TikTok для
твоєї англійської

TikTok – це соціальна мережа, також відома як додаток для відкривання рота під музику без співу (lip-syncing). Вона дозволяє користувачам створювати короткі 15-секундні відеоролики з музикою (music) та субтитрами (captions). Ці відео часто бувають кумедними (funny) і стають вірусними (go viral), якщо ними поділяться кілька разів. Додаток користується величезною популярністю серед молодої аудиторії завдяки швидкому контенту (snappy content). Але він також дуже особливий, адже надає користувачам свободу творчого самовираження з усіх куточків світу (all parts of the world).

 

Чому TikTok підходить для вивчення англійської мови?

Завдяки хештегу EduTok, запущеному в Індії, TikTok тепер також є платформою для знань та освіти. Оскільки ці відео тривають всього п'ятнадцять секунд, вся справа в мікронавчанні (micro-learning) – використанні телефона в якості міні-класу, щоб дізнатися, що ти хочеш. Ідеально для коротких інтервалів уваги або для швидкої прокрутки стрічки під час обідньої перерви.

Відео в TikTok часто багатомовні. Користувачі створюють контент рідною мовою, а також англійською. Одним із таких прикладів є викладання англійської мови в Індії від знаменитості englishwithgeet, яка створює відео для своїх 6,4 млн підписників англійською, хінді та урду.

TikTok – це класний ресурс для прослуховування природної мови та розуміння акцентів. Не кажучи вже про кількість фрагментів граматики і лексики, які там також можна знайти.

Соціальні мережі швидко стають одним із найкращих способів вивчення мови, і TikTok не виняток. Додаток пропонує можливість коментувати та ділитися відео, одночасно взаємодіючи з іншими учнями. Отже, ти також отримуєш елемент комунікації.

 

TikTok для твоєї англійської

 

Необхідний словник

 • data – дані
 • social media – соціальні мережі
 • lip-syncing – імітація співу
 • humorous – гумористичний
 • worldwide – по всьому світу
 • valuation – оцінка
 • talks – промови
 • giant – гігантський
 • ban – заборонити
 • details – подробиці
 • snappy – різкий, швидкий
 • viral – популярний

 

Сленг для розуміння TikTok

1. And that’s on __

Користувач може сказати «and that's on self-love» (і це про любов до себе) після відео, в якому пояснюється, як він почав краще піклуватися про себе. У відеороликах на будь-яку тему можна використовувати цю фразу, вона підсилює певне повідомлення, яке користувач хоче донести.

2. CEO of __    

Коли хтось є генеральним директором чого-небудь (CEO of), це означає, що він найкращий в цій справі. Приклади включають «CEO of making TikToks in public» (генеральний директор зі створення TikToks в публічних місцях) і «CEO of twerking» (генеральний директор з тверкінгу).

3. Day 1    

Коли користувач підписує своє відео «Day 1» (день 1) – це означає новий старт. Багато відео «першого дня» означають втрату стосунків і виявляють, що користувач в уразливому положенні, але інші можуть просто означати перший день початку чого-небудь нового, наприклад, початок більш здорового способу життя.

4. Duet    

Це відео відтворюється поруч з іншим, щоб їх можна було дивитися одночасно. Дуети зазвичай створюються у вигляді відповідних відео, наприклад: «duet me if you think I'm cute» (дует зі мною, якщо ви думаєте, що я милий), реакцій або просто для взаємодії з вихідним відео цієї людини в будь-який інший спосіб.

5. Granola    

«Granola» (мюслі) – це холодна, приземлена, хіпі-дівчина, яка любить планету, ймовірно, компости й живе в еко-селі або, принаймні, хоче там жити.

6. Heather    

Це гарна, ідеальна, бажана людина, з якою всі хочуть бути або просто хочуть бути нею (Хізер може бути чоловіком або жінкою).

7. It’s the __ for me    

Ця фраза зародилася як тенденція, коли двоє людей обговорювали те, чого не виносили. Наприклад, якщо дві людини говорили про карантин, хтось один міг сказати: «It's the never going outside for me» (мені ніколи не вийти надвір), а інша людина відповіла б: «It's the canceled concerts for me» (це скасовані концерти для мене) і так далі. Тепер цю фразу можна використовувати в однині, щоб описати себе або прокоментувати чуже відео. Наприклад, якщо хтось розмістив кумедне відео, в якому люди на дуже високих підборах падають, його можна прокоментувати «it's the heels for me» (це підбори для мене) або «it's the falling down for me» (це для мене падіння).

8. Main character    

Тенденція в TikTok, яка ставить тебе в якості головної ролі, тобто «головного героя» життя. Наприклад, хтось може сказати: «Today, my sister just got hit on by a handsome barista at the coffee shop we went to and she found $20 on the street, she's got such main character energy» – (сьогодні до моєї сестри підійшов красивий бариста в кав'ярні, до якої ми ходили, і вона знайшла надворі 20 доларів, у неї таке енергія головного героя).

9. Pick me girl    

Це дівчина, яка намагається справити враження на хлопців і поводиться так, ніби вона «not like other girls» (не така, як інші дівчата).

10. POV    

Відео в стилі «point of view» (точка зору) – це тенденція, за якої користувач створює відео з точки зору певного персонажа, реального або вигаданого.

 

Тренди в TikTok

Вони змінюються досить швидко, розберемо кілька останніх.

 

 

Суть в тому, щоб робити lip-syncing під пісню про Zuzi, а в кінці збільшити очі за допомогою маски. Про що ж пісня? Вона про Zuzie :)

Hello, my name is Zuzie, that’s Zuzie with a Z
And so I didn’t say Susie originality
My mom told me that I would be the coolest
And if people don’t like then they’ll just be foolish, ya

Вітаю, мене звати Зюзі, тобто Зюзі з буквою «З»
І тому я не сказала б, що Зюзі – це оригінально
Моя мама сказала мені, що я буду найкрутішою
А якщо людям не сподобається, то вони будуть просто дурними, так

 

 

Легко набрати популярність, якщо у тебе приваблива зовнішність і ти знімаєш відео під пісню Watermelon Sugar. Щоб потрапити в такт, потрібно знати слова.

I don't know if I could ever go without
Watermelon sugar high
Hi, baby do you wanna be mine?

Я не знаю, чи зможу я коли-небудь обійтися без
Кайфу від кавунового цукру (згідно з Urbandictionary, «кавуновий цукор» – назва різновиду героїну, що має фруктовий смак)
Привіт, дитинко, хочеш бути моєю?

Повна версія цієї пісні тут.

 

 

Наступний тренд – це пісня How bizarre, коли ти зробив щось дурне або не хочеш говорити про щось і прикидаєшся, що нічого не знаєш.

How bizarre
How bizarre, how bizarre

Як дивно
Як дивно, як дивно

 

Тіктокери для вивчення мови

 • @enamoradalina

Аліна – поліглот, вона говорить дев’ятьма різними мовами! Велика частина її контенту англійською мовою, але вона багато говорить про інші національності та пропонує кілька перекладів того чи іншого слова.

 • @learningenglish85

Насправді це бірманський акаунт, а знати бірманську мову необов'язково. Вони беруть уривки з відомих фільмів, у яких актори говорять одну і ту ж фразу, а потім з'єднують їх один за іншим. Це цікаво, тому що у тебе є текст англійською, але ти чуєш фразу в різних ситуаціях.

 • @reallifeenglish

Цей акаунт досить кумедний, бо він ділиться між реальною парою: дівчина – британка, а хлопець – американець. Іноді вони проводять пряме порівняння діалектів, що досить забавно. Вони зосереджені на тому, як люди говорять у реальному житті, і на тому, як це співвідноситься з навчальною англійською. Іноді вони говорять досить швидко, а якщо ти хочеш вивчати сленг, це твій акаунт.

 • @how_to_british

Вона дуже виразна, тут багато розмовної мови, так ти обов'язково дізнаєшся дещо про британський сленг. Британська культура – теж велика тема. І якщо тебе цікавить докладне пояснення того, як британці ріжуть бутерброди, то обов'язково підпишись на цей акаунт.

 • @letsspeakenglish

Це вчитель англійської мови, чия мантра – «un poco de inglés útil para el día a día» (трохи англійської щодня). Він щодня створює відео для своїх шанувальників англійською та іспанською мовами, охоплюючи все: від лексики до вимови та поширених висловів.