Zero waste – життя без сміття – тренд, що має на меті зменшити кількість побутових відходів.

Три основні принципи zero waste: reduce – reuse – recycle (зменшити споживання – повторно використовувати – переробляти). Саме такі прості принципи ведуть до responsible consumption – відповідального споживання та зменшення кількості сміття в цілому, а найголовніше – пластику.

Змінювати свій стиль життя важко, особливо коли не знаєш, з чого почати. Тому ось 5 порад, що допоможуть доєднатися до zero waste lifestyle.

1. Купуючи каву, смакуйте її у закладі, так ви відмовитесь від використання стаканчика та кришечки. Якщо ж є бажання купити каву з собою (coffee-to-go), то найкращою альтернативою стане власна чашка (reusable cup), розмаїття яких представлене в багатьох магазинах. Як приємний бонус, більшість кав’ярень робить знижку покупцям зі своїми чашками.

2. Ходіть до магазину із сумкою з тканини (fabric shopping bag), а також з маленькими eco bags для овочів та фруктів. Якщо є можливість, обирайте продукти в упаковках, що підлягають переробці (recyclable packaging).

Zero waste

3. Не завадить придбати власну пляшку для води (water bottle). Зберігати водний баланс важливо, тому обирайте гарну скляну пляшечку та наповнюйте її за необхідності. Більшість офісів має кулери з водою, тому знайти, де поповнити (refill) запаси води, не буде проблемою.

4. Коктейлі та кава смакують однаково як із трубочками (straws) так і без, тому можна відмовитись від них або замінити на металеві.

5. Звичка брати їжу з собою стала частиною нашого життя, тому можна відмовитися від використання одноразових столових приборів та носити з собою власні ложку та виделку (your own spoon and fork), вони не займуть багато місця в сумці, проте кількість сміття значно зменшиться.

Zero waste

Це не лише хороші звички, а також ще одна причина пишатися тим, що ви робите щось корисне щодня.