Настав той час, коли потрібно вчити англійську мову. Але як же це зробити? Куди піти? Записатися на курси або, може, займатися індивідуально з викладачем, а можливо, навіть самому вивчити, адже зараз так багато сучасних технологій, які дозволяють це зробити? Якщо ви ставите собі ці запитання і хочете дізнатися на них відповіді, продовжуйте читати цю статтю. У ній ви дізнаєтеся, чи можливо вивчити англійську мову з нуля самостійно, що для цього потрібно, корисні поради з вивчення англійської та практичні рекомендації.
Зміст
Перше, що хотілося б підкреслити: вивчити англійську мову з нуля самостійно можливо, якщо ви цього дуже сильно хочете, якщо ви самодисциплінована людина і трохи суворі до себе. Коли ви починаєте вивчати англійську з нуля самостійно, дуже важливо стежити за регулярністю занять, за своїм прогресом і не закинути навчання вже через 2 тижні.
Вивчайте англійську мову з нуля за порадами викладачів школи Project 12
Також потрібно звернути увагу на план вашого навчання: що ви будете вчити, навіщо, яка у вас мета. Наша школа готова допомогти вам у черговій пригоді та розповісти, які кроки потрібно зробити, щоб вивчити англійську з нуля до бажаного рівня.
Як би ви намагалися вчити англійську мову з нуля самостійно
І ось ви зважилися, сказали собі: «Я готовий/а вчити і вдосконалювати англійську, я хочу цього, англійська обов'язково допоможе мені в житті. Усе! З сьогоднішнього дня я займаюся по годині на день, 5 разів на тиждень».
Перший день навчання: ви сповнені ентузіазму, серце стукає все частіше і частіше, ви відкриваєте Гугл, знаходите підручник і подкасти до нього, намагаєтеся розібратися в правилах читання, завчити пару слів, щось записати, голова вже кипить, на перший погляд нічого не зрозуміло. «Гаразд, – думаєте ви, – завтра закріплю і все стане ясно».
Другий день: ентузіазму вже менше, але ви намагаєтеся повторити все, що ви вчора прочитали, закріпити і йти далі, але стає все менш зрозумілим.
День третій: ви вирішуєте, що книга вам не допоможе, і починаєте вчити англійську з нуля за фільмами. Вмикаєте свій улюблений фільм з українськими субтитрами, читаєте субтитри і намагаєтеся зіставити з англійською. Через 15 хвилин голова вже болить, думаєте, що потрібно зробити перерву та йдете займатися іншими справами.
День четвертий: ви забиваєте на цю англійську, говорите, що ви математичного складу розуму людина і ніколи не зможете її вивчити, повертаєтеся до навчання вже через рік.
Якщо вам знайома ця ситуація, швидше за все – ви робите щось не так, точніше у вас немає інструкції, як самостійно вивчити англійську мову з нуля.
Як вивчати англійську з нуля: покрокова інструкція
Перш ніж вкотре починати опановувати англійську з нуля, складіть або запозичте в нас простий план. Це допоможе вам зберегти час і сили, а також довести розпочате до кінця.
1. Визначте вашу мету
І причому ви самі для себе її повинні визначити, а не хтось сторонній вам повинен сказати. «Я хочу вивчити англійську з нуля. Я хочу розмовляти англійською, але у мене погано з граматикою», – зазвичай так звучать «цілі» людей, які замислюються над вивченням англійської або вчили її колись давно в школі. Спочатку це, звичайно, хороші цілі, але вони далеко вас не приведуть.
Мета має бути максимально конкретною і позначена конкретними часовими рамками. Наприклад: «За 3 місяці я хочу вивчити англійську з нуля так, щоб при відвідуванні іншої країни я міг/могла поговорити з місцевими жителями, з персоналом у готелі або ресторані на звичайні побутові теми».
Приклад ще однієї мети: «Через 6 місяців я хочу виступати на закордонній конференції, впевнено володіти інформацією, про яку розповідаю, вміти відповісти на поставлені запитання і вміти поспілкуватися з учасниками конференції, яка присвячена глобальному потеплінню».
У цих прикладах ми бачимо, що люди поставили собі конкретні цілі, а також позначили час, за який вони повинні їх досягти. Також бачимо, що цілі різного рівня складності, якщо в першому прикладі для того, щоб спілкуватися на побутові теми, вистачить рівня Pre-Intermediate, то для другого прикладу потрібно підтягнути англійську до рівня Upper-Intermediate.
Чи будуть однаковими методи досягнення цих цілей, і відповідно, методи вивчення англійської мови? Вони будуть різними. Адже в кожному конкретному випадку необхідно враховувати, що саме потрібно «підтягнути»: граматику, письмо, читання або усне мовлення. А можливо, слід починати вчити англійську з нуля? І вже від цього виходити, розуміючи, який метод застосовувати в своєму навчання.
2. Виділіть час для навчання
Наступне, що має враховуватися при самостійному вивченні англійської з нуля, кількість часу, який ви готові витрачати на своє навчання, виходячи зі своєї мети і того, як швидко ви хочете її досягти.
Потрібно подумати і записати: скільки часу ви готові приділяти вивченню англійської з нуля, чи готові ви займатися щодня або двічі на тиждень? Визначте тривалість свого заняття: скільки часу ви готові витрачати на один урок. Це може бути як п'ятнадцять хвилин, так і годину. Зазвичай рекомендують займатися по годині щодня або три рази на тиждень, щоб в максимально стислі терміни досягти бажаного результату.
Але варто зауважити, що це дуже інтенсивний графік, не всім він може підійти. Тому оберіть максимально комфортну для вас кількість часу, який ви готові приділити своєму навчанню. Будьте чесні з собою. Якщо ви готові приділити тільки десять хвилин на день, приділяйте тільки десять хвилин. Інакше якщо ви пообіцяєте собі приділяти вивченню англійської з нуля, наприклад, по годині на день, але не будете цього робити, відкладаючи все на завтра, то сенсу в цьому не буде. Швидше досягне успіху та людина, яка буде витрачати хоча б 10-15 хвилин на день, ніж та, яка нічого не робить.
3. Знайдіть ресурси та складіть програму
Які ресурси для вивчення англійської з нуля можна використовувати? Найперше і найголовніше правило: при виборі матеріалів і ресурсів для вивчення англійської з нуля потрібно відштовхуватися від своїх інтересів і цілей. Наприклад, якщо вам не подобається читати книги, то не варто як свій основний ресурс брати англійську літературу. Краще вибирати ті ресурси, які направлені на аудіювання. Це можуть бути подкасти, блоги, різні канали на YouTube про історію, життя тварин, ядерну фізику, диктанти тощо.
Вивчайте англійську з нуля самостійно за допомогою цієї інструкції
4. Оберіть ефективні види вправ
Після того, як ви вибрали собі ресурс, з якого ви будете черпати інформацію для ваших уроків, переходимо до різних видів відпрацювань. Перше – це вчити слова. Адже якщо ви вчите англійську з нуля, тоді вам необхідно вчити слова, фрази і навіть речення. Буде найкраще заучувати речення з конкретним словом, так ви будете бачити, як і коли воно використовується, і ніколи не переплутаєте одне слово з іншим. В першу чергу, мова потрібна, щоб нею розмовляти, спілкуватися, взаємодіяти з іншими людьми. А різні слова, фрази, речення допомагають нам у цьому.
Що варто пам'ятати під час відпрацювання лексики:
- Вивчайте тільки потрібні вам слова, які ви будете використовувати в реальному житті. Це базові слова плюс ті, які вам необхідні для роботи, подорожей або для виступу. Вибираєте тематику слів, виходячи з вашої мети.
- Коли ви вивчили те чи інше слово або тільки почали його вчити – вигадуйте свої приклади його застосування. Так ви будете швидше запам'ятовувати нові слова.
- Вивчайте слова в контексті. Якщо ви не можете ще вигадати свій приклад, то замість того, щоб вивчити одне слово, вчіть одразу речення або фразу.
- Не намагайтеся запам'ятати або вивчити всі значення одного слова одразу. Краще йти крок за кроком. Тому що ви можете заплутатися і неправильно вживати слово. Сьогодні ви вивчили одне значення, завтра друге і так далі.
- Одразу закріплюйте вивчені слова на практиці. Що це означає? Ви можете розіграти діалог зі своїм другом або ж з самим собою, але краще використовувати його в розмові з іншими людьми.
Варто зауважити, що ці правила працюють як для людей, які вивчають англійську з нуля, так і для більш високих рівнів.
Пам'ятайте, немає одного універсального методу вивчення слів. Кожен вибирає те, що підходить йому. Деяким людям може подобатися писати одне слово або речення 10 разів, іншим складати картки від руки. Але ми пропонуємо спростити трохи вам життя і використовувати при вивченні англійської з нуля додатки для вивчення і закріплення слів. Це може бути Quizlet, Memrise або інші схожі програми. Їх дуже багато, виберіть ту, з якою вам буде комфортно працювати.
Далі потрібно відпрацювати граматику. Граматична частина будь-якої мови не така велика, як ви думаєте. З її допомогою ми розуміємо, як будується речення. І це те, з чого потрібно почати вивчення граматики. Просто зрозуміти, як будувати речення, і на цю основу «нанизувати» різні слова, фрази, ідіоми. І вже потім вивчати граматику залежно від рівня.
До речі, свій рівень володіння англійською мовою ви можете перевірити на цьому сайті. А список граматичних тем за рівнями ви можете подивитися тут.
Важливо! Будь ласка, після перегляду сайту зі списком граматичних правил не непритомнійте. Не потрібно вчити всю граматику одразу. Пам'ятайте: крок за кроком, поступово ви досягнете бажаного результату.
Як вчити і закріплювати граматику? Ви вибрали певну тему, яку хочете освоїти, й одразу вам потрібно прочитати правило і зрозуміти, усвідомити, як його застосовувати. Для цього потрібно просто скласти 10, 20, 30 прикладів на це правило. Також ви можете закріпити обрану тему, використовуючи прекрасний сайт Kahoot.com або невеликі тести на закріплення.
Якщо у вас рівень Pre-Intermediate, і ви вже більш-менш розумієте, про що говорять люди англійською, то можете використовувати для вивчення граматичних тем сайт Engvid.com. Тут ви знайдете близько 1000 відео на різні теми з граматики, лексики, вимови від носіїв англійської мови. Вони розкладуть вам по поличках усі правила англійської, все, що вам залишиться – це їх закріпити.
Пам'ятайте: найбільш важливий, ефективний і цікавий метод закріплення граматики – це практика, тобто спілкування. Ви можете спілкуватися, з ким хочете, де хочете і коли хочете. Буде це ваша мама, яка знає англійську мову, або американець на Facebook – вирішувати вам. І ми переходимо до пункту номер п'ять.
Вивчайте англійську мову з нуля більш ефективно
5. Знайдіть людину для практики спілкування
Мова – це практика, практика і ще раз практика. Особливо вона важлива для людей, які хочуть вивчити англійську мову з нуля. У вас нічого не вийде без неї. Ви можете завчити хоч тисячу правил, але якщо ви не будете застосовувати їх на практиці, то сенсу від того, що ви їх вивчили, не буде. Тому дуже важливо знайти людину, з якою ви будете спілкуватися англійською. Це не обов'язково має бути нейтів спікер. Наприклад, якщо ваша сестра знає англійську, то ви можете спілкуватися з нею або зі своїми друзями. Але якщо у вашому колі спілкування немає людей, які знають англійську мову, то ви можете знайти їх з легкістю в інтернеті. Пропонуємо вам деякі додатки, за допомогою яких можна спілкуватися й одночасно вивчати англійську з нуля з носіями мови.
- Hello talk. Додаток, за допомогою якого ви зможете спілкуватися не тільки з носіями англійської мови. А якщо ви захочете вивчати французьку або німецьку мову, ви там теж зможете знайти собі співрозмовників. Листуйтеся, надсилайте голосові повідомлення або влаштуйте відеоконференцію. А якщо вам набридло писати або розмовляти, ви зможете створити графіті і поділитися зі своїми друзями.
Отже, ви залишаєтеся один на один з іноземцем, і раптом ви забули слово, думаєте, потрібно буде шукати його в словнику, але ні, в цьому додатку вже вбудовані інструменти для перекладу, вимови, транслітерації і виправлень.
Якщо вам захочеться поспілкуватися з іншою людиною, або буде потрібна порада, або ви захочете поділитися своїми результатами – ви можете зробити пост, який буде видно всім носіям мови. Але якщо ви подумали, що це додаток – просто чат для спілкування з нейтів спікерами, поспішаємо вас розчарувати. Тут ви вчитеся на своїх помилках, що ідеально підходить для новачків. Ця програма не просто змінює неправильне слово на правильне, а коригує ціле речення, вашу вимову – і ви одразу можете побачити свою помилку і надалі її не робити, а говорити, писати і вимовляти правильно. Ця програма доводить, що вивчення англійської з нуля і спілкування з нейтів спікерами не тільки можливе, але й ефективне. Завантажте цей додаток, і ви самі побачите, скільки корисного та цікавого можна тут знайти.
- Hi native. Якщо ви не знаєте, як буде «яєчня» англійською, або вам цікава правильність вимови слова «cucumber», в цьому додатку дадуть відповідь на будь-яке ваше запитання. Запитуйте буквально про все носіїв англійської та інших мов, вони завжди готові вам допомогти. Також ви можете ставити запитання не тільки про мову, але також про культуру. Тут люди допомагають одне одному вивчати англійську і розвиватися далі. Ви точно не підете без відповіді з цього додатка. Тож якщо у вас є запитання з приводу англійської мови, на яке у вас або у вашого українського викладача немає відповіді, завантажте цю програму і отримаєте її від нейтів спікера.
- Cambly. Вивчайте англійську мову з іноземними викладачами. Ця програма – онлайн-платформа, яка дозволяє вивчати англійську, не виходячи з дому. Ви будете спілкуватися і навчатися англійської з нуля не просто з носіями мови, а з репетиторами-іноземцями. Ви можете практикувати розмовну мову, вимову й інші аспекти англійської. Але, на відміну від двох попередніх програм, ця платна.
6. Стежте за своїм прогресом
Як ви дізнаєтеся, просунулися ви в вивченні англійської чи ні? Є якийсь ефект від ваших занять або ви стоїте на місці? Щоб це дізнатися, вам має сказати про ваші результати інша людина. На курсах це був би вчитель, але оскільки ви вирішили займатися самостійно, то запитувати у своїх знайомих, родичів, друзів, наскільки ви просунулися в своїх заняттях, безглуздо. По-перше, тому що вони не знають, на якому рівні був ваш навик спочатку. По-друге, не завжди близькі люди можуть сказати правду. Вони можуть сказати або що ви молодець – продовжуйте далі, або що у вас нічого не вийде. Тому записуйте себе на відео. Кожні два тижні, наприклад. Вигадайте пару запитань або візьміть їх в інтернеті і дайте відповідь на них на камеру. Потім, переглядаючи своє відео, ви будете бачити, наскільки ви просунулися в своїх заняттях, що вам потрібно підтягнути і на що зробити акцент. Також не забудьте записати відео запропонованого формату перед початком навчання. Так у вас буде відправна точка, від якої ви будете відштовхуватися, вимірюючи свій прогрес.
Дотримуючись цих шести правил, ви самі зможете вивчити англійську мову. Ну а якщо ви знаєте, що самодисципліна – це не ваш коник, і вас потрібно трохи підштовхнути і направити, тоді ми чекаємо вас на нашому першому занятті. Ми – це Project 12. Ваша сучасна, прогресивна школа англійської мови. Ми допоможемо досягти вам бажаного результату в стислі терміни, адже ми використовуємо сучасні та перевірені методи вивчення англійської.
Наші «фішки»:
- перевернутий урок;
- адаптивний графік навчання;
- інтерактивна онлайн-платформа;
- розмовні клуби з носіями англійської мови.
Не пропустіть свій шанс – приходьте до нас!