Курси англійської у вихідні в Києві – для
чого відвідувати?

Майже кожна людина з часом приходить до необхідності вивчення англійської мови. Причини, які вплинули на це рішення, можуть бути різні: робота або навчання, саморозвиток або подорожі. Знання англійської мови відкривають перспективи в навчанні та професійній діяльності. Маючи високий рівень знань англійської, людина автоматично отримує можливість знайти роботу за кордоном. Та й всередині країни мова дає преференції в пошуку більш престижної професії або забезпечення кар'єрного зростання. Але досить часто люди відмовляють собі в можливості вивчати англійську мову через брак часу. То ж чому не почати відвідувати курси англійської у вихідні? Найбільш популярні курси англійської по суботах, отже, неділю можна провести з сім'єю.

Особливості курсів англійської по вихідних

Розглянемо основні переваги курсів англійської вихідного дня.

 • Не на шкоду роботі або основному навчанню! Немає необхідності розриватися між роботою та отриманням освіти англійською, розставляти пріоритети, поспішати і нервувати – всі зусилля будуть спрямовані безпосередньо на одну зі сфер діяльності.
   
 • Час після роботи – виключно для сім'ї та відпочинку! Не треба уподібнюватися героям фільму 1969 року «Загнаних коней пристрілюють, чи не так?» і жити на знос. Ми потрібні не тільки на роботі, але і друзям, родині, самим собі. Відпочинок після роботи з друзями, в колі сім'ї, спілкування, заняття спортом дуже необхідні нам після напруженого дня. Навчання на курсах англійської мови – це праця, і чимала, вона вимагає часу, зосередженості, натхнення, терпіння. Завантаживши себе роботою і навчанням протягом робочого тижня, ми ризикуємо втратити не тільки час для вивчення мови, а й роботу. Курси англійської у вихідні дають можливість не переглядати свій графік серед робочого тижня, не жертвувати вільним часом, зробити навчання більш комфортним.
   
 • Позбавляємося від напруги в житті! Щасливий той, хто має улюблену роботу, а ще більше щасливий той, хто може йти з улюбленої роботи вчасно. Але це не про нас, в сучасному світі поняття надурочних не існує. Ненормований робочий день швидше правило, ніж виняток. Плани на вечір, незалежно від їх важливості, часто можуть руйнуватися, тому що дані для звіту ви отримали в кінці дня, а сам звіт має бути готовий рано вранці. Яка вже тут англійська! Заняття пропустили, і якщо одне, начебто не страшно. Але через пару днів ситуація повторюється. У результаті – ефективність навчання падає. Не кажучи вже про емоційну складову. Системність навчання – запорука його ефективності.
   
 • З чистою свідомістю до нових досягнень! Ви і англійська, між вами нікого. Хіба це можливо після трудового дня, коли роєм носяться думки про незавершені справи або плани на день прийдешній? Тільки залишивши позаду проблеми робочого тижня, ви можете насолодитися англійською мовою і підняти ефективність навчання на максимальний рівень.
   
 • Курси англійської на вікенд – чудова можливість «прикрасити» свої вихідні, принести в них не тільки користь, але і цікаве дозвілля. Вас чекає живе спілкування на розмовних клубах, захопливі ігри, перегляд та обговорення фільмів англійською мовою.
   
 • Заняття можна присвячувати тільки розмовній практиці, проводити поза аудиторією, в рамках розмовного клубу, семінару, конференції, благодійного заходу, використовуючи для спілкування тільки англійську мову.
   
 • І нарешті, вислів, який став прислів'ям: «понеділок – день важкий». Ця фраза знайома всім, але з упевненістю можна сказати, що відвідування курсів англійської вихідного дня зменшить почуття пригніченості перед майбутнім робочим тижнем. Лише пара годин на курсах англійської по вихідних у Києві допоможе відпочити, не впавши при цьому в анабіоз, і зустріти початок тижня з хорошим настроєм.

Особливості курсів англійської по вихідних
Мовні курси у вихідні – це чудовий спосіб провести час корисно, цікаво, насичено

Отже, рішення про відвідування курсів на вихідних прийнято. Тепер необхідно визначитися з такими питаннями: особливості програми курсів вихідного дня, організаційні моменти та інше.

Особливості програми навчання

 1. Загальний курс
  Це всеохоплюючий комплексний курс мови з вивченням всіх складових: лексика, фонетика, граматика, розмовна мова. Традиційно програма використовує фундаментальні або авторські методики викладання англійської мови.
   
 2. Курси ділової англійської, вона ж бізнес-англійська, або англійська для бізнесу
  Програма таких курсів – бізнес-тематика. В основі програми – спеціальна термінологія, ведення ділової бесіди, листування, презентації англійською мовою, вивчення норм ділового етикету.
   
 3. Курси розмовної англійської мови
  Це найпопулярніша на сьогодні програма для курсів англійської по вихідних. В її рамках даються тільки базові основи граматики, а ось лексиці приділяється весь навчальний час. Після закінчення курсу студент має вільно розмовляти на загальні теми: спілкуватися в магазині, в банку, запитати дорогу, купити квиток на автобус, поїзд чи літак, замовити номер в готелі, знати безліч загальновживаних фраз.
   
 4. Курси з підготовки до іспитів
  Програма курсів з підготовки до різних іспитів: TOEFL, CPE, PET, KET, CAE, IELTS, FCE, GMAT, GRE. У даній програмі максимально приділяється увага граматиці і лексиці. З урахуванням конкретного іспиту опрацьовуються тести. Курси з підготовки до ЗНО обов'язково враховують завдання минулих років. В рамках програми підготовки до ЗНО іноді проводять пробне тестування в умовах, наближених до реальних. Така програма також актуальна для вивчення англійської у неробочі та вихідні дні, оскільки студент проходить серед тижня основне навчання.
   
 5. Вузькоспеціалізовані курси за професіями
  Програма включає вивчення термінології в різних сферах професійної діяльності: медицині, журналістиці, сільському господарстві, торгівлі і т.д. Вивчається спеціальна лексика. Це рідкісні курси, не всі школи пропонують такі програми. Але такі курси дають можливість спілкуватися з англомовними колегами, вивчати спеціалізовану літературу мовою оригіналу, брати участь в семінарах, тренінгах, форумах і конференціях.
   
 6. Англійська для дітей
  Якщо малюкам необхідно часте повторення і заняття в ігровій формі, а школярі, які готуються до іспитів, виберуть відповідну програму з підготовки до іспитів, то звичайна програма для дітей на курсах у вихідні дуже популярна серед школярів в якості додаткових занять, для загального розвитку.

Види курсів англійської мови по вихідних

 • Звичайний курс. Програма залежить від специфіки курсу і від тривалості занять. Оптимальним фахівці вважають два заняття на тиждень, загальною тривалістю не менше 6 місяців. Якщо детальніше, то для освоєння певного рівня час можна порахувати за формулою: години з викладачем (або в групі) + години самостійної роботи. Наприклад, для досягнення рівня В2 потрібно близько 200 годин занять з викладачем і близько 400 годин самостійної роботи, в тому числі із зануренням у мовне середовище.
   
 • Експрес-курси. Так звані інтенсиви. Ці курси можуть тривати від двох тижнів до одного місяця. Такі курси користуються популярністю у тих, хто збирається незабаром поїхати за кордон, або серед людей, які хочуть в найкоротші терміни підтягнути свої знання в англійській. Інтенсивні курси – це добре, однак слід враховувати, що якщо вам необхідні більш глибокі знання, то рекомендується все-таки курс загальної англійської. До недоліків інтенсивних курсів відноситься те, що вони не будуть достатньо продуктивними для занять англійською насамперед для студента, який не звик працювати в поспіху. Краще досконально розібратися правилах і особливостях тієї чи іншої мови.
   
 • Курси англійської по вихідних. Ці курси підходять для тих, хто не чекає швидких результатів, і чудові в якості додаткових занять для школярів. Крім цього, такі курси будуть підходити і тим студентам, які мають високу тижневу завантаженість. Курси вихідного дня хороша альтернатива для багатьох студентів, які вважають за краще проводити вільний від навчання час із користю.

Види курсів англійської мови по вихідних
Курси англійської мови по вихідних – це не тільки можливість вивчити або підтягти рівень англійської, а й цікаво провести час у дружній атмосфері

На що звернути увагу при виборі курсів англійської по вихідних

Щоб вибрати оптимальні курси англійської, необхідно звернути увагу на такі аспекти.

 • Рівень професіоналізму викладачів. Сучасні викладачі англійської мови постійно підвищують свою кваліфікацію, оскільки розуміють, що конкуренція висока. А багаторічний стаж не завжди дорівнює високому рівню професіоналізму. Тому важлива не тільки кваліфікації педагога, але і її підтвердження сертифікатами, дипломами, а також наявність досвіду викладання. Досвідчений викладач зможе доступно пояснити граматичні конструкції, норми вживання ідіом. Викладач, який любить свою професію, живе нею, завжди готовий шукати індивідуальний підхід, завжди буде затребуваний. Але, напевно, найголовніше – знайти саме «свого» викладача, з яким ви будете на одній хвилі. Тут велику роль відіграє психологічний аспект, адже навіть найбільш досвідчений викладач може просто не знайти підхід до того чи іншого студента.
   
 • Кількість учнів у групі визначається можливістю викладача приділити належну увагу кожному. Мінімальна група складається з 1-4 чоловік. Оптимальна кількість учнів має бути не більше 7-10 чоловік. Але індивідуальні заняття можуть бути також не особливо результативні, тому що у студента немає можливості отримати мовну практику з іншими учнями його рівня.
   
 • Місцезнаходження курсів. У великих містах величезна кількість курсів англійської мови, тому слід вибирати курси, які розташовані якомога ближче до вашого дому. Курси англійської у вихідні в Києві представлені у великій різноманітності. У кожному районі міста, а іноді і в житлових комплексах можна побачити вивіску «курси англійської у вихідні». А ось на наявність нормального під'їзду для автомобіля, паркінгу або зручної транспортної розв'язки варто звернути особливу увагу.
   
 • Вартість навчання та варіанти оплати. Як правило, за всі курси вноситься стовідсоткова передоплата. Краще уточнити можливість компенсації, якщо доведеться пропустити заняття через хворобу.
   
 • Поцікавтеся методами навчання і методиками викладання. Вибір методу, звичайно, обумовлений програмою спрямованості курсу. Багато курсів має свою оригінальну методику, мікс комунікативного методу і надбудови з різних сучасних підходів до викладання, спрямованих на розвиток усіх навичок: розмовної мови, читання, аудіювання та письма англійською мовою. Однак слід заздалегідь визначитися, наскільки та чи інша методика буде вам підходити.
   
 • Відгуки – відображення роботи. Не зайвим буде знайти відгуки про курси в інтернеті: особливо в соцмережах Facebook або Instagram – там складніше створити штучну репутацію. Читаючи відгуки, звертайте увагу на ті, в яких описують досягнення результатів і методики. Можна поцікавитися у друзів, знайомих. Але найкраще відвідати пробне заняття. Хороші курси завжди пропонують таку послугу. Таке заняття проводиться безкоштовно і дасть уявлення про методику і форму проведення заняття.

На що звернути увагу
Курси англійської у вихідні варто шукати педантично

Отже, чому саме курси англійської у вихідні можуть стати найбільш продуктивними:

 1. Дотримання балансу. Для робочих обов'язків у студента, який вивчає мову, виділяється цілий робочий тиждень, а вихідні вже можна присвятити безпосередньо мовній практиці.
   
 2. Поєднуємо приємне з корисним. Вихідні – час відпочинку, так чому б не зробити відпочинок корисним для загального розвитку.
   
 3. Найкращий спосіб вивчити мову – повністю зануритися в мовне середовище. І якщо серед тижня ви можете дивитися фільми англійською, робити невеликі вправи, то вихідні бажано присвятити активній практиці мови.

Курси англійської після робочого тижня можуть проходити аж ніяк не в задушливих офісах, а на природі, як варіант розмовного клубу. Слід враховувати той фактор, що навчання на курсах англійської у вихідні – це більш вільне проведення часу, ніж навчання в середині робочого тижня. І це накладає певний відбиток на студентів. Помічено на практиці, що люди на недільних курсах англійської мови вільніші, відкриті, готові до діалогу, а значить, більш розкуті. В процесі занять виникають не тільки особисті знайомства, а й бізнес-контакти.

Як поєднати вивчення англійської та роботу

Обмірковуючи свій розклад, студент найчастіше розподіляє заняття серед робочого тижня, внаслідок чого можуть виникати труднощі. Зайнятість і велике навантаження на роботі не дозволяє студенту виконувати домашнє завдання і щодня практикувати англійську мову. Тоді можна вдатися до більш продуктивного способу вивчення мови – на зміну заняттям серед тижня приходять курси англійської у вихідні. Вони дадуть вам можливість дотримуватися балансу між роботою і саморозвитком.

Ми часто чуємо про те, що потрібно раціонально використовувати час. Більшість це розуміє і намагається так і робити, тільки якщо йдеться про робочий тиждень. Неважливо, навчання це або робота, ми намагаємося ущільнити графік, спресовуючи час до неможливості. В результаті, перебуваючи в хронічному цейтноті, ми вибиваємося з сил і буквально приповзаємо до вихідних. Курси англійської у вихідні зможуть полегшити відчуття хронічної втоми і явно урізноманітнити ваш день.

Психологи радять не накопичувати втому на кінець тижня, щоб не було вигоряння на старті вихідних. Більш того, не слід робити різких перепадів типу «тут я працюю, а тут я вже відпочиваю». В Японії в деяких кампаніях навіть дозволяють службовцям спати на робочих місцях. Нам, звичайно, до цього далеко, але зробити свої вихідні корисними, рівномірно розподіляючи навантаження на весь тиждень, в наших силах.