Курси англійської з носієм мови: корисна практика чи
марнування часу

Зазвичай курси англійської з носієм мови пропонуються мовними школами як доповнення до звичайних уроків іноземної. Чи потрібні вони всім? Щоб розібратися в цьому й не витрачати свій час даремно, варто розглянути всі переваги та недоліки такого виду навчання.

Зміст

1. Переваги курсів англійської з носієм мови
    1.1. Покращуємо навички розуміння мови
    1.2. Коригуємо вимову
    1.3. Позбуваємося мовного бар'єру
    1.4. Поповнюємо словниковий запас
    1.5. Відкриваємо для себе культуру англомовних країн
    1.6. Вивчаємо мову в цікавій формі
2. Недоліки курсів англійської з носієм мови
    2.1. Можна не отримати очікуване
    2.2. Імовірність перейняти граматичні помилки
    2.3. Недостатня самостійна робота

 

Курси англійської з носієм мови: корисна практика чи марнування часу

 

Переваги курсів англійської з носієм мови

Спершу розглянемо, чому заняття з носієм мови на курсах англійської вважаються незаперечною перевагою школи. Такі заняття цінуються як самою школою, так і студентами. Нейтів спікери активно залучаються для роботи в розмовних клубах, куди люди із задоволенням ходять, щоб поліпшити свою розмовну англійську. 

Переваги курсів англійської з носієм мови
Спілкуючись із носієм іноземної, ви зможете значно поліпшити навички своєї розмовної мови

Покращуємо навички розуміння мови

Один із найпоширеніших страхів під час спілкування з іноземцями – не зрозуміти, незважаючи на всі свої навички, про що говорить інша людина. І правда, спочатку зрозуміти англійську мову в розмові з носієм буває досить важко через особливості вимови. Специфіка вимови буде залежати від регіону проживання. Тут же можуть з'являтися певні слова, характерні для певної місцевості, які ви могли ніколи й ніде не чути.

Спілкування з носієм мови на курсах – прекрасний спосіб навчитися добре розуміти англійську мову на слух незважаючи на акцент і темп. Якщо вам вдасться поспілкуватися з носіями мови з різних англомовних країн, це буде чудово. Вас більше не злякає інший акцент і манера, ви зможете з легкістю вести бесіду з іноземцями.

Коригуємо вимову

Звикнувши до акценту носія англійської мови, ви зможете зайнятися своїм. На курсах англійської вам вдасться з часом перейняти манеру розмови носія і виправити свої помилки у вимові. Ваша іноземна мова стане красивою та зрозумілою для іноземців. Головне, щоб заняття на курсах з носієм відбувалися з певною періодичністю, адже однієї розмови на місяць не буде достатньо для того, щоб відточити вимову. Плюс на таких курсах ви зможете позбутися страху сказати щось неправильно. Ви переконаєтеся, що незважаючи на неточності або неідеальну вимову вас усе одно розуміють. 

Позбуваємося мовного бар'єру

Мовний бар'єр – головний ворог навіть найталановитіших студентів. Можливо, ви вже досить впевнено використовуєте англійську в комфортних умовах – на заняттях із добре знайомою групою або один на один із викладачем, відвідуючи курси. Але що буде, якщо ви зустрінетеся з носієм іноземної мови? Тут же ви можете забути, що знали, і почати сумніватися у своїх словах.

Регулярно спілкуючись із іноземцями на курсах англійської, ви отримаєте можливість поступово звикнути до таких стресових ситуацій. Ваш співрозмовник точно знає, що ви ще вчитеся й не володієте всією лексикою. Крім цього, ви потренуєтеся висловлювати свою думку виключно іноземною, не використовуючи рідну мову, як це буває на курсах з україномовним викладачем. 

Поповнюємо словниковий запас

Носії мови люблять використовувати такі слова, які ви навряд чи знайдете в підручниках. Подумайте, адже ви не використовуєте книжкову українську мову в повсякденному спілкуванні. Так і з будь-якою іноземною мовою, тому регулярне спілкування з носієм мови допоможе вам неабияк поповнити свій словниковий запас сленгом і зробити мову жвавіше. У розмові у вас буде можливість уточнити, що означає те чи інше слово, або запитати, як можна описати якісь сучасні явища. 

Поповнюємо словниковий запас
Регулярне спілкування з носієм мови зробить вашу мову живою та сучасною

Відкриваємо для себе культуру англомовних країн

Ніхто не розповість про країну краще, ніж її мешканець. Звідки б не був ваш співрозмовник – з Великобританії, США, Австралії, Нової Зеландії – ви завжди знайдете, що в нього запитати, а він із задоволенням відповість на всі ваші запитання. Це допоможе вам краще зрозуміти культуру тієї країни, мову якої ви вивчаєте, і розширити світогляд. Цікавість до іноземної культури в розмові з людиною з англомовної країни допоможе вам під час подорожей. До того ж, використання будь-якої іноземної мови вимагає певної орієнтації в культурних особливостях. Не забудьте розповісти своєму співрозмовнику і про ваші звичаї, цілком ймовірно, що в майбутньому вас іще не раз про це запитають.

Вивчаємо мову в цікавій формі

Вивчення англійської з носієм не передбачає частого використання величезного кількості навчальних матеріалів. Найголовніше тут – ваше бажання і готовність говорити іншою мовою. Частіше за все ви будете обговорювати теми, які так чи інакше відображають суспільне життя в англомовних країнах і в усьому світі, або ті теми, які ви самі запропонуйте. Так ви зможете покращувати навички володіння англійською в легкій і невимушеній формі, обговорюючи те, що цікаво вам. Може, вас зі співрозмовником об'єднає одне хобі – і ви знайдете однодумця.

Недоліки курсів англійської з носієм мови

Як відомо, навіть найкращі починання мають свої недоліки. Які ж мінуси можуть бути в курсів англійської з носієм мови, коли всі їх так хвалять? І чи є сенс взагалі звертати на них увагу? 

Недоліки курсів англійської з носієм мови
Подивимося, в яких випадках курси можуть розчарувати вас

Можна не отримати очікуване 

Подумайте, чого ви очікуєте від курсів: навчитися побіжно говорити для подорожей, розвинути кар'єру, а може, просто розширити світогляд. Можливо, вас не влаштує група, до якої ви потрапили, адже у людей там будуть зовсім інші цілі. Або носій мови не буде добре розбиратися в тій конкретній темі, яка вам потрібна. А може, ви не відчуєте довірчої атмосфери та не зможете подолати свої страхи й мовний бар'єр.

Проблем може бути безліч, але їх просто вирішити. Прийнявши рішення відвідувати курси англійської з носієм мови, дізнайтеся про вашого співрозмовника та про групу, з якою вам доведеться займатися. Позначте мету вивчення англійської – і на курсах вам підберуть відповідного викладача. 

Імовірність перейняти граматичні помилки

Якщо у вас немає філологічної освіти, то цілком ймовірно, що ви іноді робите помилки навіть у рідній мові. Так і з носіями англійської: це звичайні люди, які також можуть сказати щось не зовсім правильно. Тож є імовірність, що ви запам'ятаєте якусь граматичну конструкцію неправильно або почнете повсюдно використовувати розмовні слова, які будуть недоречними в діловому мовлення. На курсах англійської з носієм мови ви в першу чергу тренуєтеся висловлювати свої думки англійською. А граматичні навички розвиваєте вже на основних курсах і за допомогою додаткових вправ

Недостатня самостійна робота

Може статися так, що навіть через кілька тижнів занять ви не бачите кардинальних покращень ні в сприйнятті англійської мови, ні в розмові іноземною. Так відбувається, коли студент повністю покладається на носія мови і чекає, що через певний час він почне чудово розмовляти. Але будь-яке навчання, навіть на курсах, вимагає зусиль як від викладача, так і від студента.

Щоб ваше навчання на курсах із носієм англійської мови було максимально ефективним, ви повинні займатися й після уроків. Зовсім не обов'язково сидіти за підручниками, адже практика – це й серіали, подкасти, відео англійською. Нехай спочатку ви будете розуміти далеко не все, через певний час ви побачите перші результати. 

Практика розмовної мови з носієм мови точно має більше переваг, ніж недоліків. Ми розібрали мінуси в першу чергу для того, щоб ви були готові до можливих труднощів і знали, як їх подолати. Обов'язково скористайтеся можливістю поспілкуватися з носієм іноземної та поліпшити свої навички, набути нових знань та підготуватися до ситуацій, коли вам доведеться говорити англійською з іноземцями. Такі курси не замінять вам повноцінного вивчення іноземної мови з повним розбором лексики та граматики, але стануть хорошим доповненням для тренування розмовної англійської.