Сучасна англійська мова: 20
нових слів

Англійська мова, як і все в нашому житті, постійно змінюється, у ній з'являються нові слова та вислови. Деякі з нових англійських слів пов'язані з культурними тенденціями, інші представляють собою комбінації двох існуючих слів, а треті приносять нові значення старим словам.

Давай перевіримо, скільки слів із нашої добірки ти вже знаєш? 

 

Glamping (glamorous + camping) 

Якщо ти любиш відпочинок на природі, але не готовий відмовлятися від усіх благ цивілізації, то саме час спробувати glamping. Адже це різновид кемпінгу, який поєднує комфорт готельного номера з можливістю відпочинку на природі.

Glamping is where stunning nature meets modern luxury.

Glamping

 

Nomophobia (no mobile phobia) 

Це термін, що описує зростаючий страх у сучасному світі, страх залишитися без мобільного пристрою або без контакту з мобільним телефоном.

Nomophobia is a rising trend among high school and college students.

 

Phone-yawn

Феномен, що спостерігається, коли одна людина дістає телефон і дивиться на екран, в результаті чого навколишні люди роблять те ж. «Заразність» цієї дії можна порівняти з позіханням.

As Harriet pulled her cell from her pocket to check for new text messages, her circle of friends phone-yawned, pulling out and checking their phones too.

Phone-yawn

 

IFinger

Палець, який ти навмисно залишаєш чистим, коли їси щось руками, щоб мати можливість керувати сенсорним екраном свого смартфона, не роблячи екран схожим на тарілку.

These ribs are delicious and messy, but I have to keep my pinky(мизинец) clean cause it's my iFinger.

 

Impostor syndrome

Синдром самозванця – відчуття, що твої досягнення несправжні або що ти не заслуговуєш на похвалу чи успіх. 

Students from working-class backgrounds often suffer from impostor syndrome, a deep-seated sense that the world of high culture is not for them.

Impostor syndrome

 

Zenware

Комп'ютерні програми й додатки, які допомагають сконцентруватися на справах і не відволікатися під час роботи.

The goal of zenware is to eliminate all those fancy bits and pieces clamouring for our attention, many of which might look fun but are superfluous to our actual needs when we are working.

 

Child supervision

Явище, коли літня людина, особливо батько, потребує технічно підкованої дитини, яка допомогла б з комп'ютерами або іншими електронними пристроями.

Jimmy, could you send your kid over to help me with my facebook? I'm afraid I might get a virus without some child supervision.

Child supervision

 

Freegan

Людина, яка споживає їжу, що викидають інші люди, магазини або організації. Робить це вона для того, щоб їжа не пропадала даремно.

He is a freegan, meaning he eats food and uses things that would otherwise go to waste. From cleaning an office fridge to bringing home leftovers from an event to dumpster diving, there are countless ways to find free food.

 

FOMO (fear of missing out)

Тривожне почуття, коли людина боїться пропустити захопливі події, які збираються відвідати інші. Особливо викликано тим, що ти бачиш у соціальних мережах. 

Even though he was exhausted, John's fomo got the best of him and he went to the party.

 

Plastic footprint

Вимірювання кількості пластику, який людина використовує, а потім викидає, з урахуванням збитку, що завдається навколишньому середовищу.

I try to keep my plastic footprint as small as possible.

Plastic footprint

 

Yettie (young, entrepreneurial, and technology-based)

Молода людина, що заробляє гроші на бізнесі, заснованому в інтернеті. 

 

Sober curious

На відміну від тверезості, яка часто є способом життя, sober curious (твереза цікавість) часто визначається як можливість обирати, ставити під сумнів або змінювати свої алкогольні звички з причин, пов'язаних зі здоров'ям (психічним і/або фізичним). Рух тверезої цікавості спонукає людей пробувати часто нездорові звички, пов'язані з алкоголем.

I was sober curious last night and woke up not feeling hungover.

 

Wine mom

Мама, яка любить випити келих вина, щоб позбутися від батьківських турбот, і яка готова пожартувати над цим фактом. Але масово винні мами стали уособлювати (для деяких) тривожні тенденції в сучасному вихованні дітей. 

So if you asked a self-identifying wine mom to explain who exactly the wine mom is, she’d likely tell you that she’s a busy, exhausted parent who just needs a break and a laugh, a moment to remember who she is other than “Mommy.”

Wine mom

 

Fitspiration (fit+ inspiration)

Активність у соціальних мережах, спрямована на те, щоб надихати людей вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися й робити більше фізичних вправ; фото й відео здорового харчування та людей, що займаються спортом. 

My friend started running marathons last July and she is in such good shape now. She's totally my fitspiration.

 

Password fatigue

Втома від паролів – почуття, яке відчуває багато людей, яким у повсякденній рутині потрібно запам'ятовувати надмірну кількість паролів, наприклад, для входу в комп'ютер на роботі, від соціальних мереж і банківських карток. 

Every time I create a new account I feel kind of password fatigue.

 

Catfishing

Використання вигаданої біографії й історій для того, щоб привернути увагу співрозмовника та почати віртуальний роман; дуже часто це явище зустрічається на сайтах знайомств. 

Gwen was worried that her online boyfriend was not real after she saw a TV program about Catfishing.

 

Binge-watch

Дивитися телесеріали, фільми, YouTube «запоєм», тобто один епізод за іншим, часто жертвуючи сном. 

We binge-watched an entire season of "Breaking Bad" on Sunday.

Binge-watch

 

Hate-watch

Дивитися телевізійну програму, яка не подобається, з метою покритикувати або посміятися з друзями. 

Hate-watching is a waste of time and may be bad for your soul.

 

Permalancer (permanent +freelancer)

Працівник, який працює дистанційно або неповний робочий день на постійній основі, але не перебуває в штаті, отже, не отримує жодних пільг і допомог. 

Working in TV as a permalancer for three years meant days off came out of my paycheck.

 

Floordrobe (floor + wardrobe)

Форма зберігання одягу, що не вимагає вішалок, ящиків або зусиль. Просто кинь речі на підлогу або стілець (chairdrobe)

I gotta get dressed. Let me pick something from the floordrobe.

Floordrobe