Чи можна вивчити англійську
за рік?

Абсолютно кожна людина, яка вирішує опанувати з нуля або підтягти іноземну в дорослому віці, замислюється про те, а чи можна вивчити англійську за рік або ще швидше. На жаль, тривалість навчання багатьох студентів хвилює більше, ніж його якість. Якщо школа обіцяє, що за рік можна вивчити англійську, це означає, що вам доведеться дуже інтенсивно працювати й щодня запам'ятовувати велику кількість нової інформації. Такий підхід буде працювати не для всіх, і якщо ви будете пропускати заняття або занадто втомлюватися від навантажень, швидке навчання не принесе бажаного результату. 

 

Чи можна вивчити англійську за рік?

 

Зміст

1. Вивчити англійську за рік – мотивація та натхнення в допомогу
2. Чи можна вивчити англійську за рік з нуля?
3. Самонавчання проти мовних курсів – чи можна вивчити англійську за рік самостійно?

Досвідчені студенти знають, що 12 місяців регулярних занять дозволяють:

 • суттєво поповнити словниковий запас і вивчити деяку специфічну лексику (наприклад, для роботи);
 • вивчити англійську граматику;
 • навчитися побіжно та впевнено говорити англійською мовою.

Дійсно, дуже багато можна вивчити за рік занять англійською. Але лише в тому випадку, якщо ви серйозно поставитеся до навчання й будете практикуватися не тільки на уроках. Не варто забувати, що англійська мова, як і будь-яка інша, постійно змінюється, тож у будь-якому випадку освіжати знання доведеться все життя. Якщо ви готові до цього, то ми з радістю поділимося з вами корисними лайфхаками, як за короткий термін напрацювати або поліпшити мовні навички.
 

 

Вивчити англійську за рік – мотивація та натхнення в допомогу

Ентузіазму людей, які вирішили вивчити англійську за рік, можна тільки позаздрити. Заганяючи себе в часові рамки, ви фокусуєтеся на тому, що дійсно приносить хороші результати:

 • використовуєте різноманітні методи навчання;
 • намагаєтеся якомога більше розмовляти англійською;
 • інтегруєте англійську мову в повсякденне життя;
 • шукаєте різні шляхи для мовної практики;
 • залучаєте до навчання сім'ю та друзів.

Коли людина ставить перед собою таку мету, вона сповнена мотивації та натхнення, і певний час саме ці два чинники дозволяють регулярно вчитися та підвищувати рівень володіння англійською мовою. На жаль, тільки на них далеко не заїдеш, адже всім нам властиво відволікатися та втомлюватися. Часто повсякденні турботи витісняють всю вашу рішучість, а слідом за нею зникає і натхнення. Чому так відбувається?

 1. Неефективний розподіл часу на заняття з англійської. Мовні курси можуть частково вирішити цю проблему, але ви повинні пам'ятати – вивчити англійську за рік можна, якщо практикуватися щодня, а не тільки 2-3 рази на тиждень на уроках. 
   
 2. Нерозуміння того, навіщо вам це потрібно. Робота й навчання не завжди є головними причинами, через які люди вирішують швидко опанувати іноземну мову. Можна вивчити англійську за рік і заради інших цілей – щоб дивитися фільми або читати книги в оригіналі, спілкуватися з іноземцями, почуватися комфортно під час подорожей або закордонних відряджень тощо. Замість того, щоб хвилюватися за те, скільки часу піде на навчання, точно визначтеся з тим, для чого ви це робите.
   
 3. Неможливість застосувати отримані навички в повсякденному житті. Ось ви за рік вивчили англійську, тепер можна без проблем розмовляти нею. І тут ви розумієте, що нікому ваші успіхи не цікаві, на роботі й навчанні теж можете обходитися без іноземної мови. Словниковий запас і правила граматики поступово забуваються, а ваш середній рівень повільно, але впевнено скочується до початкового. Відчуття того, що всі ваші старання були марні, зводить нанівець натхнення продовжувати вивчення англійської мови.
   

Чи можна вивчити англійську за рік
Вивчити англійську за рік можна, якщо займатися щодня хоча б по 15-30 хвилин

Наполегливо йти до мети вивчити англійську за рік можна, якщо знайти джерела натхнення. Перш ніж почати навчання, радимо вам ознайомитися з досвідом інших людей, яким вдалося за короткий термін досягти гарних результатів. Де їх знайти? Хорошою навчальною платформою, яка дозволить вам не тільки вивчити англійську за рік, а й отримати необхідний заряд натхнення, є відомий американський некомерційний фонд TED. Він відомий своїми щорічними конференціями на різну тематику, багато з яких присвячено вивченню іноземних мов. Крім того, вони дають можливість практикувати англійську, оскільки конференції та подкасти ведуться саме цією мовою. Це один із найкращих ресурсів, який дозволить:

 • поповнити словниковий запас;
 • навчитися сприймати англійську мову на слух;
 • поліпшити навички читання англійською;
 • ознайомитися зі специфічною лексикою;
 • почути різні варіанти англійської – британський і американський, різні акценти й діалекти.

Чи можна вивчити англійську за рік з нуля?

Як би парадоксально це не звучало, але людям із нульовим або базовим рівнем навчання дається навіть легше, ніж тим, у кого вже є певні навички. На інтенсивному навчанні можна за рік вивчити специфічні англійські правила граматики й фонетики. Але в такому випадку потрібно неодмінно записатися до мовної школи. На курсах англійської у вас будуть:

 • досвідчені та кваліфіковані викладачі, які точно знають, яку інформацію, в якій кількості й коли давати;
 • актуальні навчальні посібники та матеріали: книги, онлайн-платформи, словники, відео- й аудіоматеріали, додатки для ваших гаджетів;
 • чіткий і зручний графік занять: уроки англійської мови проходять за заздалегідь встановленому розкладу, який ви можете обрати, виходячи зі своєї зайнятості. 

Плюс у вас з'явиться можливість зустріти людей із тими ж інтересами та цілями, що й у вас. Багато мовних шкіл залучає до навчального процесу носіїв мови, з якими ви зможете попрактикувати розмовні навички та послухати живу англійську.
 

Чи можна вивчити англійську за рік - 2

Люди вже з деякими навичками повинні чітко знати свої слабкі сторони та прогалини, які потрібно заповнити. Як правило, мету підвищити свій рівень володіння англійською мовою ставлять собі студенти, які довгий час не використовували мову та багато забули. Щоб ефективно продовжити навчання, необхідно:

 • пройти тест на рівень володіння англійською мовою;
 • обрати курс, що відповідає вашим навичкам;
 • визначитися з формою навчання – груповий курс або індивідуальні уроки;
 • зрозуміти, на яких аспектах сфокусуватися: розмовна англійська, читання, письмо, поповнення словникового запасу, вивчення специфічної лексики та більш складної граматики. 

Заручившись підтримкою професійних викладачів і озброївшись сучасними навчальними матеріалами, за рік ви зможете довчити англійську або перейти на просунутий рівень.

Самонавчання проти мовних курсів – чи можна вивчити англійську за рік самостійно?

Спойлер: навряд чи. Для того, щоб вам не довелося переучуватися, краще записатися на курси, де вам точно пояснять усі правила граматики та нюанси мови, поставлять вимову, грамотно розподілять навантаження. Однак якщо вам важливо вивчити англійську саме за рік, можна доповнювати або розбавляти заняття самостійним навчанням. Так буде швидше й точно ефективніше. Що варто робити?

 1. Вчитися щодня. Звучить трохи нереалістично, але все не так важко, як здається. Навіть 15 хвилин на день – краще, ніж нічого. Займатися можна в перервах між роботою і курсами, в поїздках, перед сном або вранці, коли ви щойно прокинулися. Це хороша зарядка для розуму і пам'яті, а також корисне дозвілля. Можна не тільки повторити вже пройдений матеріал, а й вивчити нові англійські слова та правила.
   
 2. Опановувати різні аспекти мови. Оточіть себе англійською – фільми, пісні, книги, програми. Варіантів маса. Важливо щодня просто слухати англійську і бачити перед собою іноземні слова. Поставте на фон ваш улюблений фільм або серіал в оригіналі, слухайте новини англійською, подкасти та лекції. У цей час ви можете займатися своїми справами, але щойно з'явиться вільна хвилинка, спрямуйте всю вашу увагу на англійську мову. Почувши нове слово, фразу або помітивши цікаву мовну конструкцію, запишіть її куди-небудь і постарайтеся скласти речення, вживши в правильному контексті.
   
 3. Перекладати слова та речення з рідної мови на англійську й навпаки. Наприклад, вам сподобалася англійська пісня або ви побачили в книзі цікаву цитату. Напевно, вам стало цікаво, про що співає виконавець, і захотілося зрозуміти посил автора. А може, вам цікаво, як улюблена українська композиція звучала б англійською мовою? Що б вами не керувало, переклад – це прекрасний спосіб поповнити словниковий запас. До того ж, вміння швидко перекладати з іноземної мови на рідну та навпаки гідно оцінить переважна більшість роботодавців. 

Це лише мала частина порад, за допомогою яких можна вивчити англійську за рік. Більше ви дізнаєтесь, записавшись до мовної школи на відповідні курси. Навіть якщо ви прихильник самонавчання, без необхідної бази ви не зможете просуватися далі наміченим шляхом. Мовна школа зробить ваше навчання ефективним і приємним.