Вивчити англійську за рік –
місія нездійсненна?

Бажання досягти гарних результатів за короткий термін цілком природне, але запитання «чи можна вивчити англійську за рік?» звучить досить наївно. Усе залежить від особистої завзятості, якості навчальних посібників, ефективності занять і багатьох інших факторів. Єдиний варіант, як вивчити англійську за рік (у цій статті надано практичні рекомендації з того, як вивчити або значно підтягти англійську за короткий термін) – це з головою зануритися в мовне середовище. Якщо ж організувати це неможливо, необхідно вибрати іншу тактику навчання.

До того ж, є кілька обов'язкових умов, які сприяють тому, щоб вивчити англійську за 12 місяців:

 • ефективна система навчання, заснована на вашому рівні володіння англійською мовою;
 • регулярне повторення набутих знань;
 • систематичне поповнення запасу англійських слів, ідіом, сленгових висловів;
 • навчання з кваліфікованим і досвідченим викладачем;
 • додаткові джерела англійської мови (фільми, серіали, англомовні пісні);
 • спілкування з носієм англійської мови.

Навіть сидячи над підручниками, вправами, переглядаючи фільми та серіали в оригіналі 24/7, за короткий термін ви можете лише значно підтягнути англійську.

Англійська за рік – чи вартий результат зусиль?

Володіння будь-якою іноземною мовою – це такий же навик, як уміння малювати, танцювати або вишивати хрестиком. Навіть якщо вам вдалося значно підтягнути англійську за короткий термін, без систематичного повторення та поповнення словникового запасу всі знання зникнуть.

Англійська за рік – чи вартий результат зусиль?
Англійська за рік – чи можливо це?

Безумовно, наполеглива праця протягом року принесе свої плоди – і рівень володіння англійською мовою суттєво покращиться. Але щоб дійсно добре розуміти і спілкуватися нею, необхідно набагато більше часу. До того ж, який сенс витрачати навіть рік свого життя на англійську мову, якщо далі не розвивати цю навичку? І чому так виходить, що вся робота в результаті може виявитися марною? Цьому є свої причини.

 1. Усе змінюється. За той рік, що ви будете вивчати англійську, з'являться нові слова, фрази, лексичні і граматичні правила. Якщо не поповнювати словникові запас, то англійська, яку ви вивчили за рік, в кращому випадку залишиться на колишньому рівні.
   
 2. Неоднозначність цілей. Якщо спробувати вивчити англійську за рік, можна отримати знання, які дуже полегшать розуміння мови та посприяють поліпшенню розмовної мови. Але за відсутності конкретних цілей може трапитися так, що половина вчиненого не принесе вам ніякої користі.
   
 3. Неправильний підхід до вивчення мови. Англійську за такий малий період не вивчити, якщо вибрати лише один спосіб освоєння мови (наприклад, тільки читати книги). Вивчення має бути комплексним, із застосуванням як основних навчальних книг, так і додаткових джерел.

Висновок напрошується сам собою – за короткий термін можна лише підтягнути англійську. Наскільки рівень покращитися за рік – залежить тільки від вас і обраної стратегії експрес-вивчення англійської мови.