найближчий старт: 20 січня

Вивчити англійську з нуля – таку мету рано чи пізно ставить собі кожен. Хтось вчить із першого класу, хтось стартує в молодості або вже в зрілому віці. Так чи інакше, іноземну мову доводиться вивчати з самих азів, і це практично завжди нелегко. Але опанувати англійську з нуля можливо в будь-якому віці, якщо правильно побудувати план навчання та скористатися дієвими способами.

Зміст

1. Методика вивчення англійської з нуля
     1.1. З чого почати вивчення?
     1.2. Самостійні уроки англійської з нуля
     1.3. Іноземна з нуля з викладачем
2. Англійська з нуля і до Advanced: як не зійти з дистанції?
     2.1. Практичні поради для успішних занять з англійської
     2.2. Як скоро можна побачити результат вивчення англійської з нуля?

 

Пройти безкоштовний онлайн-тест на рівень англійської в Project12 (банер)

 

Методика вивчення англійської з нуля

Головне в процесі вивчення – визначитися з відповідною методикою. Потрібно чітко розуміти, з чого почати, який спосіб обрати, щоб заняття були в радість і давали результат. Також важливо знати, чого робити не варто, щоб бажання займатися англійською мовою не зникло. Ми розглянемо різні способи вивчення англійської з нуля, з яких ви зможете обрати оптимальний.

Вчимо англійську з нуля
Вчити англійську мову можна не виходячи з дому

З чого почати вивчення?

Здавалося б, відповідь очевидна: починати потрібно з найпростішого – алфавіту. А що робити після того, як ви ознайомилися з буквами та звуками? Переходити до граматики або активно вчити слова? Що важливіше – спочатку вивчити вимову слів або їх порядок в реченні? Існує черговість дій, якої радять дотримуватися фахівці.

  1. Алфавіт – всьому голова. Вивчення англійської з нуля означає ознайомлення з алфавітом у першу чергу. Ви не тільки повинні прочитати вголос букви і звуки, але й виписати основні правила, в яких випадках і як вимовляється та чи інша буква. Вони стануть у пригоді трохи пізніше, коли ви перейдете до читання.
     
  2. Початковий словниковий запас. Що ж, тепер ви в теорії знаєте, як читаються слова, саме час перейти до практики. Формуйте свій перший запас іноземних слів, які пізніше перетворяться на перші речення. Починати краще з найпростіших слів, але різних – щоб була можливість потренувати різні правила вимови.
     
  3. Правила граматики за нульового рівня. Наступний етап у навчанні англійської з нуля – це знайомство з граматикою. Перш ніж ви почнете будувати речення з вивчених слів, ви повинні дізнатися, як правильно розташувати ці слова в реченні. Не радять заходити далеко під час першого знайомства з граматичними основами, адже правил безліч.
     
  4. Аудіовправи. Займаючись англійською з нуля, слухайте мову носіїв. Це допомагає вчитися сприймати мову на слух, а також дає уявлення про те, як правильно працює мова.
     
  5. Практика на початковому етапі. Багато хто помилково вважає, що практикувати мову одразу – рано. Насправді, що раніше ви почнете використовувати мову, то швидше ви звикнете до неї й тим простіше вам буде розмовляти. Практика показує, що тим, хто починає говорити іноземною мовою з першого заняття, подальше вивчення дається легше. Те ж саме відбувається, коли людина, що не знає англійської, потрапляє в англомовне середовище – вона швидше адаптується.

Самостійні уроки англійської з нуля

Найдоступніший спосіб вивчити англійську мову – зайнятися самостійно, озброївшись самовчителем і різними безкоштовними ресурсами. Але у цього способу є нюанси.

  1. Заняття з англійської з нуля за самовчителем. Здавалося б, за наявності стількох ресурсів можна без проблем вивчити що завгодно, тим паче іноземну з нуля. Але на ділі вам може не вистачити мотивації та дисципліни:
  • якщо у вас погано з самодисципліною, навряд чи ви змусите себе займатися регулярно;
  • деякі речі важко зрозуміти без пояснень людини, яка знає мову;
  • вам може стати нудно, і в результаті заняття не будуть приносити задоволення.
  1. Безкоштовні онлайн-курси для нульового рівня. Ще один економний, але вже більш дієвий спосіб вивчити англійську з нуля. Ви можете підписатися на безкоштовні курси в інтернеті, які навіть можуть курируватися викладачем. Але, як правило, прогрес знову залишається на вашій совісті, адже безкоштовні заняття ніхто особливо не контролює. Хочете – вчіться та виконуйте завдання, не хочете – ніхто вас не буде змушувати.
     
  2. Мобільні додатки. Існують спеціальні програми, які дозволяють вивчати англійську з нуля, не встаючи з дивана. Вони відзначають ваш прогрес, нагадують про уроки і пропонують вправи, завдяки яким ви краще засвоїте матеріал. Ось тільки з дивана все ж краще встати, оскільки «ліниве» вивчення мови може виявитися малоефективним – ви нічого не записуєте, і тому не дуже добре запам'ятовуєте, а в розслабленому стані погано концентруєтеся та в результаті швидко забуваєте пройдене.
     
  3. Книги, фільми, подкасти. Ніколи не буде зайвим якомога частіше чути й бачити мову – в цьому може допомогти перегляд фільмів із субтитрами, прослуховування пісень або коротких лекцій і читання книг. Однак під час вивчення англійської ці методи краще використовувати у разі досягнення хоча б початкового рівня, адже спочатку така кількість матеріалу може втомлювати – занадто багато всього незрозумілого. Звичайно, можна обрати книги та фільми для початківців або і зовсім для дітей, і тоді такі способи матимуть сенс.

Іноземна з нуля з викладачем

Як не крути, а заняття в мовній школі були, є і будуть найефективнішими. Займаючись з викладачем за чітким розкладом, ви будете поступово та регулярно засвоювати матеріал. Крім традиційних занять, ви також можете записатися до розмовного клубу, де формат вивчення більш неформальний.

  • Школа іноземних мов. Носій мови або хоча б людина, яка знає її на високому рівні, може пояснити вам спірні моменти, контролюватиме виконання вправ, і головне – проведе разом із вами роботу над помилками. Якщо щось вивчити неправильно або не виправити вчасно помилку, можна звикнути здійснювати її раз по раз, просто тому що так влаштований наш мозок – переучуватися важче.
     
  • Розмовні клуби. Тут студенти збираються разом і просто спілкуються на задану тему. Ведуть такі клуби носії мови, які в ході бесіди коригують вас і виправляють помилки, якщо ви їх робите. Так ви вчитеся користуватися мовою, наживо спілкуючись з нейтів спікерами та переймаючи їхній досвід. Ці заняття дуже ефективні, але не підійдуть новачкам. Для того щоб вільно розмовляти новою мовою, вам знадобиться як мінімум кілька місяців навчання.

Сучасні курси і школи англійської допоможуть вам прийти до мети швидше і простіше. Але потрібно знайти викладача, методика якого вам підходить і який зможе прищепити вам любов до мови. Від подачі залежить дуже багато, тому краще почати з пробного заняття, перш ніж купувати абонемент на весь курс. На щастя, практично всі мовні школи сьогодні дають можливість пройти пробний урок абсолютно безкоштовно.

Англійська з нуля і до Advanced: як не зійти з дистанції

Отже, ми визначилися з тим, у який спосіб найкраще починати вчити англійську. Тепер залишилося дати вам кілька порад, яких важливо дотримуватись для досягнення вражаючих результатів.

Вчимо англійську з нуля

Практичні поради для успішних занять з англійської

Після того як ви підібрали відповідний спосіб вивчення мови, важливо не забувати про загальноприйняті правила, які допоможуть зробити навчання максимально ефективним. Дотримуючись цих правил, ви точно досягнете успіхів у заняттях.

  1. Не пропускайте уроки. Буває так, що у вас не виходить позайматися. Нічого страшного, якщо це станеться один-два рази, але якщо ви пропускаєте заняття регулярно, нічого доброго з цього не вийде. Якщо багато пропустити, потім буде важко надолужити, а в голові буде «каша» з того, що ви пройшли, нового матеріалу та пропущених уроків. Не лінуйтеся, займайтеся постійно.
     
  2. Виконуйте вправи. Вам може здатися, що вправи можна не робити, адже ви вже дорослі, і замість десятків речень на одне правило, краще зайнятися подальшим вивченням. Але без практики ви не досягнете вражаючих результатів. Коли ви пишете – ви краще запам'ятовуєте інформацію, коли ви пишете одне і те ж багато разів – знання міцно закріпляються в пам'яті. Тому виконання навіть найбільш, на перших погляд, примітивних вправ має велике значення.
     
  3. Користуйтеся мовою. Якщо чимось довго не користуватися, воно може припинити працювати або заіржавіє. Те ж стосується і англійської мови. Якщо ви не будете застосовувати її на практиці, ви просто її забудете. Щоб опанувати іноземну мову, нею потрібно користуватися регулярно, як і робити вправи. Якщо ваші друзі знають мову, час від часу спілкуйтеся з ними англійською. Якщо ж говорити вам немає з ким, можете практикувати монологи. Головне – звикнути говорити іноземною мовою, щоб ви не відчували себе скуто й не соромилися, а також вчилися швидко вибудовувати в розумі ланцюжки фраз. Звичайно, можна вирушити за кордон і там практикувати мову, але якщо такої можливості немає, розмовляйте самі з собою, перебуваючи вдома.

Як скоро можна побачити результат вивчення англійської з нуля?

Усе залежить від того, якого результату ви хочете досягти. Якщо ваша мета – знати мову в цілому, то вільно говорити на нескладні теми ви будете вже через 6-9 місяців. Якщо ж ви хочете досягти рівня Advanced і отримати сертифікат, працювати доведеться набагато довше. Але в будь-якому випадку, дотримуючись наших порад, ви досить швидко почнете робити успіхи, незалежно від того, яка мета перед вами стоїть. Якщо у вас є бажання опанувати англійську мову, ви досить посидючі й готові працювати на результат, у вас є всі шанси навчитися вільно говорити іноземною мовою навіть протягом року.

Коли ви напрацюєте суттєвий словниковий запас, добре засвоїте правила граматики та будете регулярно практикуватися, вивчення стане не обов'язком, а приємним дозвіллям. Можливо, в якийсь момент ви вирішите, що викладач вам більше не потрібен, хоча в такому випадку краще просто змінити українського викладача на носія мови, з яким ви зможете спілкуватися в своє задоволення, але який при цьому зможе скоригувати вашу мову.

Твій подарунок для швидкого старту
Інтерактивний урок з неправильних дієслів, який ти нарешті запам'ятаєш вже у Telegram, переходь та отримуй доступ.