Вчимо англійську мову з нуля: як
досягти результату

Більшість людей у школі та університеті вивчає англійську мову як першу іноземну, але далеко не всі після закінчення мають досить глибокі знання та можуть похвалитися вільним володінням мовою. У дорослому віці ми часто намагаємося відновити забуте або й вчимо англійську мову з нуля. У будь-якому випадку необхідна хороша мотивація і системність, щоб досягти вільного володіння (fluently). З чого почати процес і як довести його до кінця?

Зміст

1. Вчимо англійську мову з нуля: три правила перед початком
    1.1. Правило № 1: вчимо англійську мову з нуля систематично
    1.2. Правило № 2: англійська в задоволення
    1.3. Правило № 3: ставимо реальні цілі
2. Із чого почати вчити англійську мову
    2.1. Слухання
    2.2. Письмо
    2.3. Читання
    2.4. Говоріння
3. Як вдосконалювати англійську далі

 

Вчимо англійську мову з нуля: як досягти результату

 

Вчимо англійську мову з нуля: три правила перед початком

Здається, розмовляти англійською зараз можуть усі. Ми можемо обирати серед величезної кількості різних відеоуроків, подкастів, додатків, програм, розмовних клубів і власне мовних шкіл. Щоб вивчити або розібратися в чомусь, не потрібно йти до бібліотеки й годинами шукати необхідну інформацію. Тепер усе є в наших гаджетах. Але чому досі стільки людей безуспішно намагається вивчити іноземну мову?
 

Вчимо англійську мову з нуля: як досягти результату
Іноземну мову з нуля вчити можна в будь-якому віці

Крім можливостей, у світі технологій додалося багато інформаційного сміття, що відволікає нас від роботи, навчання і заважає зосередитися. У шумі інтернету важко виділити головне і побудувати систему, що працює на нас, коли ми вчимо іноземну мову з нуля. Тому варто звернутися до хорошої школи англійської мови та дотримуватись декількох правил.

Правило № 1: вчимо англійську мову з нуля систематично

Багато хто думає, що з нуля англійську мову вчити легко: зробити кілька вправ, подивитися відео, вивчити пару слів... Але все не так просто. Щодня потрібно тренувати і письма, і говоріння, і аудіювання, розбиратися в граматиці, а головне – аналізувати і виправляти помилки. Обов'язково потрібно займатися з кваліфікованим викладачем, який вкаже на ваші помилки і допоможе їх виправити. Починати вивчення іноземної мови з нуля краще на курсах, адже перші рівні – основа, на ній буде триматися все майбутнє вивчення. 

Не забувайте, що без зусиль і систематичної самостійної роботи результату доведеться чекати дуже довго. Намагайтеся щодня 20-30 хвилин приділяти англійській: повторюйте слова, слухайте подкасти, дивіться відео, робіть вправи.

Правило № 2: англійська в задоволення

У процесі вивчення головне – мотивація. Навчання не має перетворитися на нікому не потрібну рутину. Насолоджуйтесь процесом, зробіть його своїм хобі. Ваша мета – подорожі? Тоді дивіться відео про подорожі, читайте тревел-блоги, заведіть сторінку на CouchSurfing і проводьте екскурсії іноземцям або запрошуйте їх у гості. Потрібна англійська для кар'єри? Читайте літературу за фахом, дивіться корисні відео, вчіть професійну лексику. Любите фільми або музику? Вивчайте англійську, насолоджуючись улюбленими жанрами. Так вам буде цікаво, ви дізнаєтеся щось нове за вашими інтересами й головне – ви завжди будете нагадувати собі про свою мотивацію.

Правило № 3: ставимо реальні цілі

Коли ми вчимо англійську мову з нуля, можемо швидко розчаруватися, адже результат не приходить так швидко, як хотілося б. Тому одразу потрібно визначити для себе проміжні цілі й розбити весь шлях навчання на маленькі кроки. Це можуть бути лексичні та граматичні теми або часові проміжки. Після кожного пройденого етапу винагороджуйте себе чимось приємним.

Ніхто не починає говорити новою мовою одразу. Як за три місяці вивчити правила, запам'ятати необхідну кількість слів, зрозуміти різницю у відповідних відмінках, числах, родах? На це треба час, а щоб навчитися все це вільно застосовувати на практиці, потрібно як мінімум кілька місяців. Тому запасайтесь терпінням і починайте гризти граніт науки. Вчити іноземну мову нелегко, але це реально. Мільйони людей у світі вільно розмовляють англійською, хоча це не їхня рідна мова.

Із чого почати вчити англійську мову з нуля

Перш за все, зверніть увагу на методику та навчальні матеріали курсів, за якими ви плануєте вчитися. Будь-яка мова не стоїть на місці, вона розвивається, змінюється, підлаштовується під вимоги часу, тому і підхід до навчання має бути сучасним. Жодних підручників 10-річної давності – інтерактивні книги і зручні програми, жодного зубріння – відпрацювання на практиці щойно вивченої лексики та граматики. 

Тепер розглянемо чотири аспекти, які потрібно враховувати, коли ви починаєте вчити іноземну мову.
 

Вчимо англійську мову з нуля: як досягти результату - 2

Слухання

Коли ми вчимо англійську мову з нуля, спочатку ми слухаємо (listening). Дитина, яка вчитися говорити, повторює звуки, слова та фрази за дорослими. Такий же принцип використовується під час вивчення іноземної. Слухайте спеціальні навчальні відео з діалогами, одразу відпрацьовуйте правильну вимову. Коли рівень дозволить слухати більш складні тексти, знаходьте відео та подкасти на цікаві для вас теми і поповнюйте словниковий запас. 

Письмо

Навіть якщо англійська потрібна тільки розмовна, без письма (writing) не обійтися. Слова легше запам'ятати, кілька разів написавши їх. До того ж в англійській є слова, які однаково або схоже звучать, але по-різному пишуться, і навпаки. Починаючи вивчати англійську з нуля, заведіть собі блокнот, де ви будете записувати нові слова і складати з ними речення. Згодом починайте писати невеликі розповіді, есе, блог, знайдіть у соціальній мережі людину, з якою можна листуватися англійською та вдосконалювати свої навички.

Читання

Читання (reading) передбачає не обов'язково занурення в твори Шекспіра, а читання абсолютно будь-яких текстів вашого рівня. Для початку обирайте адаптований текст для новачків. Для людей, які вчать іноземну мову з нуля, краще взяти книгу з позначкою «Starter/Beginner». Труднощі читання в тому, що ви не завжди будете знати, як правильно вимовити нове слово. У такий момент знадобляться онлайн-словники. Далі ускладнюйте собі завдання, беріть серйозну художню літературу, пробуйте читати невеликі статті в інтернеті на англомовних сайтах, наприклад таких як ВВС або The New York Times.

Читання прекрасно допомагає не тільки всебічно розвиватися, отримувати задоволення від самого процесу, а й в наборі лексичного запасу. Адже в текстах ви постійно зустрічаєте нові слова, конструкції, вирази, бачите контекст.

Говоріння

Ну й те, навіщо багато хто й починає весь цей складний процес, – говоріння (speaking). Це один із найважчих аспектів у вивченні будь-якої іноземної мови. Тут потрібно одночасно пам'ятати слова, застосувати правильну граматичну конструкцію, не помилитися з часом тощо. І все це потрібно робити без особливих затримок.

Починаючи вивчати англійську мову з нуля, намагайтеся з перших же днів говорити. Повторюйте слова, складайте діалоги, намагайтеся пояснити іноземцям дорогу, якщо вас попросять. Використовуйте будь-яку можливість для тренування промови. Є спеціальні соціальні мережі, де можна знайти людину для спілкування іноземною мовою. Найкращий же спосіб – відвідувати розмовні клуби з носіями мови, які пропонують школи англійської. Так ви одразу здолаєтемовний бар'єр і зможете швидше опанувати мову. 
 

Вчимо англійську мову з нуля: як досягти результату - 3
Вдосконалювати англійську мову потрібно постійно

Як вдосконалювати англійську далі

Єдиний шлях не забути і розвивати вивчене в іноземній мові – практика. Усі перераховані вище аспекти потрібно постійно вдосконалювати і підтримувати, адже іноземну мову легко забути, якщо не користуватися нею довгий час. Відвідуйте курси, розмовні клуби, семінари, лекції, подорожуйте, спілкуйтеся в соціальних мережах – усе це точно не дасть вам втратити знання і відкрити набагато більше нового. Не бійтеся помилятися, з регулярними тренуваннями ви станете робити це все рідше. Якщо є шанс – використовуйте його!