У якому віці жінці варто завершити свою активну кар’єру й сконцентруватися на сімейних справах та домашньому затишку?
Сучасне суспільство аж кипить різними переконаннями щодо віку та статі. Це стосується також відомих особистостей – акторів, виконавців, моделей, дизайнерів й тому подібних осіб – багато хто списує їх з лав тих, хто може запропонувати щось нове, щойно їхній вік переходить межу 35-40 років. Проте Beyoncé – поп-ікона, мільярдерка, усесвітньо відома виконавиця R&B музики, бізнесвумен, володарка 28 статуеток Греммі, яка водночас є матір’ю трьох дітей та перебуває в шлюбі з Jay-Z ще з 2008 року. Вона вкотре доводить, що любов до себе, розвиток і кар’єра не мають віку й статі.
29 липня вийшов її сьомий сольний студійний альбом та «Перший акт» її поки що загадкової майбутньої трилогії Renaissance. З назви можна здогадатися, що в ньому йде мова (а точніше, лунає музика) про «відродження», проте насправді за альбомом ховається набагато більше – емоції, почуття, думки, натхнення, переживання. Усе це гармонійно поєднується з музикою, під яку складно мимоволі не почати рухатися. Renaissance – наче немовля, народжене влітку, але яке вже встигло створити неабияку концентрацію уваги та захоплення навколо себе. У цій статті ми зібрали для тебе основну інформацію та найважливіші елементи критики, які стосуються нового альбому Beyoncé. Що може бути краще, ніж музика, літо та вивчення англійської в одному місці?
Процес створення
Аби краще зрозуміти, що саме творець вкладав у свою роботу, варто запитати в нього, як ця робота створювалася. Ось як Beyoncé herself описує ту музику, яка лунає в Renaissance:
Creating this album allowed me a place to dream and to find escape during a scary time for the world. It allowed me to feel free and adventurous in a time when little else was moving. My intention was to create a safe place, a place without judgment. A place to be free of perfectionism and overthinking. A place to scream, release, feel freedom. It was a beautiful journey of exploration. I hope you find joy in this music. I hope it inspires you to release the wiggle. Ha! And to feel as unique, strong, and sexy as you are.
Створення цього альбому стало для мене місцем, де я могла мріяти та знайти порятунок у такий страшний для нашого світу час. Це дозволило мені відчути себе вільною та сповненою пригод у час, коли навколо мало що рухалося вперед. Моїм наміром було створити безпечне місце, без осуду. Місце, де немає перфекціонізму та надмірного самоаналізу. Місце, де можна кричати, випускати емоції, відчувати свободу. Це була прекрасна дослідницька подорож. Сподіваюся, ви знайдете радість у цій музиці. І це надихне вас дати волю своєму тілу та рухатися під неї. Ха! І відчути себе такими унікальними, сильними та сексуальними, якими ви є насправді.
Чи вдалося їй створити те саме безпечне місце, у якому почуваєшся вільним від страху, тривог та напруження? Вирішувати лише тобі.
Вона присвячує цей альбом своїй «godmother» (хрещеній), яка насправді – Uncle Jonny, який помер через ускладнення, спричинені ВІЛ, а також присвячує його to pioneers who originate culture… the fallen angels whose contributions have gone unrecognized for far too long – першовідкривачам, які започаткували культуру… полеглим ангелам, чий внесок надто довго залишався невизнаним.
Цей альбом поєднує в собі нотки диско, фанку, техно, хіп-хопу, хаузу, афробіту – і це лише перше, що відчуваєш, адже післясмак приходить лише згодом, і поки тіло рухається, свідомість – насолоджується. Серед співучасників альбому – The-Dream, Honey Dijon, Skrillex, Syd, Hit-Boy, Mike Dean, A.G. Cook і багато інших.
Альбом не залишився без критики
Renaissance ніяк не порушує свій танцювальний ритм – no ballads or breakup paeans – жодних балад чи тріумфальних пісень про розставання. Віддана стилю 70-х та 90-х, Beyoncé, будучи строгою перфекціоністкою, чітко дає нам знати – вона має на увазі кожне своє слово, яке звучить у цьому альбомі.
Хоч з моменту виходу альбому пройшло лише близько тижня, його вже визнали «найбільш танцювальним» альбомом виконавиці. Проте, якщо бути точними, це не єдине, що було сказано та написано про Renaissance. Даємо тобі змогу особисто ознайомитися зі словами фахівців, чия думка справді має значення. Серед них – відомі критики та журналісти. Звісно, не обійшлося тут без цікавої англійської лексики, проте не турбуйся – ми також підготували для тебе переклад.
JULIANNE ESCOBEDO SHEPHERD:
-
Beyoncé’s seventh album is not just a pop star’s immaculate dance record, but a rich celebration of club music and its sweaty, emancipatory spirit.
Сьомий альбом Бейонсе – це не просто бездоганний танцювальний запис поп-зірки, а насичене свято клубної музики та її спітнілого визволеного духу. -
As our biggest pop stars increasingly turn to dance music for inspiration, Beyoncé focused her famous work ethic on the nuances of club culture for a challenging, densely-referenced album that runs circles around her similarly minded, Billboard-charting peers.
Поки наші найбільші поп-зірки все частіше звертаються до танцювальної музики, щоб отримати натхнення, Бейонсе зосередила свою знамениту мораль у роботі на нюансах клубної культури для складного альбому з великою кількістю референсів, який обертається навколо її однодумців, які потрапили в чарти Billboard. -
Renaissance is a feat of imagination, daydreaming about partying in the pandemic, capturing the feeling of thinking about all the places you wish you could have gone when you were just stuck in the crib.
Renaissance – це подвиг уяви, мрії про вечірки під час пандемії, уловлювання думок про всі місця, куди б ви хотіли потрапити, але поки застрягли в ліжку.
MAURA JOHNSTON:
-
For 62 minutes, Renaissance allows listeners, wherever or whoever they are, to immerse themselves in its seamless, shape-shifting songs.
Протягом 62 хвилин Renaissance дозволяє слухачам, де б і ким вони не були, зануритися в пісні, що наче переливаються одна з одної, змінюючи свою форму. -
Setting a "pandemic album" in a nightclub milieu may seem odd at first, but it makes perfect sense when thinking about the ad hoc community we find on the dance floor; there, bodies rub up against each other to the same thumping beats, but each dancer's mind might be in a different place thanks to the highly personal way music hits the brain.
Створення «пандемічного альбому» в середовищі нічного клубу спочатку може здатися дивним, але це має сенс, якщо згадати про особливу спільноту, яку можна зустріти на танцполі; на ньому тіла труться одне об одне під однаковий стукіт ритму, але розум кожного танцюриста може бути в іншому місці завдяки тому, що в кожного свій особистий шлях, через який музика вдаряє в голову.
MIKAEL WOOD:
-
For all its craft and know-how – there are transitions between songs here that could bring a tear to your eye – “Renaissance” is intensely, almost overwhelmingly emotional as Beyoncé savors the desire and satisfaction in her own life while contemplating the availability of those sensations to people on the margins.
Незважаючи на всю свою майстерність і ноу-хау – тут є переходи між піснями, які можуть викликати сльози, – Renaissance насичений, майже емоційно переповнений альбом, оскільки Бейонсе смакує бажання і задоволення у своєму власному житті, розмірковуючи про доступність цих відчуттів людям, які знаходяться на узбіччі суспільства.
ILIANA KAPLAN:
-
It’s an homage Black joy, queer culture, pleasure and the liberation of the dance floor.
Це вшанування темношкірої радості, квір-культури, задоволення та визволення танцполу.
Композиції
Альбом складається з 16 пісень, й ось їх повний список: I’M THAT GIRL, COZY, ALIEN SUPERSTAR, CUFF IT, ENERGY, BREAK MY SOUL, CHURCH GIRL, PLASTIC OFF THE SOFA, VIRGO’S GROOVE, MOVE, HEATED, THIQUE, ALL UP IN YOUR MIND, AMERICA HAS A PROBLEM, PURE/HONEY, SUMMER RENAISSANCE.
Давай детальніше розглянемо деякі з них.
-
BREAK MY SOUL
Що ти, Bey, ми й так знаємо, що твій дух не зламати! У цій композиції виконавиця розповідає про те, як вона покидає ненависну та виснажливу роботу, аби віднайти в собі любов та почати будувати щось нове:
I'm lookin' for motivation
I'm lookin' for a new foundation, yeah
And I'm on that new vibration
I'm buildin' my own foundation, yeah
Я шукаю мотивацію
Я шукаю нову основу, так
І в цій новій вібрації
Я будую свій власний фундамент, так
Проте, не варто гадати, що все надто просто – аби чогось досягнути, потрібно чітко цього хотіти та боротися за бажане. Ось як ці слова звучать у пісні:
If you don't seek it, you won't see it
That we all know (can't break my soul)
If you don't think it, you won't be it
That love ain't yours (can't break my soul)
Tryna fake it never makes it
That we all know (can't break my soul)
Якщо ти цього не шукаєш, ти цього не побачиш
Це ми всі знаємо (мій дух не зламати)
Якщо ти не думаєш про це, ти цим не станеш
Ця любов не буде твоєю (мій дух не зламати)
Намагаючись це вдати, ти цього ніколи не зробиш
Це ми всі знаємо (мій дух не зламати)
До кінця композиції Beyoncé впевнено приймає своє щасливе майбутнє, відпускає переживання та насолоджується своєю свободою.
-
CHURCH GIRL
I've been up, I been down
Feel like I move mountains
By friends that cried fountains, oh
Я була на висоті, я була й на дні
Відчуваю, що можу звернути гори
Завдяки друзям, які фонтанами лили сльози
Ці рядки – один із найбільш жалісних моментів альбому, проте одразу ж після цього Beyoncé, у всій своїй красі, рішуче повертається до нас:
I’m gonna love on me
Nobody can judge me but me
Я буду любити себе
Ніхто не може судити мене, окрім мене
Це неймовірно простий, але при цьому прекрасний переломний момент – вона наче простягає нам руку та запрошує на більш брутальну, дорогу й гучну вечірку.
-
PLASTIC OFF THE SOFA
У цій композиції Beyoncé щиро ділиться з нами своїми інтимними відчуттями – тим, як безпечно вона почувається поруч з коханою людиною у світі, який постійно живе конфліктами. Вона з трепетом звертається до цієї людини:
I love the little things that make you you
I think you’re so cool I think you’re so cool
Я люблю ті маленькі речі, які роблять тебе тобою
Я вважаю тебе таким крутим, таким крутим
…Проте на секунду вона наче розвертається від нього до нас, глядачів, і впевнено, з хіхіканням додає:
Even though I’m cooler than you
Хоча я й крутіша за тебе
Цитати для натхнення
Усім давно відомо (а особливо очевидно після прочитання цієї статті), що Beyoncé – приклад впевненої, наполегливої та амбіційної жінки, яка ще не один раз потішить нас своєю творчістю у майбутньому, оскільки вона не зупиняється й продовжує розвиватися. Тому наостанок залишаємо тобі приклади декількох її цитат, які надихнуть тебе вдосконалюватися і не здаватися. І хоча so many men, so many minds, але ми точно погоджуємося з нею – ми всі унікальні люди, тому варто вірити в себе.
-
I don't like to gamble, but if there's one thing I'm willing to bet on, it's myself.
Я не люблю азартні ігри, але якщо і є одна річ, на яку я хочу поставити ставки, так це на себе. -
If everything was perfect, you would never learn, and you would never grow.
Якби все було ідеальним, ти б ніколи не вчився і ніколи б не вдосконалювався. -
The most alluring thing a woman can have is confidence.
Найпривабливіше, що може бути у жінки – це впевненість. -
When I'm not feeling my best, I ask myself, 'What are you gonna do about it?' I use the negativity to fuel the transformation into a better me.
Коли я почуваюся не найкраще, я запитую себе: «Що я збираюся з цим робити?». Я використовую негатив, щоб підживити свою трансформацію у кращу версію себе. -
Never let success go to your head, never let failure get to your heart.
Ніколи не дозволяй успіху дістатися твоєї голови, а поразці – твого серця. -
I felt like it was time to set up my future, so I set a goal. My goal was independence.
Я відчула, що настав час створювати своє майбутнє, тож я поставила собі ціль. Моєю ціллю стала незалежність.
Звісно, те, що ми розібрали тут – лише краплина в тому музично-танцювальному океані, який Bey створила та назвала Renaissance. Обов’язково ознайомся і з іншими композиціями – впевнені, ти знайдеш у них для себе щось особливе.