Зазвичай під час вивчення мови акцент роблять на чотири основні навички: читання, письмо, сприйняття на слух і говоріння. І якщо перші три зазвичай не викликають складнощів – читаєш статтю, пишеш лист, слухаєш подкасти, то ось із говорінням завжди постає питання: «А з ким говорити?». Можеш спробувати монологи та навіть записати парочку собі на диктофон, щоб простежити прогрес, але також непогано б поспілкуватися не тільки з учителем або друзями, для яких англійська не рідна мова, а й знайти друга-нейтіва. Зробити це можна на спеціальних сайтах і платформах.
1. Tandem
Це найбільш простий і зручний варіант. У додатку можна спілкуватися з носіями мови, достатньо просто вказати, яку мову ти вчиш і яка твоя рідна. Заповни профіль і вкажи, як ти хочеш, щоб тобі виправляли помилки (кожну помилку, іноді, взагалі не виправляти) під час спілкування. Тут можна листуватися, записувати аудіоповідомлення і навіть говорити за допомогою відеозв'язку. Натомість тобі просто потрібно поспілкуватися з кимось російською або українською, але це не обов'язково.
2. Interpals
Один із найстаріших мовних сайтів, працює з 1998 року і налічує мільйони учасників з різних країн. Це хороша соціальна мережа для мовної практики з фотографіями, обговореннями на стіні та списком друзів.
3. Talking to Yourself
Це точно не для всіх, але для початкової стадії, коли говорити з іншими людьми тобі страшно чи ти не впевнений(а) в собі, це те, що потрібно. Спробуй розповісти собі про себе в дзеркалі або просто озвуч свої дії, попрактикуй монолог про свої хобі або цілі, ніби якби тобі потрібно було виступати перед публікою. І ні, це не дивно :)
4. Speaking Clubs
Найцікавіший варіант, який викидає із зони комфорту. Тут немає можливості скористатися онлайн-перекладачем або послухати ще раз, це максимально реальне спілкування. Плюс у такий спосіб ти знайдеш собі однодумців.
5. Couchsurfing
Одна з найбільших гостьових мереж, яка існує у вигляді онлайн-сервісу. Об'єднує більше 14 мільйонів людей у 200 000 населених пунктах. Члени мережі надають одне одному допомогу та нічліг під час подорожей і організовують спільні подорожі. Але також це прекрасна можливість організувати собі індивідуальний спікінг клаб. На сайті є функція, де можна влаштувати мітинг із носієм мови, який відвідує твоє місто, так ти практикуєш мову один на один або в компанії друзів. Прекрасний спосіб занурити себе в мовне середовище.
6. Karaoke
Усі ж співають, коли нікого немає вдома? Ось тобі ще один альтернативний варіант спікінгу: вмикай караоке на YouTube і підспівуй, читаючи текст. Тільки не вигаданою мовою – для цього прочитай текст перед караоке кілька разів, щоб точно все вийшло.
7. Tinder
Ризикований, але цікавий варіант. Зміни країну в налаштуваннях на Англію або США і починай спілкуватися з іноземцями, хороша практика сленгу та всього, що стосується романтичної частини твого словникового запасу.
8. English Baby
Соціальна мережа й онлайн-курс навчання американського варіанту розмовної англійської мови та сленгу. Ця мережа – знахідка, адже тут є все (ну або майже все): форуми, безкоштовні уроки, тести і вікторини, спілкування з іншими людьми, які вивчають мову, і носіями.
9. Postcrossing
Проект, створений для можливості отримання листівок з усього світу. Потрібно зареєструватися на сайті, надіслати листівку в будь-яку країну світу й чекати листівку у відповідь. Головне, що листівки паперові! Хороша практика письма, плюс дуже пам'ятний сувенір.