Курси розмовної англійської в Харкові: ідіоми
та сленг

Фонетика, граматика, лексика – найважливіші мовні аспекти, які вивчають на харківських курсах англійської. Опановувати ці аспекти потрібно в комплексі, адже від словникового запасу, вимови та правильності побудови мовних конструкцій залежить рівень ваших навичок спілкування. Грамотна мова – це, звичайно, добре, але це далеко не єдина мета занять. Курси розмовної англійської в Харкові націлені також на те, щоб урізноманітнити словниковий запас студентів не тільки розповсюдженими фразами, але й специфічними розмовними мовними зворотами. Це дуже важливо для природності та швидкості мовлення.

Зміст

1. Поліпшити розмовну англійську на курсах у Харкові – це лише половина справи
2. Ідіоми та сленг – сучасна розмовна англійська на курсах у Харкові

 

Курси розмовної англійської в Харкові: ідіоми та сленг

 

Яку мету ми переслідуємо, спілкуючись навіть рідною мовою? Вже точно не продемонструвати прекрасну дикцію або, наприклад, вміння правильно розставляти наголоси в словах. Тому й курс розмовної англійської не має перетворити вас на великого оратора – він дозволить вам почуватися впевнено в спілкуванні з іноземцями. Ви навчитеся чітко і, головне, оригінально доносити свою думку. У який спосіб? За допомогою актуальною розмовної лексики, яку ви обов'язково вивчите на розмовних курсах. Словниковий запас, наповнений метафорами, оригінальними фразами та незвичайними мовними конструкціями, дозволить вам продемонструвати високий рівень володіння англійською мовою та допоможе розкрити свої особисті якості. Навчити студентів живої розмовної англійської – одне з пріоритетних завдань харківських курсів. У цій статті ми ознайомимо вас із найцікавішими аспектами розмовної мови, від яких залежить якість спілкування. 
 

 

Поліпшити розмовну англійську на курсах у Харкові – це лише половина справи

Незважаючи на те, що переважна більшість харків'ян записується на розмовні курси, щоб навчитися спілкуватися з носіями мови, багато хто почувається невпевнено та скуто в розмові. При цьому в них може бути досить хороший словниковий запас і грамотна мова. Тим не менш, вони все так же бояться чогось не зрозуміти або того, що не зрозуміють їх. 

Розмовна англійська мова, як і будь-яка інша, багата на слова, які можуть мати кілька значень. Не всі мовні школи в Харкові приділяють різноманітності лексики та доцільності використання тих чи інших фраз у певних ситуаціях достатньо уваги. Це не означає, що такі курси неефективні, просто їх фокус спрямований на граматику й фонетику. Якщо ж ви хочете поліпшити навички спілкування, більше практикуватися та всебічно вивчати англійську, розмовні курси в Харкові – саме те, що вам потрібно. Подібні заняття мають масу переваг.

 1. Позбавлення від акценту. Кожна мова має певну ритміку та звучання, тому в людей із різних країн різні акценти. Якщо ви вважаєте це недоліком, то його можна виправити систематичною практикою. Розмовні курси Харкова допоможуть вам виробити більш мелодійну мову, ви навчитеся правильно вимовляти важкі слова, грамотно розставляти наголоси в словах і реченнях.

 2. Різноманітність тематик. Звичайно, дуже важливо знати найпопулярніші слова та фрази, які можна використовувати в будь-яких ситуаціях. Знання навіть ста базових англійських слів вже дозволить вам спілкуватися на прості буденні теми. Але якщо ви хочете розмовляти про політику, літературу, мистецтво, музик, науку, то вам слід добре попрацювати над поповненням словникового запасу. Англійські школи Харкова проводять розмовні заняття на різні теми. У кожного студента є можливість поділитися своєю думкою з того чи іншого приводу.

 3. Практика з носіями англійської. Розмовні курси в Харкові часто співпрацюють з нейтів спікерами, щоб студенти слухали по-справжньому живу та природну мову. Також це дозволяє позбутися страху й невпевненості, адже не всім доводиться спілкуватися з іноземцями. Це чудова можливість дізнатися про чужу культуру з перших вуст, деякі соціальні аспекти, які дуже важливі для взаєморозуміння.
   

Курси розмовної англійської в Харкові: ідіоми та сленг - 1
Поєднання навчання та живого спілкування – курси англійської спрямовані на те, щоб ефективно застосовувати набуті розмовні навички на практиці

Звичайно, щоб заняття принесли результати, необхідно обрати курси, що відповідають вашим знанням і навичкам. Але практику розмовної англійської можна проводити вже з початкового рівня. Дивно, але саме люди з початковим рівнем почуваються вільніше та впевненіше в розмові, адже вони не так сильно сфокусовані на правильності мови. Їх цікавить сам момент спілкування. Студенти із середнім і навіть високим рівнем, незважаючи на знання граматики, зациклені на тому, щоб показати себе з кращого боку, тому їм часом важко піти на контакт і висловити свою думку. Є й інші причини, чому їхні розмовні навички виявляються слабшими за інші:

 • неможливість застосувати знання на практиці;
 • довга перерва у вивченні англійської;
 • нестача англійської мови в повсякденному житті;
 • відсутність досвіду живого спілкування з носіями англійської.

Курси розмовної англійської в Харкові пропонують найрізноманітніші заняття, завдяки яким ви зможете не тільки надолужити згаяне, а й значно поліпшити вже наявні навички.

Ідіоми та сленг – сучасна розмовна англійська на курсах у Харкові

Ідіоми, фразеологізми та сленг – це ті самі особливі «інгредієнти», які роблять розмовну англійську мову «смачною». І прісною стравою можна втамувати голод, але чи отримаєте ви від цього задоволення, а головне, чи захочете ще? Спілкування – це не просто передача інформації, це взаємодія та обмін досвідом. Також це спосіб завести нові знайомства, корисні зв'язки і, можливо, знайти хороших друзів або другу половинку. А для багатьох професій, наприклад, поетів, літераторів, спікерів, маркетологів та інших креативних спеціальностей – це незамінні робочі інструменти. Вони використовуються у фільмах, мистецьких творах, новинних публікаціях. До того ж, знання англійських ідіом і сленгу, а також те, наскільки правильно ви їх застосовуєте, додасть кілька бонусних балів до вашої харизми. 

Як охопити всю лексику та правильно її використовувати? На щастя, у вільному доступі є чимало ресурсів із цілими списками найактуальніших ідіом і сленгових фраз, які роблять розмовну англійську самобутньою. Одним із сайтів, який пояснює, в якому контексті використовується та чи інша фраза, є Reverso – це не просто словник, а ефективний інструмент для перекладу. Він оснащений усіма необхідними інструментами, які дозволяють перекладати слова й цілі фрази, а головне – вживати їх у правильному контексті. Сайт пропонує приклади використання слів у реченнях, які підібрані з реальної розмовної англійської, тому містять сленг і просторіччя. 

Вивчаючи англійські ідіоми, не шукайте в них логіки. І в жодному разі не перекладайте їх дослівно. Крім того, в них досить часто можна знайти граматичні та орфографічні помилки. Найкращим способом вчити і запам'ятовувати фразеологізми є метод асоціацій. Візьмемо англійський вислів «wake up and smell the coffee» – його значення аналогічне нашим «зняти рожеві окуляри», «розплющити очі» на те, що відбувається навколо. У багатьох людей ранок починається із запашної кави, тому створіть у себе в голові такий асоціативний ланцюг. Ось ще кілька прикладів популярних ідіом із розмовної англійської, які ви можете використовувати в повсякденному житті:

 • icing on the cake – вишенька на торті;
 • I haven't got a bean – залишитися без копійчини;
 • in the nick of time – такий же, один в один;
 • isn't enough room to swing a cat – яблуку ніде впасти;
 • the rain of cats and dogs – ллє як із відра;
 • easy-peasy, lemon squeezy – простіше простого;
 • to sell like hot cakes – нарозхват, як гарячі пиріжки;
 • break a leg – ні пуху, ні пера;
 • to bring home the bacon – досягти успіху, заробити на шматок хліба;
 • on cloud nine – бути на сьомому небі.
   

Курси розмовної англійської в Харкові: ідіоми та сленг - 2

Сленг – важлива складова сучасної розмовної англійської мови. На відміну від ідіом, сленгові слова та фрази не мають художнього забарвлення. Деякі англійські філологи називають сленг «мовою-волоцюгою», що безуспішно прагне пробитися в літературну мову. Використання сленгу у формальному спілкуванні, художніх творах і офіційних документах неприпустиме. Але в повсякденній мові це тільки вітається. Та й у сучасному інтернет-спілкуванні без нього нікуди, адже за допомогою одного короткого сленгового слова можна передати великий спектр емоцій. До того ж, сленг можна часто почути в англомовних серіалах і фільмах, присвячених молодіжній культурі. 

Якщо англійські ідіоми дозволяють висловлювати свої думки більш барвисто, метафорично та навіть філософськи, то сленг – це радше спосіб розслабитися, почуватися вільніше. Завдяки йому мова звучить менш сухо й офіційно. У багатьох випадках сленг використовується, щоб надати фразі жартівливого забарвлення. 

Англійський сленг, мабуть, ще важчий для вивчення, ніж ідіоми. Справа в тому, що в різних англомовних країнах використовуються свої особливі слова, які можуть мати одне й те ж значення, але звучати по-різному. Не кажучи вже про те, що сленг змінюється від району до району в межах одного американського або британського міста. Тому ми зібрали 10 універсальних слів англійського сленгу, якими ви прикрасите свою розмовну англійську:

 • leg it – бігти, тікати;
 • dodgy – підозрілий, дивний;
 • zonked (zonked out) – втомлений, виснажений;
 • row – сварка;
 • mate – друг, приятель;
 • kip – короткий сон;
 • jolly – дуже (аналог very, наприклад, jolly good – дуже добре);
 • haggle – торгуватися, збивати ціну;
 • gutted – розчарований;
 • flog – продавати.

Це лише маленька частина того, що ви можете вивчити на курсах розмовної англійської в Харкові. Важкість вивчення сленгових слів також полягає в тому, що не так вже й часто надається можливість використовувати їх у повсякденному житті, тому вони швидко забуваються. Відвідуючи розмовні курси англійської в одній із харківських мовних шкіл, ви зможете систематично повторювати їх, тому вони надовго залишаться у вашій пам'яті.