Школу англійської мови в Києві треба
вибирати правильно!

Зараз існує багато варіантів шкіл англійської мови в Києві та інших містах України. Як обрати між online- та offline-школою – читайте у нашій статті.

На що звернути увагу при виборі в Києві школи англійської мови?

На що звернути увагу при виборі в Києві школи англійської мови?
Школа англійської мови в Києві: за якими ознаками обирати

Щоб обрати школу англійської мови в Києві чи вашому місті, ми враховуємо певні фактори. Оскільки в Києві шкіл англійської мови сьогодні безліч, то можна вибрати дійсно ідеальний для вас варіант. Зазвичай ми враховуємо кілька чинників.

 • Ціна
  Важливим чинником є цінова категорія школи. Тут все залежить від ваших можливостей та бажання витрачати певні кошти на вивчення англійської. Можна обрати lowcost-школу (тобто школу низької цінової категорії), а можна вибрати заняття з носіями мови, що коштуватимуть значно дорожче. Lowcost-школа – не означає, що школа погана чи там неякісні знання; це може значити, що вам доведеться опрацьовувати самостійно більше, ніж у звичайній школі. Існує також багато курсів та шкіл англійської в Києві середньої цінової категорії. Отже, тут варто правильно розрахувати свій бюджет і визначити суму, яку готові витратити.
   
 • Розташування
  Це відіграє одну з ключових ролей при виборі offline-школи. Піша доступність до метро, наявність офісів школи чи англійського лінгвістичного центру недалеко від дому чи роботи, хороша транспортна розв’язка чи місце для паркування – все це варто врахувати при виборі центру вивчення англійської мови. Продумавши цей фактор, ви вбережете себе від запізнень, витраченого часу на пошук місця для парковки чи часу на проїзд у громадському транспорті. Зазвичай великі мережі шкіл та навчальні центри англійської мови мають більше варіантів офісів, а є і більш локальні варіанти.
   
 • Відгуки
  Ми всі звертаємо увагу на оцінку школи у соціальних мережах, адже довіряємо відгукам реальних людей більше, ніж красномовним описам на сайтах шкіл та центрів англійської мови. Однак можна зустріти досить суперечливі відгуки про одну й ту ж мовну школу англійської в Києві. Кому вірити? Потрібно враховувати, що люди різні і сприймають одне й те ж часто зовсім по-різному. Тому краще довіряти інформації тих, кого ви знаєте. А ще краще обрати кілька варіантів шкіл англійської мови в Києві чи вашому місті і переконатись у достовірності відгуків самостійно. Досить багато шкіл надає безкоштовне пробне заняття, щоб ознайомитись з системою навчання. Детальніше про це в наступному пункті.
   
 • Пробний урок
  Такий урок може бути як безкоштовним, так і платним. Це класна можливість перевірити, чи комфортно вам з викладачами, певною кількістю студентів, оцінити систему та методи викладання обраного центру англійської мови загалом. Можна відвідати кілька пробних занять в різних школах та обрати свою школу англійської в Києві чи вашому рідному місті або англійський лінгвістичний центр чи навчальний центр англійської мови. Таке ж пробне заняття можна спробувати online на різних платформах чи online-школах.
   
 • Кількість людей у групі
  Досить часто ефективність занять залежить від кількості студентів у групі у навчальному центрі англійської мови. Адже чим менше студентів, тим більше уваги приділяється особисто вам. А чим більше студентів, тим менше уваги від викладача, проте це може компенсуватись більшою кількістю знайомств та спілкуванням з більшою кількістю людей у вашому центрі англійської мови. До того ж можна дізнатись про розмовні клуби, що часто проходять у школах англійської мови в Києві.
   
 • Викладачі
  Цей фактор для багатьох є вирішальним, адже викладач може не лише надихати вас на навчання та створювати приємну, дружню атмосферу у вашій школі англійської в Києві, а й навпаки все зіпсувати і відбити будь-яке бажання навчатись. Обирайте людину, що буде приємною у спілкуванні та готовою дати відповіді на ваші запитання. Також ви можете обрати мову викладання: повністю англійською, що буде спонукати вас більше застосовувати англійську і краще сприймати на слух; чи з використанням української мови, що полегшить ваше розуміння, особливо на початковому етапі вивчення. Усі рекомендації дуже індивідуальні, але, звичайно, ми рекомендуємо англійську мову навчання, адже це принесе вам значно більше користі та результату. Також важлива кваліфікація викладача, сьогодні її може засвідчити міжнародний сертифікат CELTA, чи інший міжнародний відповідник, що надає англійський лінгвістичний центр чи школа англійської в Києві.
   
 • Специфіка школи
  Є різні напрямки шкіл англійської в Києві, ви обираєте свій відповідно до ваших потреб. Тобто це може бути школа бізнес-англійської чи навіть вузької спеціалізації, наприклад, англійська для медицини. Можливо, вам потрібна київська школа англійської мови, де акцент саме на говорінні, або ви хочете вибрати граматичний курс, де зможете охопити часи та різні граматичні конструкції. Також можна обрати курс лексики, де основна увага приділяється вивченню вокабуляру на різноманітні теми. Отже, усе залежить від ваших побажань та потреб.
   
 • Розклад занять
  Не менш важливим фактором є розклад занять у центрі англійської мови. Сьогодні школи англійської в Києві пропонують безліч варіантів гнучких графіків для вас. Можна займатись лише на вихідних, коли ви не стомлені після роботи та налаштовані на навчання. Якщо ваш робочий графік досить гнучкий, то ви можете обрати ранкові заняття, також довгу обідню перерву можна провести у центрі вивчення англійської мови чи на онлайн-платформі.

Переваги та недоліки online-школи

Переваги та недоліки online-школи
Перед тим, як віддати перевагу онлайн-школі англійської, ознайомтесь із її плюсами та мінусами

Все більшого поширення набувають online-школи англійської мови в Києві, центри англійської мови у вашому рідному місті та по всьому світу! Online-навчання ‒ це зручно та сучасно, проте воно має як плюси, так і мінуси.

Переваги online-школи:

 1. Можна займатись з будь-якої точки. Усе, що вам потрібно, ‒ це інтернет і бажання. Навчайтеся вдома, у відпустці, на природі, у відрядженні і будь-де ‒ ось одна з найбільших переваг online-школи над центром англійської мови. Це збільшує ваші шанси повчитись і зменшує кількість відмовок, коли лінь кудись виходити чи немає часу.
   
 2. Не потрібно витрачати час на дорогу. Більше ніякого громадського транспорту, витраченого часу в дорожніх заторах та пошуках місця для паркування поруч з вашою школою англійської мови в Києві. Заощаджуйте ваш час та гроші, встигайте більше та будьте значно продуктивніші. Тепер все це стало можливим з появою online-платформ та центрів вивчення англійської.
   
 3. Навчання може бути значно дешевшим чи навіть безкоштовним. Багато online-платформ пропонує безкоштовний курс вивчення англійської, або ж можна знайти online навчальний центр англійської мови, що пропонує курс вивчення англійської за значно дешевшою ціною. Це класна можливість для тих, хто має обмежений бюджет чи не готовий витрачати забагато на школу англійської в Києві чи центр англійської мови в будь-якому іншому місті.
   
 4. Можна самостійно обрати викладача чи навіть native спікера. Більшість оnline-шкіл та центрів вивчення англійської пропонують вам обрати викладача самостійно відповідно до ваших потреб та вподобань. Тоді як звичайні школи рідко пропонують таку можливість і не такі гнучкі щодо цієї опції. Існують також іноземні online-платформи, де ви можете обирати native спікера (людина, для якої англійська мова є рідною) і просто поговорити на вільну тему чи провести повноцінне заняття. Це теж буває безкоштовно чи дешевше, ніж знаходити таку людину для занять або шукати школу англійської в Києві з носієм.

Недоліки оnline-школи англійської:

 1. Технічні проблеми. Це відносний недолік, але погодьтесь, погане з'єднання чи відсутність доступу до інтернету значно зменшують ваші шанси займатись з будь-якої точки світу. Отже, варто потурбуватись про такі деталі завчасно, щоб бути готовим до можливих неприємностей. Також спершу може бути досить некомфортно користуватись не звичайними підручниками та робочими зошитами, а виконувати завдання в електронному форматі, проте до цього можна з часом звикнути.
   
 2. Важче відслідковувати помилки. Викладач не бачить, що ви записуєте і як ви це робите, також за online-навчанням буває навіть важко прослідкувати, чи подобається вам заняття і чи цікаво вам. Проте тут багато залежить від вашого сприйняття і готовності до адаптації до нового формату навчання в online-школі англійської в Києві чи будь-якій іншій.
   
 3. Відсутність спілкування з групою. Навіть якщо вам до вподоби індивідуальні заняття, практикувати мову з кимось вам все одно доведеться. Заняття в групі ‒ це не лише практика, а й класно проведений час та нові знайомства. Вкрай рідко можна натрапити на групові заняття online в центрах вивчення англійської мови, тож якщо хочете займатись в групі, а не індивідуально, такий варіант вам не зовсім підійде.
   
 4. Концентрація. За online-навчання існує значно більше спокуса відволіктись на соціальні мережі, новини, перевірку пошти чи на те, щоб поскролити інстаграм. Адже це можна зробити непомітно для викладача і навіть себе самого. Втративши увагу та концентрацію, ми поволі починаємо відволікатись та робити щось інше. Звичайно, це може статись і у звичайній школі англійської в Києві чи у центрі англійської мови у вашому місті, але там ви все одно більш включені в процес і атмосферу навчання.

Переваги та недоліки offline-школи

Переваги та недоліки offline-школи
Порівняйте переваги та недоліки навчання у звичайній (offline) школі англійської в Києві

Звичайні школи англійської мови в Києві чи центри вивчення англійської мови не втрачають популярності та не поступаються оnline-школам. Як і оnline-школи, центри вивчення англійської мають свої переваги та недоліки.

Переваги offline-школи англійської:

 1. Живе спілкування. Беззаперечним плюсом є спілкування наживо. Хай там що, але його відсутність відчувається і значно впливає на навчання. Особливо при вивченні іноземної мови, адже спілкування ‒ це не лише слова, а й вираз обличчя, міміка, жести, мова тіла. Коли ви приходите у клас, то відволікаєтесь від інших справ і повністю занурюєтесь у навчання та спілкування з іншими. Тобто ваше навчання ‒ вивчення іноземної мови, повністю відповідає вашій меті ‒ використання мови для спілкування з іншими. Саме тому живе спілкування є часом вирішальним фактором при виборі школи англійської мови в Києві чи іншому місті.
   
 2. Нові знайомства. У звичайній школі англійської мови в Києві чи вашому рідному місті ви маєте чудову можливість познайомитись з новими людьми чи навіть завести друзів. Цьому сприяє атмосфера та живе спілкування, про яке йшлось раніше. Отже, відвідуючи центр англійської мови, ви не лише здобуваєте знання, а й життєвий досвід, розширюєте своє коло спілкування та загалом свій світогляд.
   
 3. Особистісно-зорієнтоване навчання. Тобто навчання відповідно до ваших цілей та потреб, коли викладач змінює методи та підходи, виходячи з ваших побажань та проблем. Цей пункт можна віднести і до online-навчання, проте все ж це краще працює у живому спілкуванні, за якого можна застосувати більше ефективних прийомів, що допоможуть вам краще запам'ятати та засвоїти матеріал.

Недоліки offline-школи англійської:

 1. Це займає значно більше часу. Перш за все, це зумовлено інтенсивністю занять, адже навряд ви маєте достатньо часу, щоб щодня приїжджати на уроки у вашу школу англійської мови в Києві чи вашому місті. На відміну від online-навчання, де ви можете займатись навіть з телефону і, відповідно, робити це можете хоч щодня. Тут можна говорити не лише про уроки у стандартному розумінні, а й про проходження онлайн-тестів, виконанні завдань від англійських лінгвістичних центрів, у роботі з додатками у вашому смартфоні чи опрацюванні завдань з відео чи фільмів.
   
 2. Витрати на дорогу. Тут маємо на увазі не лише ваш час, а й гроші. Перед усім, не завжди вдається знайти хорошу школу із зручним для вас розташуванням, наприклад, біля дому чи роботи. Тож інколи доводиться проїхати півміста, щоб дістатись місця призначення. Звичайно, тут виграє online-школа, що не потребує жодного часу і витрат на дорогу і де ви можете займатись з будь-якої точки, а все, що вам необхідно ‒ хороше інтернет-з'єднання.
   
 3. Навчання з native спікером значно дорожче, ніж online. Не всі школи англійської в Києві надають можливість навчатись з native спікером, тож знайти його буде значно важче. Звичайно, такі заняття і коштують відповідно, тобто значно дорожче, аніж такі ж заняття online. Різноманітні інтернет платформи пропонують сьогодні багато варіантів таких занять. Це може бути урок розмовної англійської, де ви просто спілкуватиметесь на вільну чи обрану тему, тобто це навіть не обов'язково має бути викладач, можна поспілкуватись зі звичайною людиною, яка є носієм мови. Також це може бути повноцінний урок з викладачем, що базуватиметься на опрацюванні певного рівня мови: граматичного, лексичного, синтаксичного чи просто вимови.

Яку ж школу обрати: оnline чи оffline? Перш за все, встановіть свою ціль, тобто для чого ви вивчаєте мову, після чого перегляньте усі фактори, які важливо врахувати при виборі в Києві школи англійської. Наступним кроком має стати перегляд кількох offline-шкіл чи online-платформ для вивчення англійської. Подальший логічний крок ‒ пробні уроки у кількох школах чи навчальних центрах англійської мови. Ну і нарешті далі слідує ваш вибір. Зазвичай оплата курсів здійснюється не помісячно, а одразу за курс, саме тому варто бути уважним до вибору. Online-платформи та центри вивчення англійської часто пропонують оплату окремо за кожне заняття, тож це хороший варіант для тих, хто не готовий внести повну вартість одразу.

Не зволікайте, обирайте свою школу та починайте навчатись уже зараз. Ми не будемо перераховувати всіх плюсів вивчення англійської мови, але точно можемо сказати, що це корисно у будь-якому віці, тепер це можна робити ще й будь-де та будь-коли, тож у вас лишилось ще менше відмовок :)