-1000 грн на курс Standard / Plus

Якщо ти хочеш швидко та якісно вдосконалити свою усну англійську, тобі не варто обмежуватися традиційними заняттями. Зверни увагу на розмовну англійську онлайн. Які завдання чекають на студентів на таких заняттях, чому варто обрати курси розмовної англійської онлайн, як практикуватися додатково з мінімальними витратами ресурсів – про це поговоримо далі.

Зміст

1. Чому важливо практикувати розмовну мову?

2. Безкоштовні способи покращити розмовну англійську онлайн

3. Види завдань на комунікативних курсах 

4. Приклад тематичного уроку розмовної англійської онлайн

5. Постановка вимови та робота над інтонацією

6. Розмовна англійська онлайн з носієм

7. Онлайн-етикет

 

Розмовна англійська онлайн – що чекає на тебе на заняттях - 1

 

Чому важливо практикувати розмовну мову?
 

По одежі стрічають, а оцінюють компетентність людини у тій чи іншій сфері з огляду на вміння грамотно формулювати і подавати думки. Якщо ти ще не працюєш над своєю розмовною англійською онлайн, радимо вже зараз підтягнути комунікативні навички за допомогою курсів. І ось чому:

  • розмовна мова на рівні Advanced дозволяє якнайкраще доносити свої ідеї співрозмовнику;
  • у тебе більше шансів на співпрацю із закордонними партнерами, коли ви розмовляєте однією мовою;
  • комунікація важлива не лише в бізнесі, а й у повсякденному житті;
  • впевнена розмовна англійська дозволяє заводити нові знайомства онлайн та офлайн, а також розширювати світогляд.


Безкоштовні способи покращити розмовну англійську онлайн
 

Зараз прокачати свою розмовну мову, як і практично будь-яку навичку, цілком можливо за допомогою інтернету: туторіали, вебінари, безліч інтерактивних завдань є у вільному доступі. Якщо ти хочеш удосконалити свою розмовну англійську онлайн, можеш скористатися такими безкоштовними способами.

  1. Знайомі, які вільно володіють іноземною

Чому б не спілкуватися з такими друзями англійською? Ти почуватимешся досить впевнено, розмовляючи з добрим знайомим, не боятимешся уточнювати щось або просити виправляти твої помилки. Практикуй розмовну англійську онлайн за допомогою зуму або під час особистої зустрічі.

  1. Розмова з YouTube або Netflix

Хороший варіант для сором’язливих. Коли дивишся фільми та серіали в оригіналі, вчися сприймати інформацію на слух, без субтитрів (принаймні, без субтитрів рідною мовою), і водночас прокачуй комунікативні навички. Повторюй фрази та цікаві висловлювання за героями. Так твоя мова стане природною, до того ж ти запам'ятаєш багато нової та актуальної розмовної лексики.

  1. Практикуйся за допомогою соцмереж

Тематичних спільнот так багато, що ти точно знайдеш співрозмовника за інтересами або кілька цікавих акаунтів, де тобі захочеться залишати коментарі та спілкуватися з іншими підписниками.

 

Розмовна англійська онлайн – що чекає на тебе на заняттях - 2

Проводь час онлайн з користю – читай та коментуй іноземні акаунти в соцмережах​.

 

  1. Англійська в піснях

Вчити мову за допомогою пісень можна в кілька способів.

  • Ті, хто хоче вивчати розмовну англійську онлайн максимально активно, можуть слухати пісні та перекладати їх.
  • Якщо тобі хочеться глибше опрацювати лексику, можна скласти список нових слів із пісень та розділити їх на теми.
  • Якщо ж особливу увагу хочеться приділити ще й граматиці, то шукай у тексті знайомі граматичні структури та підбирай до них відповідні правила із підручника англійської.

Практикуючись за допомогою пісень, ти можеш обійтися без письмової роботи, тобто просто розучувати пісні, повторювати фрази. Так не вдасться автоматизувати засвоєння нових слів та граматичних конструкцій, але пасивне прослуховування дозволить вимовляти слова правильно та виразно.

Хоча вивчати іноземну за допомогою популярної музики можуть як діти, так і дорослі з будь-яким рівнем знання мови, для цього все ж таки варто засвоїти базовий вокабуляр. Онлайн є достатньо сайтів із поясненням текстів пісень або навіть перекладом українською.

  1. Lyricstraining – цей сайт дає чудову можливість самостійно вивчати розмовну англійську онлайн у прискореному режимі. Так можна безтурботно провести час із користю разом із колегами чи друзями. Тут представлені тисячі пісень із різними вправами, що допомагають засвоїти нові слова та конструкції.

  2. Lingualeo – додаток сподобається початківцям. Серед іншого тут можна знайти багато пісень та кліпів на будь-який смак та рівень англійської. Під час прослуховування можна натискати на невідомі слова, додавати їх у словник і потім практикувати за допомогою ігрових вправ.

  3. Genius – у цій базі можна знайти, напевно, тексти всіх англомовних пісень із коментарями авторів та детальними поясненнями значення того чи іншого рядка чи слова. Сайт підходить студентам рівня Intermediate та вище. Але якщо обирати короткі та нехитрі пісні, то його можна використовувати й на початкових рівнях.

Намагайся отримувати насолоду під час таких вправ, тоді вивчення розмовної англійської онлайн за допомогою будь-якого способу дозволить тобі швидше здолати мовний бар'єр. Найважливіше у будь-якій мовній практиці – не бійся говорити. Нехай із помилками, хай навіть сам із собою, але заговорити і спробувати думати іноземною мовою потрібно обов'язково. І ще пара порад:

  1. Якщо тобі вдалося знайти англомовного співрозмовника, регулярно (і саме це слово слід підкреслити) тренуй з ним живе або віртуальне спілкування англійською.

  2. Працюй над своєю вимовою. Для цього можна дивитися відео з носіями мови та використовувати тематичні веб-словники. Також ти можеш записувати свій монолог на диктофон, слухати запис та аналізувати його, виокремлюючи свої основні помилки.

При цьому занадто сильно не зациклюйся на граматиці чи вимові слів. Коли ти перестаєш себе «з'їдати» через допущену помилку, тобі простіше розслабитися і продовжити розмову. Намагайся знайти золоту середину: не кори себе за неправильну вимову і водночас навчайся аналізувати недоліки для відточування навичок.

Якщо ж у тебе серйозні наміри підвищити рівень розмовної англійської онлайн, без курсів не обійтися. Систематичні заняття з професійним викладачем та системний підхід принесуть видимий результат уже за кілька місяців. Сьогодні інтерактивні платформи для навчання настільки продумані, що практикувати розмовну англійську онлайн набагато цікавіше, ніж це було ще кілька років тому офлайн, головне – знайти час та бажання.


Види завдань на комунікативних курсах
 

За ефективністю уроки розмовної англійської онлайн не поступаються заняттям у класі, адже проводяться за тією ж схемою та з тими ж типами завдань. Про які активності йдеться?

  1. Вступні запитання

Уроки іноземної найчастіше починаються із загального запитання викладача. Його завдання в цей момент – допомогти студентам налаштуватись на захопливий процес навчання. Це особливо важливо для дистанційних занять. Викладач може запитати у студентів, що вони думають про погоду, новини, або поставити запитання з теми уроку. Завдання студентів – думати та формулювати речення англійською. Здавалося б, нічого особливого, але регулярне виконання цієї вправи допомагає студентам вивчати живу розмовну англійську онлайн замість бездумного зубріння застарілих діалогів із книг. 

  1. Завдання з онлайн-картками для двох та більше студентів

Ще одна проста, але дуже ефективна вправа для невеликої групи студентів. Кожен отримує картку з кількома питаннями на тему уроку. По черзі студенти ставлять прописані запитання та розгорнуто на них відповідають у форматі інтерв'ю. Від себе можна ставити уточнювальні чи додаткові запитання.

 

Розмовна англійська онлайн – що чекає на тебе на заняттях - 3

Вправи на онлайн-заняттях інтерактивні та зовсім не схожі на традиційні шкільні завдання​

 

  1. Діалоги на певну тему

Часто на уроках розмовної англійської онлайн викладачі об'єднують студентів у міні-групи по три-чотири особи, щоб вони обговорили разом якусь тему. Після розмови викладач може попросити кожного співрозмовника коротко переказати чи резюмувати почуте. Це не лише тест на те, як студент слухав співрозмовника, а й тренування пам'яті, вміння розуміти англомовну мову на слух та формулювати речення.

  1. Граматичні завдання

Як не дивно, але займаючись граматикою, ми також покращуємо свої розмовні навички. Граматична тема є обов'язковою частиною будь-якого уроку, навіть якщо це розмовна англійська онлайн. Після пояснення нових правил студенти отримують індивідуальне граматичне завдання. Після цього вони разом із викладачем всією групою перевіряють себе та практикуються у застосуванні граматики під час усних розмовних завдань. 


Приклад тематичного уроку розмовної англійської онлайн
 

На класичних заняттях студенти насамперед навчаються розповідати про себе. Як правило, вони складають невеликі монологи про те, чим займаються, що люблять, що планують робити. Мало хто говорить про свої почуття та емоції, і зрештою багато хто відчуває труднощі з тим, щоб описати їх у реальній розмові. Тому на розмовній англійській онлайн студенти вивчають та практикують конструкції для опису своїх почуттів. Розглянемо приклади фраз, що виражають розчарування, яким може бути присвячений іноземний урок.

Залежно від ситуації, ми можемо використовувати різні конструкції і фрази. На курсах англійської онлайн дуже зручно розігрувати рольові сценки. Найчастіше викладачі просять студентів уявити собі, у яких ситуаціях вони могли б відчути розчарування, та дають списки лексики, що описує такі емоції.

Отже, щоб висловити розчарування, є конструкція I wish I + Past Simple = Present Disappointments. Ця конструкція дозволяє висловити свої теперішні почуття, пов'язані з минулими подіями. Також з її допомогою можна описати щось уявне, наприклад, розповісти про свої очікування. Виглядає це так:

  • I wish I had a better job. – Якби ж у мене була краща робота.
  • I wish I had more time for my girlfriend. – Ото б у мене було більше часу для моєї дівчини.
  • I wish I spoke English better. – Якби ж я говорив англійською краще.

Обов'язково використовуй ці приклади на практичних онлайн-курсах розмовної англійської, щоб викладач міг підкоригувати конструкції у разі помилки або підказати вдалий контекст вживання.

Також використовується конструкція I wish I + Past Perfect. Вона дозволяє висловити жаль про те, що було чи не було зроблено у минулому. Розглянемо ці приклади:

  • I wish I had been hired for that job. – Шкода, що мене не взяли на ту роботу.
  • I wish I had tried harder to lose weight. – Жаль, що я не старався більше, щоб схуднути.

Ці конструкції дуже популярні та дозволяють студентам точно та яскраво висловити свої почуття. Але для більш ефективної комунікації важливо знати про інші висловлювання.

Існує і варіант If only I + Past Simple / Past Perfect. Як і у випадку з I wish I, з його допомогою можна висловити свої почуття щодо минулих подій. Наприклад:

  • If only I had a faster car. – Якби ж моя машина була швидшою (ми зараз незадоволені машиною).
  • If only I had asked her to marry me. – От якби ж я зробив їй пропозицію (міркування про те, що інше рішення призвело б до іншого результату).

Ось так протягом одного заняття розмовної англійської онлайн ти розглянеш і потренуєш у діалозі кілька варіантів корисних фраз, що часто використовуються, і граматичних конструкцій, які їх супроводжують.


Постановка вимови та робота з інтонацією
 

Поки ти вивчаєш англійську на рівнях нижче за середній, доводиться багато заучувати і запам'ятовувати. Тобі трохи не до того, як ти звучиш і чи тобі дається британський акцент. Але коли мозок вже більш-менш розвантажений, ти впевнено використовуєш різні граматичні часи та будуєш складні речення, саме час навчитися говорити жваво та природно, а значить – опанувати вимову.

Щоб покращити свою вимову, не ігноруй розділові знаки. Спочатку на курсах розмовної англійської онлайн акцент ставиться на правильність вимови окремих слів. Це робиться для того, щоб легше було запам'ятати, які звуки виходять від тієї чи іншої комбінації літер. Але поступове додавання пауз після кожної крапки, коми, тире та інших розділових знаків дозволить тобі звучати не тільки правильно, а й красиво, емоційно та по-справжньому.

Тому чудовим методом вивчення розмовної англійської онлайн є читання вголос. Давай спробуємо просто зараз. Прочитай приклад:

I'm going to visit my friends in New York. They have a beautiful house, so I'm staying with them for three weeks.

Зроби паузу після слів «New York» та «house». Це допоможе будь-кому, хто тебе слухає, стежити за перебігом твоїх думок. Якщо під час розмови ти ігноруватимеш пунктуацію, слухачам буде важко вловити суть сказаного.

 

Розмовна англійська онлайн – що чекає на тебе на заняттях - 4

Постановка вимови – невід'ємна частина комунікативних онлайн-курсів​

 

На курсах англійської онлайн ти дізнаєшся, яку інтонацію слід використовувати в різних типах речень. Тренувати вимову найзручніше за допомогою запитань. Наприклад, якщо на запитання можна відповісти «так» чи «ні», то голос слід підвищити до кінця речення. Прочитай вголос такі фрази:

  • Do you like living in Los Angeles?
  • Have you lived here a long time?
  • Did you visit your parents last month?

Як правило, під час такої практики студенти спочатку вчаться ставити спеціальні запитання зі словами «where», «when», «what», «which», «why» та «how». Напевно, ти і сам(а) помітиш, що акцент робиться саме на запитальному слові, тому на початку фрази інтонація вища і поступово знижується до кінця речення:

  • Where are you going to stay on vacation?
  • When did you arrive last night?
  • How long have you lived in Spain?

Якщо тобі складно виразно читати цілі фрази, то спочатку спробуй навчитися красиво та емоційно вимовляти певні слова. Наприклад, ти можеш висловити своє захоплення чи розчарування одним-двома словами:

  • That's great!
  • I'm ready!
  • I failed. 

Залежно від того, яку емоцію ти хочеш висловити, твій голос може звучати голосніше або тихіше. Також це залежить від того, скільки складів у словах – чим їх більше, тим нижча інтонація до кінця речення. Потренуйся:

  • Peter is happy.
  • We're married.
  • They're exhausted.

Звичайно, самостійно працювати з цим складно, тому для постановки вимови обов'язково звернися до мовної школи та розвивай свою розмовну англійську онлайн із досвідченим викладачем. Навчившись правильно розставляти паузи та акценти, ти не тільки вдосконалиш свою вимову, а й почнеш упевнено висловлювати свої думки. 


Розмовна англійська онлайн з носієм
 

Логічно, що записуючись на онлайн-курси розмовної англійської, ти напевно мрієш про те, що незабаром зможеш вільно говорити, до того ж використовуючи сленг та найактуальнішу лексику, а не приклади з підручників. З цією метою мовні школи пропонують курс чи спецкурс у вигляді розмовних клубів із носієм мови. Можливість поговорити з іноземцем у більшості випадків не тільки тішить, а й лякає студентів. Адже тренуватися у розмові з таким самим студентом, як і ти, і з носієм – це різні речі.

Якщо ти переймаєшся, що у викладача, для якого англійська є рідною, є явна перевага – це не привід відмовлятися від занять. Навіть на початкових рівнях студенти можуть тренувати свої розмовні скіли методом простих рольових ігор, у яких кожен із учасників використовує лише базовий набір слів. І викладач-нейтів також.

Що входить у поняття «база»? Це прості та часто вживані слова та фрази, які стануть тобі в пригоді завжди, в якій ситуації ти б не опинився(лась).

Подивимося, чого ти навчишся на курсах розмовної англійської з носієм онлайн.

  1. Ставити запитання та відповідати на них

Практикуючи мову з нейтів спікером, ти навчишся ввічливо звертатися до співрозмовника, запитувати дозволи на якусь дію і дізнаватися цікаву для тебе інформацію.

  1. Використовувати лексику в правильному контексті

Головне завдання занять із носієм – це допомогти студентам засвоїти матеріал, який обов'язково знадобиться за кордоном або при спілкуванні з іноземцями. Від нейтів спікера ти дізнаєшся, яка лексика зараз активно використовується, а що вже давно застаріло, в якому контексті варто вживати ті чи інші фрази і яких виразів бажано уникати зовсім.

 

Розмовна англійська онлайн – що чекає на тебе на заняттях - 5

На заняттях з нейтів спікером онлайн ти вивчиш найбільш актуальну та «живу» лексику​

 

  1. Вести телефонні розмови

Телефонні дзвінки та відеозв'язок англійською можуть бути випробуванням для людей з невисокими мовними навичками. У такому разі – що може бути кращим за дистанційні курси? Як мінімум, обстановка підходить. Так ти навчишся, наприклад, більш упевнено говорити з іноземними клієнтами, бронювати квитки чи житло у закордонній поїздці або здійснювати покупки по телефону. 

  1. Використовувати ключові слова та фрази для різних ситуацій

Комунікативна практика з носієм дозволить тобі отримати базовий словниковий запас, який знадобиться в подорожі за кордон, у навчанні або роботі, а також для інших цілей, які важливо чітко позначити перед початком занять, щоб методисти підібрали максимально відповідну програму.

Акцент або проблеми з наголосами, побудовою довгих речень та інші дрібні недоліки бентежать багатьох людей, які мають спілкуватися з іноземцями. Не зациклюйся на тому, наскільки правильно ти говориш, навчися насолоджуватися розмовою новою мовою. Крок за кроком, ти зможеш не тільки говорити, а й думати англійською.


Онлайн-етикет
 

And last but not not least. Приймаючи рішення займатися дистанційно, не полінуйся заздалегідь вивчити правила етикету під час онлайн-навчання та спілкування в мережі загалом. Від тебе потрібно не так багато: тільки своєчасний вихід на зв'язок та виконання домашнього завдання. Але незважаючи на це, знання мережевого етикету в ході вивчення англійської онлайн стане в пригоді, щоб продемонструвати своє серйозне ставлення до навчання.

  1. Пиши свої листи та повідомлення викладачеві грамотно та лаконічно

За необхідності надіслати вчителеві виконане завдання або поставити запитання не забувай вказати тему (якщо ви переписуєтеся електронною поштою, а не в чаті), привітатися та підписатися. Також не варто намагатися запхати в один лист усе, що тебе турбує. Для одного питання – один лист чи повідомлення. Не забувай, що ти – не єдиний студент викладача, тож подумай про те, щоб йому було все зрозуміло і листування з тобою не викликало дискомфорту та не забирало зайвого часу.

  1. Категорично не можна надсилати нічні повідомлення

Начебто все очевидно і це навіть не треба проговорювати, але неприємні випадки все ж таки бувають. Як у навчанні, так і в роботі все спілкування має відбуватися у робочий час.

  1. Заздалегідь налаштуй і перевір роботу всієї техніки, щоб неполадки не переривали і не затягували заняття

Подумай також про свій зовнішній вигляд та фон за тобою. Нічого зайвого. Не варто ховати своє обличчя за фільтрами чи окулярами, викладача це лише відволікатиме. Перед тим як починати урок розмовної англійської онлайн, попередь усіх членів сім'ї про його тривалість, щоб уникнути незручних ситуацій.

  1. Не відволікайся та активно підтримуй діалог

Під час розмови онлайн радять дивитися в об'єктив камери – так у твого співрозмовника створюватиметься відчуття, що ти дивишся йому просто в очі. Не варто розглядати себе у вікні зуму – це також помітно.

  1. Підключайся на заняття та надсилай завдання вчасно

Під час навчання у звичайній мовній школі чи на роботі ти, напевно, намагаєшся не зривати дедлайни. Те саме стосується і розмовної англійської онлайн. Проходячи навчання в домашніх умовах, доклади зусиль і намагайся опанувати мистецтво самоконтролю та самодисципліни, завдяки якому навчання пройде максимально ефективно.

Готовий(а) дотримуватися цих простих правил? Тоді записуйся на курси англійської онлайн, щоб незабаром заговорити like a native!

Твій подарунок для швидкого старту
Інтерактивний урок з неправильних дієслів, який ти нарешті запам'ятаєш вже у Telegram, переходь та отримуй доступ.