Незвичні правила й традиції
королівської сім'ї

Королівська родина є одним із головних символів Великобританії та має багатющу історію. У неї навіть є офіційний сайт, де можна детально почитати про кожного члена сім'ї, їх резиденціях і навіть знайти роботу!

Скільки всього людей у королівській родині? Давайте порахуємо: королева Єлизавета II та її чоловік принц Філіп, їхні діти (Чарльз, Анна, Ендрю, Едвард), їхні онуки (Вільям, Гаррі, Беатриса, Євгенія, Джеймс, Луїза), правнуки (Джордж, Шарлотта, Луї, Арчі). Крім того, ще півтора десятка осіб перебувають у прямому спорідненні з Королевою, хоча титулів не носять і на трон не претендують. Це герцоги, графи, лорди й леді.

Також є така помилка, коли Єлизавету називають королевою Англії, адже вона є монархинею всього Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, а Англія – лише його частина. Їй підвладні й інші країни: Австралія, Антигуа і Барбуда, Багамські острови, Барбадос, Беліз, Гренада, Канада, Нова Зеландія, Папуа Нова Гвінея, Сент-Вінсент і Гренадини, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Соломонові острови, Тувалу, Ямайка. Тож Єлизавета II – королева 16 держав.
 

Coronation of Elizabeth II


Як і в будь-якій сім'ї, в королівській є свої традиції та дивакуваті звички. Їх ми й обговоримо нижче.

1. Макарони, картопля та рис ніколи не з'являються в меню вечері. Королева явно не любить крохмаль. Її Високість також зневажає запах часнику. Тому, природно, його не можна використовувати в жодній зі страв. Члени сім'ї уникають молюсків, коли вони їдять поза домом, бо не ризикують отримати харчове отруєння. Точно так само вони відмовляються від сирого червоного м'яса.

2. На вечерю потрібен офіційний одяг. Якщо ви прийшли в джинсах і футболці, вас, швидше за все, більше не запросять.

3. Серветки після використання необхідно скласти навпіл. Ніхто не хоче бачити вашу брудну серветку, навіть якщо вона належить члену королівської сім'ї.

4. Меню сніданку королеви залишається незмінним щодня. Королева – проста жінка за своєю суттю. А простим жінкам подобається старий добрий сніданок, що складається з горіхів, сухофруктів і кукурудзяних пластівців.

5. Коли королева закінчує їсти, всі закінчують їсти. На королівській вечері вам завжди потрібно, щоб одне око дивилося на їжу, а інше – на королеву. Якщо Її Високість поставить сумку на стіл, у вас буде п'ять хвилин, щоб відкусити останній шматок і піти.

6. Коли в королівській родині п'ють чай, то за ручку горня потрібно триматися великим і вказівним пальцями, а середнім пальцем – за дно. Крім того, леді можуть робити ковтки тільки з одного місця, щоб не забруднити всю чашку помадою.

7. Принц Філіп повинен слідувати за королевою. Він завжди має бути на два кроки позаду своєї леді на публіці.

8. Виборчі бюлетені для членів королівської сім'ї заборонені.

9. Різдво обов'язково святкують у колі сім'ї. Зазвичай родина збирається в Сандрінґемі, приватному заміському маєтку королеви Єлизавети, але Віллу та Кейт вдалося вислизнути до резиденції Міддлтонів один раз.
 

Royal Family


10. Хоча з 2011 року члени королівської сім'ї можуть вступати в шлюб із католиками, вони самі, як і раніше, повинні залишатися вірними англіканській церкві.

11. Жінкам із королівської сім'ї категорично заборонено сидіти, закинувши ногу на ногу. Так можуть робити тільки прості люди. Жінки зобов'язані тримати коліна разом, а якщо це надто напружує ноги, дозволяється схрестити щиколотки і трохи нахилити коліна. За словами колишнього дворецького принца Чарльза, королівські дами сидять так, щоб «захистити свою скромність».

12. Жінкам із королівської сім'ї потрібно спускатися сходами, тримаючи підборіддя паралельно до землі, а руки по боках. Від них також вимагається завжди позувати, тримаючи підборіддя в одному і тому ж паралельному положенні.

13. Під час міцного рукостискання слід підтримувати контакт очима.

14. Члени королівської родини не кланяються.

15. Тільки заміжні жінки можуть носити діадеми.

16. Хутро заборонене. Щодо цього пункту було кілька промахів, але ніхто в королівській родині не може носити хутро відповідно до прокламації Едуарда III.

17. Королева може керувати машиною навіть без прав. Якщо королева захоче сісти за кермо, вона це зробить. Правила дорожнього руху на неї не поширюються.

18. Спадкоємці завжди повинні подорожувати окремо. Це питання безпеки. Коли вони подорожують, вони повинні взяти з собою чорний одяг – на випадок похорону.

19. Ще одне правило, яке може бути швидше проханням, полягає в тому, що грати в «Монополію» заборонено.

20. Члени королівської сім'ї не можуть роздавати автографи. Вони можуть подати долоню для рукостискання, перекинутися кількома фразами з підданими, але просити їх залишити розчерк для колекції марно.
 

 

Але правила створені для того, щоб їх порушувати, що і зробила королева на одній садовій вечірці в Букінгемському палаці. Вона здивувала навіть своїх помічників, порушивши власні правила. На такі заходи запрошуються тисячі людей, але тільки деякі з них, згідно з протоколом, можуть дозволити собі короткий діалог з Її Величністю. Торкатися королеви або що-небудь їй дарувати заборонено взагалі. Однак Лора-Енн Барр – мати двох дітей із Північної Ірландії, що також була присутня на вечірці, – порушила аж два правила одразу. Вона привіталася з Єлизаветою II, простягнула їй букет і зробила комплімент її рожевому костюму. Що найдивніше, Єлизавета зупинилася, все прийняла і подякувала, хоча до цього охорона попередила Лору, що затія марна – королева ніколи не порушує правил, і максимум що їй, Лорі, світить – це передача букету в руки помічниці монархині.

Перше правило королівського протоколу – ніколи не торкатися членів королівської сім'ї. При зустрічі з Єлизаветою II публіці рекомендується просто зробити реверанс або схилити голову. Однак коли Мішель Обама зустріла королеву в 2009 році, вона її обійняла, та й королева поклала свою руку на спину першої леді. Обама розповів про цю зустріч у своїх мемуарах 2018 року «Становлення», написавши, що королева була щаслива порушити норми.

І останнє: згідно з протоколом, тільки члени королівської сім'ї можуть відвідувати маєток Сандрінґем на Різдво, але Принц Гаррі зробив пропозицію Меган Маркл у листопаді 2017 року – і наступного місяця Маркл приєдналася до королівської сім'ї, не будучи офіційною дружиною Гаррі.

 

Незвичні правила й традиції королівської сім'ї