Реаліті-шоу з «Нетфлікса» англійською.
Що дивитися?

Новорічний сезон вже майже почався, а отже, відпочинок не за горами. Ура! Оскільки всі ми любимо відпочивати перед телевізором (не соромся, ми теж такі), для тебе є дещо новеньке.

Сьогодні поговоримо про Reality TV або реаліті-шоу. Не поспішай закочувати очі, ми розповімо, чим вони можуть бути корисними при вивченні англійської. А якщо ти з тих, хто любить таке guilty pleasure (соромно комусь розказати, але приємно робити), – вмощуйся зручніше, ми обговоримо цікавинки. Можливо, ти знайдеш свій perfect match (ідеальний варіант). 

Почнемо з невеликого прологу «Чому не варто почуватись погано, якщо тобі подобаються реаліті-шоу». 

Так, так, всі знають, що вони дурні, і взагалі це все вигадано та прописано наперед. Ми теж погоджуємося з цією думкою. Але якщо порівнювати такі шоу з фільмами – всі погодяться, що фільм набагато більше прописаний. Він literally (буквально) прописаний. Є спеціально навчена людина, яка пише все, до найменшої коми. Натомість учасник шоу – проста людина, не актор (зазвичай). Вона не вчить по кілька сторінок сценарію на день. Звідси логічно випливає – шоу не прописані повністю. Звісно, вони теж заздалегідь готуються, продукуються і, we still refuse to believe it (ми досі відмовляємося в це вірити), фінал теж продуманий наперед. Але мова, яка там звучить, – справжня та природна. І в цьому перший і найбільший плюс. 

 

Реаліті-шоу з «Нетфлікса» англійською. Що дивитися?

 

У житті мало хто говорить красивою літературною мовою. Завдяки реаліті-шоу ти можеш почути «живу» мову із сучасними висловами, з ідіомами, які точно вживаються часто і поширено. У шоу набирають різних людей, тому всі будуть говорити по-різному – це і challenging (те, що ставить перед тобою виклик), і engaging (цікаво). І не думай сумувати, якщо тобі не вдалось розчути, що ті люди говорять, через їхні акценти. Вдома ти можеш увімкнути субтитри, сповільнити, перекрутити і прослухати знову і знову. Якщо в житті тебе спіткає така ситуація, ти не зможеш цього всього зробити. Тому краще потренуватися у безпечному середовищі :)

Крім того, в англійській інтонації на завжди такі ж, як в українській. Щоб зрозуміти, що ми маємо на увазі, ввімкни відео, де людина емоційно щось розповідає іноземною мовою. Неважливо, чи ти щось розумієш, головне – ти чуєш, як відрізняються тони й півтони різних мов. Наприклад, візьмемо серіал Squid Game в оригіналі. Корейська мова доволі різка для нас. Ось про це ми і говоримо. В англійській теж в різних по суті реченнях наголошені слова або частини слів будуть різними. Тон піднімається і опускається по-різному. Звісно, не настільки, як у корейській, але все ж варто на це теж звернути увагу, якщо хочеш звучати ідеально.

І останнє – якщо твій рівень англійської наразі лише дотягує до Intermediate, то реаліті-шоу та всі позитивні моменти, які вони несуть, ще почекають на тебе. Не варто поспішати, аби не розчаруватись і не зненавидіти це все. 

А якщо в тебе досі немає підписки на Netflix – ось тобі знак, оскільки усі шоу з переліку саме звідти. Немає куди діватись :) Жартуємо, їх таки можна знайти в закутках інтернету.

Sexy Beasts

Такий собі «Холостяк» на максималках. А якщо чесно, то це дуже дивно і смішно. Це ще один із численних проєктів про пошуки кохання. Але цього разу все дещо по-іншому. 

Коли ми обираємо significant other (другу половинку) лише за зовнішністю, часто це може призвести не до тих результатів, яких ми бажаємо. Так от, аби герої цього шоу не звертали увагу на зовнішність, а дивились, чи є з тією людиною про що поговорити, всіх гримують. Дуже натуралістично і в ridiculous (сміховинних) тварючок. 

Суть шоу в тому, що загримований хлопець чи дівчина спілкується з трьома загримованими дівчатами чи хлопцями. Потім вибирає людину, з котрою попрощається, з неї знімають грим – і тут шок, бо вона виявляється дуже красивою. Meanwhile (тим часом) тій людині теж показують фото головного героя без гриму, ну але що вже зробити. Пізніше головний герой йде на побачення з двома людьми, які залишились, і серед них обирає того чи ту, з ким йому весело та цікаво. Наприкінці зі всіх знімають грим, усі бачать одне одного та радіють, які всі красиві.

Крім того, що все це вкладається в 20 хвилин (а це прям супер для реаліті), ти зможеш дізнатись назви тварин і чудовиськ, про які щодня не говорять.

Лише уяви: мумія Тутанхамона говорить з козою про життя-буття. Ооо… І готуйся пояснити, що відбувається на твоєму екрані, якщо хтось раптово зайде і побачить це дійство. В нас така ситуація була. Ми пояснити не змогли, лише сміялись довго :)

 

Реаліті-шоу з «Нетфлікса» англійською. Що дивитися? - 2

 

The Circle

Це одне з наших улюблених шоу! У соцмережі Circle кожен учасник створює собі профіль (beware of catfish – остерігайся людей, які видають себе не за тих) і намагається сподобатись всім. Майже як у реальному житті. 

Тож ніхто не знає, чи всі дійсно ті, за кого себе видають. Адже, крім фото в профілі та короткого біо, нічого невідомо до першого особистого чи групового повідомлення. Гравці живуть в одному будинку, але різних квартирах, вони не перетинаються між собою. Комунікувати одне з одним вони можуть лише через соціальну мережу, яка активується їхним голосом. Через півтора-два дні голосуванням вибирається двоє інфлюенсерів, які виганяють одну людину. Час від часу з'являються нові люди, які намагаються подружитись із іншими та показати, що їм можна довіряти. В кінці (кожен сезон має 13 серій) серед шістьох людей, які залишились, знову проходить голосування. Обраний переможець отримує грошовий приз.

Завдяки несподіваним поворотам гри учасники відкриваються по-різному: одні заводять alliance (союзи, союзників), інші привселюдно звинувачують когось у самозванстві. А ще тут люди сидять і емоційно говорять з телевізором (бо Circle відображається саме у ньому) і так само емоційно пишуть повідомлення. Тож ти почуєш не лише різні акценти, а й дізнаєшся нові хештеги, абревіатури і назви смайлів *winky face emoji*.

Ru Paul’s Drag Race. All Stars

Набагато менш однозначне шоу, де фіналістки основного шоу Ru Paul’s Drag Race змагаються за першість знову. Це досить неординарне видовище, оскільки не всі звикли до такого. Але разом з цим це primar американська культура, яка з’явилась ще в далеких 40-50-х роках і зараз на піку популярності.

P.S. Якщо ти досі думаєш, що дреґ – це якась дичина, згадай свої танці під Вєрку Сердючку і зрозумій – you are in the club (ти вже в клубі; в англомовному усному варіанті ми б наголосили are, який в українському перекладі власне і відповідає цьому «вже» – це до того, чому наголоси важливі).

 

Реаліті-шоу з «Нетфлікса» англійською. Що дивитися? - 3

 

Blown Away

Якщо тобі подобається спостерігати за процесом створення чогось практично з нічого (а нам це теж подобається), то до твоєї уваги змагання, де працюють зі склом. Неординарно, еге ж? 

Ми вже звикли до шоу, де готують, конструють одяг, роблять ремонт чи ще щось в тому дусі. Водночас всі ми вдома маємо вази, тарілки чи інші речі зі скла, але і гадки не маємо, як це робиться. Це не так і легко, повір!

У цьому шоу ти побачиш, як виробляють і оздоблюють вироби зі скла. У кожної серії є тема, герої виконують завдання і проходять далі або покидають шоу, як і всюди. 

Додатково для твоїх зимових канікул є різдвяний сезон, де роблять красивезні іграшки, прикраси та інші тематичні речі.

Next in Fashion

Усім, хто обожнює моду, присвячується. Британське шоу з міжнаціональними учасниками, де вони за обмежений час повинні створити довершений look (образ) для runway (подіуму). 

Новий випуск – нова тема. Від білизни до вбрання на red carpet (червону доріжку). Щоразу даються нові умови від трьох днів на один лук до одного з половиною на повноцінний чоловічий і жіночий. Працювати з обмеженнями в часі й матеріалах може бути ой як не просто, особливо для творчих людей. 

 

Реаліті-шоу з «Нетфлікса» англійською. Що дивитися? - 4

 

Too Hot to Handle

Назва говорить сама за себе, але все ж вдамося у деталі. Десять привабливих чоловіків і десять чарівних жінок прибувають на острів і знайомляться. Спершу ніхто не знає, яке саме шоу їх очікує, вони просто знайомляться і починають загравати одне з одним. 

Забули сказати – усі вони мають великі проблеми з серйозними довготривалими стосунками, і мало для кого з них є чимось дивним переспати на першому побаченні. 

До вечора вони пізнають одне одного краще і починають планувати, хто з ким і що буде робити, аж нарешті конус, який вони весь час бачили, починає з ними говорити і розповідає правила. 

Отже, за чотири тижні учасники відвідують різні воркшопи для того, аби краще зрозуміти себе й інших і мати можливість побудувати стосунки з кимось із будинку. І головне – їм заборонено будь-які сексуальні контакти.

На початку на всіх дається 100,000 доларів. За кожне порушення правил мінусується певна сума, залежно від «важкості провини». Здавалося б, що там взагалі може бути складного, та створені умови спеціально сприяють романтичним поривам. Впродовж гри додаються ще кілька учасників, які спершу не знають правил або просто не хочуть за ними грати. Учасники, які не можуть побудувати стосунків ні з ким із будинку, можуть покинути гру. 

Вишенька на торті – з десятьох пар, які вийшли з шоу разом, три – ще досі разом!

Glow Up

Шоу про мейкап. Хлопці вийшли з чату. Тут ти зрозумієш, що мейк – це не просто стрілки однаково намалювати, а справжнє мистецтво. 

Вал Ґарланд, керівниця L’Oreal Paris, та Домінік Скіннер, міжнародний топ-візажист в компанії MAC Cosmetics, під лупою розглядають учасників, аби обрати гідного перемоги. Візажисти щоразу мають нове оригінальне завдання: то підготувати моделей до подіуму на fashion week, то нафарбувати для фотосесії чи зйомки в кліпі, то навіть накласти грим, який виглядатиме, мов справжня рана. Кожне завдання не з легких, тим паче, що виконується в обмежений час. Крім того, щоразу дається одне завдання, до якого дозволяють підготуватися завчасно, а точніше – знайти референси і намалювати ескіз фінального варіанту роботи. Саме на цих завданнях макіяж дуже часто не схожий на макіяж, а більше нагадує витвір мистецтва. 

Завдяки шоу можна не лише дізнатись нову термінологію, а й підгледіти собі корисні техніки макіяжу.

 

Реаліті-шоу з «Нетфлікса» англійською. Що дивитися? - 5

 

Back With the Ex

Схоже шоу йде й у нас. Та у нас все набагато складніше і заморочливіше. Тут же все простіше: скільки б тобі років не було, скільки б років не пройшло з моменту розлучення з дівчиною чи хлопцем, тут їх знаходять і пропонують їм зійтися. 

Чому саме знаходять? Одна пара роз’їхала в різні країни, але продюсери проєкту другу половинку все ж відшукали і запропонували зустрітись. Після зустрічі вони вирішують, чи обом цікаво відновити спілкування, ходять на побачення, пробують жити разом, говорити на важливі теми і вирішити старі конфлікти. В кінці всі мають прийняти рішення, чи хочуть вони бути разом знову, чи ні. Впродовж всього шоу учасники дають коментарі про все, що відбувається.

 

Реаліті-шоу з «Нетфлікса» англійською. Що дивитися? - 6