Меми
англійською мовою

Англомовний інтернет часом такий незвичний для нас. У нас навіть меми різні! Хоча багато з них, звісно, адаптуються та існують у наших соцмережах. Адже гумор, як і багато чого іншого, залежить від менталітету. Сьогодні розберемося саме з мемами. Що означають найпопулярніші з них в англомовному світі та яке їхнє origin – походження?

Спершу ось тобі кілька синонімів до українського слова «смішний», адже можна вживати не тільки звичне funny:

 • amusing /əˈmjuːzɪŋ/ – кумедний;
 • campy /ˈkæm.pi/ – смішний через свою вульгарність, шокуючий стиль. Є навіть таке поняття як «естетика кемпу» (camp), що ніяк не пов'язано з кемпінгом чи таборами у лісі. Радше навпаки. Для цієї естетики характерні пишність і театральність, а походить слово від французького se camper – приймати манірну позу; 
 • comical /ˈkɒmɪk(ə)l/ – комічний;
 • droll /drəʊl/ – cмішний, чудернацький;
 • humorous /ˈhjuːm(ə)rəs/ – гумористичний;
 • joking /ˈdʒəʊkɪŋ/ – жартівливий;
 • witty /ˈwɪti/ – дотепний.

 

Меми англійською мовою

 

А тепер давай розбиратися з мемами!

Change my mind

У 2018 році американсько-канадський комік та ведучий Стівен Краудер запостив у своєму твіттері фото, на якому він сидить за столом із написом «Male privilege is a myth, change my mind» – «Привілеї чоловіків – це міф. Зміни мою думку». І тут понеслось… :)

Меми англійською мовою - 2

Взагалі «Change my mind» – це рубрика у подкасті та на ютуб-каналі Краудера. У випуску, з якого було зроблено фото, ведучий поставив стіл поруч із Техаським християнським університетом та запрошував студентів, що проходили повз, до дискусії.

Фото Стівена швидко розлетілося інтернетом – і користувачі почали вигадувати власні підписи, пропонуючи to change their mind – змінити їхню думку. Ось декілька прикладів:

Меми англійською мовою - 3

Ананаси можуть бути у піці. Зміни мою думку.

Меми англійською мовою - 4

«Сутінки» – найкращі. Зміни мою думку.

That escalated quickly

Меми англійською мовою - 5

Це цитата із популярного колись фільму Anchorman: The Legend of Ron Burgundy («Телеведучий: Легенда про Рона Борганді»). Дослівно вона перекладається так: «Добре, це швидко загострилося». 

Мем зазвичай використовують, коли щось get out of control – виходить з-під контролю. 

By age 35

Одного разу велике фінансове медіа Market Watch запостило у твіттері посилання на свою ж статтю із назвою «Money Milestones: This is how your finances should look in your 30s» – «Грошові «віхи»: ось як мають виглядати фінанси у твої 30». 

Разом із лінком у пості був коментар: «By 35, you should have twice your salary saved, according to retirement experts» – «До 35 ви маєте вдвічі заощадити свою зарплату, вважають експерти з пенсійного забезпечення». 

Меми англійською мовою - 6

Користувачам соцмереж не дуже сподобалися такі рекомендації, багато хто написав, що не зміг би так заощаджувати. Пізніше із цього народився жарт про речі, які ми «повинні» зробити до своїх 35. Варіацій багато:

Меми англійською мовою - 7

До 35 міленіали повинні відкласти 40 000 авокадо-тостів на пенсію.

Меми англійською мовою - 8

До 35 у тебе має бути величезна коробка кабелів, але ти не можеш їх викинути, оскільки ти точно впевнений, що тобі потрібні якісь з них, але не впевнений, які саме.

Меми англійською мовою - 9

Я думаю, ви мали на увазі: до 35 у тебе мають бути борги, удвічі більші за зарплату.

Така популярність цих мемів пов’язана також із тим, що у США середній вік користувачів твіттеру – 35 років.

This is Bill meme

Мем-заклик не бути keyboard warrior – так називають когось на зразок наших тролів та ботів з інтернету. Тобто тих, хто дуже агресивний у своїх соцмережах, пишуть пости, що можуть когось образити, чи видають себе за інших людей.

Серія коміксів про Білла, яка існує у дуже багатьох варіаціях, – це така собі інструкція «Як не дратувати інших користувачів в інтернеті».

Меми англійською мовою - 10

Це Білл, Білл збирається їсти. Білл буде просто їсти, а не постити фотографії їжі в інстаграм. Білл – розумний. Будь як Білл.

Меми англійською мовою - 11

Білл сидить в інтернеті. Білл бачить щось, що його ображає. Білл рухається далі. Білл – розумний. Будь як Білл.

Пара слів із цих мемів, які варто запам’ятати: 

 • to be about to do smth – збиратися щось зробити;
 • to offend – ображати.

The struggle is real

Меми англійською мовою - 12

Ми вже трохи розповідали про цей мем у нашій статті про сленг в інтернеті. Якщо коротко, цей мем описує маленьку незначну невдачу чи ситуацію, яка трохи розчарувала і від якої неприємно. Як цьому динозаврику неприємно через те, що він виронив пончик. Це щось на зразок first world problems – популярного виразу в інтернеті на позначення проблем привілейованої більшості. Слово struggle /ˈstrʌɡ(ə)l/ перекладається як «боротьба», «зусилля».

Donald Trump's first order of business

Меми англійською мовою - 13

Улюблений мем багатьох американців. Він з’явився та швидко набрав популярності після відео 2017 року, де колишній президент США підписує кілька виконавчих указів.

 

 

Важливі папери, які демонструє Дональд Трамп на відео, швидко відфотошопили, вставляючи замість них щось смішне і не завжди пристойне. 

Меми англійською мовою - 14

У твіттері навіть з’явився акаунт Trump Draws, де експрезидент США нібито вихваляється своїми малюнками.

 

І наостанок трохи цікавої статистики про соцмережі.

 1. Лише за 2021 рік усі люди світу в сумі провели в інтернеті 1,3 млрд років.

 2. У світі майже 4 млрд користувачів різних соціальних мереж, а 12 років тому, у 2010, їх було лише 970 млн.

 3. Найпопулярніша мережа у світі – Facebook (більше 2, 5 млрд користувачів), на другому місці – Instagram (1 млрд користувачів). До речі, підписуйся на нас у цих соцмережах:
  Facebook
  Instagram

 4. Американці також часто користуються YouTube, майже так само, як і Facebook.