Уроки англійської для початківців – поради щодо вибору
та навчання

Коли ви вирішуєте почати вчити іноземну мову, слід ретельно та відповідально підійти до цього питання. Важливо підібрати ефективні уроки англійської для початківців, скласти чи обрати зручний розклад, знайти додаткові навчальні матеріали та головне – під час навчання не втратити мотивацію та не забути про мету, до якої прагнете. Дотримуючись простих порад, ви зможете почати й пройти навчання легко та максимально ефективно.

Зміст

1. Переваги уроків англійської для початківців

2. Недоліки початкових уроків англійської

3. Як обрати заняття для новачків

4. Граматика на уроках англійської мови для початківців

5. Стартова лексика

6. Подолання страхів і поліпшення розмовної англійської 


Переваги уроків англійської для початківців
 

Мовні курси пропонують навчання як для новачків, так і для просунутих студентів. Тут є всі умови для комфортного та поступового оволодіння матеріалом. Навчання з нуля вимагає настанов і порад досвідченого викладача. Давайте розберемо, чому не варто розпочинати вивчення іноземної самостійно та як вам можуть допомогти в мовній школі. 

 1. Наявність мети та чіткого розкладу

Уроки англійської для початківців на мовних курсах часто адаптуються під потреби студента. Наприклад, є люди, які хотіли б почати своє навчання зі спеціальної лексики для бізнесу або з необхідних фраз для подорожей. Також всіх новачків можна умовно розділити на дві групи: ті, хто ще ніколи не вивчав іноземну мову, і ті, хто має залишкові знання, наприклад, зі шкільних уроків. Усі ці нюанси будуть враховані, завдяки чому ви потрапите в групу з людьми зі схожими цілями, і це стане для вас додатковою мотивацією. 

Будь-які заняття вимагають певної періодичності, це дозволяє не забувати раніше пройдений матеріал і завжди мати можливість вивчити щось нове. На самостійних заняттях ви не завжди зможете провести потрібну кількість годин на тиждень за навчанням. Адже ввечері й у вихідні так хочеться трохи відпочити, правда? Відвідування англійських уроків для початківців на курсах гарантує регулярність і ефективний розклад.

 1. Правильно підібрана програма уроків 

З чого починати вивчення іноземної мови? Може, з простих фраз на кшталт «Hello» і «Nice to meet you». А може, потрібно спочатку розібратися з правильною конструкцією речень. Коли ми починаємо відвідувати уроки англійської, дуже важко визначити, який аспект мови нам потрібен у першу чергу. Але ж відсутність певних знань в одній темі буде породжувати безліч питань в інший. Так ви остаточно заплутаєтеся і вирішите, що вивчення іноземної мови не для вас.

На мовних курсах вам буде запропонована спеціально розроблена програма уроків англійської для початківців. Завдяки цьому вам не доведеться думати, яку тему вчити наступною та що робити з питаннями до поточної. Весь матеріал буде правильно структурований і поданий максимально доступно, а від вас лише потрібні зусилля в його вивченні.

 1. Настанови викладача на перших етапах вивчення мови

Процес вивчення іноземної мови – це завжди тісна співпраця викладача та студента. У вас можуть виникати різні питання й проблеми, а завдання вашого вчителя – допомогти розібратися з усіма складнощами та зрозуміти, що навчання чогось нового – це прекрасно. 

Крім цього, викладач буде стежити за вашим прогресом і направляти вас у потрібний бік. Можливо, якісь теми будуть даватися вам гірше, ніж інші, і ваш наставник прийме рішення затриматися на них довше або дасть вам додаткові вправи для закріплення знань. Так чи інакше, вивчати мову з професіоналом набагато легше, ніж одному.

 1. Можливість знайти друзів і однодумців

Групові заняття для новачків особливо ефективні, оскільки ви зможете чути не тільки викладача, а й розмовну англійську інших людей. Ви звикнете до того, як звучить іноземна мова, і згодом станете краще сприймати її на слух, а це вже перший крок до спілкування з іноземцями. Більш того, періодично ви будете помічати помилки інших студентів, що дозволить вам поліпшити свої знання граматики.

Крім плюсів для навчання, групові заняття познайомлять вас із цікавими людьми. Наприклад, хтось прийде на курси з такою ж метою, як і у вас. Це чудова можливість для обміну емоціями та досвідом. Надалі у вас навіть можуть з'явитися гарні друзі з мовних курсів. У будь-якому випадку свої перші кроки у вивченні іноземної ви будете проходити з групою однодумців, що стане для вас додатковим стимулом.

 1. Систематичний контроль знань на уроках англійської для початківців 

Уявімо, що ви визначилися з тим, для чого вам потрібна іноземна мова, знайшли курси та вже навіть пройшли першу тему. Як зрозуміти, що ви засвоїли всі нюанси правильно? Виконавши низку вправ, ви повинні провести роботу над помилками. Курси гарантують систематичний контроль знань. Після кожного тесту ви будете чітко бачити всі свої слабкі місця та зрозумієте, над якими темами ще слід попрацювати. Крім цього, на курсах завжди є можливість звернутися до викладача, який роз'яснить усі незрозумілі моменти.

 1. Індивідуальний підхід

Усі люди різні й кожному добре вдається щось своє. Одні люди будуть з легкістю вивчати Present Simple і Past Continuous на уроках англійської для початківців, інші зможуть запам'ятати більше 50 слів за день, треті – одразу ж прекрасно розуміти мову на слух. Відповідно, і підхід до навчання цим студентам потрібен абсолютно різний. 

Визначити, який матеріал вам дається краще, а який гірше – досить складно, особливо коли ви починаєте вивчати іноземну мову з нуля й усі теми здаються незрозумілими. Завдання викладача на заняттях із новими студентами – винести користь з ваших здібностей і ретельніше опрацювати те, що вимагає трохи більше зусиль для досягнення найкращого результату.

 

Переваги та недоліки англійської для новачків (фото)


Недоліки початкових уроків англійської
 

Щоб визначити, чи підходять вам уроки англійської для початківців у мовній школі, потрібно розглянути, які мінуси можуть підстерігати вас у разі такого вибору. Будь-які способи вивчення іноземної мови мають свої недоліки, і дізнавшись про них заздалегідь, ви зможете уникнути неприємних ситуацій. 

 1. Необхідність дотримуватись деяких правил

На курсах ми так чи інакше залежимо від інших людей. Школа пропонує певний розклад, і хоча ви можете обрати найбільш зручний для вас, іноді можуть траплятися непередбачені ситуації, через які доведеться пропускати заняття. Якщо студент обирає досить щільний графік, з пропусками йому буде не так просто встигати за навчальною програмою і тим паче виконувати домашні завдання.

Але подумайте також і про те, що отримання будь-якої нової навички вимагає витрат часу й зусиль. Зробіть початкові уроки англійської одним зі своїх пріоритетів – і вільне місце у вашому розкладі обов'язково знайдеться. І навіть якщо перший час буде важко все встигати, успіхи в навчанні покажуть вам, що ваші зусилля не були даремними. 

 1. Ймовірність вибору неправильного формату навчання 

Усі приходять на уроки курсів англійської мови для початківців із певними очікуваннями. Ви уявляєте собі відмінно структуровану програму та допомогу досвідченого викладача. Але що робити, якщо заняття виявилися не такими ефективними, як передбачалося? У вас виникає безліч запитань, на які важко отримати відповідь, група не підходить вам за рівнем володіння мовою, навчальні матеріали написані погано – є деякі моменти, які можуть похитнути вашу впевненість і мотивацію.

По-перше, відвідавши пробний урок англійської для початківців, обов'язково поясніть викладачеві або адміністрації свою мету вивчення і чого ви чекаєте від школи. Розпитайте, які пропонуються матеріали і підручники, як проходять заняття та скільки часу приділяється граматиці, а скільки – розмовній мові.

По-друге, якщо в процесі навчання у вас виникнуть якісь побажання чи складності, мовна школа обов'язково піде вам назустріч і виправить недоліки.

Англійські уроки для початківців – це відповідальний процес, який вимагає грамотно побудованої програми, досвідченого викладача, контролю знань і комфортної обстановки. Цього всього важко досягти на заняттях самостійно. Обміркувавши всі плюси та мінуси, зробіть такий вибір, який допоможе вам вчитись ефективно та з задоволенням. 


Як обрати заняття для новачків
 

У наш час пропонується безліч мовних курсів і методик – і ось на що варто звернути увагу, щоб обрати ту мовну школу, яка підходить саме вам:

 1. Системність занять. Курси іноземної мають проходити за гнучким і зручним, але досить насиченим графіком. Особливо важливо це для початківців на уроках англійської – адже новий матеріал буде швидко забуватися, якщо його не освіжати й не використовувати. Складіть розклад уроків із дотриманням балансу між навчанням, роботою та рештою діяльності.

 2. Підхід викладача. Навчання новачків – одне з найскладніших завдань навіть для досвідченого педагога. Тут важливо не тільки добре знати іноземну, а й вміти мотивувати студентів, опрацювати з ними помилки та допомогти пройти через всі труднощі.

 3. Програма. Вона має бути не надто складною, щоб не налякати і не перевантажити вас, але й не дуже легкою, щоб не втратити інтерес. Зверніть увагу на те, як навчальні матеріали знайомлять вас з основами мови. Також важливо, щоб на уроках використовувалися різноманітні активності й виділялося достатньо часу на тренування розмовної мови.

 4. Контроль успішності. За самостійного навчання дуже важко відстежити якість своїх знань. А ретельна робота над помилками – один із найважливіших пунктів навчання для новачків. Викладач на курсах швидко визначить, які теми вимагають більш ретельного опрацювання, пояснить їх ще раз і дасть вправи для закріплення знань.

Вибір мовних курсів онлайн (фото)


Граматика на уроках англійської мови для початківців
 

Граматика – це основа будь-якої мови. Але оскільки вона має безліч складнощів і нюансів, вона вважається найбільш неприємною частиною на уроках англійської для початківців. Багато хто думає, що повністю вивчити її практично неможливо, а може, навіть і не потрібно. Як полюбити граматику та зробити її вивчення простим?

 • Розбирайтеся в правилах, а не зубріть їх

У вивченні будь-якого предмета важливо детально розібратися в кожній темі, а не просто зазубрювати теорію напам'ять. Якщо не зрозуміти принцип застосування правил, ви не зможете коректно використовувати часи та граматичні конструкції. Вивчаючи нову тему, зверніть увагу на приклади та спробуйте знайти в них закономірності.

У разі будь-яких ускладнень звертайтеся до викладача та просіть дати вам додаткові приклади та вправи, аби зрозуміти всі тонкощі. Так вам будуть не страшні навіть найбільш заплутані на перший погляд правила граматики.

 • Не зупиняйтеся на досягнутому

Багатьом початківцям властиво недооцінювати важливість граматичних часів в англійській. Часто можна почути думку, що носії мови використовують тільки Simple, а без інших вас і так прекрасно зрозуміють. Насправді така велика кількість часів існує не даремно, і кожна конструкція відповідає різним ситуаціям. Ба більше, в діловому мовленні використовувати тільки прості часи – означає не дотримуватись етикету листування. Стежте за своїм прогресом, звертайте увагу на помилки та пам'ятайте про те, що вам завжди є до чого прагнути.

 • Регулярно практикуйте вивчений матеріал

У вивченні граматики для початківців практика має величезне значення. Чим більше вправ ви зробите, тим легше вам буде будувати речення англійською мовою. Згодом ви навчитеся безпомилково визначати часи та граматичні конструкції й не будете зазирати в правила щоразу, коли потрібно буде про щось висловитися.

Активно працюйте на курсах і завантажте навчальні застосунки для роботи у вільний час. Періодично повторюючи всі теми, ви зможете втримати в голові весь пройдений матеріал.


Стартова лексика
 

Вивчення лексики – ще одна з проблем для початківців на уроках англійської. Студентам доводиться постійно вчити великий обсяг нових слів, і просте заучування тут не допомагає. А крім цього, лексика, яка не використовується на практиці, дуже швидко забувається. Як же розібратися в цьому потоці незнайомих слів?

 • Записуйте нові слова

Заведіть блокнот або застосунок у телефоні, куди ви будете записувати нові слова, почуті як на заняттях, так і в повсякденному житті. Зробіть його яскравим, так ви зможете задіяти зорову пам'ять. Також залиште трохи місця для прописування найскладніших слів. Так ви поліпшите правопис і підключите ще й механічну пам'ять.

 • Навчайтеся за допомогою хобі

Важливо оточити себе іноземною не тільки на уроках англійської для початківців, а й у повсякденному житті. Щоб зробити цей процес максимально цікавим, спробуйте підключити свої хобі. Дивіться тематичні відео або фільми англійською, читайте цікаву для вас літературу, слухайте подкасти. Так ви будете не тільки дізнаватися щось нове, а й помітите прогрес в іноземній мові.

 • Вигадуйте яскраві асоціації

Підбір асоціацій – один із найкращих методів запам'ятовування нової лексики. Вони можуть бути божевільними та нелогічними, головне – щоб нагадували про конкретне слово. Замальовуйте або записуйте їх, так асоціації точно не забудуться.

 • Складайте речення з новими словами

Такий вид активності швидше за все буде запропонований на уроках англійської мови для початківців, але ви можете практикувати його і вдома для отримання максимальної користі від вправ. Складайте різні речення з новою лексикою, в ідеалі їх можна також записувати. Вдалим прийомом буде спроба по 15-20 хвилин на день думати лише англійською мовою.

 

Гнучка англійська онлайн і офлайн (банер)


Подолання страхів і поліпшення розмовної англійської
 

Змусити себе говорити іноземною мовою поза курсами, ще й з іноземцями – виклик для багатьох студентів-початківців. Нас лякають можливі ситуації, в яких ми щось не зрозуміємо, не почуємо, не зможемо сказати. Потрібно докласти зусиль, щоб зламати мовний бар'єр і впевнено заговорити чужою мовою. 

Аби спростити собі задачу, запишіться на розмовний клуб. Практика з носієм мови – найкращий спосіб позбутися всіх страхів. Так ви переконаєтеся, що вас розуміють, немає нічого страшного в невеликих помилках. Ви потренуєтеся висловлюватися тільки іноземною, не перебуваючи в комфортній обстановці уроків англійської для початківців. У спілкуванні звертайте увагу на особливості вимови та цікавтеся значенням незрозумілих слів. Запитуйте про культурні особливості тієї країни, звідки ваш співрозмовник. Так ви розширите свій світогляд і трохи краще зрозумієте мову.

Тепер ви знаєте, що робити, якщо на уроках англійської для початківців виникають деякі проблеми. Сміливо починайте вивчення нової мови та пам'ятайте про те, що наполеглива праця обов'язково приносить результати. Вірте в свої сили та звертайтеся до викладача за допомогою та порадами.