Все, що ти хотів(ла) знати про серіал «Рік
і Морті»

З моменту свого дебюту на каналі Adult Swim у 2013 році мультсеріал «Рік і Морті» стрімко набирає популярність завдяки неймовірним витівкам своїх головних героїв. Похмурий гумор, химерні сюжетні повороти й неповторні головні герої зробили шоу одним із найбільш унікальних мультфільмів в історії телебачення.

Про що?

Рік Санчес – депресивний алкоголік, жорстокий і божевільний (але також геніальний учений, який має здатність подорожувати різними вимірами), повертається в життя своєї дочки Бет після двох десятиліть мовчання. Він застає її заміжньою за некомпетентним, жалюгідним чоловіком на ім'я Джеррі, і у пари двоє дітей-підлітків. Саммер, старша дівчинка, – бунтарка, що хоче мати більше друзів у школі, а Морті, молодший хлопчик, – неспокійна, тиха й мила дитина. Рік робить Морті своїм помічником і бере його з собою в захопливі пригоди, в результаті яких бідний Морті стає все більш нещасним через шалену, жорстоку й безтурботну поведінку Ріка.

 

Все, що ти хотів(ла) знати про серіал «Рік і Морті»

 

Популярні запитання

 1. Чи є у «Ріка і Морті» сюжетна лінія?

Хоча «Рік і Морті» не відрізняється серійністю оповідання, мультсеріал все ж має тенденцію висловлювати певні ідеї або теми, що лежать в основі кожного сезону.

 1. Яке послання «Ріка і Морті»?

«Нікому ніде не місце. Всі помруть. Підемо дивитися телевізор?» Загалом уся філософія «Ріка і Морті» зводиться до того, щоб припинити шукати вищу мету, тому що ми всі помремо, нам слід зосередитися на тому, що робить нас щасливими.

 1. Що особливого в серіалі?

Шоу максимально використовує можливості анімації. Це не точка відмінності, а платформа для здійснення будь-яких божевільних задумів авторів. Тут немає меж – Рік і Морті можуть йти куди завгодно і робити що завгодно.

 1. Що означає Wubba Lubba Dub-Dub?

Wubba Lubba Dub-Dub – це коронна фраза Ріка, яку він постійно використовує в серіалі, в основному, в першому сезоні. Він вимовляє цю фразу щоразу, коли радіє або жартує. Вона також означає «мені дуже боляче» (I am in great pain).

Факти

 1. Взаємини між Ріком і Морті завжди запозичувалися у Дока Брауна і Марті Макфлая з фільму «Назад у майбутнє».

 2. Всесвіт, в якому ми бачимо більшість подій, що відбуваються на Землі, – це Земля Цезію-137. Ось чому Рік і Морті часто називають себе «Рік С-137» і «Морті С-137» або так їх називають інші.

 3. Записуючи діалоги для серіалу, Джастін Ройланд (сценарист, який також озвучує Ріка і Морті) багато імпровізує на знімальному майданчику, що, на його думку, робить репліки більш природними. Ройланд називає ці імпровізації альтами і записує цілу купу імпровізованих односкладових фраз і жартів Ріка або Морті перш ніж обрати одну, яка потрапить в епізод.

 4. Оскільки Рік більшу частину часу проводить у сп’янілому стані, Ройланд одного разу спробував напитися перед записом діалогів Ріка. Все пройшло не дуже добре, і він ледве встиг записати діалог!

 5. Кожна з характерних відрижок Ріка – це справжня відрижка.

 6. Під час поїздок у машині Рік ніколи не пристібається ременем безпеки, водночас усі інші персонажі пристібаються.

 7. Щоразу, коли ми бачимо відчинені двері автомобіля з Ріком всередині, або порожні пивні банки і пляшки вилітають назовні, або чути гуркіт.

 8. Один із творців шоу Ден Хармон описує цю пару як «точне уособлення біполярного розладу», де Рік – це маніакальна частина, а Морті – депресивна.

 

Все, що ти хотів(ла) знати про серіал «Рік і Морті» - 2

 

Цитати

Можливо, це не зовсім очевидно, але «Рік і Морті» – це серіал з дуже цікавою філософією і неоднозначними цитатами, деякі з яких можна взяти на озброєння під час діалогів англійською.

 • What, so everyone’s supposed to sleep every single night now? You realize that nighttime makes up half of all time?

  Що, тепер усі повинні спати щоночі? Ти розумієш, що нічний час складає половину всього часу?

 • Listen Morty, I hate to break it to you, but what people call “love” is just a chemical reaction that compels animals to breed. It hits hard, Morty, then it slowly fades, leaving you stranded in a failing marriage. I did it. Your parents are gonna do it. Break the cycle, Morty. Rise above. Focus on science.

  Послухай, Морті, не хочу тебе засмучувати, але те, що люди називають коханням, – це лише хімічна реакція, яка змушує тварин розмножуватися. Вона сильно б'є, Морті, а потім повільно згасає, залишаючи тебе напризволяще в невдалому шлюбі. Я зробив це. Твої батьки зроблять це. Розірви це коло, Морті. Піднімись вище. Зосередься на науці.

 • Listen to me, Morty. I know that new situations can be intimidating. You're lookin’ around and it’s all scary and different, but y’know… meeting them head-on, charging into ‘em like a bull – that’s how we grow as people.

  Послухай мене, Морті. Я знаю, що нові ситуації можуть бути страшними. Ти дивишся навколо, і все лякає і відрізняється, але знаєш... зустріти їх лицем до лиця, накинутися на них, як бик – ось так ми ростемо як люди.

 • Weddings are basically funerals with a cake.

  Весілля – це, по суті, похорони з тортом.

 • I'm a scientist; because I invent, transform, create, and destroy for a living, and when I don't like something about the world, I change it.

  Я вчений, тому що я винаходжу, трансформую, створюю та руйную, заробляючи на життя, і коли мені щось не подобається у світі, я це змінюю.

 • Honey, stop raising your father's cholesterol so you can take a hot funeral selfie.

  Мила, припини підвищувати холестерин своєму батькові, щоб ти могла зробити «гаряче» похоронне селфі.

 • Sometimes science is more art than science.

  Іноді наука – це більше мистецтво, ніж наука.

 • The universe is basically an animal. It grazes on the ordinary. It creates infinite idiots just to eat them.

  Всесвіт – це, по суті, тварина. Вона пасеться на звичайних людях. Вона створює нескінченну кількість ідіотів тільки для того, щоб їх з'їсти.

 • To live is to risk it all; otherwise you're just an inert chunk of randomly assembled molecules drifting wherever the universe blows you…

  Жити – означає ризикувати всім; інакше ти просто інертний шматок випадково зібраних молекул, що дрейфує туди, куди б тебе не занесло Всесвітом...

 

Все, що ти хотів(ла) знати про серіал «Рік і Морті» - 3

 

Лексика

Запам'ятай ці слова, щоб розуміти, що відбувається:

 • Another dimension – інший вимір
 • Bizarre – химерний
 • Aliens – прибульці
 • Alternative reality – альтернативна реальність
 • Conjure – чаклувати
 • Adventure – пригода
 • Trial – випробування
 • Kidnap – викрадення
 • Develop – розробити
 • Assassin – вбивця
 • Implant – імплант
 • Universe – Всесвіт

 

Все, що ти хотів(ла) знати про серіал «Рік і Морті» - 4