Центр англійської мови: як організувати
своє навчання

Коли ви обираєте центр англійської мови, ви оцінюєте його за певними критеріями, збираєте відгуки, перевіряєте компетентність викладачів. Але коли навчання вже безпосередньо почалося, щось може йти не так, як ви собі уявляли. Найчастіше проблема криється в організації навчання. 

 

Центр англійської мови: як організувати своє навчання

 

Зміст

1. Основні помилки при організації навчання
    1.1. Незручний розклад занять
    1.2. Невідповідні матеріали для навчання
    1.3. Помилкова мета занять
    1.4. Відсутність мотивації
2. Як правильно підійти до організації навчання в центрі англійської мови
    2.1. Ставте цілі навчання
    2.2. Складіть графік занять
    2.3. Тестуйте себе
    2.4. Проводьте роботу над помилками
3. Як правильно організувати дистанційне навчання
    3.1. Ознайомтеся з платформою для навчання в центрі англійської мови
    3.2. Забезпечте технічну складову
    3.3. Знайдіть тихе місце
    3.4. Отримуйте зворотний зв'язок

У цій статті ми розберемо основні помилки в організації навчального процесу. Поговоримо, як підійти до навчання в центрі англійської мови так, щоб воно виявилося максимально ефективним.

Основні помилки при організації навчання

Центр англійської мови надає послуги навчання, тож, на перший погляд, організувати власне навчання не так і важко. Однак існує велика кількість підводних каменів, які можуть вплинути на якість навчання. 
 

Центр англійської мови: як організувати своє навчання - 1
Прості поради допоможуть уникнути помилок під час вибору центру вивчення іноземної

Незручний розклад занять

Складаючи розклад уроків у центрі англійської, ви спираєтесь на кількість вільного часу. Це правильно, але потрібно також враховувати те, що заняття мають проходити з певною частотою. Небажано робити перерви між заняттями більше двох-трьох днів. Також не варто ставити заняття занадто часто, тільки якщо у вас не інтенсивний курс іноземної мови. Порадьтеся з викладачем. Якщо ви сумніваєтеся, вам підкажуть, як краще скласти розклад з урахуванням вашого особистого графіку, щоб заняття в центрі англійської мови не спричиняли дискомфорт.

Невідповідні матеріали для навчання

Коли ви йдете до центру англійської мови, ви ставите перед собою певну мету. Не так важливо, чого саме ви хочете досягти, якщо мета поставлена ​​чітко – то викладач скоригує програму та підбере такі методичні матеріали, які напевно зможуть допомогти досягти задачі. Якщо матеріали в центрі підібрані неправильно або ви не уточнили, для чого ви збираєтеся вивчати англійську мову, то ви можете залишитися без потрібних навичок. Наприклад, ви будете багато займатися практикою говоріння, а вам необхідне ідеальне знання граматики, щоб скласти тест з англійської мови на роботі. Головне завдання – все обговорити заздалегідь, щоб не витрачати гроші і час на неефективні курси.

Помилкова мета занять

Крім неправильних матеріалів, ви можете помилитися в постановці завдання. Важливо чітко і максимально вузько визначити, що ви хочете отримати від занять з англійської мови. Якщо ви хочете підняти рівень граматики, то потрібно визначити, до якого рівня ви хочете його покращити. Для людини без досвіду може бути важко з першого разу визначити мету навчання, особливо якщо немає чогось конкретного, наприклад, іспиту або співбесіди на роботу. Якщо людина просто хоче покращити свою англійську, то їй необхідно порадитися з менеджером у центрі англійської мови й обрати відповідну програму.

Відсутність мотивації

Ще одна поширена помилка при навчанні в центрі англійської. Бувають ситуації, коли на початку навчання людина займається активно, швидко засвоює матеріал і демонструє належну активність на уроці, але через кілька занять ентузіазму вже помітно менше. Це може бути виявом відсутності мотивації, оскільки людина сама не розуміє, навіщо їй це потрібно, або не усвідомлює всієї важливості навчання. Навчання в центрі англійської мови вимагає від учнів самоорганізації і мотивації, адже завдань зазвичай багато, а матеріал досить складний.

Як правильно підійти до організації навчання в центрі англійської мови

Навчання в центрі англійської мови вимагає певної підготовки і дотримання деяких правил. Тільки так можна говорити про успішне засвоєння матеріалу. Коли ви вже вибрали для себе відповідний центр іноземної мови, визначте мету навчання, розробіть зручний і ефективний графік занять у центрі. Безпосередньо під час навчання потрібно проходити контроль знань і проводити роботу над помилками. Це допоможе зробити навчання значно продуктивнішим.
 

Центр англійської мови: як організувати своє навчання - 2
 

Ставте цілі навчання 

Постановка мети – це те, що необхідно зробити, щойно ви усвідомили потребу у вивченні англійської мови в центрі. Вирішіть для себе, що ви хочете вивчити, чого досягти – і вам буде набагато простіше зрозуміти, чи правильно ви вчитесь у центрі. Може, знадобиться коригування програми або потрібно буде приділити більше уваги якомусь конкретному виду діяльності. Відштовхуйтесь від того, який результат вам потрібен: успішне складання іспиту з англійської мови, туристична поїздка за кордон або інші види активностей.

Складіть графік занять

Графік занять також відіграє важливу роль, коли ви вчитеся в центрі англійської мови. Він не має бути занадто щільним для того, щоб ви могли відпочити, але й перерва між заняттями не має затягуватися. Великі перерви між заняттями вибивають з колії, ви забуваєте, на чому зупинилися минулого разу. 

Тестуйте себе

Це один із ключових моментів у навчанні англійської мови. Важливо завжди проводити проміжний і підсумковий контроль знань, а якщо вас не тестують, то це ознака поганого центру англійської мови. Контроль успішності потрібен для того, щоб і ви, і викладач чітко розуміли, наскільки ви встигаєте за програмою і як вам дається навчання. Контрольні та перевірочні роботи показують, як добре ви засвоїли пройдений матеріал. Якщо результат роботи незадовільний, то викладач може вирішити приділити більше уваги тому аспекту, з яким у вас туго. Перевірки дозволяють коригувати програму залежно від успішності кожного учня.

Проводьте роботу над помилками

Крім того, що ви проводите періодичний контроль знань, важливо також виконувати роботу над помилками. Це теж допомагає з'ясувати слабкі сторони учня та змінити програму. Робота над помилками — це одне з ключових правил в будь-якому центрі англійської мови. Вона проводиться з викладачем, після перевірочної роботи ви з ним разом дивитеся на помилки й аналізуєте, як потрібно зробити правильно. Це дасть можливість швидко розібратися в тому, що ви не зрозуміли на заняттях раніше, а викладач для себе відзначить, які основні труднощі у вас були, щоб змінити методику навчання, приділити більше уваги певному виду активності.

Як правильно організувати дистанційне навчання

Дистанційне навчання значно відрізняється за своєю організацією від звичайного центру англійської мови. Для такого формату навчання часто використовуються авторські платформи, де студенти мають доступ до підручника, графіку, новин тощо.
 

Центр англійської мови: як організувати своє навчання - 3
Організація дистанційного навчання багато в чому залежить від самих студентів

Ознайомтеся з платформою для навчання в центрі англійської мови

Перш ніж вивчати англійську онлайн, ознайомтеся з платформою для навчання. Встановіть її на комп'ютер і телефон, якщо є така можливість. Також огляньте її основні функції, як проходять заняття, чи є доступ до потрібних вам розділів і інформації. Це потрібно для того, щоб ви не витрачали час на це безпосередньо на занятті, адже воно обмежене. Якщо вам щось буде не зрозуміло, ви зможете поставити запитання викладачеві ще до початку навчання. Чим раніше ви розберетеся з платформою для навчання, тим більше часу у вас залишиться на те, щоб вчити іноземну мову.

Забезпечте технічну складову

Оскільки навчання проходить у форматі онлайн, вам необхідно забезпечити всю технічну складову. Встановіть програму собі на комп'ютер, переконайтеся в тому, що інтернет працює стабільно. Очевидно, що ви не можете вплинути на несподівані обриви зв'язку повністю, але потрібно максимально їх зменшити. Також корисно використовувати гарнітуру для розмов. Поганий звук ускладнить комунікацію і буде відволікати як інших учнів, так і викладача центру англійської.

Знайдіть тихе місце

Коли ви займаєтеся онлайн, ви можете обрати будь-яке зручне для вас місце. Важливо розуміти, що потрібно не просто місце, де вам було б комфортно займатися, але де буде тихо і малолюдно. Ви можете займатися вдома або в офісі після роботи, коли всі пішли. 

Отримуйте зворотний зв'язок

Незважаючи на те, що під час навчання онлайн в центрі англійської мови ви отримуєте помітно менше особистого спілкування, як і раніше, важливо тримати зв'язок з викладачем. Він дозволить вам зрозуміти, що ви як учень робите не так, які моменти слід поліпшити. Також ви будете отримувати різні корисні рекомендації та розбирати помилки. Завдяки цьому ви будете швидше закривати прогалини в знаннях і швидше йти до мети. Такий підхід зробить ваше навчання в школі максимально продуктивним.

Так, навчання в центрі іноземних мов вимагає певної підготовки й уважності до деталей. Важливо ще безпосередньо до початку навчання визначитися з метою, дізнатися більше про те, як будуть проходити заняття. А якщо ви вчитеся онлайн, то завчасно подбати про технічну складову навчання. Ніхто не застрахований від помилок. Але якщо дотримуватися простих правил і відповідально підходити до навчання, то ви неодмінно досягнете хорошого результату у вивченні англійської.