Уроки англійської мови для початківців: поради
та підказки

Ви прийняли прекрасне рішення – почати вчити іноземну мову. Але будь-яке нове заняття вимагає ретельного вивчення питання. Важливо підібрати ефективні уроки англійської мови для початківців, скласти зручний розклад, знайти додаткові навчальні матеріали та головне – під час навчання не втратити мотивацію та не забути про мету, до якої прагнете. Дотримуючись простих порад, ви зможете почати й пройти навчання легко та максимально ефективно.

Зміст

1. Як обрати курси англійської для початківців
2. Граматика на уроках англійської мови для початківців
     2.1. Розбирайтеся в правилах, а не заучуйте їх
     2.2. Не зупиняйтеся на досягнутому
     2.3. Регулярно практикуйте вивчене на уроках
3. Лексика для початківців
     3.1. Записуйте нові слова
     3.2. Навчайтеся за допомогою хобі
     3.3. Вигадуйте яскраві асоціації
     3.4. Складайте речення з новими словами
4. Подолання страхів і поліпшення розмовної англійської
     4.1. Знайдіть англомовних друзів
     4.2. Організуйте розмовний клуб для початківців
     4.3. Відвідайте інші країни
     4.4. Будьте активними на уроках для початківців

 

Уроки англійської мови для початківців: поради та підказки

 

Як обрати курси англійської для початківців

Англійську для початківців найкраще вивчати на курсах іноземних мов. Так буде легше увійти в курс справи, вам не доведеться шукати навчальні матеріали та вибудовувати їх у певну програму. У наш час пропонується безліч курсів і методик – і ось на що варто звернути увагу, щоб обрати ту мовну школу, яка підходить саме вам:

  1. Системність занять. Курси іноземної мають проходити за гнучким і зручним, але досить насиченим графіком. Особливо важливо це для початківців – адже новий матеріал буде швидко забуватися, якщо його не освіжати й не використовувати. Складіть розклад уроків із дотриманням балансу між навчанням, роботою та рештою діяльності.
     
  2. Підхід викладача. Навчання новачків – одне з найскладніших завдань навіть для досвідченого педагога. Тут важливо не тільки добре знати англійську, а й вміти мотивувати студентів, опрацювати з ними помилки та допомогти пройти через всі труднощі.
     
  3. Програма уроків англійської мови для початківців. Вона має бути не надто складною, щоб не налякати і не перевантажити вас, але й не дуже легкою, через що можна втратити інтерес. Зверніть увагу на те, як навчальні матеріали знайомлять вас з основами англійської мови. Також важливо, щоб на уроках використовувалися різноманітні активності й виділялося достатньо часу на тренування розмовної мови.
     
  4. Контроль за успішністю. За самостійного навчання дуже важко відстежити якість своїх знань. А ретельна робота над помилками – один із найважливіших пунктів вивчення іноземної мови для початківців. Викладач на курсах швидко визначить, які теми вимагають більш ретельного опрацювання, пояснить їх ще раз і дасть вправи для закріплення знань.

Граматика на уроках англійської мови для початківців

Граматика – це основа будь-якої мови. Але оскільки вона має безліч складнощів і нюансів, вона вважається найбільш неприємною частиною на уроках англійської. Багато хто думає, що повністю вивчити її практично неможливо, а може, навіть і не потрібно. Як полюбити граматику та зробити її вивчення простим?
 

Уроки англійської мови для початківців: поради та підказки - 1
Не бійтеся вивчення граматики – вона дуже важлива для початківців

Розбирайтеся в правилах, а не заучуйте їх

У вивченні будь-якого предмета дуже важливо детально розібратися в кожній темі, а не просто зазубрювати теорію напам'ять. Якщо не зрозуміти принцип застосування правил, ви не зможете коректно використовувати часи та граматичні конструкції. Вивчаючи нову тему на уроках, зверніть увагу на приклади та спробуйте знайти в них закономірності.

У разі будь-яких ускладнень звертайтеся до викладача на уроці та просіть дати вам додаткові приклади та вправи, щоб точно розібратися в усіх тонкощах. Так вам будуть не страшні навіть найбільш заплутані на перший погляд правила граматики.

Не зупиняйтеся на досягнутому

Багатьом початківцям властиво недооцінювати важливість усіх часів в англійській. Часто можна почути про те, що носії мови використовують тільки Simple, а без інших вас і так прекрасно зрозуміють. Насправді така велика кількість часів існує не даремно, і кожна конструкція відповідає різним ситуаціям. Ба більше, в діловому мовленні використовувати тільки прості часи – означає не дотримуватись етикету листування. Слідкуйте за своїм прогресом на уроках англійської мови для початківців, звертайте увагу на помилки та пам'ятайте про те, що вам завжди є до чого прагнути.

Регулярно практикуйте вивчене на уроках

У вивченні граматики для початківців практика має величезне значення. Чим більше вправ ви зробите на уроках, тим легше вам буде будувати речення англійською мовою. Згодом ви навчитеся безпомилково визначати часи та граматичні конструкції й не будете зазирати в правила щоразу, коли потрібно буде про щось висловитися.

Працюйте на уроках англійської мови для початківців, завантажте навчальні додатки, не закидайте підручники й обов'язково виділяйте трохи часу для вправ. Періодично повторюючи всі теми, ви зможете втримати в голові весь пройдений матеріал.

Лексика для початківців

Вивчення лексики – ще одна з проблем для початківців. Студентам доводиться постійно вчити великий обсяг нових слів, і просте заучування тут не допомагає. А крім цього, лексика, яка не використовується, дуже швидко забувається. Як же розібратися в цьому потоці незнайомих слів?
 

Уроки англійської мови для початківців: поради та підказки - 2

Записуйте нові слова

Заведіть блокнот або зошит, куди ви будете записувати нові слова, почуті як на уроках, так і в повсякденному житті. Зробіть його яскравим, так ви зможете задіяти зорову пам'ять. Також залиште трохи місця для прописування найскладніших слів. Так ви поліпшите правопис і підключите ще й механічну пам'ять.

Навчайтеся за допомогою хобі

Важливо оточити себе іноземною не тільки на уроках англійської мови для початківців, а й у повсякденному житті. Щоб зробити цей процес максимально цікавим, спробуйте підключити свої хобі. Дивіться тематичні відео або фільми англійською, читайте цікаву для вас літературу, слухайте подкасти. Так ви будете не тільки дізнаватися щось нове, а й помітите прогрес в англійській.

Вигадуйте яскраві асоціації

Підбір асоціацій – один із найкращих методів запам'ятовування нової лексики. Вони можуть бути божевільними та нелогічними, головне – щоб нагадували про конкретне слово. Замальовуйте або записуйте їх у свій блокнот, так асоціації точно не забудуться. Регулярно зазирайте в блокнот і повторюйте слова.

Складайте речення з новими словами

Такий вид активності швидше за все буде запропонований на уроках англійської мови для початківців, але ви можете практикувати його і вдома для отримання максимальної користі з вправи. Складайте різні речення з новою лексикою, в ідеалі їх можна також записувати. Хорошим прийомом буде спроба по 15-20 хвилин на день думати лише англійською мовою.

Подолання страхів і поліпшення розмовної англійської

Змусити себе говорити іноземною мовою поза уроками, ще й з іноземцями – важка задача для багатьох студентів-початківців. Нас лякають можливі ситуації, в яких ми щось не зрозуміємо, не почуємо, не зможемо сказати. Потрібно докласти зусиль, щоб зламати мовний бар'єр і впевнено заговорити англійською. Скористайтеся цими порадами і пам'ятайте, що головне – вирішитися зробити перший крок і подолати страхи.
 

Уроки англійської мови для початківців: поради та підказки - 3
Регулярно практикувати розмовну англійську – це ж не тільки корисно, але й цікаво

Знайдіть англомовних друзів

Практика з носієм мови – найкращий спосіб позбутися всіх страхів. Так ви переконаєтеся, що вас розуміють, немає нічого страшного в невеликих помилках. Ви потренуєтеся висловлюватися тільки іноземною, не перебуваючи в комфортній обстановці уроків англійської мови для початківців. У спілкуванні звертайте увагу на особливості вимови та цікавтеся значенням незрозумілих слів. Запитуйте про культурні особливості тієї країни, звідки ваш співрозмовник. Так ви розширите свій світогляд і трохи краще зрозумієте мову.

Організуйте розмовний клуб для початківців

Подумайте, хто з ваших друзів і знайомих також хотів би або вже вивчає англійську мову. Збирайтеся в затишному місці або онлайн – і обговорюйте цікаві вам теми, допомагайте одне одному з незрозумілими моментами та просто весело проводьте час. Ви можете відвідувати будь-які інші розмовні клуби, які проводять школи англійської, обравши групу за рівнем володіння іноземною мовою. Там ви зможете знайти однодумців і хороших друзів, адже вивчати щось нове разом завжди веселіше.

Відвідайте інші країни

Потрапивши до англомовної країни, ви так чи інакше опинитеся в ситуації, коли доведеться усіма способами висловлюватися іноземною. Тут не вдасться користуватися рідною мовою, як це можна було робити на уроках. В англомовному середовищі ви зможете вивчити багато нових слів, які на уроках англійської мови для новачків могли й не зустрітися. Новачкові дуже важливо перейнятися атмосферою іноземної мови, додатково надихнутися на навчання. Сміливо подорожуйте і практикуйте англійську – і після повернення помітите, що вам стало набагато легше будувати речення та висловлювати думку англійською.

Будьте активними на уроках для початківців

Уроки – це хороша можливість побільше практикуватися. Тут поліпшуються всі мовні навички. Уважно слухайте, що кажуть студенти, які навчаються разом із вами, відзначайте про себе їхні помилки та фрази, які вони використовують. Старанно виконуйте завдання під час уроків, можете також знайти й додаткові. У разі будь-яких питань звертайтеся до викладача, щоб не накопичувати незрозумілі моменти.

 

Тепер ви знаєте, що робити, якщо на уроках для початківців виникають деякі проблеми. Сміливо починайте вивчення нової мови та пам'ятайте про те, що наполеглива праця обов'язково приносить результати. Вірте в свої сили та звертайтеся до викладача на уроках англійської мови за допомогою та порадами.