Наше тіло йде з нами, куди б ми не вирушили. Але коли ми починаємо курси англійської, тема частин тіла зазвичай відходить на другий план. Саме з цієї причини ми вирішили присвятити велику статтю вивченню слів, які позначають частини тіла та внутрішні органи. Ця лексика стане вам у пригоді, коли виникне необхідність описати біль або дискомфорт у тілі. Не менш важливо знати правильну вимову іноземних слів, щоб ваші співрозмовники могли правильно зрозуміти сказане.
Зміст
1. Частини обличчя англійською мовою
2. Вивчаємо назви кінцівок на курсі англійської
3. Тримаємо курс на англійські назви внутрішніх органів
Почнемо з головного: словосполучення «частина тіла» англійською мовою перекладається як «part of body». Ймовірно, обрані вами курси англійської періодично будуть зачіпати лексику, яку ми підготували сьогодні. Але завдяки нашій статті ви отримаєте велику підказку на будь-який випадок життя. До того ж, ми зосередили увагу на словах, які рідко використовуються в повсякденній мові. Ми також включили багато прикладів використання лексики, щоб ви могли успішно використовувати нові слова.
Назви деяких частин тіла ви знаєте ще зі шкільного курсу англійської або з реклами. Наприклад, назва шампуню «Head & Shoulders» дослівно перекладається українською як «голова та плечі». Одразу ж вивчимо вимову та приклади, які знадобляться на курсах англійської.
Однією з важливих тем будь-якого курсу англійської є вивчення лексики, пов'язаної з частинами тіла, скелетом і внутрішніми органами людини
Слово «head», яке позначає голову, вимовляється як /hed/.
- This guy has a big head. – У цього хлопця велика голова.
Правильну вимову «shoulders» перевіряйте за транскрипцією /ˈʃəʊldəz/, яку на курсі поглибленої англійської можна підглянути в словнику. Щоб потренуватися з вимовою в живій мові, прочитайте вголос:
- A sailor has a large parrot on his shoulder. – У моряка на плечі сидить великий папуга.
Частини обличчя англійською мовою
Рухаємося далі та переходимо до іноземних назв частин обличчя людини.
Face – обличчя. В англійській мові це слово правильно вимовляється /feɪs/. Ось приклад його використання в реченні з мовних курсів:
- Your face is all red. – У тебе червоне обличчя.
Eyes – очі. Не важко здогадатися, що для створення однини необхідно забрати у «eyes» останню букву «s» – і тоді вийде англійське слово «eye». У множині говоріть /aɪs/, в однині – /aɪ/. Приклади з курсу англійської:
- Her eyes are beautiful. – У неї гарні очі.
- Brian got a midge in his eye. – Брайану в око потрапила мошка.
Ears – вуха. Щоб створити однину, використовуйте приклад, який ми навели вище. Вимовляється «ear» відповідно до транскрипції /ɪər/. На курсі англійської після довгого аудіювання можете сказати:
- My ears hurt. – У мене болять вуха.
Mouth – рот. Якщо це слово потрапить вам на англійських курсах, слід озвучувати його /maʊθ/. Потренуйтеся за допомогою простого речення:
- Sara says her mouth is dry. – Сара каже, що у неї пересохло в роті.
Nose – ніс. На курсах базової англійської озвучуйте слово згідно з транскрипцією /noʊz/. Закріпимо для кращого засвоєння:
- I got stung by a bee on the nose. – Бджола вжалила мене в ніс.
Chin – підборіддя. Вимова цього слова досить проста, тому під час навчання на мовному курсі просто згадуйте транскрипцію /tʃɪn/, а також це просте речення:
- He cut his chin while shaving. – Він порізав своє підборіддя під час гоління.
Cheek – щока. Для створення множини додавайте до «cheek» букву «s». Читається це слово досить просто – /tʃiːk/. Обов'язково повторіть його в прикладі з курсу англійської:
- Paul had a birthmark on his left cheek. – У Пола була родимка на лівій щоці.
Forehead – лоб. Для правильно читання використовуйте транскрипцію /ˈfɔːhed/. Якщо вам важко її прочитати, зверніться за допомогою до викладача мовного курсу. Також попрактикуйтесь із реченням:
- He mopped her forehead with a towel. – Він витер їй лоб рушником.
Вивчаємо на курсах англійської назви кінцівок
Почнемо з базових слів: «extremities» – це «кінцівки» англійською мовою. Вимовляється як /ɪkˈstremɪtɪz/. Якщо в попередньому списку слів вам вдалося самостійно перекласти кілька пунктів, то з кінцівками також не буде труднощів. Крім основної лексики, ми включили кілька додаткових слів, яких зазвичай не вистачає новачкам із маленьким словниковим запасом.
Arms – руки. Правильну вимову відкоригуйте за транскрипцією /ɑːrms/. Щоб не помилятися на курсі інтенсивної англійської, повторіть таке речення вголос:
- She crossed her arms. – Вона схрестила руки.
Legs – ноги. Вимовляється в англійській мові як /leɡs/. На мовному курсі вам буде легко впоратися з читанням речень, у яких є це слово:
- I ran a lot; now I can’t feel my legs. – Я багато бігав; тепер я не відчуваю своїх ніг.
Feet – стопи. Але на курсах з англійської іноді це слово може перекладатися як «ноги» – це лише особливість нашої мови. Ми дійсно часто згадуємо ноги, коли маємо на увазі лише стопи. Але вам важливо запам'ятати, що якщо в тексті написано «feet» – йдеться безпосередньо про ступні. Щоб викладачі та інші студенти на мовному курсі змогли вас зрозуміти, обов'язково потренуйтеся вимовляти це слово – /fiːt/. Також врахуйте, що «feet» використовується у множині. Якщо вам необхідно щось розповісти про одну свою ступню, потрібно використовувати однину – «foot». Транскрипція виглядає так – /fʊt/.
- I have big feet. – У мене великі ступні.
- My right foot is swollen. – Моя права ступня опухла.
Wrist – зап'ястя. Потренуйтеся вимовляти це слово спочатку за допомогою транскрипції – /rɪst/, а потім на прикладі з курсів англійської (зверніть увагу, що в реченні використано множину):
- My wrists hurt. – У мене болять зап'ястя.
Ankle – щиколотка. Якщо в тексті, який викладач запропонує вам прочитати на курсі, попадеться це слово, прочитайте його як /ˈæŋ.kəl/. Для закріплення скористайтеся прикладом із мовних курсів і обов'язково складіть власні речення для тренування мови:
- I twisted my ankle last week. – Минулого тижня я підвернула щиколотку.
Тримаємо курс на англійські назви внутрішніх органів
Запам'ятовуємо: «внутрішні органи» – це «internal organs». Англійські слова, що позначають внутрішні органи, дуже важливі. Коли ви опинитеся на прийомі у лікаря або просто відчуєте дискомфорт, важливо правильно визначити орган, який подає тривожні сигнали. Назви внутрішніх органів також часто трапляються в англомовних текстах або лекціях про здоров'я. Перейдемо до лексики з курсу англійської.
Heart – серце. Наш головний орган потрібно правильно вимовляти – /hɑːt/. На мовному курсі потренуйте вимову разом із викладачем і за допомогою такого речення:
- My heart is pounding. – Моє серце калатає.
Stomach – шлунок. Зверніть увагу на транскрипцію – /ˈstʌm.ək/. Вона досить складна, тому приділіть багато часу тренуванню й обов'язково перевірте себе під час заняття на мовному курсі:
- I have a stomach ache. – У мене болить шлунок.
Lungs – легені. А озвучувати англійську назву цього парного органу слід /lʌŋz/. Потренуйтеся на простому прикладі з курсу базової англійської:
- Smoking is bad for your lungs. – Куріння шкідливе для легенів.
Kidney – нирка. Уважно вивчіть транскрипцію /ˈkɪd.ni/, щоб уникнути непорозумінь під час спілкування з англомовними людьми. На курсі англійської часто наводиться таке речення (зверніть увагу, що слово використано у множині):
- Drinking water is good for your kidneys. – Питна вода корисна для нирок.
Liver – печінка. Той випадок, коли про значення слова можна здогадатися інтуїтивно. Вимовляється як /ˈlɪv.ɚ/. Під час проходження медогляду перед курсом кермування деяким людям доводиться чути від лікаря невтішний діагноз:
- You have an enlarged liver. – У вас збільшена печінка.
Brain – мозок. Вимовляється в англійській мові як /breɪn/. Слово часто використовується в складних словах із двома коренями, наприклад, «brainstorm» (мозковий штурм). Приклад використання в мові, який часто повторюється на мовних курсах:
- My brain stores a lot of information. – У моєму мозку зберігається багато інформації.
Без сумнівів, наведений список лексики, що позначає частини тіла та внутрішні органи людини, не є вичерпним. Саме з цієї причини так важливо відвідувати курси англійської, щоб поступово знайомитися з різними словами та запам'ятовувати їх завдяки застосуванню на мовному курсі та в повсякденному житті. Адже без практики будь-який вордліст буде марний.
Щоб поліпшити свої успіхи на курсі, також не забувайте присвячувати час англійській мові, коли ви вдома. Поповнюйте словниковий запас, вивчайте правила граматики. Щоб перевірити себе, діліться досягненнями з викладачем на курсі англійської. Він допоможе знайти помилки та підкаже, як уникати їх у майбутньому. Саме такий комплексний підхід до вивчення іноземних мов зазвичай приносить хороші результати.