську швидко, дивись фільми і серіали цією мовою». Так, ідея непогана, але фільми – це так довго і спочатку, якщо ви тільки почали шлях до того, щоб вивчити англійську за рік, цілий фільм – це занадто складно. Більшість людей просто концентрується на субтитрах або втрачає якісь важливі репліки. Якщо ви розумієте, про що ми, то пропонуємо податися у відомий YouTube. Там ви знайдете короткі, але інформативні ролики на всілякі теми, сприймаючи англійську від мовних носіїв. Пізнавальні канали на науково-популярну тематику, б'юті блогери, огляд техніки, топ фактів про кіноіндустрію, інструкція до швейної машинки, обговорення політичних питань, шоу талантів – цей список нескінченний. Ми перерахували лише найменше з того, що ви можете дивитися англійською мовою, щоб вивчити її, замість звичного перегляду вашою рідною мовою.

Підсумок наших роздумів: вивчити англійську за рік – реально, але цього не трапиться без наполегливої праці та професійного підходу.