Яким має бути центр вивчення
англійської мови?

Якщо жити без впевненого знання англійської – не варіант, тоді вам потрібна термінова допомога. І тут головне не бігти, заплющивши очі, на перші-ліпші мовні курси або до репетитора, якого порадив друг колеги. Уважно вивчіть усі пропозиції та оберіть найкращий центр вивчення англійської мови у своєму місті, щоб результат від відвідування вас точно порадував. Як же обрати найкращих? Давайте розбиратися!

 

Яким має бути центр вивчення англійської мови?

 

Зміст

1. Комплексний підхід до вивчення англійської: все в одному центрі
2. Співвідношення «ціна-якість» у центрі вивчення англійської мови
3. Гнучкий графік
4. Сучасні методики викладання в центрах вивчення англійської мови
5. Ідеальне заняття в центрі вивчення англійської мови
6. Якими повинні бути викладачі в найкращому мовному центрі?
7. Онлайн- або офлайн-вивчення англійської: а може, поєднати?

Комплексний підхід до вивчення англійської: все в одному центрі

Життя в місті часто диктує свої правила. Швидкий ритм життя вимагає від нас максимальної зібраності. Тому й курси англійської мають бути максимально зручними, де можна було б отримати все в одному місці.
 

Яким має бути центр вивчення англійської мови? - 1
Найефективніше вивчати англійську в мовному центрі

Так під час вибору мовного центру звертайте увагу на комплексний підхід у вивченні. Чи не доведеться вам шукати додатково матеріали в інтернеті, книги або хороші розмовні клуби з носіями мови? Часто весь комплекс освітніх послуг можна знайти в одному місці, де вам одразу пропонують друковані або електронні книги, за якими будуть проходити заняття, додатково різні аудіофайли для аудіювання та навчальні відео. Також у самому центрі можуть проводити різні розмовні клуби, на яких можна відпрацювати всі нові знання та попрактикуватися в реальних ситуаціях із носіями англійської.

Так із чого ж почати вивчення англійської? Перш ніж обирати центр для вивчення англійської, точно сформулюйте свою мету. Уявіть себе з прекрасними знаннями англійської, і запам'ятайте цю картину, вона вам знадобиться, коли буде зникати мотивація. Процес вивчення англійської складний, адже без роботи над собою досягти результату не так просто навіть у центрі з ідеальними викладачами та методиками викладання. Причиною того, що англійську вчив багато хто, а вільно говорять нею лише одиниці і є втрата мотивації. Не важливо, що буде рухати процес вивчення – робота мрії або подорожі, не забувайте протягом усього вивчення, навіщо ви це почали.

Співвідношення «ціна-якість» у центрі вивчення англійської мови

Одним із головних аспектів вибору центру англійської мови є їх ціна. Нікому не хочеться переплачувати або платити невеликі гроші, але при цьому не мати жодного результату, крім втраченого часу. Важливо оцінити більшість пропозицій у вашому регіоні, можна ще включити і курси, які пропонують навчання онлайн. Тоді ваш список суттєво розшириться і точно буде з чого вибрати.

Ціна залежить від багатьох факторів – розташування офісів та їх ремонт, рівень викладачів і їхні зарплати, додаткові бонуси та економічна ситуація в країні. Зазвичай центри вивчення англійської мови можуть запропонувати гарне співвідношення «ціна-якість», якщо вони мають багато філій і давно напрацьовану систему. Таким центрам англійської вже не потрібно закладати в ціну можливі ризики, адже школа популярна й учнів завжди достатньо.

Школа Рroject 12 пропонує одну з найнижчих цін на ринку, при цьому змогла організувати процес навчання максимально якісно завдяки гібридній системі та власній онлайн-платформі з матеріалами для вивчення мови.

Гнучкий графік

Проблема більшості мовних центрів для дорослих – у стабільному графіку. Ви не можете змінити час або дату заняття, коли у вас не виходить його відвідати. Пропущене заняття – це не тільки втрачені гроші, але й матеріал. Часто одне таке пропущене заняття впливає на весь подальший процес вивчення. Нова тема може так і залишитися білою плямою у ваших знаннях англійської. Звичайно, ви можете й самі розібратися, але для цього також потрібно знайти додатковий час і докласти куди більше зусиль, щоб знайти інформацію і самому все зрозуміти.

Тому питання гнучкості розкладу занять дуже актуальне. Обирайте той центр, який запропонує гнучкий графік вивчення англійської або інші альтернативи, як можна відпрацювати пропущене заняття. Це може бути як індивідуальна консультація викладача, так і урок на пропущену тему з іншою групою. На співбесіді обов'язково уточніть ці питання, щоб не було неприємних сюрпризів в процесі навчання.
 

 

Сучасні методики викладання в центрах вивчення англійської мови

Англійська мова, як і методики її вивчення, не стоїть на місці. Якщо вам на курсах пропонують вчитися за принципом шкільних уроків, коли ви напам'ять заучуєте тексти і правила граматики, а з викладачем ціле заняття робите нудні вправи – біжіть від них якомога швидше. Так ви не тільки не досягнете бажаного результату, але і втратите дорогоцінний час.

Для початку переконайтеся, що обраний вами центр вивчення англійської орієнтований на комунікаційний підхід. Звичайно, якщо вам потрібна підготовка до міжнародних тестів, потрібно шукати вузькоспеціалізований курс, націлений саме на складання конкретного іспиту.

У разі ж якщо вам потрібна бізнес-англійська для роботи або загальна, комунікація буде відігравати важливу роль. І не треба думати, що на уроці з вами будуть тільки розмовляти, а граматику і теорію пропустять. Комунікативний підхід базується на тому, щоб навчити вас грамотно застосовувати на практиці іноземну мову. Курс граматики не відділяється розмовного. Адже нам не потрібні сухі правила, які ми не зможемо застосувати на практиці.

А далі вибір за вами, адже кожен підбирає комфортний метод. Добре, коли на занятті будуть використовувати одразу кілька методик. Переключення уваги з одного виду діяльності на інший дуже ефективне. Викладач центру вивчення англійської може ділити заняття на блоки: робота з групою, самостійні завдання, робота в парах та міні-групах. Також можуть організовуватися брейншторм та ігри. Коли ваш мозок здатний швидко перемикатися в роботі на різні ситуації, використовуючи при цьому іноземну мову, ваш рівень помітно прогресує.
 

Яким має бути центр вивчення англійської мови? - 2
Вивчення англійської в мовному центрі більш ефективне, ніж з репетитором

Ідеальне заняття в центрі вивчення англійської мови

Від того, наскільки добре розроблений план уроку та його цілі, залежить ваш прогрес. Викладач в хорошому центрі вивчення мови повинен передбачити різний темп студентів у виконанні завдань, різні завдання і, звичайно, задіяти в роботу максимально кожного в групі.

Добре, коли у вас на уроці будуть як завдання на повторення вивченого матеріалу, так і нова інформація, пояснення матеріалу або розбір незрозумілих моментів. Студенти не повинні працювати постійно з одним партнером або в одній міні-групі. Ви повинні вчитися розмовляти англійською мовою з різними людьми в різних ситуаціях.

На уроці в центрі вивчення англійської мови важлива атмосфера. Ви не маєте боятися перевірки домашнього завдання, як у школі, або сказати щось неправильно. Все має відбуватися легко і позитивно. В першу чергу за це відповідає викладач. 

Якими повинні бути викладачі в найкращому мовному центрі?

Обравши викладача, не чекайте дива, що він зробить з вас поліглота без ваших зусиль і роботи. Але хороший викладач точно спростить вам роботу. Звичайно, якщо ви самодисциплінована людина, можете самі вивчати англійську мову. У мережі є багато освітніх платформ. Але цей шлях буде складнішим і довшим. Адже свої помилки ви повинні будете виправляти й аналізувати самі. Та й зі структурою матеріалу буде складніше розібратися.

Щоб не помилитися у виборі викладача, можете почитати відгуки про школу, в якій збираєтеся вчитися, там напевно будуть коментарі й про педагогів. Важливо також зрозуміти, чи підходить цей викладач особисто вам. Відвідайте пробний урок або особисто попросіть зустрітися з людиною, яка буде вас вчити. Не соромтеся розпитати про її кар'єру. Кваліфікація викладача має бути на хорошому рівні. Бажано, щоб учитель мав не тільки закінчену вищу освіту, але і регулярно проходив різні тренінги та стажування. Уроки зі студентами іноземної філології також можуть бути ефективними, але такий вибір лише на ваш страх і ризик.

Особисті якості викладача також важливі. Вам має бути комфортно і цікаво спілкуватися з цією людиною. Адже вивчення мови передбачає розмови та дискусії на різні теми. Педагог повинен бути трохи психологом і знати, як боротися з мовним бар'єром, як додати впевненості сором'язливим студентам і об'єднати групу. Викладач – це також свого роду мотиватор, він повинен не тільки направляти процес вивчення, але відзначати результати в англійській і надихати на продовження навчання.

Але буває, що після кількох занять студенту некомфортно з цією людиною працювати. Тоді важливо, щоб адміністрація мовного центру йшла назустріч, і ви могли змінити групу й викладача.
 

Яким має бути центр вивчення англійської мови? - 3
Хороший викладач у центрі вивченні англійської мови допоможе вам досягти успіху

Онлайн-або офлайн-вивчення англійської: а може, поєднати?

Зазвичай центри вивчення англійської мови пропонують різні форми навчання. Традиційний формат занять у класі досі популярний. Не всім комфортно займатися вдома або в офісі, де можуть відволікати члени сім'ї або колеги. Звичайно, живе спілкування має свої переваги, але весь світ почав переходити максимально на дистанційний формат роботи і навчання. Так ви не тільки економите час в дорозі, але й можете займатися з будь-якої точки світу, де є інтернет. Не переривайте свій курс вивчення англійської у відпустці або відрядженні, просто знайдіть зручне місце з інтернетом.

Хороші центри вже мають вироблену методику викладання й організації навчання онлайн. У вас навряд чи буде відчуття дискомфорту тільки тому, що ви сидите біля монітора, а не в залі. Але якщо ви сумніваєтеся, що такий вид вивчення англійської підійде, спробуйте змішаний тип занять. Якщо в процесі вивчення курсу ви зрозумієте, що одна з форм вам не підходить, зможете повністю перейти на ту форму, яка вам до душі.